17. září 2007 • 00:00

Příbram i Slovácko opět vítězně

PRAHA - Exligové týmy Příbrami a Slovácka, stejně jako další z favoritů na postup - Hradec Králové, si v 7. kole druhé ligy připsaly shodně tři body. Tabulku zatím vede Příbram, jež kráčí soutěží dál jako jediná bez porážky. Včera Marila deklasovala Jihlavu (5:1). Druhé postupové místo patří Hradci Králové, jenž vyhrál ve Vítkovicích. V závěsu číhají Slovácko a Opava. PŘÍBRAM JIHLAVA 5:1 Příbram poslal do vedení nádhernou střelou Šindelář z trestného kopu, po pauze však Jihlava začala zlobit. Domácí tým zachránily skvělé zákroky brankáře Hrušky. Vytáhl se zejména proti ráně Gebreselassieho a také proti chytré teči Simra z malého vápna. Dvacet minut před koncem Příbram přidala a Huňa hattrickem zmařil jihlavské naděje na úspěch. Domácí tým začal fanoušky bavit parádičkami, do nichž zapadl i gól Tarczala, který po sólu trefil šibenici Tulisovy branky. Hosté pak stihli už jen kosmeticky upravit skóre. Branky: 68., 74. a 79. z pen. Huňa, 12. Šindelář, 82. Tarczal - 87. Gebreselassie. Rozhodčí: Příhoda (známka 7). ŽK: Tarczal - Šedivý, Faldyna, Suchý. 2600 diváků. Poločas 1:0. PŘÍBRAM: Hruška - Pleško, Penc (77. Plašil), Navrátil, Nohýnek - Šindelář (66. Pilík), Nechvátal, Tarczal, Hloušek (82. Milutinovič) - Huňa, Klesa. Trenér František Barát. JIHLAVA: Tulis - Bartoš, Šedivý (76. Cihlář), Suchý, Vepřek - Veselý (68. Bayer), Gebreselassie, Lovětínský, Mezlík - Faldyna (56. Rabušic), Simr. Trenér Luboš Zákostelský Nejlepší hráči: Huňa, Tarczal, Hruška. BEDŘICH VOČKO SLOVÁCKO ČÁSLAV 1:0 Výborný výkon záložníka Filipa Racka korunovaný gólem zajistil Slovácku výhru. Racko se výrazněji prosadil po přestávce. Nejprve poslal do sóla Šultese, který však na Zicha nevyzrál. O chvíli později už ale Slovácko udeřilo. Racko obešel dva protihráče a střelou z hranice pokutového území trefil šibenici. V závěru navíc hosty oslabil nedisciplinovaný Kurak a v přesilovce si favorit vedení hlídal. V poslední minutě pak mohl Racko vedení zvýšit, ale jeho průnik stihli hosté na brankové čáře zastavit. Branka: 53. Racko. Rozhodčí: Moudrý (známka 7). ŽK: Chmelíček, Görner, Filipský - Hozda, Skoupý, Dian, Sedláček, Nešpor. ČK: 61. Kurak. 3720 diváků. Poločas 0:0. SLOVÁCKO: Marek - Kaspřák (87. Lysoněk), Ineman, Šimáček, Němčický - Racko, Stýskala, Görner, Eismann - Chmelíček (27. Šultes), Činčala. Trenér Pavel Malura. ČÁSLAV: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Nešpor - Skopalík, Dian, Veselý (63. Jiroušek), Hozda (80. Sedláček), Kurak - Schulmeister (83. Slezák). Trenér Pavel Medynský. Nejlepší hráči: Racko, Šultes - Zich. MICHAL KOUŘIL VÍTKOVICE HRADEC KRÁLOVÉ 1:2 Favorit potrestal dvě hrubé chyby vítkovického gólmana a získal tři body. Domácím nevyšel hned úvod, kdy ale zaváhání stoperů Hradečtí ještě nevyužili. Druhá minela, tentokrát v podání brankáře Palečka, už ale posunula Východočechy do vedení. Naději Vítkovicím dal po půlhodině šťastný gól Knappa, jehož střelu ze 16 metrů tečoval jeden z hradeckých obránců do vlastní sítě. V 55. minutě naopak opět zkratoval domácí gólman Paleček, když neudržel střelu Boušky ze 20 metrů a Vodehnal neměl problém rozhodnout zápas. Branky: 29. Knapp - 13. Bouška, 55. Vodehnal. Rozhodčí: Paták (známka 7). ŽK: Hromkovič, Motyčka - Podhajský, Šmerda. 