FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Slovácko - 28. dubna 2024   15:00

Č. Budějovice
45+1' Suchan  • 55' Tranziska (Ondrášek)
2:2
(1:1)
Slovácko
22' Kim  (Fryšták) • 83' Mihálik  (Kohút)

Šípoš – Lazić, Králik, Poulolo, Sladký – Suchan, P. Hellebrand, Čermák (84. Nikl) – Brandner (46. Tranziska), Ondrášek (C) (90+1. Skalák), Alli.
Janáček – L. Havel, Hák, Zíka, Čoudek, Zajíc, Hubínek.
Radina – Kubr, Slavíček
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
3154 diváků
Fryšták – Blahút, Hofmann, Břečka (12. Kohút), Holzer (79. Mihálik) – Havlík, Daníček (C) – Petržela (46. Siňavskij), Kim (79. Reinberk), P. Juroška – Kvasina (71. Vecheta).

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:11.
Skončil nám zápas 30. kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem České Budějovice a 1.FC Slovácko. Spokojenější budou patrně asi hráči Slovácka, kteří sice v zápase vedli, ale poté také 1:2 prohrávali. V 83. minutě po obrovské chybě Šípoše srovnal Ondřej Mihálik a tato branka znamenala dvě věci – hosté uhájili šesté místo tabulky a naopak domácí klesli až na poslední šestnácté místo tabulky. Slovácko si tak v příštích týdnech zahraje skupinu o titul, Jihočeši budou naopak dělat vše pro to, aby ve skupině o záchranu opustili poslední sestupovou příčku.
90+6'
90+6'
Centr do vápna vyboxoval Šípoš a poté se domácí již ubránili.
90+5'
Po centru do vápna se pokoušel přes hlavu zakončovat Hofmann, míč byl ale tečovaný a bude z toho ještě roh.
90+5'
Wale Musa Alli poslal skluzem k zemi Petra Reinberka a dostává žlutou kartu.
90+3'
Po rohovém kopu Suchana balon přizvedával Králik, na zadní tyči se ale Poulolo k zakončení nedostal.
90+3'
Jan Suchan nyní místo centru do vápna poslal přihrávku po zemi přímo do ohně a chybělo jen málo, aby balon skončil až v úplném ohni před Fryštákem. Nakonec z toho bude roh.
90+2'
Petr Reinberk zatáhl unikajícího Alliho a dostává žlutou kartu.
90+1'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Jiří Skalák.
90'
Kousek za vápnem se balon odrazil k Ondráškovi, jeho pohotová rána skončila asi metr vedle pravé tyče Fryštákovy brány.
89'
Domácí Jan Suchan se dostal k balonu u postranní čáry, nic ale nevymyslel a navíc se od něj balon otřel při letu do zámezí a je z toho aut pro hosty.
88'
Fotbalisté Dynama se tlačí do útoku, z dnešního zápasu potřebují tři body.
87'
Z pravé strany posílal střílený centr do vápna Alli, po zmatcích ve vápně Slovácka míč následně odehrál Patrik Blahút.
85'
Hostům by remízový stav v tuto chvíli stačil k uhájení šestého místa, Jihočeši naopak klesli na poslední místo tabulky.
84'
ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Matouš Nikl.
83'
Obrovská chyba Šípoše, Mihálik srovnal na 2:2
83'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Teď přišla obrovská chyba domácího brankáře a šťastný gól hostů. Z dálky vystřelil ONDŘEJ MIHÁLIK a zdánlivě snadnou střelu nedokázal Šípoš udržet. Balon mu vypadl a přes nohy doskákal až za brankovou čáru. Těžké chvíle pro domácího brankáře.
82'
Uroš Lazić poslal k zemi Jurošku a je pískáno. Nebezpečí pro domácí to ale znamenat nebude, protože se rozehrává jen kousek od vápna Slovácka.
81'
Hosté se stále nemohou dostat do tlaku. Domácí fotbalisté teď kontrolují hru a kombinují na polovině soupeře.
79'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Sung-pin Kim, přichází Petr Reinberk,
ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Ondřej Mihálik.
79'
Lazič si kousek za vápnem dobře připravil balon na střelu, pak ale levačkou zamířil hodně mimo.
78'
Domácí teď dobře drží balon a hosté, kteří potřebují vyrovnat, jsou pod tlakem.
77'
Zpoza vápna zkusil své štěstí Patrik Blahút. Vypálil sice hodně tvrdě, ale zároveň také hodně mimo.
76'
Po rohu byl ale ve vápně faulovaný Marcel Čermák a rozehrávat tak bude Dávid Šípoš.
75'
Střílený centr Vechety z pravé strany zblokoval na rohový kop Martin Králik.
74'
Čermákův centr do vápna dokázal vyboxovat gólman Fryšták. Následně to vypadalo na rychlý protiútok hostů, který ale skončil velmi rychle, kdy byl dovoleným způsobem u lajny zastavený Juroška.
73'
Domácí se dostali k vápnu soupeře a hned je z toho rohový kop.
71'
ze hřiště odchází Marko Kvasina, přichází Filip Vecheta.
70'
Do odraženého balonu se teď opřel Kim, trefil ale jen bránícího Poulola.
69'
Centr z pravé strany od Blahúta musel z vápna vyboxovávat gólman Šípoš.
68'
Jakob Tranziska poslal do vápna centr skoro až od rohového praporku. Přes hlavu se pokoušel nůžkami zakončit Wale Musa Alli, balon ale ideálně netrefil.
67'
Po nějakých dvou nebo třech minutkách se již opět pokračuje ve hře.
66'
Tomáš Fryšták, který v minulosti mimo jiné působil na jihu Čech, bude v zápase pokračovat s obvázanou hlavou.
65'
Fryšták má na hlavě tržnou ránu a je tedy jasné, že se nyní pár minut nebude hrát.
64'
Čermák při zakončení ve vápně lehce podklouzl a kopačkou zasáhl obličej zasahujícího gólmana Fryštáka. Ten zůstává ležet na trávníku a musí být ošetřovaný.
63'
Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko (Sung-pin Kim).
62'
Marek Havlík vypálil zpoza vápna a gólman Šípoš musel zasahovat. Míč dobře vyrazil a u balonu jsou domácí.
62'
Hosté samozřejmě chtějí zabrat a svého soupeře zatlačit. Jihočeši se musí bránit.
60'
Následný přímý kop Havlíka byl nebezpečný, Jihočeši se ale dokázali ubránit.
59'
Jakob Tranziska dohrál Havlíka a dostává žlutou kartu.
58'
Domácí jsou při chuti a měli další šanci! Zpoza vápna vypálil nebezpečně Jan Suchan a jeho přízemní pokus musel Fryšták pouze vyrážet.
56'
Dnešní utkání sleduje 3154 diváků.
55'
Tranziska utekl, krásně zasekl a otočil skóre, 2:1
55'
Dynamo právě vstřelilo branku!
JAKOB TRANZISKA měl na levé straně hřiště hodně prostoru. Elegantně patičkou se obhodil hostujícího obránce Daníčka a následně ranou na zadní tyč překonal bezmocného Fryštáka.
54'
Dlouhý míč na Ondráška byl moc dlouhý a bude z toho jen odkop od Fryštákovy brány.
53'
Úvod druhého poločasu je poměrně ospalý. Nikdo se nikam nežene a balon se pohybuje nejčastěji před brankářem Šípošem.
51'
Centr do pokutového území mířil na zadní tyč na téměř nestřeženého Králika, ten ale nedokázal dobře hlavou zakončit.
50'
Jihočeši se nastěhovali na polovinu soupeře a vybojovali roh.
48'
Daniel Holzer dokázal odcentrovat přes Poulola, míč ale ve vápně odehrál Martin Králik.
47'
Michal Kohút se snažil dlouhým nákopem hledat Daniela Holzera, jenže pas to byl nepovedený a rozehrávat budou domácí.
46'
ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Vlasij Siňavskij.
46'
ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Jakob Tranziska.
46'
Máme za sebou rozhodně zajímavý první poločas zápasu mezi Dynamem a Slováckem. Hosté byli lepší, dali gól a měli i další šance, avšak chvilku před přestávkou z přímého kopu srovnal Suchan a do kabin se tak odchází za stavu 1:1. Uvidíme, co si pro nás oba týmy připraví po změně stran.
45'
Suchan i díky teči Kima zaskočil Fryštáka, 1:1
45+4'
45+4'
Domácí fotbalisté se po delší době dostali k balonu, konec prvního poločasu se ale rychle blíží a Dynamo již nic v první půli nestihne.
45+2'
Z dálky zkusil štěstí Havlík a gólman Šípoš měl co dělat, aby jeho ránu vyrazil. Skóre se nemění a u míče teď budou domácí.
45+1'
Střelu JANA SUCHANA hlavou lehce ve dvoučlenné zdi přizvedl Kim a na tečovaný balon neměl gólman Fryšták nárok. Míč totiž po teči Kima zapadl přesně pod břevno a Fryšták se jen ohlédl.
45'
Milan Petržela poslal k zemi nedovoleně Alliho a může být rád, že nedostal žlutou kartu. Bude z toho zajímavá standardka pro domácí tým.
44'
Hosté kopali v krátkém sledu dva rohové kopy a po tom druhém to mohlo být 0:2! Uvnitř vápna se k míči dostal Daníček a jeho střelecký pokus se opět zastavil na tyči domácí brány!
42'
Pavel Juroška mohl přidat druhý gól v zápasu. Po rohovém kopu se k němu příhodně ve vápně odrazil balon a po jeho pohotovém zakončení Šípoš neudržel míč v rukavicích. Následuje další roh.
42'
Havlík posunul balon na hranici vápna na Kima, jehož ránu z otočky zblokoval Sladký na rohový kop.
41'
Centr do pokutového území opět nebyl nebezpečný. Domácím se v těchto fázích hry vůbec nedaří.
40'
Na polovině hřiště byl faulovaný Suchan a rozehrávat tak budou domácí.
40'
První poločas spěje pomalu ke svému konci a domácím se stále nedaří soupeře nějak výrazněji zatlačit.
38'
Králik chtěl dlouhým nákopem hledat své útočníky, míč ale poslal prakticky až k Fryštákovi, který v pohodě rozehrál.
37'
Prakticky z kroku tvrdě vypálil Kvasina a jeho dalekonosný pokus z osmnácti metrů skončil na tyči Šípošovy brány!
37'
Sladký hledal centrem do vápna Brandnera, ten byl ale pokrytý a k míči se nedostal.
35'
S důrazem to přehnal Alli. Po jeho faulu na levé straně hřiště bude rozehrávat gólman Fryšták.
34'
Juroška bude v pořádku, již se pokračuje ve hře v plném počtu na obou stranách.
33'
Na trávníku zůstal ležet Juroška a je tu další ošetřování hostujícího hráče.
33'
Patrik Blahút chtěl dlouhým nákopem hledat Petrželu, který ale neměl šanci balon dostihnout.
32'
Hosté dobře zakombinovali a Kohútovi chybělo jen málo, aby se dostal k nebezpečnému ohrožení Šípošovy brány.
31'
Ve středu pole bylo nyní k vidění hned několik soubojů, které pramenily z chyb v rozehrávkách obou týmů. Teď jsou ale u balonu hosté, jmenovitě gólman Fryšták.
29'
Míč za obranu dostal Alli, který ve velmi dobré pozici lehkým lobem přehodil brankáře. Míč ale skončil těsně mimo a navíc je znovu mávaný a pískaný ofsajd.
