FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Rochdale - 28. února 2018   20:45

Tottenham
Tottenham
23' Son  • 47' Llorente  • 53' Llorente  • 59' Llorente  • 65' Son  • 90+3' Walker-Peters
6:1
(1:1)
Rochdale
Rochdale
31' Humphrys
Tottenham
Vorm – Trippier, Foyth, Dier, Rose – Sissoko, Winks (62. Dembelé) – Lucas (82. Walker-Peters), Lamela, Son (67. Alli) – Llorente
Gazzaniga – Sánchez, Kane, Dembelé, Alli, Eriksen, Walker-Peters
Tierney – Long, Garratt
Wembley Stadium, London
24 627 diváků
Rochdale
Lillis – Rafferty, McGahey, McNutty, Delaney, Done – Cannon (76. Adshead), Kitching (64. Thompson), Camps – Humphrys (58. Davies), Henderson
Moore – Ntlhe, Rathbone, Thompson, Inman, Davies, Adshead

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou.
Právě skončilo velmi zajímavé a kuriózní utkání. To z něj udělal především hlavní sudí, který si sedmkrát vyžádal pomoc videorozhodčího. Z toho šest konzultací přišlo v první půli. Při prvním nejprve neuznal branku Lamely, které předcházel faul Llorenteho. Poté už se však Hotspurs dostali do vedení. Zasloužil se o to Heung-Min Son. Stejný hráč poté kopal penaltu, které předcházela další konzultace s videem. Sudí si vyžádal při faulu pomoc této techniky a následně nařídil pokutový kop. Ten sice Son proměnil, ale poté arbitr gól neuznal kvůli tomu, že domácí hráč přerušil svůj pohyb a posléze mu udělil žlutou kartu. Hosté navíc o pár minut později vyrovnali po brance Stephena Humphryse, jehož zásah musel rovněž posvětit videorozhodčí. Velmi zajímavá první půle tak skončila remízou 1:1.
Po pauze ovšem již Tottenham začal úřadovat naplno. Hned ve 47. minutě poslal Kohouty znovu do vedení Fernando Llorente. Také tato trefa musela projít kontrolou videa. Stejný hráč poté přidal ještě v 53. a 59. minutě dvě branky a završil tak svůj hattrick. V 65. minutě navíc přidal pátý gól. opět Heung-Min Son a bylo rozhodnuto. V nastaveném čase ještě pečetil výhru Tottenhamu střídající Kyle Walker-Peters a do dalšího kola tak po kanonádě 6:1 jde domácí celek.
90+4'
90+3'
Tottenham právě vstřelil branku!
V závěrečných sekundách ještě domácí nadělili jeden kousek hostům na cestu domů! Střídající KYLE WALKER-PETERS si na hranici vápna narazil s Allim, který mu míč vrátil prvně jmenovaný poté procedil balon pod vybíhajícím Lillisem až do brány.
90+2'
Lillis nyní ve spolupráci se svými obránci zažehnal nebezpečí. To pro Rochdale způsobil Alli, který protancoval mezi čtyřmi protihráči, ale hostující gólman se zbylými zadáky jej o míč nakonec připravili..
90+1'
Walker-Peters sice po své nepřesné přihrávce ztratil míč, avšak poté zabojoval a získal jej zpět pro své barvy.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec řádně hrací doby.
89'
Po pravé straně se vpřed jako tank řítil Sissoko, který proti trojici protihráčů vybojoval pro své barvy alespoň aut.
87'
Jenž ti se po následném centru od rohového praporku nedokázali prosadit, a tak domácí stále vedou pohodlně o čtyři góly.
86'
Střídající Walker-Peters dělal, co mohl, avšak i přesto budou hosté zahrávat rohový kop.
85'
Vypadá to, že se utkání dohrává jen z povinnosti a ani jeden z týmů se nikam již nepožene.
84'
Rochdale svým napadáním vytlačil soupeře z vlastní poloviny a ti tak musí s míčem ustoupit až ke své šestnáctce.
83'
Nyní to hosté zahráli dobře. Po standardní situaci se položil do hlavičky jeden z fotbalistů Rochdalu, který ovšem zamířil pouze do rukavic Vorma.
82'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Kyle Walker-Peters.
81'
Zatímco domácí střídají, po hřišti běhají domácí pořadatelé s lopatami, kterými odhrabávají čáry hřiště.
80'
A ta přišla právě nyní. Jenže byla o něco málo prudší než by bylo bývalo zdrávo a míč skončil až u gólmana Lillise.
79'
Hotspurs hrají velmi trpělivě a nikam už se neženou. Čekají jen na jasnou možnost přihrávky vpřed.
78'
A Vorm si zahraje i nyní. Hosté totiž jen odkopli míč nazdařbůh až domácímu brankáři, který jej posílá zpět na kopačky svých spoluhráčů.
77'
Tottenham do své kombinace zapojil i svého brankáře, aby tak ve velmi studeném počasí v bráně nevytuhnul.
76'
Střídání v týmu Rochdale AFC: ze hřiště odchází Andy Cannon, přichází Daniel Adshead.
74'
Počasí fotbalu dnes příliš nepřeje. Velká část hřiště je pokrytá sněhem, ale to domácím vůbec nevadí, protože se i za rozhodnutého stavu pouští do útočení.
73'
Nakonec se její exekuce ujal Eric Lamela, který parádní ranou minul zeď a jeho pokus zastavila až pravá tyč hostující brány.
72'
Domácí nyní budou mít k dispozici velmi nadějnou standardku za dvaceti metrů. U míče stojíc hned trojice hráčů v bílém dresu.
71'
Jenže si míč příliš neužili a už s ním spěchal vpřed Eric Lamela. Jenže ten se zapletl ve svých kličkách a nedokázal tak přihrát ani vystřelit.
70'
Poté však o míč přichází a nyní se mohou pokusit o útok i hosté z Rochdalu.
69'
Tottenham nyní kontroluje situaci a kombinuje s míčem na vlastní polovině.
67'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Heung-Min Son, přichází Dele Alli.
65'
Domácí posléze skórují popáté a to již zavání z pohledu Rochdalu debaklem! Lucas opět výborně našel rozběhnutého Lamelu, který z levé strany pokutového území oslovil HEUNG-MIN SONA, jenž neměl sebemenší problém trefit odkrytou klec hostů.
64'
Střídání v týmu Rochdale AFC: ze hřiště odchází Mark Kitching, přichází Joe Thopmson.
62'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Harry Winks, přichází Moussa Dembelé.
61'
Domácí mají nyní velmi dobrý náskok a muselo by se stát něco nepředvídatelného, aby duel ještě ztratili.
59'
Za velmi vydatného sněžení Hotspurs odskakují na rozdíl tří gólů! Na pravé straně to velmi dobře udělal jeden z domácích, který následně předložil míč pod sebe Sonovi, jenž následně nacentroval balon na volného FERNANDA LLORENTEHO. Ten jej bez větších problémů uklidil z malého vápna do sítě a během dvanácti minut tak završil hattrick.
58'
Střídání v týmu Rochdale AFC: ze hřiště odchází Stephen Humphrys, přichází Steve Davies.
57'
Na hrací ploše zůstal chvíli sedět Humphrys, který bude muset být nejspíše vystřídán, neboť na lavičce se již svléká Davies.
56'
Hosté se sice nyní ocitli s míčem ve vápně, ale poté jakoby nevěděli, jak se svou možností naložit, načež je domácí o míč lehce připravili.
55'
Vorm si nyní vyběhl pro míč až na hranici vápna a bezpečně jej ukryl do svých rukavic.
