Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olympia Praha : Hr. Králové - 18. října 2017   15:30

Olympia Praha
61' Katidis
1:1
(0:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
69' Pázler
Soukup – Opluštil, Liener, Verner, Rothe – Jukl, Frizoni (76. Dordević), Žežulka, Vopat (87. Bareš) – Katidis, Ruml (90+2. Kuťák).
Frydrych – Duben, Bareš, Dordević, Kuťák, Novák.
Severýn – Kříž, Hock
Stadion Evžena Rošického, Praha-Strahov
350 diváků
Hr. Králové
Ottmar – Pajer, Nosek, Martan, Vlkanova (82. Miker) – Schwarz, Shejbal, M. Černý, Knejzlík – Bederka, Šípek (68. Pázler).
Lindr – Miker, Súkenník, Krátký, Mudra, Pázler, Jirsák.

Sledovali jsme velmi zajímavé utkání s mnoha příležitostmi, které nakonec přineslo spravedlivou remízu 1:1. Olympia se dostala do vedení zásluhou Georgiose Katidise, na druhé straně pak zařídil vyrovnání z penalty svou desátou brankou sezony Jan Pázler. Olympia tak na vedoucí Opavu ztrácí dva body, Hradec Králové jich má sedmnáct, o tři méně než Olympia.
90+3'
90+3'
Nastaveny byly tři minuty.
90+2'
Poslední střídání domácích, zraněného Rumla nahradil Kuťåk.
90+1'
Žlutou kartu obdržel ještě Katidis.
90+1'
Penaltu zkoušel vybojovat Ruml, ale sudí Severýn byl proti.
90'
Centr Jukla však skončil jen u Ottmara.
90'
Bareš vybojoval standardku. Běží poslední minuta základní hracidoby.
89'
V útoku Olympia, běží poslední okamžiky zápasu.
87'
Martanovi dnes není přáno. Opět se dostal za obranu a byl sám před Soukupem, ale slabou střelou jen polechtal jeho rukavice.
87'
Další střídání u domácích, Bareš nahradil Vopata.
86'
Přesto nakonec ve vápně střílel Shejbal, leč měl balón na dlouhou nohu a poslal ho hodně vedle.
85'
O míč bojoval ve středu pole Schwarz, ale daleko se s ním nedostal.
84'
Hraje se fotbal nahoru dolů. Střela Jukla z vápna však měla k nebezpečí hodně daleko.
82'
Žlutou kartu inkasoval Liener. Z následné standardky ale nebylo nic.
82'
Vlkanovu nahradil v dresu Hradce Miker.
81'
Olympia kope jeden roh za druhým, ale Votroci teď odolávají.
80'
V další standardní situaci hledal centr Jukla Katidise, ale ten byl dobře hlidan a je z toho jen odkop od branky.
78'
Po centru zprava propadl míč až ke vzdálenější tyči, kde mohl v jasné šanci zakončovat Dordevič, ale ukopl se.
77'
Přímý kop z nadějné pozice rozehraval Pázler, ale trefil jen zeď.
76'
Domácí střídají, místo Frizoniho přišel Dordevič.
74'
Z ní se ale narodila další obrovská šance Olympie, hlavičkující Rothe však poslal míč vedle branky.
73'
Dnešní napínavý zápas sleduje celkem 350 diváků.
72'
Frizoni pronikal po levé straně a upadl po kontaktu s Martanem. Stalo se tak ale těsně před pokutovým územím, a tak budou domácí rozehrávat pouze standardku.
71'
Teď si na hodně troufl Ottmar, ale kličku Juklovi s Katidisem nakonec zvládl. Realizačnímu týmu Hradce Králové asi hodně zatrnulo.
70'
Votroci jsou jako pokropeni živou vodou a i nadále tlačí soupeře.
69'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
K exekuci se postavil nejlepší střelec soutěže JAN PÁZLER a poslal Soukupa na opačnou stranu. Máme vyrovnáno.
69'
Následnou standardní situaci Černého vyboxoval Soukup, po hlavičce Shejbala, kterou domácí gólman vytáhl na tyč však sudí Severýn zapískal pokutový kop pro Hradec Králové. Patrně kvůli ruce jednoho z domácích.
68'
Před standardní situací Hradec králové vystřídá, Šípka nahradí Pázler.
