Bundesliga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Union Berlin - 11. května 2024   15:30

Před zápasem
0:0
(-:-)

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+

Vzájemný zápas

Poslední měření obou celků nabídlo na podzim 16. kolo Bundesligy a z domácí výhry 2:0 se radoval Union Berlín. Obě branky padli ve 2. poločase, na trefu Benedicta Hollerbacha navázal David Datro Fofana, který už ale na jaře střílí góly v Premier League za Burnley.
Z posledních pěti soutěžních duelů pak máme bilanci 2 remíz a 3 vítězství Unionu Berlín.
1. FC Union Berlín zažívá po loňské vydařené sezoně o mnoho horší ročník, aktuálně drží poslední nesestupovou pozici se ziskem 30 bodů. Svěřenci chorvatského stratéga Nenada Bjelicy tak mají náskok pouhý bodík na Mohuč, která drží barážovou pozici a 6 bodů právě na svého dnešního soupeře. Navíc se hráči Unionu potýkají se špatnou formou, z posledních šesti zápasů mají bilanci 2 remízy a 4 porážky a nutně tak potřebují bodovat. Minulé ligové kolo padl Union Berlín na svém hřišti 3:4 s přímým konkurentem v boji o záchranu Bochumí. Ta zadělala na výhru už v 1. poločase, po kterém vedla 3:0 a i přes tlak domácích ve 2. půli si již důležité vítězství pohlídala. Nejlepším střelcem Unionu je s 6 góly záložník Robin Gosens, který se do Německa vrátil před sezonou z Interu Milán. V kádru je také český záložník Alex Král, který se pohybuje na hraně základní sestavy.
1. FC Kolín nad Rýnem prožívá hodně nepovedenou sezonu a v tabulce se nachází na předposledním 17. místě. Se ziskem 24 bodů tak ztrácí Kolín 2 kola před koncem soutěže 6 bodů na pozici zaručující záchranu a 5 bodů na příčku zajišťující alespoň baráž. Svěřenci lodivoda Tima Schultze jsou tak znovu po pěti letech jen krůček od pádu do 2. Bundesligy. Tým trápí především velmi slabá produktivita, s 24 vstřelenými góly jsou v tomto ohledu nejhorším celkem Bundesligy. Kolínští se trápí také před vlastními fanoušky, kde za celou sezonu zapsali pouze 4 výhry. Minulé ligové kolo remizovali hráči Kolína nad Rýnem na půdě o poháry hrajícího Freiburgu 0:0, díky velké převaze domácích ale musejí být za bod rádi. Nejlepším střelcem týmu je s 6 góly útočník Davie Selke, ten je ale nyní se zlomenou nohou na marodce do konce sezony. Mezi tahouny týmu patří také rakouský středopolař Florian Kainz, který má na kontě 4 góly a 4 asistence.
Hezké sobotní dopoledne! Je před námi utkání 33. kola německé Bundesligy, v záchranářském souboji přivítá 1. FC Kolín nad Rýnem na svém stadionu 1. FC Union Berlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.