53'
Další pěkná akce domácích končí třetím gólem! Son skvěle načasoval přihrávku do pokutového území na Lucase, který z našel na malém vápně FERNANDA LLORENTEHO, jenž neměl problém doklepnout balon do odkryté brány Rochdalu.
51'
Hostující brankář musel nyní velmi rychle z brány, aby míč odkopl před domácími hráči. Situaci však zvládl a balon dostal do bezpečí.
49'
Lamela šel nyní velmi tvrdě do souboje, ale tentokrát se to obejde bez žlutého ohodnocení.
47'
Rozhodčí si dnes velmi užívá komunikaci s videorozhodčím, protože jej dnes již posedmé požádal o pomoc, ale tentokrát bylo vše v pořádku a gól platí! Lucas pěkným pasem vysunul do úniku FERNANDA LLORENTEHO, jenž v koncovce zachoval chladnou hlavu a perfektním dloubákem přeloboval vybíhajícího Lillise.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:52.
Je za námi první půle, která se jen tak nevidí. Hlavní sudí v ní totiž šestkrát využil možnost videa. V první případě zrušil gól domácích kvůli faulu Llorenteho. Ti se poté dostali do vedení, když přesně mířil Heung-Min Son. Následně arbitr nařídil opět po konzultaci s videem pokutový kop, který zahrával opět Son. Ten sice proměnil, ale sudí mu místo uznání branky udělil žlutou kartu za to, že při svém pokusu přerušil svůj pohyb. Následně přišlo vyrovnání Rochdalu, které se také neobešlo bez videa. Jenže branka Stephena Humphryse byla v pořádku, a tak budou oba celky vstupovat do druhého poločasu za nerozhodného stavu 1:1.
45+6'
45+5'
Eric Lamela velmi ostře a hlavně zbytečně zajel do soupeře na polovině hřiště a vidí za svůj zákrok žlutou kartu. Tu sudí ještě pro jistotu zkonzultoval, jak jinak než s videem.
45+4'
Proti němu se ovšem domácí v pohodě ubránili a navíc budou moci z levé strany vhazovat.
45+3'
Rochdale se opět vyhnul ofsajdové pasti na levé straně a po zákroku domácí obrany bude moci kopat další rohový kop.
45+2'
Mezitím sudí nastavil v první půli 5 minut.
45+1'
Domácí se zahrávali s vlastní rozehrávkou a málem podruhé inkasovali. Sražený odkop Vorma se před dvojici hostů dostal ke Cannonovi, jenž z pravé strany šestnáctky orazítkoval zadní tyč brány Tottenhamu.
45'
Po ní vznikl menší závar na hranici vápna, ale domácí se nakonec ubránili. Při následném útoku je navíc Rochdalu pískán ofsajd.
44'
Na pravé straně nyní Foyth nabral doslova na vidle svého soupeře a hosté mají k dispozici další standardku. Za svůj zákrok vidí žlutý kartónek.
43'
Kteří se nyní zuby-nehty brání v okolí svého vápna. Nyní to však zvládli a po Lamelově faulu budou moci rozehrávat.
41'
Povedený centr z pravé strany umístil Trippier na hlavu Lamely. Ten však v dobré pozici hlavičkoval v záklonu jen doprostřed brány, kde byl přpraven gólman hostů.
40'
Lucas nyní předvedl něco ze svého fotbalového umění, když se pěkně zbavil dvou protihráčů. Poté se mu však nepovedla přihrávka a bude z toho jen roh pro Hotspurs.
39'
Rose se poté snažil procpat míč z levé strany vápna před bránu, avšak před ním bylo velké množství hráčů, přes které balon neprošel až k Lillisovi.
38'
Hlavní sudí nyní Lamelovi lidově řečeno nezbaštil jeho pád a Rochdale tak může pokračovat v kombinaci na své půli.
36'
Lillis si nyní připsal výborný zákrok proti střele, kterou na něj vyslal z pokutového území Eric Lamela. Domácí se poté k dorážce nedostali, což bylo pro hosty velké štěstí.
