Květoslav Šimek
11. března 2016 • 04:40

Brankář Kašík sestřelil Rákose. Dodatečný trest ale nedostane

TOP VIDEA
Vysmátý kapitán Zlína Jugas a jeho recept na Slavii: Dát gól a uskákat to Vysmátý kapitán Zlína Jugas a jeho recept na Slavii: Dát gól a uskákat to
Kindl o Jágrovi: Dělal rozruch kamkoliv jsme přijeli, zážitek být s ním v jednom týmu Kindl o Jágrovi: Dělal rozruch kamkoliv jsme přijeli, zážitek být s ním v jednom týmu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zlikvidoval nájezd Martina Adamského v oslabení a udržel svůj tým ve hře. Jenže pak se zlínský brankář Libor Kašík ohnal po dojíždějícím Danielovi Rákosovi a hokejkou jej zezadu sestřelil k ledu. Dostal trest na pět minut a do konce zápasu. Zlínský trenér Rostislav Vlach počítal i s tím, že by páteční duel mohl Kašík kvůli disciplinárnímu trestu ztratit. To se ale nestane, dodatečně potrestán už nebude.Třetí utkání předkola ČP play off vyhrál Zlín 3:2 v prodloužení. Hattrickem se blýsknul Petr Holík. Kašíkova výstřelku Oceláři využít nedokázali. Jen pár vteřin po jeho odchodu do sprch ztratili náskok 2:1 a nakonec padli v prodloužení. V sérii tak Zlín vede 2:1 na zápasy a v pátek ji může ukončit.

Kašíkův zkrat! Klíčový hráč Zlín se nechal vyloučit do konce utkání


Proč se Kašík vytočil a sekerou se v 52. minutě po Rákosovi ohnal, to zlínský brankář neřekl. Zůstal v kabině. „Reakce nebyla adekvátní, byl na něj nájezd s brzdou, což by se mělo pískat,“ přemítal jeho trenér Rostislav Vlach. „Reakce nebyla opodstatněná. V play off je to vyhrocené, jsou tam hraniční zákroky nejenom na brankáře, ale i na hráče. Pokud mužstvo chce vyhrát, musí udržet nervy a něco překousnout.“

Třinecký Daniel Rákos netušil, proč se po něm gólman ohnal. „Určitě jsem mu nic neříkal,“ popisuje Rákos. „Áda (Adamský) vystihnul na modré nahrávku, šel sám, já dojížděl. Snažil jsem se přebruslit jejich obránce, přibrždoval jsem před bránou a on se po mě ohnal.“ Jestli gólmana obhodil ledovou tříští? „To nevím, nejsem si toho vědomý.“

Nervy v tu chvíli sice neudrželi hosté, ale Třinec toho využít nedokázal. Jen pár vteřin poté zapomněli ve čtyřech proti čtyřem na Petra Holíka a ten z nájezdu srovnal. „Byli jsme lepší celý zápas, bohužel jsme udělali pár chyb, které dokázali využít,“ mrzelo Rákose.

Zlín může v pátek rozhodnout. Trenér Vlach ovšem počítal i s tím, že by Kašík mohl chybět. Podle disciplinární komise však Kašík dodatečně potrestán nebude. 

VYJÁDŘENÍ DISCIPLINÁRNÍ KOMISE

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Libora Kašíka na protihráče Daniela Rákose, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – PSG Zlín (10. 3. 2016) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Sekání.

Po zhlédnutí videozáznamu shledal, že brankář reagoval na situaci, kdy byl v důsledku prudkého zabrzdění protihráče zasažen ledovou tříští a holí drženou v obou rukách ho následně zasáhl nad hráčskými kalhotami. Přestože se jednalo o zcela neadekvátní reakci, předseda disciplinární komise ELH dospěl k závěru, že zákrok nebyl takové povahy, aby vyžadoval postih nad rámec trestu uloženého v utkání a řízení s hráčem Liborem Kašíkem (PSG Zlín) zastavil.

10. 3. • 17:00
HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec
2:3
ONLINE
10. března
17:00
PSG Zlín
PSG Zlín
Góly

Domácí: 32:28. Tybor, 38:15. Pechanec

Hosté: 08:55. Holík, 52:05. Holík, 62:53. Holík

Sestavy

Domácí: Hamerlík (Hrubec) – Galvas (A), Hrabal, Jank, Nosek, M. Doudera, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Plíhal, Kopecký (C) – Svačina, Pechanec, Kanko – Adamský, Polanský (A), Rákos – Tybor, Kindl, Matuš – M. Kovařčík. Trenér: Jiří Dopita.

Hosté: Kašík (od 52. Horčička) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Řezníček, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Čachotský – Čech, Cibák, Okál – Kubiš, Fořt, Šťastný. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí

Martin Fraňo, Robin Šír – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda

Stadion

WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst)

Návštěva

5 136 (99 % celkové kapacity) diváků

Zlín díky Petru Holíkovi vede 2:1 na zápasy
Zlín díky Petru Holíkovi vede 2:1 na zápasy

Místo puku útočník. Adamský skončil v bráně, smetl i Kašíka

Tady vládne Třinec! Diváci vytáhli v zápase se Zlínem choreo