29. srpna 2015 • 19:30

V Memoriálu Jiřího Rašky zvítězil rakouský skokan Aigner

0
Memoriál Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm vyhrál rakouský skokan na lyžích Clemens Aigner. Nejlepším z domácích závodníků byl při neúčasti reprezentační špičky Tomáš Vančura, který obsadil třetí místo a poprvé v kariéře se v Kontinentálním poháru probojoval na stupně vítězů. Za Aignerem zaostal o dva body.

"První kolo byla trochu loterie. Záleželo na tom, kdo měl víc štěstí na vítr. Skok se mi nevydařil. Druhé kolo se mi povedlo víc a bylo i regulérnější. Jinak atmosféra byla super," uvedl Vančura v tiskové zprávě. Osmnáctiletého skokana nyní čeká premiéra v letní Grand Prix, kterou si odbude příští týden v ruském Čajkovském.

Po prvním kole figuroval na třetí příčce Antonín Hájek, po horším druhém skoku klesl na 13. pozici.

Dvaadvacetiletý Aigner vybojoval první vítězství v Kontinentálním poháru s náskokem 0,4 bodu před Polákem Klemensem Murankou. Za prvenství obdržel putovní pohár, který získal legendární Jiří Raška po vítězství v závodě Turné čtyř můstků v Bischofshofenu v roce 1969.