18. prosince 2017 • 03:05

Dahlmeierová a Rydzek jsou německými Sportovci roku

0
Biatlonistka Laura Dahlmeierová a sdruženář Johannes Rydzek jsou německými Sportovci roku. Novinářskou anketu vyhráli úřadující mistři světa poprvé. Nejlepším týmem byly vyhlášeny podruhé za sebou beachvolejbalistky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová, které na světovém šampionátu letos rovněž vybojovaly zlatou medaili.

Dahlmeierová si podmanila únorové MS v Hochfilzenu, kde v šesti závodech našla jedinou přemožitelku v Gabriele Koukalové ve sprintu. Po zisku pěti titulů a jednoho stříbra vybojovala i velký křišťálový glóbus ve Světovém poháru. V novinářské anketě, v níž hlasovalo na 1300 lidí, triumfovala suverénně před sportovní gymnastkou Pauline Schäferovou.

Loni skončila Dahlmeierová mezi německými sportovkyněmi na druhém místě s velkou ztrátou na tenistku a bývalou světovou jedničku Angelique Kerberovou. Rydzek na pomyslném trůnu vystřídal gymnastu Fabiana Hambüchena. Získal 1782 bodů, druhý byl mistr světa v triatlonu Patrick Lange s 1323 body.