FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Olomouc - 12. srpna 2018   15:00

Slovácko
32' S. Hofmann (Sadílek) • 73' Sadílek (Juroška) • 82' S. Hofmann (Havlík)
3:1
(1:0)
Olomouc
54' Houska  (Štěrba)

Daněk – Mich. Kadlec (70. Reinberk), S. Hofmann, J. Krejčí, Juroška – V. Daníček (C), Sadílek – Havlík, Navrátil (85. Machalík), Petr (62. Kalabiška) – Zajíc.
Trmal – Machalík, Jakub Rezek, Kalabiška, Janošek, Kubala, Reinberk.
P. Královec – I. Nádvorník, K. Hájek
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
4769 diváků
Reichl – Hála, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček (76. Nešpor), Plšek, Houska, Pilař (62. Texl) – Yunis (66. Falta).
Mandous – Sladký, Texl, Nešpor, Falta, Manzia, Polom.

SESTŘIH: Slovácko - Olomouc 3:1. Domácí obrali Hanáky, zářil Hofmann

Slovácko zvládlo zápas se Sigmou Olomouc výsledkem 3:1. Ve druhém poločase bylo ze začátku aktivní Slovácko, ale Olomouci se podařilo vyrovnat střelou Housky, ze střední vzdálenosti, poté hosté vstřelili druhou branku, ale ta nebyla uznána pro ofsajd. Ale na druhé straně už platila, když si na centr Jurošky naběhl Sadílek a hlavou překonal Reichla. Hanáci opět vstřelili branku Texlem, ale ta nebyla ani ve druhém případě uznána kvůli ofsajdu, klid do slováckých řad dal Stanislav Hofmann, který zaznamenal svoji druhou branku v zápase po rohovém kopu. Sigma se snažila ještě s výsledkem něco udělat, ale domácí fotbalisté výsledek 3:1 už ubránili.
STATISTIKY
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:2.
Střely mimo: 2:14.
Rohy: 8:8.
90+3'
90+3'
Tak ještě do třetice standardka z rohového praporku pro Sigmu. Ani z této situace hosté nic nevytěžili a poté sudí Královec ukončil zápas.
90+2'
Sigma se snaží o zkorigování stavu, kopala dva rohové kopy za sebou. Hlavně ten druhý byl nebezpečný, jelikož po několika odrazech ve vápně Hanáci nedokázali míč dostat za záda Daňka.
90+1'
V nastaveném čase vyfasoval žlutou kartu Lukáš Sadílek.
90'
Ve druhém poločase se bude ještě hrát o tři minuty navíc.
90'
Šimon Falta vystřelil míč přímo z trestňáku na branku Daňka, ten nadvakrát balon zkrotil v rukavicích.
88'
Stanislav Hofmann viděl žlutou kartu.
88'
Zajíc se snažil ubránit míč před dvojicí hráčů Sigmy u postranní čáry, ale o míč přišel a byla z toho šance Sigmy, jenže Plšek z dobré příležitosti přestřelil.
86'
Slovácko kopalo roh, Sigma se ubránila a už přecházela do útoku, za záchrannou brzdu musel zatáhnout David Machalík.
85'
Poslední střídání Slovácka, ze hřiště za potlesku diváků odešel Jan Navrátil a na jeho místo přišel David Machalík.
82'
Hostující obrana zaspala, Hofmann přidal svůj druhý gól, 3:1
82'
Slovácko právě vstřelilo branku!
A je pravděpodobně rozhodnuto! Slovácko zahrávalo rohový kop, Havlík přesně našel hlavu STANISLAVA HOFMANNA, který podruhé v zápase hlavou překonal Reichla, olomoucký brankář se natahoval po míči marně.
80'
Sigma zahrávala rohový kop, ale obrana Slovácka se z těžké situace dostala, poté za dlouhým míčem sprintoval Zajíc, ale vybíhající Reichl skoro na polovinu hřiště balon skluzem odehrál za postranní čáru.
78'
Další gól neplatí, Texl byl podle pomezního sudí v ofsajdu
78'
Sigma vstřelila druhou branku a opět z ofsajdu, Houska dostal přihrávku do pokutového území a našel Jiřího Texla a ten prostřelil Daňka, sudí při zakončení Texla zapískal ofsajd Housky.
76'
Poslední střídání Olomouce, Tomáše Zahradníčka vyměnil Martin Nešpor, a posiluje tak útočnou sílu Hanáků.
75'
Sigma zahrávala po inkasované brance rohový kop, ale nic z něj nevytěžila.
73'
Gól! Lukáš Sadílek poslal domácí do vedení 2:1
73'
Slovácko jde znovu do vedení, když po centru Navrátila nepohlídalo v pokutovém území LUKÁŠE SADÍLKA, který hlavou překonal brankáře Reichla.
70'
Zbytečná radost, gól Housky neplatí kvůli ofsajdu
70'
Olomouc vstřelila branku, která nebyla uznána pro ofsajd, který byl milimetrový jednoho z hostujících hráčů.
70'
Druhé střídání Slovácka. Na místo Michala Kadlece nastoupil Petr Reinberk.
68'
Havlík centroval do pokutového území, kde si míč našel Krejčí, ale do branky jej neumístil.
66'
Štěrba lehce lízl míč hlavou a ohrozil domácí bránu
66'
Ihned po svém příchodu na hřiště zahrál volný přímý kop Falta na hlavu Štěrby, balon šel kolem levé pravé tyče.
66'
Druhé střídání Olomouce, Jakuba Yunise vyměnil Šimon Falta.
64'
Dobrá příležitost Olomouce, ze střední vzdálenosti vystřelil Texl, do jeho rány obětavě vrhl Krejčí a balon zblokoval, odražený míč směřoval na Daňka, jenž jej lapil do rukavic.
63'
Přihrávku na nabíhajícího Sadílka dobře přečetl brankář Reichl a uklidil míč do náruče.
62'
Oba dva celky souběžně střídají. Na straně Olomouce vystřídal Václava Pilaře Jiří Texl, a domácího Jakuba Petra vyměnil Jan Kalabiška.
60'
Václav Pilař uviděl žlutou kartu za šlapák na Kadlece.
59'
Do jedné z nich šel Petr, ale nedohodl se se Zajícem, kterému poslal přihrávku do míst, kde vůbec domácí forvard nebyl.
58'
Sigma převzala po vstřelené brance aktivitu a více se hraje na polovině Slovácka, které nyní spoléhá spíše na brejkové situace.
54'
Vyrovnáno! Houska prostřelil bezmocného Daňka, 1:1
54'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hanáci vyrovnávají. Kadlec svedl na polovině hlavičkový souboj, po kterém se velice těžce zvedal a poté chyběl vzadu. Štěrba potáhl míč do středu hrací plochy a předal jej DAVIDOVI HOUSKOVI, který ranou ze střední vzdálenosti přesně k tyči překonal zkoprnělého Daňka.
52'
Juroška velmi dobře odcentroval, Zajíc si ale myslel, že balon neprojde přes Jemelku, který zaváhal a překvapený zakončil vedle pravé tyče.
50'
Olomouc podnikla útočný výpad po levé strany, když centroval Zahradníček na hlavu Pilaře, ale jeho hlavička šla nad břevno.
48'
Juroška si prohodil míč s Navrátilem, první jmenovaný se už před Pilaře nedostal, protože ten v souboji upadl a rozhodčí Královec odpískal.
47'
Druhý poločas začal bez střídání, zatím se hraje na polovině Sigmy.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:05.
Po prvním poločase vede Slovácko nad Sigmou Olomouc 1:0. Hanáci ale vstoupili do utkání lépe, když zatlačili svého soka před jeho šestnáctku a vypracovali si šanci Pilařem, kterému chyběli potřebné centimetry, aby míč zasáhl v nadějné situaci hlavou. Poté své spoluhráče podržel brankář Daněk, který vyrazil Houskův pokus po rohovém kopu, Slovácko se začalo osmělovat více kolem třicáté minuty, když si vypracovalo územní převahu a po rohovém kopu také skórovalo Stanislavem Hofmannem.
45+2'
45+2'
V nastavení první půle mají hostující hráči více míč na svých kopačkách, ale obrana Slovácka jejich útočným výpadům odolává.
45+1'
Sigma zahrávala volný přímý kop z pravé strany, v hlavičkovém souboji uspěl Zajíc nad Jemelkou, navíc sudí Královec odpískal hráči Sigmy útočný faul.
45'
První půle bude nastavena o dvě minuty.
45'
Šestý rohový kop žádné vzrušení před brankou Sigmy nepřinesl. Od své svatyně bude rozehrávat Reichl.
44'
Po autovém vhazování Navrátila centroval Sadílek, jeho přihrávka do pokutového území byla sražena na roh.
41'
Domácí mohli vést 2:0, Sadílek nádhernou střelou protáhl Reichla
41'
Domácí fotbalisté se ze standardní situace neprosadili.
40'
Sadílek šel s míčem po levé straně, před vápnem si na souboj jeden na jednoho netroufl, šel místo toho s míčem podél lajny velkého vápna a vystřelil pravou nohou na vzdálenější tyč, Reichl předvedl výborný zákrok a balon vyrazil na roh.
39'
Tentýž hráč střílel zpoza vápna nad branku Slovácka.
37'
Zahradníček kopal standardní situaci, v pokutovém území balon odvracel Zajíc. Domácí borci šli do přečíslení, ale zradila je finální fáze.
