FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Teplice - 28. dubna 2024   15:00

Plzeň
50' Chorý (Šulc) • 69' M. Vydra (Šulc) • 82' Chorý (Červ)
3:0
(0:0)

Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic (61. Cadu), Kalvach (C), Červ, Souaré (84. M. Havel) – Šulc (73. Jirka), Mosquera (61. M. Vydra) – Chorý (84. Metsoko).
Tvrdoň – Hejda, Paluska, Kliment, Traoré.
Machálek – Dresler, Žurovec
Doosan Arena, Plzeň
8632 diváků
Ludha – L. Mareček (C), Chaloupek, Knapík – Švanda, Kričfaluši, Bílek (57. Havelka), Labík (70. Radosta) – Trubač (70. Emmer) – Čerepkai (58. Gning), D. Fila (85. M. Vachoušek).

SESTŘIH: Plzeň - Teplice 3:0. Dvakrát se trefil Chorý, Viktoria nejhůř třetí

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního odpoledne se s vámi loučím, mějte se fajn.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:12.
Plzeň tak má definitivní jistotu třetího místa v sezóně, příští rok tak bude hrát minimálně třetí předkolo Evropské ligy.
Je dobojováno, Plzeň nakonec zcela ovládla druhý poločas a Teplice dnes porazila 3:0. Skóre otevřel Tomáš Chorý, který v závěru poté přidal ještě jednu přesnou trefu. Poprvé na jaře se následně prosadil i Matěj Vydra.
90+2'
90+2'
Plzeň zápas dohrává s míčem u svých kopaček, už se čeká jen na hvizd rozhodčího.
90+1'
V první nastavené minutě si znovu hosté pomohli faulem, Jedlička s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
89'
Teplice rozehrály rohový kop, Martin Jedlička ovšem zasahovat nemusel, vše za něj zvládla obrana, která nepustila hosty k žádnému náznaku šance.
88'
Sampson Dweh chtěl ve vápna najít rozběhnutého Cadua, přihrávku mu ovšem nedal nejpřesnější.
87'
Lukáš Červ byl ve středu pole sražen k zemi, což pochopitelně byl jasný faul Teplic. Utkání se prakticky jen dohrává, o vítězi již je rozhodnuto.
85'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Matyáš Vachoušek.
84'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Idjessi Metsoko,
ze hřiště odchází Cheick Souaré, přichází Milan Havel.
82'
Červ zpětným pasem našel Chorého, ten dal na 3:0
82'
Plzeň právě vstřelila branku!
Krásná akce plzeňské Viktorie, po které vedou domácí již o tři branky. Lukáš Červ odmítl na zádech Ondřeje Kričfalušiho, následně jeho přihrávka mířila na Vydru, ten ovšem efektně přenechal míč za sebe na volného TOMÁŠE CHORÉHO, jenž se trefil přesně k tyči.
81'
Matěj Radosta ukázal své rychlé nohy, avšak ani on nedoběhl prudkou přihrávku na hrací ploše. Viktoria bude poblíž hostující střídačky vhazovat.
80'
Dnešní utkání sleduje 8632 diváků.
79'
Lukáš Kalvach rozehrál rohový kop přihrávkou na Sourého, který mu poté míč vrátil, záhy o něj ale Kalvach čistě přišel.
78'
Erik Jirka dostal balon za obranu od Jemelky, jeho následný pokus dostat míč do centra hosté zablokovali na rohový kop.
76'
Na hřišti zůstává ležet po souboji hostující Abdallah Gning, k němu už spěchají kluboví lékaři.
75'
Sampson Dweh hodil dlouhý aut až do vápna, Viktoria se ke střele ale nedostala. Nedlouho poté hlavou zakončil hlavou Chorý, avšak velmi slabě.
74'
Pavel Šulc dnes branku nedal, po základní části tak končí s bilancí patnácti tref a pěti asistencí, což ho momentálně pasuje na první místo produktivity. Slávistický Václav Jurečka má stejně branek, avšak o jednu asistenci méně.
73'
ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Erik Jirka.
73'
Další plzeňskou akce zastavuje pomezní rozhodčí, který odhalil plzeňský ofsajd.
72'
Rána Teplic pouze pánu bohu do oken. Martin Jedlička bude rozehrávat od své branky.
71'
Jakub Emmer se hned dostal s míčem do vápna, poté cpal balon pod sebe, tam ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
70'
ze hřiště odchází Albert Labík, přichází Matěj Radosta,
ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Jakub Emmer.
69'
Slyšíte to? Velký kámen totiž spadl MATĚJI VYDROVI ze srdce. Pavel Šulc dostal další hezký balon za teplickou obranu, ten poté dalším přesným pasem našel ve vápně Vydru, který vstřelil svou první branku na jaře.
68'
Šulc předložil míč Vydrovi, ten zvýšil na 2:0
68'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Lukáš Červ).
67'
Plzeň kombinuje s míčem na polovině hřiště, Teplice se zatím dostávají do šanci jen velmi zřídka.
65'
Daniel Fila dostal míč na hranu vápna, obranný val před ním ovšem neprostřelil. To se poté povedlo již Ondřeji Kričfalušimu, ten ale pro změnu zase netrefil branku.
64'
Ten si vzápětí obrana Teplice pohlídala, avšak míč záhy dostal Cadu na pravou stranu, po jehož centru měl obrovskou šanci Robin Hranáče, sám na malém vápně balon do sítě ovšem nedostal.
63'
Chorý pálil do Ludhy
63'
Lukáš Kalvach ve vápně našel na levé straně Tomáše Chorého, který pálil bleskově bez přípravy, na Ludhu si nepřišel, následuje rohový kop.
62'
Cadu hned na úvod skvěle podržel balon. Sampson Dweh bude záhy vhazovat míč zpátky do hry.
61'
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Cadu,
ze hřiště odchází Jhon Mosquera, přichází Matěj Vydra.
60'
Po hodině hry zachytil přihrávku soupeře Pavel Šulc, poté ale protihráče podkopl, míč se tak vrátí opět k hostujícím kopačkám.
59'
Jan Kopic získal odražený balon, záhy čuchal, že by mohl být Chorý na zadní tyči, ten to měl na jeho přihrávku ale daleko.
58'
ze hřiště odchází Roman Čerepkai, přichází Abdallah Gning.
57'
ze hřiště odchází Michal Bílek, přichází Filip Havelka.
57'
Sampson Dweh našel na zadní tyči Sourého, ten ovšem nezasáhl míč přesně, jak si představoval.
56'
Štěpán Chaloupek si při výskoku pomohl faulem, hlavní rozhodčí tak správně přerušil hru.
54'
Cheick Souaré se efektně uvolnil na levé straně, následně posílal míč do míst, kde byl Šulc s Chorým, oba dokázali balon zasáhnout, ten ovšem skončil ve finále nad brankou Ludhy.
53'
Tomáš Chorý si ukázal rukou, kam by chtěl dostat balon, Jhon Mosquera to moc dobře viděl, na poslední chvíli před Chorým ale zasáhl obránce Teplic.
52'
Lukáš Červ při snaze získat balon podkopl Jana Knapíka, ten to vzal sportovně a mohlo se hrát rychle dál.
51'
Teplice se pokoušely o rychlou odpověď, Martin Jedlička ovšem zasahovat nemusel.
50'
Chorý hlavou doťukl za Ludhu, 1:0
50'
Viktoria jde zkraje druhé půle velmi brzy do vedení. Lukáš Kalvach krásně našel na pravé straně rozběhnutého Pavla Šulce, který se poté podíval, poslal balon přesně na hlavu TOMÁŠE CHORÉHO, který se často v takových situacích nemýlí.
49'
Václav Jemelka se z ničeho nic dostal s míčem do vápna, což zjevně překvapilo i jeho samotného, podle toho také jeho rána poté vypadala.
48'
Lukáš Mareček zkusil vystřelit z velké dálky, trefil však jen do zadní části těla Lukáše Červa.
47'
Na hřišti zůstávají ležet dva hráči, hlavní rozhodčí pro to raději přerušil hru, vypadá to, že nicméně bude vše v pořádku.
46'
Je za námi první poločas, který nám toho moc neukázal. Není tak překvapením, že po úvodních 45 minutách hry je skóre stále 0:0. Dnes se hraje kompletní kolo a Doosan Aréna zatím jako jediná neviděla branku, doufejme, že se to ve druhém poločase změní.
45+2'
45+1'
V nastaveném čase se hraje převážně ve středu pole, ke vstřelení branky mají obě mužstva hodně daleko.
45'
Jhon Mosquera byl nachytán v ofsajdovém postavení, všechno vzrušení tak bylo zbytečné.
44'
Ondřej Kričfaluši poté přihrával do míst, kde nikdo nebyl. Na závěr prvního poločasu tak může zkusit zaútočit znovu Viktoria.
43'
Daniel Fila měl na kopačce vedoucí branku v dnešním zápase, když si dobře naběhl do vápna na pobídku Bílka, na poslední chvíli byl ale doběhnut a zakončení se mu tak příliš nepovedlo.
42'
Teplice to po delší době zkusily po levé straně, centr do vápna ovšem nebyl přesný. Daniel Trubač to následně zkusil z velké dálky, míč však skončil nad brankou Jedličky.
40'
Plzeň kombinovala na pravé straně útočného pásma, v konečné fázi si ale Sampson Dweh pomoh rukou, což neuniklo očím hlavního rozhodčího.
39'
Michal Bílek to myslel dobře, bohužel pro něj jeho úmysl nikdo nepochopil, míč tak samovolně skončil až v zámezí. Martin Jedlička bude od své branky rozehrávat.
38'
Naopak z toho byl rychlý brejk Viktorie, Tomáš Chorý si dobře všiml naběhnutého Jhona Mosquery, ten nicméně zakončit nedokázal. Zdálo se, že byl při zakončení lehce přistrčený, na penaltu to ovšem bylo málo.
37'
Ondřej Kričfaluši opět zkusil hodit dlouhý až do vápna, což se mu povedlo, zakončení z toho ovšem znovu nebylo.
35'
Jan Kopic špatně zpracoval balon, poté si ještě pomohl proti soupeři faulem, balon tak budou rozehrát hosté na vlastní polovině hřiště.
33'
Plzeň se poprvé v zápase dostala k zakončení, Jhon Mosquera přenechal míč ve vápně Pavlu Šulcovi, který si dobře počkal, jeho následnou střelu po zemi ale Richard Ludha dobře pokryl.
33'
Nyní už to bylo o poznání zajímavější, do centru Kopice z pravé strany se dobře položil Tomáš Chorý, branku Ludhy avšak o dobré dva metry vůbec netrefil.
32'
Plzeňské centry jsou zatím hodně nepřesné, tento fakt nyní podtrhl Mosquera, který poslal balon do míst, kde nebyl z jeho spoluhráčů vůbec nikdo.
31'
Lukáš Červ chtěl po rychlé změně hry vystřelit z hranice vápna, trefil ale jen nohy bránícího hráče. Viktoria přesto zůstává nadále u míče.
30'
Nacvičený signál po kterém střílel Daniel Fila, jeho slabý pokus k pravé tyči ovšem zkrotil s ledovým klidem Martin Jedlička.
29'
Teplice rychle otočily hru, výsledkem toho je zajímavá standardka. Martin Jedlička bude muset být na pozoru.
28'
Jhon Mosquera šel z úhlu sám na brankáře Ludhu, balon ale netrefil ideálně, a ten nakonec letěl do horních řad tribuny za brankou.
28'
Mírně to zahučelo v hledišti, všechno bylo nicméně zbytečné, jelikož v souboji s brankářem Ludhou si Chorý pomohl faulem.
27'
Cheick Souaré si přehodil míč z levačky na pravačku, následný jeho centr ovšem skončil na prvním bránícím hráči. Stále čekáme na první vážnější akci v zápase.
26'
Tomáš Chorý dostal hezkou přihrávku za obranu, ten poté dával zpátky pod sebe na Kopice, ten ale akci zabil špatným centrem na druhou stranu.
25'
Teplice to znovu dobře zkoušely směrem dopředu, tentokrát ale akci zakončit nedokázaly. Hrát tak mohou znovu Viktoriáni.
23'
Na druhé straně z protiútoku jsme se dočkali první přímé střely na bránu, pokus Romana Čerepkaie ovšem nebyl kdoví jak pro Jedličku nebezpečný.
23'
Jhon Mosquera poslal zajímavý centr do vápna, ten jím dobře proskákal, nikdo z domácích míč nedokázal trefit.
22'
Jhon Mosquera byl nedovoleně zastaven na levé straně, výsledkem toho je zajímavá standardní situace pro Viktorii.
21'
Žlutá karta pro tým FK Teplice (Lukáš Mareček).
20'
Jan Kopic udělal kličku doprostřed hřiště, poté se otevřel prostor pro Chorého, který si sběhl doprava. Pavel Šulc ovšem záhy přes obránce zakončit nedokázal.
19'
Josef Švanda dostal hezký pas za plzeňskou obranu, skvěle se s ním ovšem vrátil Václav Jemelka, který ho poté čistým způsobem obral o balon.
18'
Lukáš Kalvach měl před sebou dost místa, tak to plzeňský kapitán rovnou zkusil na bránu, poblíž penaltového puntíku ale jeho pokus dokázal zblokovat Jan Knapík.
16'
Štěpán Chaloupek udělal chybu, když ho Šulc obral o balon, následný brejk dopadl pro Plzeň nešťastně, když Chorému podjel balon pod kopačkou až do autu.
15'
Ondřej Kričfaluši hodil dlouhý aut až do pokutového území, tam se ale nikdo z hostujících hráčů k hlavičce nedostal, Plzeň to měla znovu vše dobře pokryté.
14'
Po delší době se hosté dostali znovu na útočnou polovinu, jenomže Viktoria zatím stále dobře brání.
12'
Z pravé strany posílal míč do vápna Jan Kopic, obrana Teplice odrazila míč pouze k Chorému, ten byl nicméně hodně překvapen situací a v těžké pozici poslal míč nad branku.
11'
Dweh našel u postranní čáry Tomáše Chorého, který se z první odhodlal k centru, nechybělo moc, aby Pavel Šulc hlavou zakončil přesněji.
10'
Na začátku desáté minuty to zkusil z velké dálky Robin Hranáč, při zakončení nicméně podklouzl a míč šel nakonec vedle brány.
9'
Mosquera vykouzlil fantastický balon po lajně na Chorého, Daniel Trubač byl ovšem u míče nakonec jako první a na jistotu ho zahrál do autu.
8'
Lukáš Kalvach na zadní tyči našel hlavu Robina Hranáče, v zakončení to měl nicméně hodně složité.
7'
Centr Sampsona Dweha proskákal až k Chorému, jemuž míč hosté odkopli na rohový kop, který si následně Viktoria zopakuje i z druhé strany.
6'
Václav Jemelka nerozehrál přesně, poté ale skvěle zapracoval Lukáš Červ, který vybojoval míč zpět k plzeňským kopačkám. Záhy centroval Cheick Souaré, balon na zadní tyč byl ale až příliš dlouhý.
5'
Na druhé straně Lukáš Kalvach rozehrál první standardku v dnešním zápase, skláři se však bez větších potíží dokázali ubránit.
4'
To z pravé strany to bylo o poznání nebezpečnější, Roman Čerepkai se dostal k centru do vápna, tam si nicméně hosté pomohli rukou.
3'
Teplice operovaly s míčem na útočné polovině, dvakrát to zkoušely přes levou stranu, ani jednou nicméně nebyly úspěšné.
2'
Na druhé straně se o něco podobného pokoušely i Teplice, Sampson Dweh ale hlavou v pohodě přihrál míč brankáři Jedličkovi, který pomáhá s rozehrávkou.
1'
Plzeň se hned zkraje zápasu dostala k šestnáctce Teplice, Lukáši Červovi ale nesedla rána z hranice vápna dle jeho představ.
1'
Nyní už je nicméně vše připraveno na samotné utkání. Za vůně chmelu z přilehlého pivovaru jdeme na věc, začínáme!
Před samotným zápasem ještě čekal na plzeňské fanoušky menší ceremoniál. Tomáš Chorý totiž v minulých dnech odehrál své dvousté utkání v nejvyšší soutěži, Lukáš Hejda pro změnu již 350 zápas za červenomodré barvy.
Obě mužstva právě nastupují na hrací plochu, samotné utkání začne již za malou chvilku.
Dneska panuje v Plzni velmi slunečné počasí, pro aktéry dnešního zápasu tedy ideální fotbalové počasí.

