CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 0:4. Hosté přezimují na druhém místě

A je konec! Slavia si odváží ze Zlína veledůležité tři body za jasné vítězství poměrem 0:4 a prodlužuje svou sérii bez prohry na 11 utkání. O vývoji zápasu již jasně napověděla první půle, kterou hosté vyhráli díky dvěma brankám Škody a jedné trefě Mešanoviče 0:3. V druhé půli se zápas už v podstatě dohrával. V 81. minutě ještě přidal jeden zápas Jaromír Zmrhal po pěkné kombinaci s Hušbauerem. To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou.
90+2
90+2
Domácí obrana si přihrává míč na vlastní polovině.
90+1
Sudí Hrubeš přidává k utkání ještě 2 minuty.
89
Centr Vukadinoviče byl ztečován a Zlín bude zahrávat ještě jeden rohový kop.
88
Poslední střídání Zlína. Matějova střídá David Hubáček.
88
Ještě jeden roh pro Zlín.
41
Žlutou kartu obdržel za tvrdý zákrok Ngadjui.
87
Jasmin Ščuk se nyní pokusil ohrozit branku Zlína z velké dálky a jen těsně netrefil branku.
85
Vukadinovič z pravé strany nejprve zkoušel centrovat, tento míč ale nenašel adresáta ve žlutomodrém dresu. Následně jej chtěl vyslat Fantiš, jehož pas byl příliš dlouhý a skončil za brankovou čárou. Odkop od branky Slavie.
83
Poslední střídání Slavie. Střelce čtvrté branky Slavie, Jaromíra Zmrhala, střídá odchovanec Zlína Lukáš Železník!
83
Vukadinovič chtěl ze standardky nacentrovat míč do vápna, to se mu ale nepodařilo a míč tečoval míč ve zdi.
81
Slavia právě vstřelila branku!
A je tady čtvrtá branka Slavie! Josef Hušbauer pláchnul celé zlínské obraně a předal míč do lepší pozice JAROMÍRU ZMRHALOVI, který prostřelil Dostála – 0:4!
79
Vukadinovič vybojoval svou aktivitou autové vhazování v blízkosti rohového praporku.
78
Hra v posledních minutách ztratila tempo a zápas se už pouze dohrává. Nyní kombinují obránci Zlína s míčem na vlastní polovině.
76
Traoré nyní fauloval Ngadjuiho v půli hřiště.
75
Antonín Fantiš nyní zbořil Hušbauera, který leží na otřesen na zemi. Fantiš za to vidí žlutou kartu.
74
K hlavičce se dostal Josef Hnaníček, kterou ovšem nasměroval nad tři branku hostí.
73
Roh pro Zlín!
73
A Jordan je opět v ofsajdu.
72
Ke střele se dostal Josef Hnaníček, ta byla ale zblokována pozornou obranou Slavie. Následně je pískána ruka Holíka.
71
Zmrhal nyní dle sudího fauloval ve vápně Zlína. Rozehrávat bude Dostál.
70
Tomáš Hájek vyslal dlouhý centr na Marka Jordana, který se ale ocitl v ofsajdu.
69
Ze hřiště odchází střelec zatím poslední branky – Muris Mešanovič. Nahrazuje jej Jasmin Ščuk.
68
Dnešní utkání sleduje 4304 diváků.
66
Jakub Jugas nejprve vybojoval rohový kop a následně se také dostal k hlavičce. Tu obětavě odehrál Bílek.
65
Druhé střídání Zlína. Nepříliš výrazného Štípka nahrazuje Marko Jordan.
64
Útok Slavie byl ukončen Jugasem, následně se dostal do brejku Fantiš s Vukadinovičem. První jmenovaný přihrál míč srbskému expresu, kterému se ovšem zapletl míč mezi nohama.
62
Slavia se po této standardní situaci řítila do rychlého brejku, tudíž faul Kopečného na Šventa byl z taktického hlediska dobrý.
61
Bílek nyní zboural Fantiše, Zlín má příležitost standardní situace.
60
Traoré nyní tvrdě zajel do Škody, který se s problémy zvedá ze hřiště.
58
Bořil od rohového praporku nacentroval na hlavu Mešanoviče, který ale mířil mimo. Odkop od branky Zlína.
58
Mešanovič vybojoval pro Slavii roh. Jeho střelu zblokoval Jugas.
57
Štípek nyní centroval míč na Matějova, nejrychleji byl ale u míč Bořil, který je dnes stoprocentní.
56
Frydrych přidržel Matějova, sudí Hrubeš to zaznamenal a píská faul.
55
Róbert Matějov nyní sám přihrál do šance Mešanovičovi, pro toho byl ale míč příliš dlouhý a první u něj byl Dostál.
54
Hra je přerušena, na hřišti leží dva otřesení slávisté.
53
Střídá také Zlín. Harise Harbu nahrazuje Antonín Fantiš.
52
Stoprocentní šance Zlína! A o tu se zasloužil Vukadin Vukadinovič, který si narazil míč s Harbou a šel sám na Pavlenku. Ten ale reflexivním zákrokem míč vyrazil!
51
Štípek fauloval Šventa a Slavia si zahraje standardní situaci.
50
Za obranu Zlín si zabíhal Zmrhal a udělal Dostálovi potíže, nakonec to ale obrana Zlína zvládla.
49
První střídání zápasu. Jaroslav Šilhavý posílá na hřiště Dušana Šventa místo Baráka.
47
Slavia si vytvářela šanci, Barák se už dostával ke střele, ale na poslední chvíli zakročila domácí obrana.
46
Úvodní výkop provedla Slavia a ihned vyrazila od útoku.
46
V prvním poločase jsme mohli vidět několik šancí na obou stranách. Rozdíl byl v tom, že Slavia všechny šance využila, zatímco Zlín neproměnil ani jednu. Milan Škoda vstřelil branku z penalty a pak předvedl ukázkový lob. Na konci první půle se ještě prosadil Muris Mešanovič. To znamená vedení Slavie po prvním poločase 0:3.
45
45
Hušbauer nyní fauloval Matějova. Sudí nyní odpískal první půli, Matějov si vzal míč a zakopl jej. Vidí za to od sudího žlutou kartu.
43
A zápas je po prvním poločase nejspíše rozhodnutý. Paradoxem je, že Slavia využila snad všechny šance, které si v utkání vytvořila.
42
A Slavia jde do tříbrankového vedení! Antonín Barák našel z nulového úhlu nehlídaného MURISE MEŠANOVIČE, jenž poslal míč za záda Dostála – 0:3!
40
Do útoku se nejprve řítil Zlín, ale když míč získala obrana Slavie, ihned vyslala dopředu duo Mešanovič – Škoda. První jmenovaný ale zvolil přihrávku na nabíhajícího spoluhráče z druhé vlny a to celou akci zbrzdilo.
39
Jugas nyní u střídaček fauloval Mešanoviče.
37
A Slavie udeřuje podruhé! MILAN ŠKODA se prosazuje po brejku, kdy zkušeně přeloboval Stanislava Dostála – 0:2!
35
Zlín si nyní vypracoval další brejkovou situaci, kdy Vukadinovič vybídnul Holíka. Ten si zasekl míč a poté mu jej odebrala obrana Slavie.
34
Po standardní akci se dostali do brajku hosté! Mešanovič vyslal do sprintu přes celou půlku Zmrhala, jenže jen těsně přestřelil branku Zlína!
33
Bílek fauloval Vukadinoviče, další šance Zlína na centr do vápna Slavie.
32
Zlín je v posledních chvílích opravdu aktivní! Matějov dlouhým centrem vybídl Harbu, který byl již za obranou Slavie, ale nedokázal si zpracovat míč.
31
Jugas mířil míč na Vukadinoviče, tento úmysl ale přečetl Bořil a pro míč si přišel.
30
K rozehrání se postavil sám Holík, vyslal ale příliš dlouhý míč, který zamířil do rukavic Pavlenky.
29
Nyní Holík alespoň vybojoval pro svůj tým standardní situaci.
28
A znova spálená šance Holíka! Kopečný mu vyslal z pravé strany milimetrový míč na hlavu, Holík ale trestuhodně přestřelil tři tyče.
27
Traoré centroval na Vukadinoviče, míč byl pro něj ale příliš dlouhý, první u něj byl Pavlenka a odehrál míč do autu.
26
Nyní fauloval Bořil Štípka. Rozehrávat bude Dostál.
25
Traoré dal Kopečnému velmi nepřesnou přihrávku a to znamená získaný míč pro Slavii.
24
Kopečný přihrál na Vukadinoviče, jenž vyslal velmi dlouhý centr, na který žádný z jeho spoluhráčů nestihl. Bude vhazovat Slavie.
23
Harba dostal míč od Hnaníčka, nad ničím nepřemýšlel a vypálil. Pavlenka si s míčem nadvakrát poradil.
21
Matějov se nyní snažil o centr do vápna Slavie, tam byl ale připraven Deli, jenž míč odkopl do bezpečných zón.
20
Traoré se dostal k míči zhruba třicet metrů od branky Slavie a snažil se vypálit. Střela mu příliš nesedla a Pavlenka neměl žádnou další práci.
19
Holíkovi se dnes zatím nedaří. Nyní se snažil z levé strany centrovat, to se mu ale příliš nepovedlo a Slavie bude odkopávat od své branky.
18
Na východní třibuně fanoušci vytáhli obří choreografii ve tvaru fotbalového dresu s nápisem "BOB 60", který není mířen k nikomu jinému, než zlínskému lodivodovi.
17
Matějov načechral míč přesně na hlavu Harby, kterému se ale hlavička nepovedla.
17
A ještě jeden roh pro Zlín..
16
15
Po rohu Slavie se dostal ke střele Mešanovič, míč se ale nevešel mezi tři tyče.
14
Stoprocentní šance Zlína! Vukadinovič přihrál Štípkovi, jenž odcentroval do vápna Slavie. Jeden z obránců Slavie jen míč přizvednul a dostal se až k Holíkovi, jenž zcela osamocen trefil hlavou Pavlenku.
13
Traoré nyní fauloval u postranní lajny Baráka.
12
Holík nyní dostal míč do běhu na levé straně, pustil se ovšem do kličky, která mu nevyšla.
11
Josef Hušbauer nyní zkusil vystřelit zpoza velkého vápna, jeho střela byla ale velmi nedůrazná.
10
Zlín se ihned snažil snížit, Holík ale zpracoval míč až za čárou. Odkop od branky hostí.
9
MILAN ŠKODA proměňuje pokutový kop a Slavia se ujímá vedení – 0:1!
7
Stanislav Dostál v pokutovém území fauloval Murise Mešanoviče a Slavia bude zahrávat pokutový kop!
5
V další útočné akci Slavie se dostal míč k zlínskému stoperu, jenž hrudníkem zahrál na jistotu Dostálovi.
4
Po nepřesné přihrávce Hnaníčka se míče ujal Simon Deli a doběl s ním až před šestnáctku, kde vybídl pasem Zmrhala. Celá akce ale skončila odkopem od brány Zlína.
3
Na druhé straně se dral do útoku Vukadinovič, jenž si neporozuměl se Štípkem.
2
O střelu se pokoušel Ngadjui, ta byla ovšem velmi nepřesná.
2
A první útok má za sebou taky Slavie. Míč z nohy Zmrhala odkopl do bezpečí Hájek.
1
Úvodní výkop rozehrál Zlín na kapitána Hájka, který ihned nakopl míč dopředu. Holík upadl, sudí Hrubeš ale žádný faul neviděl.
1
Před výkopem ještě jedna slavnost. Domácí kouč Bohumil Páník dnes slaví šedesátiny!
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu. Utkání za malou chvíli začne!