67'
Hraje se fantastický, ofenzivní fotbal. Teď se do pokutového území Olympie vydal Martan, ale tváří v tvář s ním uspěl gólman Soukup.
66'
Zase byli Votroci hodně nebezpeční před brankou Soukupa, ale ani tento centr si cestu do sítě nenašel.
65'
Akce pokračovala a Žežulka si zkoušel vymodlit ve vápně penaltu, jeho teatrání pád však sudí Severýn ocenil žlutou kartou.
64'
Balon nejprve nebezpečně prosvištěl pokutovým územím, pak ještě Ruml našel Vopata, ale ten z bezprostřední blízkosti trefil jen hlavu jednoho z hráčů Hradce Králové.
63'
Další Lienerův pokus zastavil Bederka opět jen za cenu rohového kopu.
62'
Jukl má dnes hodně apetitu, nicméně jeho centr byl hodně nepřesný a balon skončil za brankou Ottmara.
61'
Olympia právě vstřelila branku!
Jenže nakonec se prosazují fotbalisté domácího celku! Další skvěle kopnutý roh Jukla si našel GEORGIOSE KATIDISE a ten zblízka napálil míč pod břevno.
60'
Další obrovské šance Hradce Králové! Nejprve se kolem Žežulky prohnal v úchvatném tempu Martan, ale jeho oblouček na brankové čáře zachránili obránci Olympie, ti pak stejnou činnost zopakovali proti hlavičkové dorážce Vlkanovy.
59'
Po pěkném centru Knejzlíka se zjevil ve velké šanci Shejbal, ale hlavou poslal z malého vápna míč vedle.
58'
Po dlouhé době si vyzkouší rozehrávku rohového kopu také Votroci.
57'
Aktivita zůstává na kopačkách domácích, kteří jsou u míče ve druhé půli častěji.
56'
Jak Verner, tak Rothe už jsou ale na nohou a měli by pokračovat ve hře. Nakonec je to paradoxně Rothe, kdo předchozí souboj odnesl hůře.
55'
Na trávníku to jsou nyní doslova jatka. Shejbal zajel hodně nepříjemně do Vernera, který zůstává ležet na hrací ploše v dost nepříjemné pozici.
54'
A další dobrá akce! Tentokrát zkusil štěstí zpoza vápna Frizoni, ale mířil nad.
54'
Uběhlo jen pár vteřin a po průniku Vlkanovy zakončoval v pokutovém území Shejbal levačkou hodně vedle brány.
53'
Další skvělý centr poslal do vápna Jukl, balon proletěl okolo několika hráčů až ho na zadní tyči zkoušel zakončit Opluštil ale z ostrého úhlu mířil vedle.
52'
Lienerův centr odhlavičkoval Knejzlík, další snaha Rumla vyústila pro Olympii v zisk rohového kopu.
51'
Vlkanova ostře zajel do Vernera a vidí také žlutou kartu.
51'
Na nohou už je také Frizoni, s nímž to v první fázi vypadalo málem na operaci, ale nyní už pokračuje ve hře bez větších problémů.
50'
Tvrdý střet u postranní čáry dopadl nedobře pro oba jeho aktéry. Královehradecký Šípek za něj inkasoval žlutou kartu.
49'
Martanův centr letěl k Šípkovi, před ním ale uzmul míč do rukavic gólman Soukup.
48'
Na druhé straně se proti střele Vopat musel činit brankář Ottmar.
47'
Po centru Černého se jednomu z hostujících hráčů na zadní tyči sice povedlo dostat míč za brankovou čáru, ale jednalo se o zakončení z ofsajdu, takže gól správně nebyl uznán.
47'
Po faulu Lienera je tu hned standardka pro Hradec Králové.
46'
Pokračujeme ve stejných sestavách z první půle.
46'
Za malý okamžik začne druhý poločas utkání. Diváci si o přestávce mohli dopřát i občerstvení v podobě bio klobásky za lidových sto korun.
Sledujeme hodně vyrovnané a zajímavé utkání, které nabízí zajímavé příležitosti před oběma brankami. Zatímco hosté hrozí především po křídlech, Olympii se daří narušovat obranu soupeře standardkami. Na gól ale čekáme, věřme, že ho nabídne druhý poločas.
45+1'
Nastavena byla jedna minuta.
45+1'
Teď už se ale Olympia rohu dočkala a bylo to zase pro Votroky hodně nebezpečné! Krásný centr skončil u Opluštila, ale ten zblízka branku kolenem pouze přehodil.