742 diváků. Poločas 1:1. VÍTKOVICE: Paleček - Baláž, Hromkovič, Derych, Mikulenka - Valášek (77. Kříž), Motyčka (68. Ditrich), Knapp, Novák - Prohászka, Schön. Trenér Alois Grussmann. HRADEC KRÁLOVÉ: Podhajský - Wozniak - Vít, Pospíšil - Šmerda, Krejcar, Černý, Rezek (79. Přibyl) - Bouška (84. Gavula) - Vodehnal (86. Dvořák), Svoboda. Trenér Luděk Klusáček. Nejlepší hráči: Knapp - Bouška, Vodehnal. BOHUMIL GOJ ÚSTÍ NAD LABEM KRČ 0:1 Hned v úvodu si Pražané vytvořili dvě šance a jednu z nich proměnil střelou z otočky Vojtíšek. Další okénka v ústecké obraně již hosté nepotrestali. Zásluhu na tom měl výborný brankář R. Novák, který zneškodnil tutovky Horkavého a Vágnera. Severočeši zahrozili až po půlhodině, ale šanci Dvořáka zmařil Švenger. Po změně stran se Ústí zlepšilo. Nejblíže k vyrovnání byl v 58. Martykán. Jeho bombu však Švenger vytěsnil na tyč. Branka: 5. Vojtíšek. Rozhodčí: Drábek (známka 7). ŽK: T. Novák - Kounovský, Vágner. 584 diváků. Poločas 0:1. ÚSTÍ NAD LABEM: R. Novák - Valenta, David, T. Novák, Benko - Dvořák (63. Franc), Karlík (46. Džuban), Martykán, Benčík (46. Procházka) - Fousek, Boček. Trenér Libor Pala. KRČ: Švenger - Kounovský, Horkavý, Šrámek, Waldhauser - Viskup (77. Kunt), Pikl, Kordiak (65. Dubský), Vágner - Houštecký, Vojtíšek. Trenér Juraj Šimurka. Nejlepší hráči: R. Novák - Viskup, Pikl. FRANTIŠEK ZÁLEWSKÝ SOKOLOV TŘINEC 1:1 Ve druhé minutě nastavení zachránil Sokolov remízu. Na rohový kop vyběhl před třineckou branku i gólman Kubásek a rozhodil obranu soupeře. Ta zapomněla na stopera Němečka, jenž hlavou vyrovnal. Dlouho měli blíž k výhře hosté, kteří hned svou první střelu na branku proměnili ve vedení. Postaral se o ně v 7. minutě Ďurica. Sokolov působil malátným dojmem a byl rád, že neinkasoval podruhé. Domácí tým se do šancí dostával až v závěru, Habai ani Šorfa však neuspěl. Ujala se až v nastaveném čase hlavička kapitána Němečka. Branky: 90+2. Němeček - 7. Ďurica. Rozhodčí: Makovička (známka 7). ŽK: Mlika, Němeček - Ceplák. 1630 diváků. Poločas 0:1. SOKOLOV: Kubásek - Kura, Hájovský, Němeček, Mach - Čada, Jiráček, Bakeš (46. Salák) - Šorfa, Mlika (58. Frohna), Vondrášek (40. Habai). Trenér Boris Kočí. TŘINEC: Bruk - Lisický, Pindor, Zítka, Matěj - Malíř, Ďurica (75. Hupka), Berger, Ceplák - Rodrigues (90. Martinčík), Hromada (63. Kořínek). Trenér Miroslav Kouřil. Nejlepší hráči: Ďurica, Rodrigues, Malíř. IVO VYMĚTALÍK FULNEK FK OLOMOUC 1:0 Vyrovnaný zápas rozhodla pěkná akce domácích ze závěru prvního poločasu. Po centru Sedláka gólman Doležal vyrazil střelu Kováře, ale na dorážku pohotového Smetany už nestačil. Daleko nebezpečnější přitom do té doby byli hosté, Vyskočil dokonce vykopával míč z prázdné brány. S blížícím se koncem utkání Hanáci vrhli všechny síly do útoku, ale do vyložené šance je domácí obrana napustila. Branka: 45. Smetana. Rozhodčí: Hájek (známka 7). ŽK: Vyskočil, Kovář, Slončík - Škuta, Dadák. ČK: 88. Vyskočil. 