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Kopečný, Jugas, Hájek (C), Matejov – V. Vukadinovič, Traoré, Hnaníček, Štípek – Harba, Holík.
Náhradníci: Holý – Bačo, Hubáček, Malý, Fantiš, Jordan.

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Bílek (C), Deli, Bořil – Barák, Hušbauer, Ngadjui, Zmrhal – Mešanović, Milan Škoda.
Náhradníci: Berkovec – Van Buren, Železník, Mikula, Souček, Ščuk, Švento.

Rozhodčí: Hrubeš – Pospíšil, Černý.
Ve 16. kole ePojisteni.cz ligy přivítá FC Fastav Zlín ve šlágru kola na svém hřišti celek SK Slavia Praha. Utkání se hraje netradičně v pátek od 20:15. Utkání vysílá ČT Sport.

FC FASTAV ZLÍN, 3. místo – 31 bodů

Zlín zažívá opravdu dobré časy. Velmi se mu podařil vstup do soutěže, když několik kol vedl celou tabulku ePojisteni.cz ligy. Poté se ale ševcům nějak zadrhl motor, když ze tří zápasů získali pouhé dva body.

To ale Zlín zlomil třemi výhry v řadě, když si nejdříve vyšlápnul na lídra z Mladé Boleslavi, doma porazil Brno 2:1 a vyhrál v Jihlavě. V posledním kole zarazila sérii tří výher Zlína v řadě Dukla, která si odvezla tři body ze Zlína za výhru 0:1.

SK SLAVIA PRAHA – 3. místo – 32 bodů

SlaviI vedl do nové sezony Dušan Uhrin, který však ve funkci hlavního trenéra dlouho nevydržel. Po pouhých čtyřech ligových zápasech byl odvolán a na jeho místo nastoupil Jaroslav Šilhavý.

A právě pod taktovkou Šilhavého se Slavia dostala do neskutečné formy, jelikož z následujících jedenácti utkání ani jedno neprohrála! Během této série uštědřila pouze tři remízy, to konkrétně s Teplicemi, Jabloncem a Bohemians 1905. Minulý týden Slavia hrála domácí utkání s Mladou Boleslaví, kterou porazila 2:1.
Vzájemné duely: Loňské ligové střetnutí vyšly lépe pro Slavii, která vyhrála oba duely. Letošní zápas skončil remízou 2:2, když Slavie vyrovnávala na domácím hřišti až v nastaveném čase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.