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic, Kalvach (C), Červ, Souaré – Šulc, Mosquera – Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň – Hejda, Paluska, Kliment, M. Vydra, Traoré, Cadu, M. Havel, Jirka, Metsoko.
Trenér: Miroslav Koubek.

FK Teplice: Ludha – L. Mareček (C), Chaloupek, Knapík – Švanda, Kričfaluši, Bílek, Labík – Trubač – Čerepkai, D. Fila.
Náhradníci: Grigar – Havelka, Gning, Radosta, M. Vachoušek, Emmer.
Trenér: Zdenko Frťala.

Rozhodčí: Machálek – Dresler, Žurovec.
Krásnou neděli z Plzně!

Společně se budeme věnovat závěrečnému 30. komu základní části FORTUNA:LIGY, ve kterém domácí Viktoria Plzeň přivítá na svém trávníku Teplice.

Viktoria Plzeň je po 29. kole na bezpečném třetím místě tabulky, na kterém zřejmě zůstane i na konci sezóny. Na druhou Slavii ztrácí Plzeňané deset bodů, na čtvrtý Baník má pro změnu náskok patnácti bodů. V minulém kole hráli Západočeši na horké půdě Slovácka, Viktoria na Moravu přicestovala rovnou z Itálie a v Uherském Hradišti se zrodila remíza 1:1. Jedinou branku vstřelil Idjessi Metsoko.

Teplice mají před koncem základní části jistotu prostřední skupiny, při troše štěstí tak mohou skláři ještě zabojovat o evropské poháry. Aktuálně Severočechům náleží desátá příčka, bod ztrácí na osmý Hradec Králové, tři body poté na sedmý Liberec. V minulém kole Teplice na svém trávníku hostily České Budějovice a proti Dynamu se zrodila remíza 2:2.

Obě mužstva se proti sobě utkala v prvním kole, na stadionu Na Stínadlech se zrodila překvapivá výhra Teplice 1:0. Jedinou branku vstřelil v prvním poločase ze značky pokutového kopu Daniel Trubač. Povede se nyní Viktorii odplata?

Dámy a pánové, užijte si náš textový přenos, tím vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.