632 diváků. Poločas: 1:0. FULNEK: Pospěch - Vyskočil, Kaprálik, Doležal, Sedlák - Dittrich, Kovář, Slončík - Koštuřík, Smetana (70. Krása), Malohlava (62. Gašparík). Trenér Václav Daněk. HFK OLOMOUC: Doležal -Dadák, Zlatohlavý, Kotůlek, Lošťák - Spáčil, Grim, Lukášek (61. Ševela), Krutý - Korčián (71. Vodák), Škuta (57. Kropáček). Trenér Leoš Kalvoda. Nejlepší hráči: Sedlák, Slončík - Grim. KAREL DAVID HLUČÍN DUKLA PRAHA 3:1 Hlučín vyrazil za výhrou vyrazil hned od úvodních minut. Byl lepším mužstvem, ale opět dlouho zahazoval šance. V jasné pozici zkolabovali třeba v 16. a 28. minutě Koubek a ve 22. minutě Kolář. Herní převahu domácí zúročili až v závěru prvního poločasu, kdy po centru Hornyaka překonal brankáře Dukly Bogdaň. Když pak v 51. přidal po rohu Koubka bek Hornyak druhý gól, vypadalo to, že se domácí uklidní a duel dotáhnou bez nervů do vítězného konce. Opak byl pravdou. Iniciativu převzali Pražané a v 57. minutě brankou Holuba snížili na rozdíl gólu. V poslední minutě pak brankář Rada chyboval při vyběhnutí a míč, který z vlastní poloviny zahrával Švrček, skončil za jeho zády. Branky: 45. Bogdaň, 51. Hornyak, 90. Švrček - 57. Holub. Rozhodčí: Mikel (známka 7). ŽK: Bogdaň, Stoklásek, Prokeš. ČK: 82. Prokeš. 910 diváků. Poločas 1:0. HLUČÍN: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Švrček, Hornyak - Stoklásek, Melecký, Bogdaň (73. Prokeš), Kolář - M. Hanus, Koubek (80. Galajda). Trenér Petr Samec. DUKLA PRAHA: Rada - Kopta, Palša, Hubka, Daněk - Michal (62. Kunc), Ludačka (46. Pokorný), Holub, F. Hanus - Kulvajt, Svatoňský. Trenér Günter Bittengel. Nejlepší hráči: Sáblík, Hornyak, Koubek. BOHUMIL GOJ PÁTEČNÍ PŘEDEHRÁVKA BOHEMIANS PRAHA OPAVA 1:1 PŘÍŠTÍ PROGRAM 8. KOLO - pátek 21. září, 19.00: Jihlava-Slovácko. Sobota 22. září, 10.15: Třinec-Příbram, Krč-Fulnek (Strahov), 10.30: Dukla Praha-Ústí nad Labem, 17.00: Opava-Sokolov. Neděle 23. září, 16.30: HFK Olomouc-Vítkovice, Čáslav-Bohemians Praha, 17.00: Hradec Králové-Hlučín. TABULKA II. LIGY 1. Příbram 7 5 2 0 12:2 17 (+5) 3 1 0 10:2 10 2 1 0 2:0 7 2. Hradec Kr. 7 5 1 1 12:6 16 (+7) 3 0 0 7:1 9 2 1 1 5:5 7 3. Opava 7 4 2 1 11:3 14 (+5) 2 1 0 4:0 7 2 1 1 7:3 7 4. Slovácko 7 4 2 1 9:4 14 (+2) 4 0 0 6:0 12 0 2 1 3:4 2 5. Fulnek 7 3 2 2 11:10 11 (-1) 3 1 0 9:2 10 0 1 2 2:8 1 6. Čáslav 7 3 1 3 9:7 10 (+1) 2 0 1 6:2 6 1 1 2 3:5 4 7. Vítkovice 7 3 1 3 10:11 10 (-2) 3 0 1 9:5 9 0 1 2 1:6 1 8. Bohemians Pr. 7 3 1 3 8:11 10 (-2) 3 1 0 7:2 10 0 0 3 1:9 0 9. HFK Olomouc 7 2 3 2 9:9 9 (0) 2 0 1 5:4 6 0 3 1 4:5 3 10. Hlučín 7 2 2 3 9:7 8 (-4) 2 1 1 7:3 7 0 1 2 2:4 1 11. Jihlava 7 2 2 3 12:15 8 (-1) 1 2 0 8:5 5 1 0 3 4:10 3 12. Sokolov 7 1 4 2 4:5 7 (-5) 1 3 0 3:2 6 0 1 2 1:3 1 13. Krč 7 1 2 4 5:9 5 (-4) 0 2 1 2:3 2 1 0 3 3:6 3 14. Dukla 7 1 2 4 8:14 5 (-4) 1 1 1 4:4 4 0 1 3 4:10 1 15. Třinec 7 1 2 4 5:13 5 (-4) 1 1 1 3:4 4 0 1 3 2:9 1 16. Ústí n. L. 7 1 1 5 4:12 4 (-8) 1 1 2 3:6 4 0 0 3 1:6 0

Témata:

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.