La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Getafe - 17. prosince 2017   12:00

Girona
5' Stuani (Mojica)
1:0
(1:0)
Girona
Bono – Ramalho, Juanpe, Timor – Maffeo, Aleix Garcia, Granell (C), Mojica – Portugués (86. Aday), B. García (62. Espinosa) – Stuani (75. Kayode).
Iraizoz – Aday, Espinosa, Olunga, Douglas Luiz, Planas, Kayode.
Undiano – Martínez, Prieto
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
10 095 diváků
Getafe
Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Portillo, Arambarri (66. Šibasaki), Mora, Ndiaye (66. Montero) – Á. Rodríguez, J. Molina (C).
E. Martínez – Bruno González, Lacen, Šibasaki, Molinero, Montero, Fajr.

SESTŘIH LA LIGY: Girona - Getafe 1:0

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého dne se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Girona udolala Getafe nejtěsnějším možným rozdílem a poskočila z jedenáctého místa až na šesté. Výhru domácímu týmu vystřelil Stuani, který se prosadil už v páté minutě. Poražené Getafe je deváté.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:8. Fauly: 20:25.
90+4'
90+2'
Domácí fotbalisté se snaží hrát co nejdále od své branky, což jim zatím vychází.
90+1'
V žádném případě se hráčům Getafe nedá upřít snaha. Vypadá to však, že recept na defenzivu Girony hostující celek nenajde. Má na to už jen čtyři minuty.
90'
Emoce pracují naplno. David Timor (Girona FC) se dostal do křížku s Ángelem Rodríguezem (Getafe CF) a oba kohouty rozhodčí potrestal pomocí žlutých karet.
88'
Zpoza šestnáctky zakončující Antunes (Getafe CF) nastřelil jednoho z obětavých obránců.
86'
Žlutou kartu dostává Álex Granell (Girona FC).
86'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště vůbes nespěchá Cristian Portugués, čeká na něj Aday.
84'
Gironští sportovně vrátili balon soupeřům a soustředí se na obranu.
83'
Zničehonic se na zemi ocitl Mojica a žádá si ošetření. Jedná se opravdu o křeč, nebo hráč domácího klubu takticky natahuje čas? To ví asi jen on sám.
81'
V době, kdy do konce utkání zbývá deset minut, Girona kontroluje hubený náskok kombinační souhrou v blízkosti středového kruhu.
79'
Nedisciplinovaně hrající Jorge Molina (Getafe CF) spáchal další faul a rozhodčí mu to pěkně spočítal. Výsledkem součtu Molinových faulů je žlutá karta.
78'
Na půlící čáře došlo k faulu Moliny (Getafe CF).
76'
Bono (Girona FC) zkušeně vyboxoval prudký centr z rohového kopu stáčející se směrem do brány.
75'
Střídání v týmu Girona FC: z hrací plochy odkráčel Cristhian Stuani, nastoupil Olarenwaju Kayode.
73'
Při útočné akce hostů Molina předložil míč Morovi a ten z hranice šestnáctky vypálil vysoko nad.
71'
Portugués se rozběhl podél lajny, vystoupil proti němu hostující obránce a cestu uzavřel.
69'
Montero (Getafe CF) zahrál na útočné půlce rukou.
66'
Dvojitá výměna v týmu Getafe CF: svou porci času si odpracovali Mauro Arambarri a Amath Ndiaye, makat teď budou Šibasaki a Jefferson Montero.
65'
Jako utržený od řetězu vlétl Vitorino Antunes (Getafe CF) do osobního souboje u postranní čáry a výsledkem tohoto počínání je žlutá karta.
64'
Nepřímý volný kop tak rozehraje tým Girony.
63'
Praporek asistenta rozhodčího je na nahoře. Kdo se chytil do ofsajdu? Tím hráčem je Rodríguez.
62'
Je to tak, střídání v týmu Girona FC: zraněného Borju Garcíu nahradil Bernardo Espinosa.
61'
Nepříjemná zpráva pro trenéra Girony. Zdá se, že Borja García je zraněný a bude muset vystřídat.
60'
Jeho exekuce se ujal Granell (Girona FC), ale žádného z nabíhajících spoluhráčů neoslovil.
59'
Po nedorozumění mezi hostujícím obráncem a gólmanem následuje rohový kop.
56'
Ve vzdušném souboji si Stuani pomohl faulem, a rozhodčí proto přisoudil míč fotbalistům Getafe.
54'
Ke střele se nakonec odhodlal Portu, který promasíroval záda některého z hostujících obránců.
53'
Gironští fotbalisté kombinují na území Getafe.
51'
Žlutou kartu dostává Juan Cala (Getafe CF).
48'
Domácí měli velice blízko ke zdvojnásobení svého náskoku! Stuani si ve vápně vyšplhal na lahodný centr ze strany a střelou k zemi donutil Guaitu k vyražení balonu do tyče.
47'
Na startu druhé půle byl Molina (Getafe CF) přistižen v ofsajdovém postavení.
46'
Hlavní aktéři už se vracejí na hřiště.
Když Stuani v páté minutě otevřel gólový účet zápasu, kdekdo očekával další branky, nebo alespoň gólové příležitosti. Po slibném začátku se však stále častěji hrálo uprostřed hřiště a střeleckých pokusů bylo pramálo. Za zmínku stojí snad jen Molina a jeho nepřesná střela z ideální pozice při snaze vyrovnat.
45'
45'
Ofsajd Getafe. V postavení mimo hru stál Rodríguez.
43'
Bono (Girona FC) hravě zneškodnil Rodríguezův přízemní pokus z pravé strany pokutového území.
40'
Rodríguez (Getafe CF) se pak provinil útočným faulem.
39'
A tak k útoku zaveleli hosté. Molina si troufl na souboj proti dvojnásobné přesile a to nemohlo dopadnout jinak než ztrátou míče.
38'
Domácím se nedaří projít středem hřiště, protože ho záložní řada Getafe střeží pečlivě.
37'
Ofenzivní tažení Girony zastavil ofsajd.
35'
Sergio Mora (Getafe CF) skluzem atakoval Aleixe Garcíu a žlutému trestu se nemůže vůbec divit.
33'
Nyní se hra přelévá z jedné strany na druhou.
31'
Protiútok, k němuž se nadechl Portugués (Girona FC), v souladu s pravidly zneškodnil Ndiaye.
30'
Další roh pro Getafe. Suárez se ho tentokrát rozhodl rozehrát prostřednictvím krátké přihrávky.
28'
Domácí se ubránili s přehledem. Suárez odcentroval balon rovnou do vápna a hrací předmět vypadl z klubka hráčů mimo rizikovou zónu.
27'
Celek z Girony bude muset čelit rohovému kopu.
25'
Stuani (Girona FC) si navedl míč na střed osy hřiště a po zemi vystřelil přibližně metr vedle levé tyčky. Guaita měl celou situaci plně pod kontrolou.
24'
Podruhé během několika desítek vteřin se Rodríguez (Getafe CF) zapomněl v ofsajdu.
22'
Za nešetrný faul přímo před zraky hlavního arbitra dostal Mauro Arambarri (Getafe CF) žlutou kartu.
21'
Ofsajd a v něm Rodríguez (Getafe CF).
19'
Molina spálil obrovskou šanci na vyrovnání! Hráč Getafe nejprve skvěle vystihl odkop obránce a pak vnikl až do pokutového území, kde z nadějné pozice trestuhodně minul branku.
18'
Domácí právě kombinují na své polovině.
15'
Hosté měli k dispozici standardku. Na místo přestupku se postavil Antunes a trefil připravenou zeď.
13'
Z něj nezapršelo, protože proti Suárezově centru vystoupil obránce a dopravil míč do bezpečí.
12'
Ndiaye (Getafe CF) se rval jako lev a ze souboje se dvěma protivníky vytěžil rohový kop.
10'
Momentálně se hraje kolem středového kruhu, kde mezi hráči probíhají usilovné bitvy o balon.
8'
Molina (Getafe CF) si nepohlídal ofsajdovou linii.
7'
Ošetřovaný Portu (Girona FC) je zpátky na trávníku.
5'
Girona právě vstřelila branku!
Gironský klub brzy otevírá skóre zápasu. Mojica od levého rohu šestnáctky posadil balon na hlavu CRISTHIANA STUANIHO, na jehož pokus k levé tyči Guaita nedosáhl.
4'
Domácí tým se ubránil exekuci rohového kopu.
3'
Už ve třetí minutě se ošetřuje. Nepříjemný střet se soupeřem odnesl Portu (Girona FC) roztrženým rtem.
1'
Zápas začal kombinační souhrou Girony.
1'
Domácí odehrají zápas v červenobílých dresech, zatímco hosté oblékli modrý komplet.
Hlavní aktéři právě nastupují na hrací plochu.

