+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
31. října 2008 • 16:09

Šampionka užívala steroidy, půjde za mříže

Autor:
Antidopingová kancelář
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

Olympijské vítězce v běhu na 400 metrů překážek Fani Chalkiáové hrozí v Řecku kvůli dopingu až dva roky ve vězení. Překvapivá šampionka z Atén byla obviněna z užívání steroidů, což je v zemi protizákonné.Obviněni byli také běžci Anastásios Gusis a Dimitris Regas, kteří měli rovněž pozitivní testy na zakázaný methyltrienolon. Trenérovi Chalkiáové Giorgisi Panagiotopulosovi hrozí trest za podávání zakázaných látek atletům.

Podle agentury AP kouč může jít až na tři roky do vězení a hrozí mu pokuta 20.000 eur (asi 482 tisíc korun).

Čtveřice obviněných jakákoliv provinění odmítá.

"Neexistuje žádný důkaz, že Chalkiáová úmyslně brala zakázané látky, nebo že ji k tomu Panagiotopulos naváděl," řekl právník obviněných Giorgos Agiostratitis agentuře Reuters.

"Domnívám se, že ta obvinění budou zamítnuta." Proces by se měl uskutečnit během jednoho roku.

Devětadvacetiletá Chalkiáová neprošla kontrolou několik dní před zahájením atletických soutěží v Pekingu během soustředění v Japonsku.

Okamžitě poté opustila dějiště her a vedle vězení jí hrozí dvouletý zákaz závodění. Nedávno prohlásila, že za její pozitivní nález může něčí sabotáž.

Mezinárodní olympijský výbor podal v Řecku už v srpnu žalobu na jejího trenéra, kterého obvinil z poškozování pověsti olympijských her. Vedle potrestání Panagiotopulose žádá také odškodnění, jehož výši ale nezveřejnil.

Sprinter Gusis se postaral o první dopingový případ během srpnové olympiády, Regas měl pozitivní test už v červenci.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze