CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 2:2. První ztráta domácích, Wágner zahodil penaltu

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:2.
Zápas je u konce. Jablonec vedl už v šesté minutě po gólu Wágnera 1:0, jenže do poločasu srovnal Rada. Druhý poločas neměl dlouho takové tempo, jako ten první. K vidění byl poměrně nezajímavý fotbal s malým množstvím šancí, jenže v 77. minutě Havlík prostřelil Hrubého a závěrečná čtvrthodinka přinesla smršť zajímavých momentů. Z první šance po inkasované brance se domácím podařilo vyrovnat zásluhou Mihálika a mohli dokonce zvítězit. To by ale musel v 87. minutě Wágner proměnit penaltu. Zápas tak skončil smírně 2:2.
90+3
90+2
Taktické střídání, dolů jde Diviš, kterého na chvíli vystřídá Biolek.
90+2
Hübschman se přes obranný val před šestnáctkou neprokousal do šance.
90+2
Hosté ale odvrátili a napadá Diviš, trenér Levý chystá ještě taktické střídání.
90+1
Jablonec ještě chce vstřelit vítěznou branku a s rozehrávkou po faulu na polovině pospíchá.
90
Kerbr fauloval a hlavní sudí Příhoda nadstavil 3 minuty.
90
Viník penaltového zákroku Reinberk teď vybojoval rohový kop pro svůj tým, ale hlavička Zajíce minula bránu.
89
Zákrok měl emotivní dohru v podobě dialogu mezi Hübschmanem a Šimkem, zatímco Nový je ošetřován za čarou.
88
Civič a Nový se srazili. Domácí záložník zůstal ležet na zemi a krvácí z nějaké ranky v obličeji.
87
Tomáš Wágner nepochopitelně přestřelil z pokutového kopu a Heča nemusel vůbec zasahovat! Zůstává remízový stav 2:2.
86
Reinberk podle rozhodčího srazil ve vápně Kubistu a domácí budou kopat penaltu!
86
Druhý poločas zápasu byl poměrně ospalý, ale závěrečná čtvrthodina přináší atraktivní fotbal.
85
Pospíšil poslal míč jen pro Šumulikoského, který odvrátil.
84
Heča si poradil se snadným pokusem zpoza vápna.
83
Jablonec právě vstřelil branku!
Tak to byla hodně šťastná ruka trenéra Frťaly. Čerstvý ONDŘEJ MIHÁLIK dostal od Pospíšila kolmici za obranu a nedal tváří v tvář Hečovi nejmenší šanci – 2:2! Asistence: Martin Pospíšil.
82
Zajíce na polovině přidržel Nový a Příhoda píská faul.
81
Heča vykopl co nejdále, ale Havlík neudržel míč a fauloval Hübschmana.
80
Na druhé straně vyvezl míč vpřed Reinberk a na polovině soupeře určitě spěchat nemíní.
80
Jablonec kombinuje kolem šestnáctky Slovácka, ale centr do vápna nebyl přesný.
79
Přichází logická reakce trenéra Frťaly, který ze hry stahuje Trávníka a pokusí se zápas oživit Mihálikem.
77
Slovácko právě vstřelilo branku!
Tak to byla akce, dámy a pánové! Kerbr si potáhl míč do středu hřiště, prostrčil na levou stranu Civičovi, který prudkou přihrávkou po zemi přesně našel MARKA HAVLÍKA. Hostující záložník jen nastavil kopačku a rozvlnil síť! Asistence: Eldar Civič.
77
Centr Civiče před Kerbrem vyboxoval Hrubý.
76
Zajíc si střihnul úspěšnou kličku na středu hřiště, pokryl si míč tělem, ale následně poslal nechytatelnou přihrávku Civičovi.
75
Wágner byl na útočné polovině přidržen a Hübschman rozehraje standardku.
74
Šimkův vysoký a pomalý centr neměl naději na úspěch mezi dvěma vysokými stopery domácích.
73
Hostujícího záložníka trápí zdraví, nejspíše se jedná o svalové problémy a trenér Levý reaguje nasazením útočníka Zajíce.
72
Rohový kop nebyl pro domácí nebezpečný, centr proskotačil do autu na druhé straně hřiště.
71
Bazal zastavil sprintujícího Diviše jen za cenu rohu.
70
Matěj Hybš schytal nepříjemný úder do slabin, který si vyžádá ošetření za čarou. Jablonec na chvíli v deseti.
69
Brejk středem táhl Kerbr a rozehrál do strany na sprintujícího Havlíka, kterého skluzem zavřel Kouřil.
68
Ani tentokrát domácí borec neuspěl a hosté mají aut.
68
Pernica si nepřišel na pravé straně na Šimka, ale dostane druhou šanci.
66
Na obou stranách se jedná o střídání ve stylu "kus za kus", rozestavení se nemění.
65
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Tomáš Ťok, přichází Marek Havlík.
65
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Petr Jiráček, přichází Josef Bazal.
65
Civič na útočné polovině fauloval Pernicu a vidí žlutou.
64
Ťokův roh odvrátil bez potíží Hrubý vyboxováním.
63
Šumulikoski udělal obrovskou chybu na polovině hřiště a Jablonečtí běželi v situaci tří na dva. Míč dostal do kříídla volný Trávník, ale místo střely akci překombinoval zpětnou přihrávkou na střed Wágnerovi, kterého zblokoval Rada.
62
Trávník poslal míč prudkým centrem z levé strany do vápna, ale Wágner se k hlavičce přes stopera nedostal.
61
Po krátkém ošetření Šimka se hraje, ale volný kop od poloviny hřiště nebyl pro Jablonec nebezpečný.
59
Hübschman srazil Šimka loktem, ten zařval a skácel se k zemi. Hübschmanovi se karta přirozeně nelíbí.
58
Kouřil se odhodlal ke střele přes zeď, ale střelu vedle Heča bez potíží kontroloval.
57
Hübschman zrychlil kombinaci domácích kolmicí do středu, kde Nového fauloval Košút a je z toho zajímavá standardka pro Jablonec.
57
Napravo vedl útok čerstvý Pospíšil, ale centr, kterým hledal Wágnera, byl příliš vysoký a příliš prudký,
56
Jiráček zastavil Reinberka. Hráč s bundesligovými zkušenostmi se přesunul ve druhém poločase na levou stranu zálohy.
55
Velmi rychle se teď povedlo přenést Jablonci hru zprava doleva, ale k finální Hybšově přihrávce do vápna byl nejblíž vybíhající Heča.
54
Civič měl na levé straně hodně místa, ale na jeho prudký centr do vápna o kus nedosáhl skluzující Milan Kerbr.
53
První střídání v zápase, Mehanoviče vystřídá Pospíšil.
52
Ťok s Daníčkem si po nepřesnosti domácích dvakrát vyměnili míč a chtěli vyslat do brejku Kerbra, ale i tato přihrávka byla nepřesná.
52
Daníček ve sprintu zakřižoval Kubistu a přerušil brejk.
51
Šumulikoski teď při standardce raději zvolil rozehrávku nakrátko, ale Slovácko po pravé straně nic nevymyslelo.
50
Co se to s hráči v poločase stalo, to je teda záhadou. Akce na obou stranách teď končími zpravidla velkou nepřeností.
49
Košút dal míč Šimkovi do složité situace a Moravané opět přišli o míč.
48
Reinberk teď neobešel obránce v zeleném a Jablonec rozjel po rychle vhozeném autu zajímavý brejk. Jenže centr Mehanoviče byl přetažený.
48
Na obou stranách začal zápas velkými nepřesnostmi.
47
Daníček vystihl přihrávku Nového, ale ani jeho přihrávka nebyla přesná.
46
Dlouhá rozehrávka Heči skončila na jabloneckých kopačkách a domácí začali kombinaci okolo vápna hostů.
46
První poločas je za námi. Jablonec šel už v šesté minutě do vedení, když svou čtvrtou branku v letošní sezóně vstřelil Tomáš Wágner. Jablonec následně nedokázal vstřelit druhou branku, i když nějaké šance měl. Slovácko potom díky Tomáši Radovi dokázalo srovnat. Hostující bek se prosadil tečovanou střelou ze střední vzdálenosti. Oba týmy měly do poločasu náznaky šancí, ale další branka zatím nepadla.
45
45
Rada se pokusil o ránu ze střední vzdálenosti, ale minul branku a sudí Příhoda rovnou ukončil poločas.
45
Na závěr poločasu přidalo Slovácko a kombinuje okolo vápna domácích.
44
Dlouhý míč nasedl přímo na hlavičku Kubisty, který jej dokázal nadvakrát dostat pryč z nebezpečného území.
44
Civiče stáhl Pernica a modří budou mít ne úplně špatnou standardku z levé strany hřiště.
43
Trávník a Mehanovič teď provětrali i pravou stranu Slovácka a pohotově se o střelu snažil Kubista, ale mířil příliš vysoko.
42
Hybš dělá na levé straně velké potíže obraně hostů a Wágner se teď dostal opět k hlavičce, ale z těžké pozice šel míč jen za brankovou čáru.
41
Z rohu žádná velká šance nebyla a Jablonec vrací míč až ke vlastní brance.
40
Hybš poslal prudký míč do malého vápna, kde Wágner zakončoval tísněn Košútem a mířil jen těsně mimo. Někdo z hostů se ale míče ještě dotkl a domácí mají roh.
40
Civiče v zajímavé šanci po nákopu Rady zastavil ofsajd.
39
Slovácko se chystalo do protiútoku, Daníček ale s rozehrávkou příliš váhal a Trávník jej o míč obral.
39
Hybš se zkoušel protáhnout po levé straně, ale vybojoval jen aut.
38
Košút byl při rozehrávce na vlastní polovině faulován a Slovácko bude mít čas na nový volný kop.
37
Kubista se dostal k akrobatickému zakončení po centru z levé strany, ale Heča byl připravený a má míč v rukavicích.
34
Na míči je nyní častěji Slovácko, ale klíčové prostory domácí vykrývají.
33
Slovácko je na území soupeře. Po hluché pasáži mezi 20. a 30. minutou se hra opět zrychlila a oba brankáři se musí mít na pozoru.
28
Roh nebyl pro Hrubého a jeho spoluhráče nebezpečný. Domácí mohou rozehrát.
27
Nyní Slovácko zahrozilo a opět to bylo ze standardní situace. Hlavičkoval hostující Tomáš Košút, ale jeho pokus Hrubý pohotově zneškodnil. Modří budou mít ještě roh.
22
Ani jeden z týmů nyní není zrovna dvakrát aktivní. Slovácko se po vstřelené brance malinko stáhlo a vyčkává, co vymyslí soupeř.
20
Domácí rozehráli od středového kruhu a zápas začíná opět od začátku.
19
Hosté srovnali utkání! Ťokův roh se vykulil k noze obránce TOMÁŠE RADY, který nezvykle napřáhl k rychlé střele a Hrubý na jeho pokus nedosáhl. Stav utkání je po necelých 20 minutách 1:1.
18
Kerbr to teď zkoušel z úhlu, ale vyprášil jen rukavice připraveného Hrubého.
10
V desáté minutě dostal žlutou kartu hostující kapitán Veliče Šumulikoski. Pro borce ze Slovácka je to třetí žlutá ve třech zápasech.
9
Nedovolený zákrok u půlící čáry znamená trestný kop pro hosty. Ti ho bez většího rozmýšlení zahráli nakrátko a co nejrychleji.
8
Mehanovič se dostával do slibné příležitosti, nakonec mu ale míč od kopačky uskočil.
7
Slovácko se ihned snaží odpovědět, ale obrana zeleno-bílých prozatím vypadá neprůstřelně.
6
No a je využit! Pěkný centr Trávníka od levé postranní čáry propadl až k u vzdálenější tyče postavenému TOMÁŠI WÁGNEROVI, jehož hlavička zapadla přesně do odkryté poloviny zařízení. Domácí se tedy ujímají rychlého vedení.
5
Po přenesení hry na druhou stranu přichází faul a první dnešní trestný kop.
4
Hrubý musel vyběhnout z branky a odkopnout jeden z centrů před rozeběhnutým Divišem, celá akce se mu vydařila na výbornou a útok Slovácka byl zastaven.
3
Rychlé přenesení hry na Civiće nebylo ideální. Do pasu Diviš vložil příliš razance.
2
Hned zkraje utkání byla k vidění slibná příležitost. Jiráček dlouho figuroval uvnitř pokutového území s balónem na kopačce, nakonec si však obrana hostí s nemalými potížemi poradila.
2
Následuje útočný faul hostujícího celku, Jablonec bude mít k dispozici rozehrávku.
1
Pernica ihned dlouhou kolmicí hledal Wágnera. To se mu podařilo, nicméně jablonecký útočník míč nezpracoval ideálně.
1
Výkop obstará Jablonec.
Obě mužstva již vstupují na hrací plochu. Domácí zvolili dresy zelené, hosté odehrají duel v tmavě modrých kombinacích.

FK Jablonec: Hrubý – Kouřil, Pernica, Kubista – Nový, Trávník, Hübschman (C), Jiráček, Hybš – Mehanovič – Wágner.
Náhradníci: Valeš – Matěj Hanousek, Díl, Bazal, Mihálik, Pospíšil, Kubista.

1.FC Slovácko: Heča – Šimko, Reinberk, T. Rada, Košút – Šumulikoski (C), Kerbr, Ťok, Civič, Daníček – Diviš.
Náhradníci: Daněk – Hlúpik, Biolek, Zajíc, Havlík, Chýla, Břečka.

Rozhodčí: Příhoda – Blažej, Koval.
Na to, jak střetnutí Jablonce se Slováckem dopadne, si budeme muset počkat do sobotních 17:00.
Oba protivníci budou také posilněni postupem v MOL Cupu. Jablonec porazil Domažlice 4:1, Slovácko Uničov 3:1.
Jak je ale známo, začátky soutěže bývají pokaždé velmi nevyzpytatelné. Oba dva soupeři jsou však prozatím produktivní, a tak se i tentokrát můžeme těšit na gólové hody. Na druhou stranu nejčastějším výsledkem těchto dvou soupeřů je skóre 1:0, které padlo již desetkrát. Nejvíce gólů v duelu Jablonce se Slováckem bylo k vidění během sezóny 2009/2010 – 5 (3:2).
Favoritem budou jednoznačně domácí fotbalisté, kteří v úvodních dvou kolech nového ročníku neztratili ani bod, když přestříleli Karvinou 5:3 a následně porazili Hradec Králové 2:1. Slovácko taktéž předvedlo vyvedené výkony. Ty ale nakonec stačily pouze na jeden bod za remízu s Duklou 2:2. Zápas s pražskou Spartou hráči z Uherského Hradiště prohráli poměrem 2:3.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z utkání 3. kola ePojisteni.cz ligy. Dnes se proti sobě postaví FK Jablonec a 1. FC Slovácko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.