6. listopadu 2008 • 19:58

Nymburští uspěli i v Opavě

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Nymburští basketbalisté vyhráli v první lize poosmé za sebou a s plným počtem bodů vedou tabulku. Obhájci titulu dnes uspěli v Opavě, kde zvítězili 95:77.

Domácí ale nastoupili proti středočeským favoritům nebojácně a díky enormnímu nasazení vyhráli úvodní čtvrtinu. Zkušení hosté ale v druhé části začali přehrávat zónovou obranu Opavy postupným útokem a získali devítibodový náskok.

Velkou zásluhu na zvratu měl nymburský střelec Justin Gray, který neomylně trestal domácí chyby. Po změně stran dal Nymburk několik lehkých košů a tím si vytvořil dostatečný náskok, který si pak už jen v poklidu hlídal až do konce utkání.

"Naši hráči dnes nevěřili, že mohou hrát s Nymburkem vyrovnaný zápas. Proto jsme prohráli," uvedl opavský trenér David Klapetek. Nymburský kouč Muli Kacurin ocenil soupeřovu obranu. "V prvním poločase se nám ji nepodařilo překonat. Ve třetí čtvrtině jsme konečně začali hrát lépe a vytvořili si rozhodující náskok," řekl po utkání.

Výsledek - 9. kolo:

Opava - Nymburk 77:95 (24:21, 40:49, 59:72)
Nejvíce bodů: Štec 18, Šoška 12, T. Hrubý 11, Dygrýn a Čarnecký po 10 - Gray 20, Jagodnik 17, Sokolovský 14, Nečas 12, Benda 10. Rozhodčí: Paulík, Holubek, Kapaňa. Fauly: 18:21. Trestné hody: 20/13 - 17/14. Trojky: 8:9. Diváci: 1200. Nejlepší hráč: Nečas.