Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Cork City : AEK Larnaka - 13. července 2017   20:45

Cork City
Cork City
0:1
(0:0)
AEK Larnaka
AEK Larnaka
70' Truyols
Cork City
McNulty – Beattie, McCormack, Delaney, O'Connor – Bolger (C) (75. Campion), Morrissey – Sheppard (78. Griffin), Buckley, Dooley (61. Sadlier) – Maguire.
Smith – Keohane, Campion, Sadlier, Ellis, Griffin, McCarthy
F. Letexier – C. Mugnier, P. Jeanne (FRA)
Turner's Cross, Cork
AEK Larnaka
Pablo – Truyols, Mojsov, Catala (C), Antoniades – Jorge, Laban – Tričkovski (84. Boljević), Joan Tomàs (77. Tete), Hevel – Taulemesse.
Giorgallides – Tete, Boljević, Mytidis, Pankov, Charalambides, Roushias

Je konec! Cork nepředvedl proti favoritovi špatný výkon, ale přesto Larnace podlehl 0:1 a do odvety na Kypr odcestuje s malými šancemi na postup. Zápas rozhodl v 70. minutě Guillem Truyols, který se prosadil po nahrávce Tričkovského, jenž mu po rohovém kopu přistrčil míč. Domácí bojovali, ale v rozhodujících chvílích jim přeci jen scházela větší útočná invence.
90+4'
90+4'
Taulemesse si obhodil McCormacka a nebýt Delaneyho, který ho stačil zakřižovat, by měl už volnou cestu směrem k bráně.
90+3'
Už se opět hraje. Rozhodčí by měl ještě nastavit něco navíc za ošetřování hostujícího hráče.
90+2'
Nápor domácích přerušil zákrok Maguira na Teteho. Hostující hráč se nechává ošetřit a ušetří tak svému týmu cenné sekundy.
90+2'
Tohle je obrovský tlak Corku. Do šestnáctky kyperského celku létá jeden míč za druhým!
90+1'
Rozhodčí nastaví tři minuty. Dobře to udělal Seán Maguire, který se přes Catalu tlačil do šance, ale hostující kapitán nakonec jeho střelu ve skluzu srazil na roh.
90'
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Jorge, přichází Onisiforos Roushias.
88'
Centr O'Connora prolétl šestnáctkou a míč propadl až k Beattiemu, který hřiště uzavřel na pravé straně. Volej krajního obránce Corku se ale nevešel do určeného prostoru.
87'
Griffin zajel do Mojsova, kterému se nechce vstávat z hrací plochy. Hosté už možná i natahují čas.
86'
Do konce řádné hrací doby zbývá pět minut. Domácím se povážlivě krátí čas.
84'
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Ivan Tričkovski, přichází Vladimir Boljević.
84'
Na pravém křídle se neprosadil Maguire. Po jeho průniku se bude jen kopat od brány Larnaky.
83'
Tete tohle myslel dobře. Českou uličkou posouval míč na Antoniadese, který to ale nečekal a rozběhl se pozdě.
82'
Po další akci domácích míč překročil brankovou čáru. Juan Pablo bude vykopávat od své brány.
81'
Juan Pablo odehrál pod tlakem napadajících hráčů míč do autu. Vypadá to, že se Cork nadechuje k závěrečnému náporu.
79'
Morrissey posílal z levé strany před bránu hodně zajímavý balón. Brankář Juan Pablo ale zasahovat nemusel, protože míč odehrál do bezpečí Mojsov.
78'
Střídání v týmu Cork City FC: ze hřiště odchází Karl Sheppard, přichází Shane Griffin.
78'
Dlouhý nákop Beattieho hledal Achilleho Campiona. Francouzský fotbalista při výskoku přepadl přes Mojsova a nepříjemně dopadl na trávník. Zpět na nohy se zvedal pomalu, ale bude v pořádku.
77'
Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Joan Tomàs, přichází Tete.
75'
Střídání v týmu Cork City FC: ze hřiště odchází Greg Bolger, přichází Achille Campion.
73'
Domácí tým teď bude muset vrhnout ještě více sil do útoku. Porážka by mu do odvety moc velkou naději nedávala.
72'
Žlutou kartu dostává Steven Beattie (Cork City FC).
70'
Larnaca právě vstřelila branku!
Hosté po rohovém kopu udeřili! Po centru Hevela se míč dostal k Tričkovskému, který ho ještě posunul na GUILLEMA TRUYOLSE a ten zblízka nezaváhal.
69'
Domácí teď měli velké štěstí! Po centru Hevela hlavičkoval Taulemesse a bránící McCormack si míč málem srazil do vlastní sítě! Nakonec ještě stihl balón odehrát na roh.
68'
Sražený přímý kop se odrazil k Maguirovi. Domácí útočník odcentroval pouze do Antoniadese. Fanoušci Corku reklamovali ruku, ale obránce Larnaky byl zasažen do boku.
67'
Sadlier si došel pro faul a získal pro svůj tým přímý kop z výhodné pozice...
66'
Šance se ale ani na jedné straně prakticky nerodí. Dominují obrany.
65'
Domácí hrají s velkým nadšením. Larnaca, která má kádr plný zahraničních hráčů, to nemá jednoduché.
63'
O'Connor zkusil překvapit Juana Pabla přímou střelou, ale to byla snadná kořist pro hostujícího gólmana. Ten míč lapil do náruče.
62'
Průnik Beattieho po pravém křídle zastavil faulem Joan Tomàs. Standardní situace pro domácí.
62'
Střídání v týmu Cork City FC: ze hřiště odchází Stephen Dooley, přichází Kieran Sadlier.
61'
Dlouhý nákop McCormacka hledal Seána Maguira. U míče byl ale jako první Juan Pablo.
59'
Pokračuje fotbal plný bojovnosti a tvrdých soubojů. Cork ukazuje, že i méně zvučné ostrovní týmy mohou být doma velmi nepříjemné.
57'
Následnou standardní situaci zahrával O'Connor. Po jeho centru na zadní tyč se vyhoupl do vzduchu Sheppard, který ale nedokázal usměrnit míč mezi tyče.
56'
Marios Antoniades fauloval Beattieho a obdržel za svůj zákrok žlutou kartu.
55'
Fanoušci Corku jsou zatím spokojeni s tím, co dnes sledují a nyní to dávají hlasitě najevo.
54'
Viděli jsme několik ostřejších soubojů ve středu pole.Nakonec byl odpískán faul na Antoniadese.
52'
V obraně skvěle zapracoval Sheppard, jenž vynuloval po levém křídle útočícího Joana Tomàse.
50'
Střela Morrisseyho zpoza šestnáctky byla zblokována. Domácí hráč reklamuje ruku bránícího soupeře, ale i pokud byla, tak se jednalo spíše o ruku u těla.
49'
Dooley ho kop na přední tyč. Tam byl připravený Daniel Mojsov.
48'
Maguire získal v souboji s Mojsovem rohový kop pro svůj tým.
47'
Rohový kop Hevela nadělal domácí obraně velké starosti! Míč totiž propadl k nohám Ivana Tričkovského, který se ale nezorientoval natolik rychle, aby balón napálil zblízka do sítě.
46'
První poločas gól nepřinesl. Hrálo se poměrně opatrně a tak jsme viděli minimum šancí. Tu největší měl hned v úvodu hostující Florian Taulemesse, který ale v souboji tváří v tvář brankáři McNultymu neuspěl.
45+2'
45+2'
Hosté ještě zahrávali standardní situaci. Centr Jorgeho sice propadl k jednomu z hráčů Larnaky v šestnáctce, který se ale míče dotkl rukou.
45+1'
Francouzský sudí přidá ještě minutku.
45'
První poločas se pomalu chýlí ke svému konci. Uvidíme, zda rozhodčí něco nastaví.
44'
Tričkovski to zkoušel po pravém křídle, kde ho ale zastavil O'Connor. Hosté budou vhazovat.
42'
Taulemesse nyní hlavou sklepával míč do běhu Ivana Tričkovského. Situaci ale opět výborně přečetl McCormack, který byl u míče dříve než makedonský křídelník.
41'
Velmi dobrá práce domácího stopera McCormacka. Ten získal v souboji s Taulemessem míč a odehrál ho do bezpečí.
39'
Centr O'Connora z levé strany přelétl všechny nabíhající hráče v šestnáctce. Balónu se ujímají hosté.
38'
Domácí kouč Caulfield si ještě něco vysvětloval s hlavním rozhodčím Letexierem. Už se ale opět může hrát.
37'
Stephen Dooley tvrdě vlétl do souboje s Taulemessem a vyfasoval za to žlutou kartu.
35'
Hra se teď odehrává hlavně ve středu hrací plochy. Hosté se nikam neženou, nechtějí dát soupeři prostor na rychlé protiútoky.
33'
Na dlouhý pas za obranu si naběhl O'Connor. S levým bekem Corku se ale dobře vrátil Hevel.
31'
Ránu Taulemesseho zblokoval obránce McCormack. Míč se poté ještě odrazil na nohu Labana, který ho napálil vysoko nad.
30'
Domácí zatím hrají s favoritem vcelku vyrovnanou partii. Nasazení a bojovnost irskému celku rozhodě neschází.
28'
Joan Tomàs zatáhl míč dopředu po levé straně a dokázal i odcentrovat. Florian Taulemesse na balón hlavou nedosáhl.
28'
Vhazující Truyols si vyžádal jiný míč. Na pokaženém pasu Delaneyho se tedy možná podílel špatně nahuštěný balón.
27'
Nákop na rozběhnutého Dooleyho se Delaneymu nepovedl. Míč skončil v autu.
26'
Joan Tomàs odstrčil bránícího Beattieho a tím tedy útočná snaha Larnaky končí.
24'
Maguire u brankové čáry ukličkoval obránce a odcentroval na zadní tyč, kde číhal Bolger. Tomu ale balón odskočil do autu.
22'
Gregu Bolgerovi se teď moc nepovedl centr z levé strany. Domácí kapitán poslal míč až do zámezí.
21'
Zápas se hraje v dobrém tempu. Zatímco hosté chtějí tvořit hru, tak hráči Corku se snaží o rychlý přechod dopředu.
19'
Florian Taulemesse dostal za svůj zákrok na domácího gólmana dokonce žlutou kartu.
18'
Právě Jorge se nyní dostal ke střele z hranice šestnáctky, kterou nadvakrát ztlumil v náručí McNulty. Do domácího gólmana následně zajel Florian Taulemesse, což rozhodčí Letexier posoudil jako faul.
16'
Do třetice rohový kop Corku City. Hosté se opět ubránili a míč vyvážel dopředu Jorge. Vše ale skončilo jeho faulem na bránícího Beattieho.
16'
Hosté čelili dalšímu rohovému kopu Dooleyho. Balón přizvedl hlavou do bezpečí Taulemesse.
14'
Hosté se po rohovém kopu Dooleyho dokázali ubránit.
14'
Domácí zahrozili z pravého křídla. Pěkný centr Shepparda uklidil těsně před Stephenem Dooleyem na roh jeden z obránců.
13'
Joan Tomàs se snažil vysunout rozběhnutého Lobana. Poslal mu ale dlouhou přihrávku, kterou levý bek AEK nestihl na hřišti.
12'
Hostující Ivan Tričkovski zahrával přímý kop z 23 metrů. Jeho rána o kousek minula pravou tyč z pohledu brankáře McNultyho!
10'
Joana Tomàse ostře dohrál Beattie. Hosté tedy rozehrávají.
9'
Domácí jsou namotivovaní a chodí do soubojů s hráči Larnaky hodně ostře. To by nemuselo řadě Jižanů v sestavě soupeře tolik vonět.
7'
Útočný faul Hevela na Morrisseyho. Míč uvede do hry domácí gólman Mark McNulty.
6'
Na druhé straně zastavil rodící se domácí protiútok gólman Juan Pablo. Ten vyběhl téměř až k půlící čáře, kde uklidil míč do bezpečí před Seánem Maguirem.
5'
První velkou šanci si vytvořili hosté. Tričkovski do ní poslal Floriana Taulemesseho, který už běžel sám na bránu, ale trefil jen nohy vybíhajícího McNultyho!
4'
Stephen Dooley neudržel prudký míč na hrací ploše. Vhazují hosté.
3'
McCormack to rozhodně nekopl špatně. Na jeho centr, který směřoval na zadní tyč, ale nedosáhl nabíhající Sheppard.
2'
Dooleyho stáhl k zemi Truyols. Domácí budou zahrávat standardní situaci.
1'
Hned jsme viděli první pokus o zakončení. Střela Ivana Tričkovského ale skončila vedle domácí brány.
1'
Hostující nákop skončil až v autu. Domácí budou vhazovat.
1'