27'
Kimovi do střely vložil nohu Alli, avšak míč mířil přesto do brány, kde atakovaný Šípoš neudržel míč ve svých rukavicích. Míč z brankové čáry odkopával Sladký a navíc byl pískaný faul na domácího brankáře.
26'
Další velkou šanci v zápase měl opět Kim! Tomu na hranici vápna přiťukl balon Petržela a Kimovu ránu musel vyrážet pozorný Šípoš.
26'
Od Fryštáka se dostal balon přes Havlíka až k Šípošovi, který rychle rozehrál na své spoluhráče.
24'
Dynamo kopalo roh, po kterém z hranice vápna zkoušel zakončovat Patrik Hellebrand. Snažil se propálit hned několik hráčů před sebou, což se mu opravdu povedlo. Jenže míč skončil mimo.
23'
Domácí nemají na co čekat a hned se ženou do útoku. Potřebují v dnešním zápase uspět, protože nechtějí jít do nadstavby z posledního místa.
22'
Skvělý výhoz Fryštáka dopravil rychlík Kim až do brány, 0:1
22'
Naopak po rychlém protiútoku se mění skóre na druhé straně. Po levé straně unikal SUNG-PIN KIM a přestože mu na středu nabíhal ještě nehlídaný Petržela, rozhodl se SUNG-PIN KIM zakončit a jeho rána zapadla přesně ke vzdálenější tyči brány Dávida Šípoše.
22'
Jihočeši zahrávali roh, ze kterého ale nic nevytěžili.
21'
Na druhé straně střílel z hranice vápna Michal Kohút, tak trochu skrytou střelu zastavil v pohodě Šípoš.
20'
Z ničeho nic měl obrovskou šanci Ondrášek! Po dlouhém nákopu z hloubi pole totiž Hofmann hlavou vracel balon na Fryštáka, jenže mezi obra hráče vlétl Ondrášek a špičkou kopačky poslal balon směrem do brány. Fryšták ale šťastně zasáhl a míč vyrazil.
18'
Sladký nedokázal na hrací ploše udržet přihrávku od Čermáka a bude z toho autové vhazování pro hosty.
17'
Poulolo poslal do vápna balon na Ondráška. Ten byl pokrytý a míč se odrazil k Suchanovi, jehož střelu zastavil Havlík.
16'
Poulolo dlouhým nákopem našel na levé straně Alliho, ten si sice obhodil Daníčka a řítil se do vápna, avšak pomezní asistent viděl ofsajd a hra hra přerušena.
16'
Z levé strany posílal do vápna Dynama balon aktivní Kim, míč ale prolétl celým vápnem, aniž by ho kdokoliv zasáhl.
15'
Fryšták nyní musel vyběhnout až na hranici velkého vápna, aby zakryl balon před dobíhajícím Ondráškem.
15'
Na obou týmech je vidět, že dnes chtějí hrát. Zatím je ale hra hodně nepřesná.
13'
Po centru Daníčka se ve vápně k hlavičce dostal Pavel Juroška, hlavou ale zamířil hodně mimo.
13'
Karviná v souběžně hraném zápase ve Zlíně právě vstřelila branku a pro domácí to znamená, že aktuálně klesli na poslední místo tabulky.
12'
ze hřiště odchází Tomáš Břečka, přichází Michal Kohút.
11'
Břečka se zcela bez jakéhokoliv cizího zavinění při změně směru běhu skácel k zemi. To vypadá na vážnější zranění a hostující obránce opouští hřiště na nosítkách.
10'
Tomáš Břečka po střetu s Ondráškem z 5. minuty hry není v pořádku. S bolestivou grimasou teď zůstal ležet na trávníku a Slovácko bude muset střídat.
8'
Balon doputoval až ke Králikovi, který bude zakládat novou útočnou akci domácího celku.
7'
Hra je v úvodu zápasu plná nepřesností. Domácí fotbalisté sice krátce drželi balon, k bráně soupeře se ale nedostali.
5'
Po faulu Ondráška je přerušena hra. Na hrací ploše totiž zůstal ležet Tomáš Břečka a musí být ošetřovaný.
4'
Hosté jsou v úvodu zápasu výrazně aktivnější než domácí. Domácí se zatím moc k míči nedostávají.
3'
Kim ve snaze vybojovat balon ve vápně narazil do Šípoše a je pískáno. Domácí brankář dostal koňara do levého stejna a jen těžko se zvedá zpět na nohy.
2'
Míč nyní mířil na pravou stranu na Brandnera, ten ale míč nedokázal zpracovat.
2'
Úvodní minutu kontrolovali balon výhradně hosté. Ti jsou u balonu i na začátku druhé minuty.
1'
O výkop se postarali hosté.
1'
Jihočeši oproti zápisu o utkání museli na poslední chvíli udělat změnu. Během rozcvičky se zranil obránce Madleňák, kterého nahrazuje v zahajovací sestavě Uroš Lazić.
Hráči obou týmů jsou na trávníku. Domácí jsou v klasické černobílém kombinaci, hosté mají bledě modrá trika a bílé trenýrky.

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Lazić, Králik, Poulolo, Sladký – Suchan, P. Hellebrand, Čermák – Brandner, Ondrášek (C), Alli.
Náhradníci: Janáček – L. Havel, Hák, Zíka, Skalák, Čoudek, Zajíc, Hubínek, Tranziska, Nikl.
Trenér: Jiří Lerch

1.FC Slovácko: Fryšták – Blahút, Hofmann, Břečka, Holzer – Havlík, Daníček (C) – Petržela, Kim, P. Juroška – Kvasina.
Náhradníci: Heča – Vecheta, Kohút, Mihálik, Kalabiška, Reinberk, Siňavskij.
Trenér: Martin Svědík

Rozhodčí: Radina – Kubr, Slavíček.
Jarní forma překvapivě mluví ve prospěch Jihočechů. Ti dokázali v deseti zápasech získat dvanáct bodů a v tomto období jsou devátým nejlepším týmem. Tým vedený Jiřím Lerchem a Jiřím Kladrubským dokázal na jaře vyhrát nad Baníkem, Olomoucí a Libercem, bod za remízy pak získal se Zlínem, Pardubicemi a Teplicemi.

Naopak fotbalisté Slovácka jsou na jaře absolutně nejhorším týmem. V deseti zápasech uhráli pouhých pět bodů a žádný z týmů FORTUNA:LIGY není v tomto ohledu horší. Slovácko na jaře vyhrálo jediný zápas v Karviné (1:3), alespoň bod za remízy si připsalo s Teplicemi a Plzní (shodně 1:1).
Slovácko půjde do zápasu s cílem hájit šesté místo tabulky. Tým vedený trenérem Martinem Svědíkem je v tabulce aktuálně šestý, ale na záda mu dýchá hned trojice týmů, která má teoretickou šanci na šesté místo. Slovácko ke stoprocentní jistotě udržení šestého místa potřebuj vyhrát. Teoreticky mu ale nakonec může stačit i remíza, v úplném extrému dokonce i porážka. Vše bude ale záležet na souběžně hraných zápasech.
Domácí Dynamo České Budějovice je po devětadvaceti zápasech na předposledním patnáctém místě se ziskem 23 bodů. Jihočeši mají na poslední Karvinou náskok jediného bodu a před blížící se nadstavbou by se jim hodil co největší bodový zisk. Pravidla pro nadstavbu budou neúprosná – poslední tým tabulky sestoupí přímo a týmy na čtrnácté a patnácté příčce čeká baráž.
Hezké nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze závěrečného zápasu základní části FORTUNA:LIGY mezi domácím Dynamem České Budějovice a hostujícím Slováckem. Čeká nás velmi zajímavý souboj, ve kterém půjde oběma týmům o hodně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.