CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Slavia 1:1. Hosté vyrovnali z ofsajdu a nedali penaltu

Zápas třetího kola je v Jihlavě minulostí. Domácí šli v první poločase do vedení, když se prosadil Ikaunieks. Krátce po začátku druhé půle vyrovnal Van Kessel. Hosté mohli jít do vedení, ale v 62. minutě nedal penaltu kapitán Bílek, a když v nastaveném čase trefil tyč Van Kessel, bylo o dělbě bodů rozhodnuto.
90+2
90+2
Na druhé straně se k hlavičce snažil dostat Hronek, ale míč by pro něj dlouhý.
90+1
Hosté mohli jít do vedení, ale střelu Van Kessela zastavila pravá tyč Hanušovy brány.
90
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
89
Vysočina podnikla rychlý brejk, který byl nakonec velmi krkolomný. Míč se na pravé straně dostal k Ikaunieksovi, který jej přihrál na Dvořáka, ale ten už v pádu jen posunul doprostřed na Urblíka, který poslal pozdrav Pavlenkovi.
87
Hušbauer hledal ve vápně Škodu, ae ten byl dobře pokryt a do pořádného zakončení se tak nedostal.
86
Dnešní utkání sleduje přímo na stadionu 4500 diváků.
85
Před nabíhajícím Mešanovićem chytá míč Jan Hanuš.
85
Vysočina naposledy střídá, Petera Šulka nahrazuje David Štěpánek.
84
Do šance se ve vápně dostal Škoda, ale jeho poksu byl zblokován a Hanuš tak zasahovat nemusel.
83
Slavia Praha podruhé střídá, Jaromíra Zmrhala nahrazuje Muris Mešanović.
82
Vysočina podruhé střídá, Augusta Batioju nahrazuje Rostislav Šamánek.
81
Van Kessel svou střelou vystrašil Hanuše, který jí nakonec s problémy chytá.
80
Milan Škoda se ani nadvakrát nedokázal ve vápně prosadit a domácí dostali záhy míč do bezpečí.
80
Před velkým vápnem se uvolnil Hronek, ale jeho střela mířila nad bránu.
79
Z pravé strany rozhehráli hosté rohový kop, ale k ničemu se nedostali a ještě se provinili proti pravidlům.
78
Urdinov zpoza velkého vápna vyslal střelu na Pavlenku, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
77
Slavia Praha poprvé střídá, Michaela Ngadjui nahrazuje Antonín Barák.
75
Vysočina zahrávala v krátké době dva rohové kopy z levé strany, ale ani jednou Šulek své spoluhráče správně nenašel.
73
Slavia zahrávala z levé strany rohový kop, Zmrhal hledal ve vápně někoho ze svých spoluhráčů, ale marně.
71
Slavia vedla útok po levé straně, ale Zmrhal zahrál rukou, takže u míče budou hráči Vysočiny.
70
Další zajímavou standardní situaci rozehrála Slavia, pár metrů před velkým vápnem jí rozehrál Zmrhal, ale trefil jen hráče ve zdi.
67
Ve vápně se dostal ke střele Van Kessel, ale Jan Hanuš byl pozorný a šel na zem, aby jeho pokus mohl chytit.
65
Vysočina poprvé střídá, Michaela Rabušice nahrazuje Pavel Dvořák.
64
Batioja poslal z levé strany míč do vápna, ale Ikaunieks šel do skluzu a míč tak nemohl trefit ideálně.
62
K pokutovému kopu se postavil kapitán Jiří Bílek, ale Jan Hanuš jeho střelu mířící k pravé tyči vyrazil. Stav tedy zůstává nerozhodný.
61
Ve vápně fauloval Šulek Škodu a je z toho penalta pro hosty.
59
Hušbauer zpoza velkého vápna rozehrál standardní situaci, využil vyskočení zdi a poslal míč na bránu, ale Hanuš byl připravený a jeho střelu chytil.
58
Šulek poslal dlouhý míč za obranu, ale byl příliš rychlý i na jeho spoluhráče Ikauniekse.
56
Domácí se snaží dostat se zpět do zápasu neb v posledních vteřinách byla Slavie aktivnějším celkem.
54
Van Kessel z pravé strany poslal ostrý míč do vápna, Škoda jej ve skluzu nezasáhnul, takže je u míče Vysočina.