35'
Son se nyní po levé straně probíjel do šestnáctky, ale tam se podle sudího dopustil faulu a bude se tedy kopat proti bráně Tottenhamu.
33'
Rochdale očividně branka nakopla a pokračuje v útoku Jenže z pravé strany se mu příliš nevyvedla standardní situace, po které bude rozehrávat brankář Vorm.
31'
Rochdale právě vstřelilo branku!
Panečku, to jsou věci! Jubilejní páté využití videa za půl hodinu hry potvrdilo gól Rochdalu! STEPHEN HUMPHRYS dostal vynikající přihrávku za beky Tottenhamu, poté udělal kličku Vormovi a následně již neměl problém dostat míč za brankovou čáru.
29'
Tak to je neuvěřitelné! Počtvrté dnes zafungovalo video, které dalo sudím za pravdu a místo druhého gólu domácích v síti hostů z toho byla jen žlutá karta pro Sona.
28'
Tak to jsou věci. Son sice z pokutového kopu rozvlnil síť, ale vypadá to, že při svém pokusu přerušil svůj pohyb a dostává za to žlutou kartu.
27'
Sudímu trvala konzultace poměrně dlouho, ale poté místo standardky nařizuje již zmínění pokutový kop.
25'
A domácí neustávají s dalším nátlakem a dnes potřetí je v akci video. Tentokrát si ho sudí vyžádal při zákroku hostujícího hráče, který stáhl k zemi jednoho z domácích a nakonec je z toho penalta!
23'
Teď vše již bylo v pořádku a Hotspurs jdou do vedení! Lamela v rychlém přechodu oslovil na levé strany vápna HEUNG-MIN SONA, který si míč navedl na střed poté technickou ranou prostřelit vše, co mu stálo v cestě.
21'
Jenže hosté prakticky vzápětí míč ztratili a vpřed se hnal opět Tottenham. Po sérii odrazů se za balonem do vápna hnal Lucas, který se velmi ochotně poroučel k zemi v souboji s hostující zadákem. Sudí nejprve rozpažil, že se o penaltu nejednalo a poté již dnes podruhé požádal o pomoc video, které jeho verdikt potvrdilo.
20'
Hlavní arbitr nyní odpískal nedovolený zákrok Tottenhamu na půli hřiště a Rochdale bude moci rozvinout svou útočnou kombinaci.
19'
Winks to myslel velmi dobře se svým centrem. Balon z jeho kopačky se totiž z pravé strany snášel na zadní tyč, kde na něj ovšem nedosáhl skluzující Lamela.
18'
Rochdalu se posléze podařilo dostat míč až do vápna, ale následně přihrávka již přišla zpoza lajny a Vorm si již staví míč k odkopu.
17'
Vysoký centr od rohového praporku ovšem našel jen kopačky hostů, kteří balon dopravili do bezpečí.
17'
Lamela poté v souboji vytěžil maximum, a sice rohový kop pro svůj tým.
15'
Nyní se dostali do slibné pozice také hráči Rochdalu. Done na levé straně obdržel výborný míč, zatáhl ho do pokutového území, ale následně svou ranou na zadní tyč minul domácí zařízení.
14'
Hosté navíc odkopávají míč daleko od své šestnáctky a Hotspurs budou vhazovat až od úrovně svého vápna.
13'
Teď už jsou opět fotbalisté Tottenhamu nastěhovaní na půlce Rochdalu, ale zatím si další možnost vypracovat nedokázali.
11'
Rochdale ovšem u míč dlouho nevydržel. Na útočné polovině se dopustil faulu a bude se tak muset opět bránit.
10'
Posléze je Tottenhamu odmáván a odpískán ofsajd a bude se tedy kopat proti jeho bráně.
8'
Poté se i nadále domácí tlačí vpřed. Jejich další nabídku do pokutového území však hosté v pohodě odvrátili.