45'
Před Vopatem zahrál na poslední chvíli Shejbal, roh pro Olympii se nekoná, z celé situace rezultoval jen aut.
44'
Knejzlíkův aut následně směřoval k nohám Shejbala, jenž se ale provinil nedovoleným zákrokem na útočné polovině.
43'
Průnik Knejzlíka zastavený před pokutovým územím, další šance Votroků na konci první půle tak přišla vniveč.
42'
Zase se hra rychle přelila před branku Ottmara, kde hostující soupeři nechali spoustu prostoru hlavičkujícímu Lienerovi, ten ale trestuhodně z malého vápna branku soupeře přestřelil.
41'
Před Soukupa létal z obou stran jeden centr za druhým, domácí gólman však ustál všechny situace a lapil míč do rukavic.
40'
Shejbal si na levé straně skvěle stáhl míč na kopačky, obešel Rotheho, který musel faulovat. Další žlutá karta a navíc nadějná standardka.
39'
Poločas pomalu směřuje ke svému konci, Pražané jsou nastěhováni na útočné polovině, ale šance se pro ně příliš nerodí.
38'
Centr Jukla byl ale hodně nepřesný, balon jen proletěl kolem všech aktérů ve vápně.
38'
Teď se pro změnu rýsuje standardní situace pro Olympii.
36'
S následnou standardkou si však gólman Soukup s přehledem poradil.
35'
Na hřišti se nám pořádně přiostřuje, další tvrdý střet má na svědomí Frizoni a vidí za něj žlutou kartu.
34'
Po dlouhé době zase registrujeme brankovou příležitost. Dlouhý balon dostal na pravou stranu Martan, zasekl ho v pokutovém území, ale trefil pouze kopačky Pajera. Letící balon pak ještě zkusil nůžkami trefit Schwarz, ale mířil mimo Soukupovu svatyni.
33'
Žlutou kartu už má na triku i hráč Olympie Ladislav Vopat.
32'
Další přetažený centr sice směřoval k Rumlovi, ale ten byl střežený velmi pečlivě, a tak se stačil míče pouze dotknout. Vykopává Ottmar.
32'
Juklův centr srazil na další roh Černý.
31'
Hodně zajímavý centr Žežulky hledal v pokutovém území Vopata, ke štěstí Hradce Králové však byl u míče jako první Nosek a zahrál na rohový kop.
30'
Martan zkoušel na pravé straně načasovat přihrávku pro Pajera, ale jeho náběh ideálně zakřižoval Žežulka.
29'
Hra se každopádně v posledních minutách vyrovnala, Olympia je s přibývajícími minutami nebezpečnější.
28'
Na trávníku nyní zůstal ležet Katidis, za doprovodu členů lékařského týmu Olympie ale trávník nakonec opouští po svých.
27'
Rychlé nohy nastartoval Katidis, uběhl s míčem několik metrů, zbavil se dvou protihráčů, ale přízemní střelou bez razance mohl problémy Ottmarovi přidělat jen obtížně.
26'
Majitelem první žluté karty zápasu po ostrém faulu na Frizoniho je Schwarz.
25'
Po ní hlavičkoval do vzduchu Bederka, balon ještě chvilku poskakoval ve vápně, až ho nakonec zadáci Olympie odpravili do bezpečí.
25'
U půlící čáry fauloval Vopat, standardka pro Votroky.
24'
Vlkanova se v pokutovém území Olympie dostal do souboje jeden na jednoho s Opluštilem, z nevýhodné pozice ale v akci pokračovat nemohl.
23'
Za delší konec provazu tahají nyní opět hosté. Centr Martana na Šípka ale příliš přesný nebyl. Přesto Votroci rozehrávají roh.
22'
Dnes se ale šance rodí prakticky zčistajasna. Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu se dostal k míči Martan, zkoušel lobovat chybně vyběhnutého Soukupa, ale přehodil i domácí branku.
22'
Slalom Vernera skončil na druhm hráči, jsou to ale chvilky, kdy má navrch výběr Olympie.
21'
Vypadalo to, že byl Ruml faulován, ale hvizd píšťalky sudího Severýna nezazněl. Přesto vlasatý záložník vybojoval pro svůj tým aut.
20'
Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu se neshodli Knejzlík a Shejbal, balon jen doskákal za postranní čáru.