51
Slavia právě vstřelila branku!
Domácí na polovině hřiště propadli a Slavia toho využila, střelu Zmrhala se podařilo domácímu Hanušovi ještě zblokovat, ale odražený míč se dostal k GINO VAN KESSELOVI, který střelou k tyči srovnává stav utkání.
50
Bílek předskočil Rabušice, ale míč poslal hlavou do autu, takže Vysočina u balónu zůstane.
48
Na pravé straně se pokusila o spolupráci dvojice Van Kessel a Bořil, ale byl z toho jen aut pro domácí Vysočinu.
47
Za polovinou hřiště vhazoval Blaič, našel Rabušice, ale ten se ke střele neprodral.
46
Druhý poločas rozehrál Rabušic ve spolupráci s Hronkem, ale u míče byli záhy hráči Slavie. Hušbauer ale před vápnem nic nevymyslel.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:30.
Máme zasebou první poločas, po kterém vede Vysočina 1:0, když se střelou po zemi prosadil Davis Ikaunieks. Hosté toho dopředu příliš neukázali. Uvidíme, s čím oba celky přijdou do druhého poločasu.
45
43
Další rohový kop měla k dipozici Slavie, tentokráte z pravé strany, ale obrana Vysočiny včele s Hanušem pracuje spolehlivě.
42
Blaič na své útočné polovině vhodil aut na Rabušice, ale podle rozhodčího se provinil faulem na Frydrycha. Takže budou rozehrávat hosté.
40
O minutu později Slavia zahráva rohový kop z levé strany, ale nic z něj hosté nevytěžili, naopak Ngadjui fauloval Hanuše.
39
Hušbauer pár metrů za polovinou hřiště rozehrál standardní situaci, ale hosté z toho nic nevytěžili.
37
Máme před sebou ještě necelých deset minut, uvidíme, zda se do konce poločasu podaří Slavii vyrovnat nebo Vysočině navýšit vedení.
35
Souček uprostřed hřiště poslal míč doleva na Zmrhala, který svůj centr do vápna přetáhnul a nemohl tak najít nikoho ze svých spoluhráčů.
33
Pozdrav zpoza velkého vápna poslal Pavlenkovi Davis Ikaunieks, ale gólman Slavie se překvapit nenechal.
31
Šulek rozehrál rohový kop z pravé strany, Pavlenka ve vápně míč vyboxoval, ale jen k Urdinovovi, který hnedle z první vystrašil gólmana Slavie.
29
Míč do vápna posílal z pravé strany Hronek, ale obrana Slavie si tentokráte dala pozor.
28
Žlutou kartu vidí Michael Ngadjui.
26
Zpoza velkého vápna se odhodlal ke střele Hušbauer, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
23
Naopak zahrozit mohla Vysočina, Urdinov z levé strany našel ve vápně Rabušice, který slabou střelou po zemi nemohl Pavlenku překvapit.
23
Z rohového kopu, který zahrával Zmrhal z levé strany hosté nic nevytěžili.
22
Hušbauer přenesl hru na pravou stranu, odkud centruje do vápna Van Kessel, před nabíhajícím Šventem posílá míč na roh Blaič.
20
Van Kessel centroval do vápna na Hušbauera, ale vracející se Šulek byl pozorný. Hušbauer se přeci jen do zakončení dostal, ale jeho hlavička nemohla Hanuše vystrašit.
18
Hosté jsou opaření z vedení Vysočiny, takový průběh asi neočekávali. Vysočiny se i nadále snaží útočit a dostávat obranu hostí pod tlak.
16
Ngadjui chtěl na pravé straně oslovit Van Kessela, ale neposlal mu přesný balón. U míče je tak znovu Vysočina.
14
Ke slovo se také přihlásila Slavia, Van Kessel přihrál Zmrhalovi, jehož střela se mezi tři tyče nevešla.
12
Domácí i nadále pokračují ve své aktivitě a obrana hostí, konkrétně Frydrych se má co ohánět.
10
Do další šance se dral Petr Hronek a chvíli po něm i Michael Rabušic, ale obrana hostí si je pohlídala.
8
Jihlava právě vstřelila branku!
