+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Ivo Pospíšil
13. června 2016 • 11:05

Devátý, ale z Čechů nejlepší. Nevzdali jsme to, těšilo Kopeckého

Jan Kopecký dojel devátý v Italské rallye a při potížích Martina Prokopa se stal nejlepším českým jezdcem v soutěži.
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Závodí s vozem kategorie WRC 2, měl defekt, přesto se propracoval do nejlepší desítky prestižního podniku. Jan Kopecký dojel devátý v Italské rallye a při potížích Martina Prokopa se stal nejlepším českým jezdcem v soutěži. „Nevypadalo to s námi dobře, ale nevzdali jsme to,“ přiznal pilot tovární škodovky, která má za cíl v letošní sezoně zvítězit v soutěži WRC 2.Na vítězného Thierryho Neuvilla ztrácel nakonec v cíli necelých deset minut. Navzdory kamenům, hlubokým dírám i defektu však skončil Jan Kopecký druhý v kategorii WRC 2 a dojel v Italské rallye celkové devátý.

Jeho kolega Esapekka Lappi, který by letos rád útočil na triumf v celé WRC 2 odstoupil po nehodě a poškozenému zavěšení ve dvanácté rychlostní zkoušce.

„Tu díru jsem pořádně neviděl. Dokonce ani, když jsme si potom znovu pouštěli záběry z on-board kamery. Potkala nás smůla a na tak těžkých soutěžích jako je právě Sardinie je riziko takových karambolů daleko vyšší,“ uvedl finský závodník

Na šotolině na Sardinií tak skončil nejlépe Kopecký, který byl i lepší než jedenáctý Martin Prokop, jehož výrazně omezila pětiminutová penalizace před samotným startem. Pilot tovární Škody se pak do první desítky propracoval i navzdory pátečnímu defektu, kdy musel jet šest kilometrů s roztrženou pneumatikou.

„V pátek to s námi nevypadalo dobře, ale věděli jsme, že prakticky celá soutěž je ještě před námi a máme dost času s tím ještě něco udělat. Prostě jsme to nevzdali,“ řekl Kopecký.

Tento týden se pak Kopecký představí i v rámci Rallye Hustopeče.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze