90+1
84
Olympia právě vstřelila branku!
Šest minut před koncem základní hrací doby se prosazuje střídající ONDŘEJ KRAJÁK a domácí tak mají zpět čtyřbrankové vedení – 5:1!
Z technických důvodů vám ze zbylých minut utkání přinese pouze změny stavu.
72
Vyšehrad je nyní zpět v útoku, Olympia by však musel inkasovat ještě třikrát, aby přišla o svůj lukrativní náskok.
70
Vyšehrad právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu se dostal na pravé straně k centru Drobílek, který našel zhruba na penaltě RADIMA MATYSÍKA. Ten se prosazuje parádní ranou z první, která zaplula přímo pod břevno – 4:1!
68
Piták šel středem hřiště a přihrával na Čadu. Ten se k míči sice nejprve nedostal, ovšem poté dobře dotíral na obranu, což mu přeci jenom přineslo takové polozakončení k pravé tyči. S ním si však Procházka bezpečně poradil.
66
Z rohu mohla Olympia také udeřit! Přízemní balon totiž šel opět na bližší tyč, kde se do koncovka probojoval Bareš. Jeho prudká rána byla ale včas zblokována.
65
Na levé křídlo dostal balón Houžvička, jenž postoupil blíže k vápnu a poté nacentroval na zadní tyč pro Ličmana. Ten si na balón vyskočil, ovšem jeho hlavičku na bližší stranu branky nakonec srazil obránce na roh!
64
Olympia pokračuje v útočném snažení a čtyřbrankový náskok ji viditelně nestačí.
64
K rozehrávce se postavil Čada společně s Pitákem, kteří dostali balon do hodně nadějné střelecké pozice před vápno na Ptáčka. Tomu však střela nesedla a při jeho druhém pokusu zase neuspěla teč Šťastného.
63
Po klidnějších chvilkách se bude pokračovat, doufejme, zajímavou standardní situací. Tu si tentokrát vybojovali domácí.
61
Vzápětí také střídají domácí, odstupuje Štěpán, za kterého na trávník vybíhá Ličman.
61
Čtvrté střídání u hostů, dohráno má Kostorek, nahrazuje Matysík.
59
Dnešní utkání sleduje ve slunečném počasí 150 diváků!
58
Hosté to teď zkoušeli zahrát rychle na nově příchozího hráče, pro kterého byl však centr na levou stranu vápna až příliš rychlý.
57
Ze střední vzdálenosti pálil znovu Houžvička, branku ale těsně přestřeluje.
56
Šavle měly další rohový kop, který se jim ale nepovedlo zahrát podle představ, respektive se balonu rychle zmocnil Vyšehrad, který ho dostal z pokutového území. Hradec však i nadále útočí.
54
Střídání v týmu FK Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Doležal, přichází Písačka.
53
I nadále se hraje na polovině Pražanů, dnešní utkání už je za tohoto stavu rozhodnuté, tak uvidíme, jak budou vypadat následující minuty.
51
Z následného rohového kopu se domácí dnes prosazují počtvrté! JAN NOVOTNÝ byl před malým vápnem zcela sám, takže dokázal i bezpečně zakončit a Vyšehrad tak ztrácí už veškerou naději alespoň na menší zdramatizování druhé poloviny utkání – 4:0!
50
Při dalším útočném snažení domácích hostů se míče ujal Piták, který rychle přesunul hru na pravé křídlo pro Houžvičku. Ten poté pronikl do pokutového území, kde obehrál obránce. Ovšem jeho střelu vyškrábl brankář na roh!
48
Vyšehrad se snažil založit rychlý protiútok, který se mu povedl jen z poloviny. Obrana domácích to totiž společně s Frydrychem vyřešila velice dobře a hosté se tak do koncovky nedostali.
47
Piták už se znovu hnal do pokutového území, na jeho hranice se však střetl s jedním z obránců, takže o balon přišel.
46
Do druhého poločasu střídají oba celky. Za domácí má pro dnešek dohráno Kořínek, u které to může být i vzhledem k menšímu zranění. Ve hře ho nahradí Ptáček. U hostů pak už nebude ve druhém poločase hrát Šindelář a Macej, které nahrazuje dvojice Smolák a Heřman.
46
Je za námi úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých kralovali domácí hráči. Především pak kapitán Karel Piták, který nejprve zužitkoval dva průniky svých spoluhráčů a hattrick pak završil parádní střelou po odraženém balónu. Olympia tak po prvním poločase vede 3:0 a zápas má více než dobře rozehraný. Nebo se ještě Vyšehrad zvedne a druhá polovina bude více dramatická než se vzhledem k průběžnému stavu očekává?!
45
45
Vzhledem k tomu, že se v prvním poločase nic nenastavuje, tak už domácí nic nevymýšleli. Rozehráli to nakrátko a sudí vzápětí ukončuje první poločas.
45
Na závěr poločasu ještě přijde přímý kop Hradce, který bude rozehrán ze nějakých pětatřiceti metrů, a to po faulu na Demetera.
43
Hosté se hned snažili usadit v útoku, jejich snaha ale skončila kousek za půlkruhem, kde se míče zmocnili domácí.
42
Obrovskou práci před levém rohem pokutového území nyní odvedl Bareš se Štěpánem. Ti totiž vybojovali balón pro KARLA PITÁKA, který svůj hattrick během dvaačtyřiceti minut završil tedy parádní ranou do pravého vinglu vyšehradské branky – 3:0!
41
Domácí teď kolem svého vápna kazí, což hostům přidává na jejich snažení do přestávky alespoň snížit.
40
Pokračuje se rohovým kopem hostů, kteří se směrem dopředu v posledních minutách zlepšují.
39
Na druhou stranu sprintoval Piták, zakončující Bareš byl však s Kořínkem v ofsajdu.
38
Ve vápně Olympie to teď byla pořádná hlavičkovaná, ve které měli navrch hosté, ovšem vše pak rázným odkopem ukončil Demeter.
37
Konečně se povedlo vymyslet pořádný centr také hostům! Ten vyšel z pravé strany zřejmě od Maceje. Kostorek se však dostal do těsného ofsajdu, což však Pražanům příliš vadit nemuselo, jelikož nikdo z nich stejně nezakončil.
36
Hned na to předvedl povedený skluz Piták, který na levé straně čistě zastavil rozvíjejí se akci Vyšehradu.
35
Štěpán se prokličkoval na levý roh vápna hostů, kde se po střetu s obráncem ocitl na zemi. Sudí však situaci moc dobře viděl, takže pokutový kop dle jeho uvážení nepíská.
34
Tentokrát se však už žlutit bude. Matějka zajel zezadu do Šťastného, což sudí oceňuje první kartou v utkání.
32
Hradečtí měli po rychlé akci tentokrát pravou stranu aut, ten ale nevyřešili dobře a poté tak muselo dojít na taktický faul, ovšem ještě nedaleko vápna Vyšehradu, karta tak nepřichází.
30
Každopádně i po půl hodině hry jednoznačně platí, že ofenzivnější je určitě Olympia. Frydrych ale musí pomalu začínat být na pozoru, protože Vyšehrad se s průběžným stavem rozhodně nebude chtít spokojit.
29
Šťastný chtěl zřejmě napravit svoji nedávnou šanci, takže se pokusil vystřelit ze střední vzdálenosti, do branky ale nemířil.
28
Když nepadla branka na straně hostů, mohla klidně u domácích. Vyšehrad se totiž po předchozí situaci vydal do brejku, kterému však zabránil Houžvička, jenž se stihl vrátit.
27
Zvoní břevno hostující branky! Piták dlouho váhal s rozehrávku standardní situaci, až nakonec na bližší tyči našel Šťastného, který trkl do balonu, který se ovšem zastavuje na konstrukci.
27
Po dobré práci Štěpána se pokračuje rohovým kopem Šavlí.
26
Samotný kapitán Vyšehradu se tentokrát hnal do koncovky! Míč mu před vápnem domácích sklepl Drobílek, včas se ale vrátil Šťastný, který zabránil jinak zřejmě nebezpečné střele!
