3. března 2016 • 15:01

Při nominaci koukal na film. Byl jsem dojatý, přiznal Kempný

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Když budoucí trenér hokejové reprezentace Josef Jandač ve středu v podvečer oznámil, že do základní nominace na Světový pohár překvapivě zařadil i obránce Michala Kempného z Omsku, pětadvacetiletý bek už o tom den věděl. "Přesto jsem byl jsem překvapený. Byl jsem šťastný, dojatý a hrozně moc vděčný," řekl KempnýSkvělou zprávu se Kempný dozvěděl od generálního manažera týmu Martina Ručinského už s denním předstihem. 

I kvůli pětihodinovému posunu mezi Prahou a Omskem nominaci online nikde nesledoval. "Věděl jsem, že bude tisková konference, ale koukal jsem na film. Až poté mi začalo psát moc lidí," přiznal obránce Avangardu Omsk. Následně si prohlédl i celý šestnáctičlenný seznam nominovaných hráčů, ve kterém je i jeho klubový spoluhráč Vladimír Sobotka. "Psali jsme si spolu hned v úterý," prozradil.

Světový pohár se v září uskuteční poprvé od roku 2004 a Kempný si dobře uvědomuje, o jak důležitou akci půjde. "Je to prestižní turnaj, který je hrozně moc sledovaný, určitě to bude svátek hokeje. Jsem vděčný, že mezi hráči, kteří se na něm představí, mohu být," podotkl rodák z Hodonína.

Pro Kempného pokračuje nominací na SP úspěšný vzestup kariéry. V minulé sezoně se poprvé probojoval do reprezentace a teď se může těšit na zápasy v zámoří. "Nevím, jestli je to sen. Člověk ale samozřejmě přemýšlí nad tím, že se vše začalo ubírat správným směrem, a jsem rád, že to je nyní tak, jak to je. Hokej dělám právě kvůli tomuhle a celou dobu jsem se na sobě snažil pracovat, aby se dostavily výsledky," řekl.

Kouč Jandač při oznámení nominace poukázal i na to, že Kempnému může start na poháru pomoci do NHL. Bývalý hráč Komety Brno nezastírá, že by si v elitní kanadsko-americké soutěži jednou rád zahrál. "Na rovinu říkám, že ano. Když bude možnost a šance, tak bych NHL chtěl jednou zkusit. Vše ale řeší agent. Nebudu říkat, že nějaké kontakty nejsou. Teď se ale soustředím na práci v Omsku, kde mám do konce sezony platnou smlouvu," uvedl Kempný.

Ofenzivně laděný bek momentálně nastupuje v Kontinentální lize na velkých evropských kluzištích. Světový pohár se bude hrát na úzkém zámořském ledě, na což ale Kempný zatím nemyslí. "Čas zvyknout si na hřiště bude. Myslím si, že tomu budeme mít přizpůsobené podmínky v přípravě. Navíc hrajeme před turnajem tři přípravné zápasy. Nebude s tím výrazný problém," věří Kempný.

Poprvé jej čeká konfrontace s hvězdami NHL. Loni se sice s reprezentací připravoval na domácí MS, na soupisku se však nakonec nedostal. "Nějaké (hvězdy) už jsem potkal. Samozřejmě, proti Crosbymu jsem ještě nehrál. Respekt tam nějaký bude, ale určitě ne přehnaný," řekl bývalý obránce Slavie a Komety Kempný.

NEJVĚTŠÍ PŘEKVAPENÍ V NOMINACÍCH NA SVĚTOVÝ POHÁR? ČTĚTE ZDE>>>

Tři nováčky a dva hráče z KHL zařadil trenér Josef Jandač do šestnáctičlenné úvodní nominace na podzimní Světový pohár v TorontuTři nováčky a dva hráče z KHL zařadil trenér Josef Jandač do šestnáctičlenné úvodní nominace na podzimní Světový pohár v Torontu

 

Světový pohár v ledním hokeji je mezinárodní hokejový turnaj pořádaný zámořskou NHL. Každý turnaj má svůj specifický systém, týmy jsou však rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, v nichž se utkávají systémem každý s každým, následuje klasické play-off. Světový pohár se hraje podle pravidel NHL.

Světový pohár se stal nástupcem Kanadského poháru, který se hrál nepravidelně mezi roky 1976-91.Zámořský turnaj se poprvé konal v roce 1996, kde čeští hokejisté skončili už ve skupině bez bodu. V roce 2004 Češi došli až do semifinále, kde v památném utkání podlehli Kanadě 3:4 v prodloužení.

Turnaje se v minulosti účastnilo Česko, USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko, Slovensko a Německo. Na Světovém poháru 2016 se nově objeví týmy Česka, USA, Kanady, Finska, Švédska, Výběru Evropy a Výběru severoamerických hráčů do 23 let. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Turnaj se může pochlubit tou nejlepší sbírkou současných hokejových hvězd. V českém týmu hrají například David Pastrňák, Jakub Voráček, Tomáš Plekanec, Michal Kempný nebo Ondřej Palát.

Dresy

Stadion

Historie

Další ročníky
Ročník 2016
Další kola
Skupina B
Skupina A