Brankář Dolejš byl otřesený, po srážce mu odlétla maska. Gól neplatil

Autor: iSport.cz
0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Dvořák po generálce na UFC. Zranění je pryč, zkoušel jsem nové zbraně

Byly to nervy. Za stavu 3:3 se v 51. minutě srazil hradecký útočník Červený s hostujícím brankářem Dolejšem z Vítkovic, kterému po střetu odlétla maska. Nicméně další domácí útočník Pospíšil dokázal puk dorazit do branky. Sudí gól však neuznali. Mountfield se ale prosadil o tři minuty později a nakonec slavil těsné vítězství 4:3.

Dolejš se po nárazu s Červeným dlouho zvedal z ledu a byl otřesený. Maska mu odlétla o několik metrů dál. I proto rozhodčí Pospíšilův gól neuznali.

„Podle mého názoru to bylo správně odpískané, brankář šel po puku, útočník sice po něm ještě skončil, ale kotouč měl brankář. Nechci to ale víc rozebírat,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi vítkovický útočník Rostislav Olesz.

Gólman Dolejš se srazil se soupeřem, až mu odlétla maska Gólman Dolejš se srazil se soupeřem, až mu odlétla maskaFoto Koláž iSport.cz

V 54. minutě se ale regulérně prosadil Kukumberg a hokejisté Hradce mohli slavit. "Pořád nám trochu chybí pohoda ze začátku sezony, o to je výhra cennější. Je to hodně důležité, kdybychom neudělali body, mohlo by nás to hodně mrzet. Jde i o vzájemné zápasy," připoměl útočník domácích Jaroslav Kudrna.

Hosté: 28:57. Pastor, 33:20. Olesz, 35:47. Olesz

Domácí: Kacetl (Kantor) – Pláněk, Vydarený, Jank, Mikuš, Pilař, Plášil, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Dej, Knotek, Kukumberg – Vantuch, Troliga, Červený – Tvrdík, Nedvídek, Pospíšil. Trenér: Peter Draisaitl.

Hosté: Dolejš (Šindelář) – Hrbas, Kudělka, Zíb, Dlapa, Čerešňák, Klok, Štencel, Pastor – Szturc, Hlinka, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Svoboda, Burger "C", Němec – Vandas, Húževka, Kucsera. Trenér: Ladislav Svozil.