Cork City FC: McNulty – Beattie, McCormack, Delaney, O'Connor – Bolger (C), Morrissey – Sheppard, Buckley, Dooley – Maguire.
Náhradníci: Smith – Keohane, Campion, Sadlier, Ellis, Griffin, McCarthy

AEK Larnaca FC: Pablo – Truyols, Mojsov, Catala (C), Antoniades – Jorge, Laban – Tričkovski, Joan Tomàs, Hevel – Florian.
Náhradníci: Giorgallides – Tete, Boljević, Mytidis, Pankov, Charalambides, Roushias

Rozhodčí: F. Letexier – C. Mugnier, P. Jeanne (FRA).
Cork City FC:
Cork je dvojnásobným irským mistrem, trojnásobným vítězem FAI Cupu a držitelem irského superpoháru z posledních dvou sezón. V letošní sezóně (irská Premier Division se hraje systémem jaro – podzim) hráči Corku směřují za ziskem titulu, po dvaceti odehraných zápasech totiž vedou tabulku s osmibodovým náskokem. V 1. předkole EL Cork hladce vyřadil po výsledcích 2:0 doma a 4:2 venku Levadii Tallinn.
AEK Larnaca FC:
Larnaca se v posledních letech vypracovala mezi elitní kyperské celky. V lize skončila třikrát po sobě druhá, ale na premiérový titul stále čeká. Jediným velkým triumfem klubu tak zůstává vítězství v národním poháru v sezóně 2003/2004. V evropské lize se fotbalisté Larnaky probojovali do skupinové fáze jen v sezóně 2011/12, ale ve skupině obsadili poslední čtvrté místo. Hráči AEK zasáhli do letošního ročníku soutěže už v 1. předkole, v němž snadno vyřadili po výsledcích 5:0 a 1:1 gibraltarský Lincoln Red Imps. Kádr Larnaky tvoří především zahraniční hráči, velkou převahu mají na soupisce Španělé.
Hezký čtvrteční večer všem fotbalovým fanouškům! V rámci 2. předkola Evropské ligy se utkají také irský Cork City a AEK Larnaca z Kypru. Kvalita by měla být na straně AEK, ale Cork bude chtít před svými fanoušky určitě překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.