Souček vyrobil chybu, čehož využila Vysočina. Z pravé strany centroval míč do vápna Rabušic, gól měl na noze Batioja, ale spíše se ukopl, a tak si cestu k míči našel DAVIS IKAUNIEKS, který po zemi prostřelil obránce i gólmana Pavlenku.
7
Před dotírajícím Škodou si poradila dvojice Hanuš a Rosa. Domácí brankář odehrál míč do bezpečí.
5
Šulek se pokusil vysunout Hronka, ale i na něj byl míč příliš dlouhý, takže balón doskákal do autu.
4
Prozatím jsou oba celky v přihrávkách hodně nepřesní, a tak jsme žádnou šanci neviděli.
3
U míče je prozatím častěji Slavie, ale rozehrává na své polovině.
2
Škoda se přes Krejčího nedostal, domácí stoper odehrál do autu.
1
Škoda rozehrál míč na Hušbauera, který doleva posunul na Šventa, jeho centr za obranu si sebral Hanuš.
1
Domácí Vysočina nastupuje v modré kombinaci dresů, hosté z Prahy poté v klasické červenobílé.
Za doprovodu trojice rozhodčích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu.
Deset minut do začátku duelu a oba celky zamířily do kabin, kde dostanou poslední pokyny od trenérů.
Do začátku duelu chybí něco málo přes třicet minut, oba celky se hrací ploše rozcvičují.
Oba trenéři udělali oproti předchozím zápásům pár změn. V sestavě Vysočiny se poprvé od začátku objevuje Michael Rabušic, který nahradil Pavla Dvořáka. V sestavě Slavie dostane šanci Michal Frydrych místo Deliho. V Jihlavě oblíbený Muris Mešanović zůstal prozatím na lavičce náhradníků.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš (C) – Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov – Šulek, Urblík – Batioja, Hronek, Ikaunieks – Rabušic.
Náhradníci: Rakovan – Mišůn, Fulnek, Harba, Štěpánek, Šamánek, Dvořák.

SK Slavia Praha: Pavlenka – Bořil, Bílek (C), Frydrych, Švento – Ngadjui, Souček – van Kessel, Hušbauer, Zmrhal – Milan Škoda.
Náhradníci: Berkovec – T. Jablonský, Kenia, Van Buren, Mihalík, Mešanović, Barák.

Rozhodčí: Jílek – Dobrovolný, Kotalík.
„Máme nějaké problémy se sestavou, uvidíme, jaká bude sestava. Pravděpodobně bude pozměněná, ale zatím čekáme na předzápasový trénink. V tuto chvíli víme, že nebudou Lukáš Železník a Jasmin Ščuk a čekáme ještě na dva hráče, jak na tom budou,“ upřesňuje na webu slavia.cz trenér Dušan Uhrin.
„Změny v sestavě samozřejmě nelze vyloučit. Rozhodovat se budeme až na předzápasovém tréninku, přičemž zohledníme formu hráčů i hru soupeře. Marodku již opustil Mišůn, který zvládl 30 minut za juniorku a ve středu odehrál celý pohárový duel v Klatovech. Do plného tréninku s týmem se vrátil Tlustý a postupně se zapojil i Záviška. Nadále ale absentují zranění Kryštůfek, Novotný, Zoubele a Vaculík, jenž zahájil alespoň individuální trénink,“ informoval na webu fcvysocina.cz trenér Michal Hipp.
Z posledních tří vzájemných zápasů získaly oba celky čtyři body, když dokázala Vysočina na jaře loňského roku vyhrát v Praze 2:1. Na podzim poté Slavia v domácím prostředá zvítězila 4:0. Na jaře letošního roku se poté oba týmy rozešly smírně po remíze 0:0.
Slavia Praha v prvním kole v Brně nakonec nehrála, odehrání duelu zabránilo nepříznivé počasí. V druhém kole poté doma přivítala Zlín, proti kterému nakonec dokázala vybojovat bod za remízu 2:2, když v poločase prohrávala 0:2.
Ve třetím kole přivítá Vysočina Slavii Praha. Vysočina si v prvním kole připsala těsnou porážku 1:2 proti mistrovi z Plzně. Po prvním poločase domácí zásluhou Ikauniekse dokonce vedli. V následujícím souboji cestovali na sever Čech do Liberce, odkud se vraceli s jedním bodem, když v 80. minutě vyrovnal z penalty Urdinov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.