+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
1. listopadu 2008 • 15:15

Softbal chce zpřetrhat vazby s baseballem

Autor:
Softball
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Softbal se chce zbavit svých vazeb na baseball a samostatně si zajistit návrat do programu olympijských her. Podle zástupců Mezinárodní softbalové federace (ISF) doplatil jejich sport na dopingové aféry v baseballu.Dalším důvodem má být neschopnost přivést na olympiádu největší hvězdy ze zámořské ligy MLB.

Vedení ISF proto vyzvalo 35 členských svazů, které zastřešují ve svých zemích i baseball, aby se oddělily. Softbalová federace sdružuje celkem 131 národních svazů.

"Tenhle krok zabrání jistým zmatkům, že existují určitá spojení softbalu s jinými sporty," uvedl šéf ISF Don Porter v prohlášení s tím, že všechny národní svazy jsou dost silné, aby mohly fungovat samostatně.

Softbalistky hrály pod pěti kruhy poprvé v roce 1996 v Atlantě. Až do Atén kralovaly turnajům Američanky, které poprvé prohrály zápas v Pekingu, kde získaly zlaté medaile Japonky.

Pro hry v Londýně byly oba pálkové sporty z olympijského programu vyřazeny. Příští rok v říjnu budou na kongresu MOV v Kodani usilovat o návrat. Jejich konkurenty by měly být golf, karate, sedmičkové ragby, squash a závody na kolečkových bruslích.
Klasická verze
Mobilní verze