19'
A z něj také přišla obrovská tutovka Olympie! Hlavičkující Katidis po ideálním náběhu zblízka branku Hradce Králové těsně přestřelil!
19'
Chvilku se hrálo i před Ottmarem. Hostující brankář nejprve vyboxoval standardku Lienera, ale přece jenom nakonec Pražané získali z dalšího průběhu akce aspoň roh.
18'
Opět následovala rozehrávka nakrátko, ale Šípek se přes Žežulku uvolnit nedokázal a stoper Olympie navíc vybojoval i odkop.
17'
Vlkanova však v pokračující akci dokázal i v tísni vybojovat roh.
16'
Hra se hned přelila na druhou stranu, ale centr Schwarze k Šípkovi nedoletěl.
16'
Další pas na levou stranu zkoušel uvolnit Katidise, řecký fotbalista však již míč na hrací ploše neudržel.
15'
První střelecký pokus Olympie v zápase. Liener si navedl balon na střed pole, ale jeho střela se sotva došourala do rukavic Ottmara.
14'
Knejzlík rozehrál s Černým nakrátko, nicméně centr prvně jmenovaného přeletěl veškeré osazenstvo ve vápně. Vykopává Soukup.
13'
Šípek skvěle zabojoval u rohového praporku, ve skluzu ještě udržel míč na hrací ploše a nakonec vybojoval roh.
12'
Vzápětí po autovém vhazování nebyl úspěšný ani centr Žežulky.
11'
Nákop Rotheho zkontroloval Knejzlík, od branky vykopává Ottmar.
10'
Zničehonic přišla první šance zápasu! Šípek poslal z pravé strany prudký míč do šestnáctky přímo k nohám Vlkanovy, ten ho zpracoval, ale zblízka trefil pouze nohy padajícího brankáře Soukupa.
9'
Brankář Soukup dnes soustavně vykopává balony na levou stranu, ale tentokrát přidal na razanci a poslal míč jen za lajnu.
8'
Martan u postranní lajny okradl Frizoniho, následná přihrávka letěla na Shejbala, jenže u něj také po nepřesném centru do šestnáctky akce skončila.
7'
Faul na útočné půlce vybojoval Jukl, útočná snaha domácích může pokračovat.
6'
Knejzlík nicméně u exekuce podklouzl a na chvilku opět hráli domácí. S míčem na kopačkách se ovšem neohřáli.
6'
Hradečtí kopou už třetí roh.
5'
Průnik Šípka zastavil skluzující Rothe, Votroci jsou i nadále u balonu.
5'
Hosté i nadále pokračují v aktivitě od úvodních minut, ale na velkou brankovou příležitost čekáme.
4'
Na druhé straně se hnal zprava dopředu Ruml, ale v souboji si pomohl nedovoleným zákrokem.
3'
S dalším centrem Schwarze si už poradil gólman Soukup.
3'
Další roh. Přetažený centr doputoval k Vlkanovovi a ten v souboji s Vernerem trefil jen nohy stojícího protihráče.
2'
Tohle už bylo hodně nebezpečné! Martan se dotal s míčem na pravou stranu pokutového území a stříleným centrem hledal některého ze spoluhráčů. Domácí zadáci však odvrátili na roh.
1'
Hned po výkopu se k první střele z velké dálky odhodlal Schwarz, ale branku Soukupa výrazně minul.
1'
Rozhodčí přivádí obě mužstva na hrací plochu. Počasí je dnes opravdu příšerné.
Do utkání určitě nezasáhnou ani oba hříšníci uplynulého kola. Červenou kartu totiž vyfasoval Karel Hejný na straně Olympie, stejný trest potkal i hostujícího Libora Žondru.
Fotbalisté Olympie se dokonce v případě vítězství mohou senzačně dostat na úroveň vedoucího dua Opava – České Budějovice, Hradec Králové naopak po předchozích ztrátách nemůže zaváhat.
Oba týmy se v tuto chvíli rozcvičují na hrací ploše, do začátku duelu zbývá ještě necelá půlhodinka.
Náhradní termín utkání byl stanoven na středu 18. října. Hrát se začne v 15:30 hodin.
Duel 10. kola mezi pražskou Olympií a Hradcem Králové, který měl být sehrán ve středu 4. října, se uskuteční až v náhradním termínu, který bude teprve stanoven. Důvodem je nominace hráčů hostujícího celku do reprezentačního výběru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.