7'
Nyní se již domácí radovali z gólu. Son vypálil poměrně z velkého úhlu a Lillis jeho ránu vyrazil jen před sebe. V následném souboji Llorente fauloval hostujícího obránce a teprve poté Lamela trefil prázdnou bránu Rochdalu. Sudí po konzultaci s videem se rozhodl gól neuznat.
5'
Na následnou nabídku si naskočil Llorente, který ovšem svůj pokus namířil vysoko nad.
5'
Po dalším útoku mají domácí možnost druhého rohového kopu.
4'
Lamela nyní táhl slibný útok Tottenhamu středem hřiště, ale nakonec prováhal ideální okamžik na přihrávku i střelu a jeho pas sebrali beci Rochdalu.
3'
Nyní se však již domácí propracovali k soupeřově vápnu, avšak z následného rohu Hotspurs nezahrozili, neboť nejvýše na centr vyskočili hostující zadáci.
2'
Rochdale vysunuje své napadání až k šestnáctce Tottenhamu, kterému tak znemožňují konstruktivní rozehrávku.
1'
Hned v úvodních vteřinách se div hosté nedostali do šance. Před Hendersonem na poslední chvíli ukryl míč do rukavic brankář Vorm.
1'

Tottenham Hotspur: Vorm – Trippier, Foyth, Dier, Rose – Sissoko, Winks – Lucas, Lamela, Son – Llorente
Náhradníci: Gazzaniga – Sánchez, Kane, Dembelé, Alli, Eriksen, Walker-Peters

Rochdale AFC: Jillis – Rafferty, McGahey, McNutty, Delaney, Done – Cannon, Kitching, Camps – Huphrys, Henderson
Náhradníci: Moore – Ntlhe, Rathbone, Thompson, Inman, Davies, Adshead

Rozhodčí: Tierney – Long, Garratt.
Vzájemné utkání

18.2.2018 Rochdale – Tottenham 2:2
Rochdale AFC

Rochdale započal cestu FA Cupu daleko dříve. V prvním a druhém kole zvítězil stejným poměrem 4:0. Tuto prohru si nejprve odneslo Bromley a po něm také Slough. Následně si AFC poradilo 1:0 s Doncasterem na jeho hřišti a slavilo postup do další fáze, kde jej čekal Milwall. Ten si však na svém stadionu po vyrovnávací brance na 2:2 v 90. minutě vynutil opakovaný zápas. Odvetu však již Rochdale zvládl. V 53. minutě se trefil Henderson, který vstřelil jediný gól duelu. Výhra 1:0 tak poslala dále domácí. Osmifinálovým soupeřem AFC byl Tottenham. V utkání sice po poločase vedli 1:0, avšak favorit po pauze dvěma góly otočil průběh. Rochdale si alespoň v nastaveném čase zajistil proměněnou penaltou odvetu na hřišti soupeře.
Tottenham Hotspurs

Tottenham začal FA Cup výborně. V domácím utkání s Wimbledonem si totiž připsal zdánlivě hladkou výhru 3:0, která se však zrodila až ve druhém poločase. V 63. a 65. minutě se trefil Kane a o chvíli později pečetil vítězství Vertonghen. V duelu v Newportu se málem zrodilo velké překvapení. Ten totiž vedl od 38. minuty gólem Amonda. Hotspurs odvrátili ostudu až v 82. minutě, kdy po brance Harryho Kanea skončilo střetnutí 1:1 a hrál se tak opakovaný zápas na White Hart Lane. Tam si však již londýnský celek postup pohlídal. V poločase vedl již 2:0 a stejným výsledkem i duel skončil. V osfmifinále v Rochdalu však Tottenham znovu prohrával, ale po poločase srovnal a v 83. minutě otočil skóre ve prospěch svého celku Harry Kane. Jenže v nastavení kopali domácí penaltu, kterou Davies proměnil a rozhodl, že se tak bude dnes střetnutí opakovat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.