3. července 2015 • 10:04

Světový plavec roku Hagino si zlomil ruku a nebude na MS

0
Světový plavec roku 2014 Kosuke Hagino nebude kvůli zlomenému lokti startovat na srpnovém mistrovství světa v Kazani. Dvacetiletou hvězdu polohových a kraulařských závodů připravil o šampionát pád z kola v přípravě na reprezentačním soustředění ve Francii.

Hagino vloni na MS v krátkém bazénu v Dauhá ovládl polohovou dvoustovku a na dvojnásobné trati byl druhý. Získal také čtyři tituly na Asijských hrách a na konci roku byl oceněn titulem světový plavec roku, který tradičně uděluje časopis Swimming World Magazine.

V Kazani měl Hagino obhajovat stříbrné medaile z předloňského MS v Barceloně, kde skončil druhý na tratích 200 metrů polohově a 400 metrů volný způsob. Z olympijských her v Londýně má bronz z dlouhé polohovky.