21. března 2010 • 09:17

Platini brzy oznámí, zda hodlá znovu kandidovat

Autor:
Platini
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka bodoval pohotovou reakcí nohou NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka bodoval pohotovou reakcí nohou
BEST OF LIGA NARUBY: bitka na Slovácku a zazděný brejk roku proti Spartě BEST OF LIGA NARUBY: bitka na Slovácku a zazděný brejk roku proti Spartě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý hvězdný záložník Michel Platini podle francouzského deníku L'Equipe příští týden oznámí, zda bude znovu kandidovat na prezidenta Evropské fotbalové unie UEFA. Jako pravděpodobnější se zdá zatím varianta, že čtyřiapadesátiletý Francouz se rozhodne o další čtyřleté období usilovat.Trojnásobný držitel Zlatého míče se dostal do čela UEFA v roce 2007, kdy v poměru hlasů 27:23 porazil Švéda Lennarta Johanssona. Ten do té doby působil v čele evropského fotbalu 17 let.

Podle L'Equipe ještě není francouzský funkcionář úplně přesvědčený, ale přesto chce své rozhodnutí veřejně vyhlásit na kongresu UEFA, který se uskuteční od úterý do čtvrtka v Tel Avivu. Platini už v lednu naznačil, že chce mít jasno ještě před červnovým startem mistrovství světa v Jihoafrické republice.

Bývalý hráč Juventusu na sebe během probíhajícího funkčního období upozornil především překvapivým přidělením pořadatelství ME v roce 2012 Ukrajině a Polsku. Dlouhodobě také kritizuje zadlužené kluby a odmítá zavedení moderních technologií do fotbalu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, platini, francie, fotbal, UEFA
 Klasická verze
Mobilní verze