24
No vida! Tohle se Hendrychovi málem povedlo. Viděl totiž, že mu jeho spoluhráč, kterým byl Doležal, nabíhá rychle za hráče domácích. Poslal mu tak prudký balón, který však byl až moc rychlý, takže u něho byl o chvíli dříve brankář Frydrych!
22
Vymyslet se něco snažil Vyšehrad, domácí ale vysoko napadají, což hostům dělá problému. Zkoušeli to tak dlouhým míčem, který skončil však taktéž na defenzivě Olympie.
20
Hra se přerušuje, jelikož na zemi zůstal ležet hostující kapitán. Hendrycha pravá noha viditelně bolí, bude však pokračovat ve hře.
18
Ovšem předchozí moje tvrzení už neplatí, jelikož z další úderné akce se domácí dostávají už do dvoubrankového trháku! Tentokrát se míče ujal Vojtěch Štěpán, který taktéž rychle pronikl po levém křídle až k velkému vápnu, kde křížně přes pokutové území našel opět KARLA PITÁKA, který se tentokrát z o trošku těžší pozice taktéž nemýlil – 2:0!
17
Skutečně se teď zdá, že Olympia nepatrně zvolnila, hraje se totiž i nadále ve středu pole, odkud branky tedy rozhodně napadají..
15
S míčem teď kombinovali domácí na vlastní polovině, dlouhý centrem se pak dostal na Procházku, který se snažil založit první vážnější akci hostů.
14
Na co teď obrana Vyšehradu myslela?! Daniel Bareš se dostal k míči na polovině hřiště a vydal se směrem na branku. Ovšem prošel s velkou lehkostí snad přes šest sedm hráčů, takže poté jen přihrál před malé vápno, kde měl KAREL PITÁK ale náramně lehkou práci – 1:0!
14
Poprvé viditelnější ofenzivnější choutky chytá také Vyšehrad, Frydrych ale zatím musel stáhnout jen jeden centr.
12
Hradečtí to dnes už poněkolikáté zkoušeli rychlý balonem za obranu, tentokrát se o to postaral Čada, na Kořínka to však bylo až příliš prudké.
11
Ve středu pole se tentokrát píská faul na domácí a v pozoru tudíž i nadále zůstává především defenziva Pražanů.
10
Domácí se to rozhodli zahrát nakrátko, což hosté přečetli a Houžvička tak musel na polovině hřiště předvést důležitý obranný zákrok, jinak by se Vyšehrad dostal do hodně nebezpečného přečíslení!
9
V útoku už je nastěhovaná znovu Olympia, která si nyní vybojovala taktéž první roh.
7
Balón protáhl po levém křídle Štěpán, ten pronikl i do pokutového území, ovšem nastřelil jen boční síť branky.
6
První roh zápasu měl Vyšehrad, domácí však rychle míč ve vlastném vápně ulovili a už spěchají do brejku.
5
A byla z toho velká příležitost! Právě Piták poslal před obranu míč na Kořínka, který byl ve vápně sám, ovšem až příliš na pravé straně, takže vypálil na vzdálenější tyč, kde branku netrefil.
5
Při dalším snažení Olympie se proti pravidlům provinil Bareš, ovšem kapitán Vyšehradu standardní situaci nerozehrál vůbec dobře a míč zachytil Piták. Hradec už tak znovu útočí!
4
Kořínek se snažil dát balon za obranu hostů, jeho přihrávka však byla příliš přetažená.
3
Úvod zápasu patří domácím fotbalistům, kteří se snaží být směrem dopředu hodně aktivní a jít do vedení.
1

FC Olympia Hradec Králové: Frydrych – Broukal, Šťastný, Novotný – Demeter, Houžvička, Čada, Štěpán – Bareš, Piták (C), Kořínek.
Náhradníci: Linhart – Ptáček, Kraják, Ličman, Kuťák, Kraus.

FK Slavoj Vyšehrad: Procházka – Ježdík, Hendrych, Dosoudil, Šindelář – Nosek, Drobílek, Matějka, Doležal, Macej – Kostorek.
Náhradníci: Šticha – Kratochvíl, Heřman, Písačka, Madej, Smolák, Matysík.

Rozhodčí: M. Paták – V. Paták, Mudra..
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.