Girona FC: Bono – Ramalho, Juanpe, Timor – Maffeo, Aleix Garcia, Granell (C), Mojica – Portugués, B. García – Stuani.
Náhradníci: Iraizoz – Aday, Espinosa, Olunga, Douglas Luiz, Planas, Kayode.

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Portillo, Arambarri, Mora, Ndiaye – Á. Rodríguez, J. Molina (C).
Náhradníci: E. Martínez – Bruno González, Lacen, Šibasaki, Molinero, Montero, Fajr.

Rozhodčí: Undiano – Martínez, Prieto.
Půl hodiny před začátkem zápasu probíhá na hřišti Estadi Municipal de Montilivi rozcvička.
Jak tento duel dopadne, lze jen těžko předpovídat, protože ve vzájemných soubojích obou mužstev se štěstěna jednou přikloní na stranu Girony a podruhé zase na stranu Getafe. Většinou ovšem rozhodovala výhoda domácího prostředí a tu má nyní Girona.
Tabulkově lépe je na tom Getafe, kterému patří osmé místo. Jedenáctá Girona ale na svého nedělního soupeře neztrácí ani bod, přestože oba týmy jsou si od sebe vzdáleny o tři pozice.
Girona v minulém kole zvítězila na hřišti Espanyolu, z Barcelony si odvezla všechny body za nejtěsnější možnou výhru. Getafe v souboji tabulkových sousedů přivítalo Eibar a hrálo s ním bez branek.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemné nedělní odpoledne a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Girona FC – Getafe CF. Výkop je naplánován na 12 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.