+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. března 2010 • 17:16

Gól proti přírodě. Míč se po výkopu vrátil do branky

Autor:
Ilustrační foto.
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Jsou krásné a ošklivé góly. Jsou góly, při kterých si brankář připadá jak pitomec. A pak jsou góly, které vypadají naprosto proti přírodě. Přesně takový padl v nižší německé lize. Jeden z hráčů vykopával míč od své branky, silný vítr ale balon vrátil zpět. Ano, přímo do té branky, od níž se rozehrávalo!Být to film, v titulkách by stálo: V hlavní roli - vykopávající hráč, vítr a zkoprnělý brankář. Ale být to film, tak si hlavně poklepete na hlavu. Tohle se přece nemůže stát.

Takhle vypadal gól proti přírodě:

360p 240p
Neuvěřitelný gól v německé nižší lize

A přece se stalo. Zápas mezi okresními rivaly Wimsheimem a Grunbachem byl 0:0, když hosté zahrávali výkop od své branky. Míč se ale ve vzduchu dostal do silného poryvu větru způsobeného bouří Xynthia.

Balon se místo očekávaného směru obrátil a spadnul zpátky před branku Grunbachu. Odrazil se od malého vápna a spadnul za přejvapeného brankáře. Rozhodčí gól uznal, ačkoliv podle německých pravidel neměl – z této standardní situace totiž mohla rezultovat trefa jen do soupeřovy branky.

Podle regulí by místo gólu měl následovat rohový kop. V tomhle případě se tak ale nestalo, i proto Wimsheim vyhrál 2:1.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, kuriozita, gól
 Klasická verze
Mobilní verze