Druhé domácí utkání Slezského FC za sebou skončilo bezbrankovou remízou. Více šancí si především v prvním poločase vypracovala Opava. Ve druhé půli ovšem úroveň zápasu upadla do průměru. Znojmo působilo dojmem, že si přijelo pro bod a s ním také odjíždí. Velkým minusem utkání je zranění Davida Mikuly, jenž musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. V součtu s minulými zápasy Slezský FC už 316 minut nevstřelil gól. Dnes tuto sérii rozhodně mohl protrhnout. Největší příležitost měl na kopačce Kuzmanovič, ale balon poslal těsně vedle tyče. S konstatováním, že ke třem bodům měli blíže domácí, se loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera.
90+2
90+1
Schaffartzik z trestného kopu poslal do vápna nebezpečný centr, který brankář Ilizi s potížemi vyrážel před vápno.
90
Konec zápasu se blíží. Rozhodčí nastavují navíc dvě minuty.
88
Před chvílí proběhlo poslední střídání celého zápasu, když Stáňu zastoupil na hrací ploše Helísek.
85
Z pravé strany centroval na bližší tyč Grussmann a Dvorníkovi k trefení míče scházely centimetry.
83
Poslední střídání Opavy. Trenér Baránek stáhl Mrázka a nahradil ho Grussmannem.
82
V sestavě Znojma proběhlo další střídání. Za Oklešťka šel na hřiště Ledecký.
82
Schaffarzik centrem z rohu nabil Mrázkovi, který na hranici velkého vápna z voleje pálil vedle.
80
Zraněného Mikulu nahradil Dvorník.
79
Za záchrannou brzdu zatáhl hostující Dreksa, který fauloval Janetzkého.
78
Tohle nevypadá dobře. Po nešetrném zásahu jednoho ze znojemských hráčů opustil hřiště na nosítkách stoper Slezského FC David Mikula.
76
Tomáš Mrázek vypálil přibližně ze dvaceti metrů. Střela mu sice sedla, ale snesla se vedle levé tyče Iliziho brány.
76
Zástupci sdělovacích prostředků už ví, že utkání sleduje 1264 diváků, což je návštěva, která zůstala za očekáváním.
75
Znojmo posiluje ofenzivu. Místo Levaie jde na hřiště Pázler.
73
Druhým potrestaným hráčem utkání je stoper Znojma Jaroslav Svozil.
72
Po pěkné kolmici Nemanjji Kuzmanoviče na Václava Jurečku se rýsovala zajímavá šance Opavy. Opavský křídelník si ale při centru počínal zbrkle a balon získala znojemská obrana.
69
Po první žluté kartě následuje i první střídání. Jakuba Habustu nahradil František Metelka.
66
A máme tu první žlutou kartu utkání v podání Davida Mikuly. Z následného přímáku pálil do Vaškova náručí Njire.
64
Po delší době vážnější příležitost. Ze středu pole přišel dlouhý nákop na volného Oklešťka, který upaloval sám na Vaška. Jeho střela se ovšem vykroutila do autových prostor.
61
Střed hřiště je ucpaný. Kombinovat tudy nejde pro obě strany. K ničemu zatím nevedou ani akce po křídlech. Zápas je momentálně spíše o osobních soubojích.
58
Rád bych vás počastoval popisem nějaké kloudné akce, ale začátek druhé půle je opravdu nudný. Kvalita hry bohužel upadla do průměru.
54
Začátek druhé půle je poměrně nezáživnou záležitostí. Po většinu času se hraje zejména mezi šestnáctkami a vyloženou šanci, aby divák pohledal.
49
Dvě zajímavé situace. Njire nejdříve střílel z dvaceti metrů nad a Jurečka poté hlavičkoval ve vápně Znojma, načež následoval roh Opavy. Skóre je stále neměnné.
46
Na hrací plochu se pomalu šinou hráči obou celků. Za chvílí začíná druhé půle.
Poločasová pauza odstartovala a nabízí se tedy prostor ke krátkému hodnocení úvodní pětačtyřicetiminutovky. Oproti poslednímu domácímu duelu Opavy s Karvinou je k vidění podstatně koukatelnější fotbal, v němž mají navrch Slezané. Několikrát nebezpečně zahrozili a asi nejblíže byl k otevření skóre kanonýr Nemanja Kuzmanovič. Znojmo vyjma Stáňova pokusu směrem dopředu nepředvedlo prakticky nic. Jde vidět, že s bodem z Opavy budou hosté spokojeni. Alespoň o tom svědčí dosavadní obraz hry. Pokud dobře počítám, Slezský FC už 271 minut nevstřelil gól. Naposledy se ve Varnsdorfu radoval Tomáš Mrázek. Druhý poločas by měl být zahájen za nějakých sedm minut.
45
45
A jedna na závěr. Janetzký krásnou kolmicí vyslal ke zteči Jurečku, jehož Ilizi vychytal. I kdyby však šanci proměnil, branka by neplatila, jelikož praporek pomezního byl zdvižen. Rozhodčí Adámková následně ukončila první poločas.
44
Odraženého balonu se ujal Jurečka a vyslal na bránu Iliziho střelu, která provětrala ochrannou síť na tribuně G.
42
Hrubka na straně Opavy. Brankář Vašek zaváhal při odkopu a míč došel pouze k útočníkovi Žondrovi, jenž následně založil akci, která naštěstí pro domácí vyzněla do ztracena.
39
Spolehlivě můžeme konstatovat, že v této fázi utkání je Opava aktivnějším mužstvem a říká si o vstřelení branky. Znojmo podniká zatím k ničemu vedoucími brejky a soustředí se především na defenzivu.
37
Ne přímo "loženka", ale minimálně zajímavá šance. Centr Čelůstky dolétl k Machálkovi, jenž balon hlavou umisťoval kousek vedle tyče. Ještě předtím zkoušel z otočky vypálit Kuzmanovič, ale obrana hostů tento pokus zblokovala.
33
K otevření skóre chyběly centimetry. Ve vápně bojoval o míč Mrázek, v pádu stačil přistrčit Kuzmanovičovi, jenž pohotově vypálil k tyči. Balon však doputoval těsně vedle.
30
Utěšená Horkova střela zhruba ze dvaceti metrů doplachtila do náručí gólmana Iliziho.
27
Přibližně hodinu po konci hokejového duelu mezi Českem a Kanadou se stav v hledišti stadionu v Městských sadech sice změnil, ale nejspíš nikoliv dle představ pořadatelů. Opticky mi připadá, že v ochozech je ještě méně lidí než proti Karviné.
22
Minimálně technicky jsou na tom Slezané lépe. Diváci viděli několik pěkných kliček. Svou trochou do mlýna naposledy přispěl také Jan Schaffartzik, který úřadoval v prostoru brankové čáry Znojma.
19
Krásná akce u lajny v podání domácího Václava Jurečky. Opavský křídelník si ze dvou protihráčů udělal trhací kalendář. Nejprve "odtrhl" Stáňu a potom si obhodil také Lacka a poslal míč do vápna, odkud ho však Znojemští uklidili do bezpečí.
17
Po rohu Čelůstky brankář Ilizi nejistě zasáhl, ve vápně Znojma došlo k závaru, v němž podle některých hráčů Opavy údajně jeden z hostů zahrál rukou, rozhodčí Adámková ale zůstala ledově klidná.
14
Situace, která si žádá zevrubnější popis. Machálek ve znojemském vápně několikrát naznačil kličku pak přešel přes protihráče, naservíroval balon na volného Mrázka, jehož pokus hostující obrana zblokovala. K prvnímu gólu utkání nechybělo mnoho.
13
Hbitým průnikem Nemanja Kuzmanovič ukázal své kvality a potvrdil, že ocenění za nejlepšího hráče FNL měsíce dubna nezískal jen tak. Na své polovině převzal míč obhodil si dva protihráče, následně ho ale možná za hranicí pravidel ve středu hřiště zastavil třetí ze Znojemských.
10
Na druhé straně Opavští zahrozili z pravé strany, odkud Machálek odcentroval do vápna a Mrázkova hlavička šla jen těsně nad břevno!
6
Znojemští fotbalisté podnikli rychlý brejk do opavské obrany a Stáňa se objevil volný u pravé tyče, ale jeho rána z voleje byla zblokována!
2
Zápas odstartoval a míč byl spíše v držení Znojma, které dvakrát kopalo roh, ale na žádnou vážnou šanci nedošlo.
1
Nemanja Kuzmanovič ještě stihl převzít drobný dárek za to, že se stal nejlepším hráčem Fotbalové národní ligy za měsíc duben.
Před malou chvílí oba týmy nastoupili na hrací plochu. Od výkopu nás dělí několik desítek vteřin.
V ruce už držím zápis a oproti původním prognózám si dovolím několik úprav. V domácí sestavě skutečně není zraněný Zdeněk Pospěch. Chybí také Josef Dvorník, jehož na stoperu nejspíše nahradí Luboš Horka. Uzdravený Tomáš Jursa začne na lavičce náhradníků. V základu se místo křídelníka Václava Jurečky objeví Tomáš Machálek. Na druhé straně se mezi jedenáctku vyvolených nedostal Jan Pázler, který do zápasu může nastoupit pouze jako náhradník.
Do výkopu zbývá zhruba dvacet minut a stadion v Městských sadech je na tento čas nezvykle vylidněný. Důvod patrně hledejme v nedávno skončeném semifinále mezi českou hokejovou reprezentací a Kanadou. Pro mnohé fanoušky Slezského FC začal boj s časem, protože k přesunu na stadion nemají tolik prostoru jako v minulých domácích zápasech. Během cesty sem tak alespoň mohou vydýchat prohru našich a smířit se s bojem o bronz.
Slezský FC je momentálně na osmé pozici a na kontě má o čtyři body více. Poslední zápasy se oběma mužstvům nepovedly. Ve středečním vloženém kole se jak Opava, tak Znojmo představilo venku. Slezané utrpěli porážku 0:3 ve Zlíně, znojemský celek pak poměrem 1:3 podlehl Karviné. Čestný zásah z pohledu hostů obstaral až těsně před koncem z penalty střídající Pázler. Právě on by se dnes mohl objevit v základní sestavě Znojma, protože se dá předpokládat, že trenér Grmela bude chtít nějakým způsobem oživit ofenzivu, která se na Kovoně moc nepředvedla. Jihomoravané by neměli evidovat žádné absence kvůli zraněním anebo přílišnému počtu karet. Opavě s velkou pravděpodobností bude chybět jedna z opor Zdeněk Pospěch, jenž po hodině hry musel odstoupit z domácího zápasu proti Karviné. Na vině byla bolavá pata. Problémy stále přetrvávají a jeho post na pravém beku patrně zaujme Matěj Hrabina. Naopak v záloze by po několikatýdenní odmlce mělo opět figurovat jméno Tomáše Jursy, jenž se stihl dát do pořádku po zranění z předzápasového rozcvičení v Pardubicích.
Opava se v předposledním domácím utkání této sezony představí proti Znojmu. Výsledky hostujícího mužstva jsou letos poměrně kolísavé. Tým vedený trenérem Ludevítem Grmelou ještě v nedávné minulosti patřil mezi úplnou špičku Fotbalové národní ligy a zahrál si dokonce i naši nejvyšší soutěž. Letošní ročník je ovšem ze znojemského pohledu krapet jiný odvar. V soupeřových očích Jihomoravané nabyli statutu nevyzpytatelného celku. Jako jediní například dokázali v jarní části venku obrat o body Zlín, a to dokonce o všechny tři. Zároveň jsou však schopni doma prohrát s papírově slabším protivníkem. Nejspíš i z těchto důvodů znojemským borcům patří v tabulce až jedenáctá příčka se ziskem čtyřiatřiceti bodů.