34'
Hanáci jsou po inkasované brance trochu otřeseni, po většinu zápasu zatím byli lepším mužstvem, ale bez brankového efektu.
32'
Gól! Hofmann parádní hlavičkou otevřel skóre, 1:0
32'
Domácí hráči jdou do vedení, když zakončili dobrou pětiminutovku na polovině Sigmy. Slovácko zahrávalo rohový kop nakrátko, Navrátil prostrčil míč na Sadílka, který jemným centrem našel na malém vápně STANISLAVA HOFMANNA, který hlavičkoval úplně sám a prostřelil Reichla.
31'
Domácí zadák po obstříknutí už se vrátil na hřiště.
29'
Krejčí balon z rohu prodlužoval na zadní tyč, kde byl Petr s Kadlecem, ani jeden ani druhý nedokázal přes bránícího hráče Sigmy dostat balon do sítě. Kadlec musel být poté ošetřovaný.
28'
Fantastický Reichl! Zajíc měl na kopačce gól, Reichl parádně zasáhl
28'
Další možnost Slovácka po závaru v pokutovém území Sigmy, Zajíc si už chystal míč ke střele před malým vápnem a na poslední chvíli zasáhl Vepřek a balon skluzem odvrátil za brankovou čáru.
26'
Už se zase hraje a domácí fotbalisté vypracovali šanci, Havlík prostrčil míč na pravé straně mezi dvěma hostujícími hráči na Navrátila, který centroval do šestnáctky na Zajíce, tomu ale při zpracování odskočil balon, vpádu se snažil vystřelit, ale podle sudího Královce fauloval.
25'
Rozhodčí dal možnost oběma celkům, aby se občerstvily.
23'
V pokutovém území však nejvýše vyskočil Vepřek a balon prodloužil za sebe a bylo po akci Slovácka.
23'
Michal Kadlec vybojoval rohový kop, když jeho centr byl zblokovaný.
20'
Modrobílí sice jsou u míče, ale zatím od nich chybí nápad jak přelstít obranu Hanáků.
16'
Krejčí vyrobil ve svém vápně chybu při rozehrávce, čehož se snažil využít Yunis, který si dobře pokryl míč a sedm metrů a před rohem malého vápna vystřelil, Kadlec mu vstoupil do rány a od něj se balon odrazil mimo nebezpečí branky Daňka.
14'
Nyní se také dostalo ke slovu Slovácko, které kroužilo kolem vápna Sigmy. Po centru Jurošky se dral k míči Petr ve vápně, ale chyběl mu krok, aby si míč zpracoval.
12'
Další ohrožení domácí brány, v šanci se ocitl Zahradníček
12'
Sigma podnikla rychlý kontr, středem hřiště šel Houska, který přihrál napravo Zahradníčkovi, jenž pálil v pokutovém území pálil na přední tyč. Branku slováckého celku ale netrefil.
10'
Hostující celek přenesl hru na levou stranu, ze které centroval Vepřek, z branky šel Daněk, jenž konečky prstů posunul míč za bránu k brankové čáře.
8'
Sigma kopala tři rohy za sebou, hlavně druhý byl nebezpečný. Houska se opřel do míče šajtlí a s pomocí teče míč mířil do branky, skvěle zasáhl Daněk. Z následný roh už tak nebezpečný nebyl.
5'
Vepřek po pěkném centru hlavičkoval pouze mimo
5'
Ze začátku utkání je aktivní Sigma, opět z pravé strany centroval Plšek, do hlavičky se opřel Vepřek a Daněk musel balon rukou nadzdvihnout nad břevno.
4'
Václav Pilař je při chuti, od postranní čáry vyjel s míčem doprostřed branky a pravou nohou vystřelil přízemní ránu, Daněk nemusel zasahovat.
3'
Sigma si vypracovala ze začátku utkání velkou šanci, z pravé strany centroval Hála, slováčtí zadáci v pokutovém území zcela zapomněli na Pilaře, který na míč nedoskočil, chyběli mu potřebné centimetry, být tam Yunis, asi by Daněk vytahoval balon ze sítě.
2'
Po rozehrání standardní situace pálil na branku Sigmy Sadílek, ale vysoko nad branku.
2'
Po úvodním výkopu šlo Slovácko do útoku, v pokutovém území se snažil po nedorozumění obránců Sigmy prosadit Zajíc, hostující hráči zareagovali na poslední chvíli odvrátili míč na roh.
1'
-2'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko nastupuje v bílých kompletech a hostující Sigma celá v červeném.
-9'
Oba dva celky odešly do kabin připravit se na dnešní zápas a vyslechnout si poslední pokyny od svých trenérů.

