23. října 2016 • 11:49

Golfista Thomas zopakoval v Kuala Lumpuru loňský triumf

0
Americký golfista Justin Thomas po skvělém finiši obhájil prvenství na turnaji PGA Tour v Kuala Lumpuru. V malajské metropoli vloni Thomas získal premiérový titul na prestižním okruhu a dnes triumf zopakoval, třebaže do závěrečného dne šel s mankem čtyř ran na lídra.

Finálový den ale třiadvacetiletý Američan zvládl ze všech nejlépe s osmi údery pod par a s celkovým skóre -23 získal druhý titul v kariéře. Napomohl mu i kolaps průběžného lídra Anirbana Lahiriho na pětiparové jamce č. 3, kterou indický golfista zahrál na devět úderů. Lahiri se nakonec musel spokojit s děleným třetím místem, o jeden úder jej předstihl i Japonec Hideki Macujama (-20).

Naopak Thomas zahrál na prvních pěti jamkách posledního kola čtyři birdie. "Připadalo mi, že jsem zahrál pět nejlepších jamek v životě. Naskytla se mi šance a já s ní dobře naložil. Skvělý start do sezony," pochvaloval si Thomas. Za triumf na druhém turnaji nového ročníku seriálu PGA Tour získal prémii 1,260.000 dolarů ze sedmimilionové dotace.