12. prosince 2016 • 22:55

Schick se znovu trefil. Neapol vyrovnala rekord, AC nedalo penaltu a padlo v Římě

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Český útočník Patrik Schick skóroval za Sampdorii Janov v zápase 16. kola italské ligy proti Laziu Řím, porážku 1:2 ale neodvrátil. Do zápasu přitom dvacetiletý Schick, který do Sampdorie přišel v létě z pražské Sparty, nastoupil až v 56. minutě. Neapol deklasovala Cagliari 5:0. Hattrickem se na výsledku podílel Dries Mertens, po gólu přidali Piotr Zielinski a Marek Hamšík. Šlágr mezi AS Řím a AC Milán měl zajímavý průběh, když hosté zahodili v první půli penaltu a Římané rozhodli o výhře po gólu Nainggolana.

Římané o vítězství rozhodli v závěru prvního poločasu. Ve 40. minutě se hlavou prosadil Milinkovič-Savič a o pět minut později rozvlnil Puggioniho síť Parolo. U obou branek asistoval brazilský záložník Anderson, který je se sedmi gólovými přihrávkami nejlepším asistentem v této sezoně Serie A.

Schickova chvíle přišla až minutu před koncem, když střelou zpoza vápna překonal gólmana Strakoshu, jenž v poločase nahradil mezi tyčemi Marchettiho. Trojnásobný český reprezentant se gólově prosadil v třetím soutěžním zápase v řadě, prodloužit sérii pěti utkání bez porážky se ale janovskému celku nepodařilo.

Neapol byla jednoznačně lepším týmem a do vedení šla ve 34. minutě po pohledné ráně Mertense. Na gól mu nahrál Hamšík, jenž přidal další branku těsně před přestávkou. Po ní neapolská exhibice pokračovala gólem Zielinského, pod nějž se asistencí opět podepsal slovenský reprezentant.

Následně se v rozpětí tří minut dvakrát prosadil Mertens a díky hattricku zdvojnásobil svou dosavadní střeleckou bilanci. Hattrick nahrávek také po třetí Mertensově trefě završil Hamšík.

Neapol prodloužila ligovou neporazitelnost na pět zápasů a zároveň vyrovnala své nejvyšší vítězství na hřištích soupeřů v Serii A. Stejným poměrem porazila v letech 1929 Modenu a 2007 Udine.

Jankto naskočil v 83. minutě

Úřadující mistři z Juventusu zvítězili v městském derby nad FC Turín 3:1 díky dvěma brankám Gonzala Higuaína a trefě Miralema Pjaniče. V utkání však už po čtvrthodině hry prohrávali po zásahu druhého nejlepšího střelce italské ligy Andrey Belottiho.

Na jeho jedenáctou branku v sezoně zareagoval nejproduktivnější kanonýr v celku soupeře Higuaín ve 28. minutě. Argentinský útočník pak v 82. minutě vstřelil svou jubilejní 200. ligovou branku v kariéře a celkem devátou v této sezoně italské ligy. Tečku za dalším vítězstvím v derby pro Juventus přidal v nastaveném čase Pjanič.

Juventus tak má po výhře náskok sedmi bodů na AS Řím a AC Milán. Oba pronásledovatele však ještě čeká vzájemné střetnutí v pondělní dohrávce.

Český fotbalista ve službách Udine Jakub Jankto začal při výhře 3:1 svého celku na hřišti Bergama na lavičce a do zápasu nastoupil v 83. minutě za stavu 2:1. Jeho spoluhráči šli do vedení těsně před přestávkou po gólu Duvána Zapaty, krátce po začátku druhé půle vyrovnal Jasmin Kurtič. Poté však vrátili vedení i výhru Udine Seko Fofana a Cyril Thereau.

Obránce AS Kostas Manolas v souboji s Gianlucou Lapadulou

AC zahodilo v Římě penaltu a padlo

Osm minut před koncem bezbrankového zápasu Boloni s Empoli byl naopak vystřídán tradiční člen sestavy domácích Ladislav Krejčí.

Fiorentinya porazila Sassuolo 2:1 a v tabulce se posunula na sedmé místo. Po dvou brankách Nikoly Kaliniče z první půle už hosté v závěru jen snížili.

Chorvatský útočník Kalinič ani v jednom případě neměl před gólem snadnou pozici, ale poprvé se mu povedlo střelou z voleje přelobovat brankáře Consigliho a v 39. minutě ho překonal patičkou. Fiorentina díky tomu z posledních devíti zápasů Serie A poosmé bodovala, navíc uspěla i v základní části Evropské ligy.

V pondělní dohrávce mezi AS Řím a AC Milán rozhodl jediný gól domácího Nainggolana z 62. minuty zápasu. Už v první půli ale mohli jít do vedení hosté, jenže Niang neproměnil pokutový kop.