1.FC Slovácko: Daněk – Mich. Kadlec, S. Hofmann, J. Krejčí, Juroška – V. Daníček (C), Sadílek – Havlík, Navrátil, Petr – Zajíc.
Náhradníci: Trmal – Machalík, Jakub Rezek, Kalabiška, Janošek, Kubala, Reinberk.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Štěrba, Jemelka, Vepřek (C) – Kalvach – Zahradníček, Plšek, Houska, Pilař – Yunis.
Náhradníci: Mandous – Sladký, Texl, Nešpor, Falta, Manzia, Polom.

Rozhodčí: P. Královec – I. Nádvorník, K. Hájek.
-38'
Jako první vyběhli hráči Sigmy, kteří budou hrát v červených dresech.
-45'
Jak bývá zvykem, tak na hřišti se první objevují oba dva brankáři s jejich trenéry.
-46'
Kouč Kordula udělal dvě změny v sestavě, na levém obránci od úvodní minuty bude hrát navrátilec Michal Kadlec a v útoku se představí Tomáš Zajíc, Jan Kuchta je zraněný, také lodivod Jílek udělal čtyři změny, v bráně bude chytat Reichl, v obraně nastoupí místo Sladkého jeho spoluhráč Hála, v záloze Faltu vyměnil Zahradníček a v útoku Nešpora důrazný Yunis.
Pravděpodobné sestavy:

1.FC Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec – Daníček – Navrátil, Sadílek, Havlík, Petr – Kubala.

SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Plšek, Kalvach, Houska, Falta – Nešpor.
Olomouc má v nohách čtvrteční zápas 3. předkola Evropské ligy s kazašským Kairat Almaty, ten vyhrála 2:0 a dnes bude chtít na tento výkon navázat. Je otázkou zda, kouč Jílek, pošle stejnou do hry stejnou jedenáctku nebo udělá pár změn.

Domácí diváci se mohou těšit na Michala Kadlece, který se vrací na uherskohradišťský stadion po 13 letech, v tomto týdnu se dohodl na ukončení smlouvy na Letné, což potvrdily oba kluby a slováčtí činovníci jej stačili v pátek zaregistrovat na svazu, Kadlec tak bude připravený na dnešní duel.
SK Sigma Olomouc

Hanáci jsou na tom podobně jako domácí fotbalisté, mají jednu výhru a dvě porážky. Obě prohry přišly naopak v domácím prostředí, když Sigma podlehla Slavii 0:3 a minulý týden dokázala si odvést tři body plzeňská Viktorka, brankou dvě minuty před koncem. Vysokou výhrou 0:4 v Mladé Boleslavi si zajistili svěřenci trenéra Jílka zatím jediné tři body v tabulce.
1. FC Slovácko

Slovácko má na svém kontě ze začátku sezóny jednu výhru a dvě prohry. Z vítězství se radovalo před domácími diváky v duelu s Ostravou (2:1), v nastaveném čase rozhodl o výsledku střídající Kubala a naproti tomu obě porážky si odvezlo z Prahy. V úvodním kole prohrálo ve Vršovicích s Klokany 1:2 a o 14 dní později a o necelých devět kilometrů dále na Letné 0:1 se Spartou.
Příjemné tentokrát nedělní odpoledne z Uherského Hradiště. Vítám Vás u sledování u 4. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají dva moravské týmy 1. FC Slovácko a SK Sigma Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.