Fotbalová národní liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Třinec - 30. července 2017   17:00

Varnsdorf
Varnsdorf
0:1
(0:1)
Třinec
Třinec
18' Šumbera
Varnsdorf
Porcal (C) – Zbrožek, Zieris, Král, Chlumecký – Bílek (46. Kozma), Kocourek, Bláha – Barac (58. Šulc), Dordič (66. Rudnytskyy), Durdević.
Samoel – Beránek, Kozma, Šulc, Rudnytskyy.
Berka – Flimmel, Pfeifer
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
852 diváků
Třinec
Paleček – Ilko, Vaněk, Šumbera, Janoščín – Juřena (70. Dedič), Hošek (57. Janošík), M. Čelůstka (C), Masař (80. Velner) – Ižvolt, Reintam.
Adamuška – Velner, Joukl, Janošík, Motyčka, Kateřiňák, Dedič.

90+4'
90+4'
Rudnytskyy se dostává k odraženému míči, ale střela z první mu nesedla. Vysoko nad.
90+4'
Tak ještě poslední šance. Poslední rohový kop pro Varnsdorf v tomhle zápase.
90+4'
Porcal se vysunul až do vápna Palečka a došel si pro hlavičku z rohu! Jen těsně minul branku a musí pelášit na svou polovinu.
90+3'
Pořádná mela před Palečkem! Varnsdorf dostává další šanci z rohového kopu.
90+2'
Místo střely ale volí centr za obranu. Ilko posouvá míč do bezpečí. Rohový kop pro domácí!
90+2'
Jedna z posledních šancí! Standardní situace, ke které se staví Kocourek.
90+1'
Poslední šance pro domácí, kterým nezbývá nic jiného, než otevřít obranu a jít dopředu.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
89'
Na středu hřiště svedl souboj Bláha. Počínal si ale nedovoleně. Třinec zkouší pas za obranu.
89'
Bohužel. Přetažený centr končí v zámezí. Pro míč si kluše Paleček.
88'
Rozehrává Kocourek.
87'
Šumbera rozehrává na krátko. O míč je připravil Rudnytskyy, který zkusil vyslat do protiútoku Šulce. Ten vybojoval u rohu standardní situaci. Šance pro domácí.
86'
A opět úřaduje Ilko, který vybojoval pro svůj tým drahocenné vteřiny a rohový kop.
86'
U míče je opět Ilko, který zkusil dloubáček. S ním si poradil Porcal, který vyváží míč až za své vápno.
85'
Rudnytskyy vyslal po lajně Durdeviće. Jeho centr ale našel pouze muže v červeném. Hra se přesouvá na polovinu Varnsdorfu.
84'
Žlutou kartu dostává Daniel Kozma (FK Varnsdorf) za faul na polovině hřiště.
83'
Varnsdorfu už moc času na vyrovnání nezbývá. Pokud chce pomýšlet alespoň na bod, měl by vymyslet finální přihrávku.
83'
Čerstvá posila Velner přenesl hru na Dediče, ten byl v ofsajdu.
82'
Král teď zbavil Ižvolta o míč a následně připravil přihrávku Šulcovi. Jeho centr ale ve vápně nikoho ve žlutém nenašel.
80'
Ke standardní situaci se postavil dnes dobře hrající Ižvolt. Zvolil přímou střelu na bránu, se kterou měl Porcal problémy. Jen tak tak ji vytáhl na rohový kop!
80'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Tomáš Masař, přichází Michal Velner.
79'
Janošík byl zastaven nedovoleně před vápnem Porcala. Mezitím dojde ke střídání.
78'
Dedič si pomohl faulem, což hlavní rozhodčí viděl. Rozehrává Varnsdorf.
77'
Zahraje si také Porcal, který posouvá na své obránce. Chlumecký dál na Bláhu a dlouhý pas. Rudnytskyy ale ztrácí míč na aut.
76'
Král nepřesně rozehrál a míč skončil na kopačce Vaňka. Ten zkusí vymyslet další akci Třince.
76'
Melu před Palečkem chtěl vyřešit střelou z otočky Durdević. Bohužel vysoko nad.
74'
Chlumecký poslal pas za obranu, který jen těsně minul hlavičku Durdeviće. Míč byl ale tečován, je z toho roh pro domácí. Diváci touží po vyrovnání.
73'
Šulc teď bojuje na postranní čáře, vybojoval míč pro Kocourka, který ho zavezl na střed hřiště a zkusil vystřelit. Chyběla přesnost. Paleček lapil míč do náruče.
73'
Durdević zkusil rychle rozehrát, ale svůj úmysl uspěchal. Nepřesná přihrávka končí na kopačkách Třince.
72'
Třinečtí ze standardní situace posílají míč do vápna.
71'
A opět Porcal, který musí rozehrávat další akci Varnsdorfu. Ta ale netrvala dlouho. Na středu hřiště fauloval Bláha.
70'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Václav Juřena, přichází René Dedič.
69'
Varnsdorf se teď marně pokouší dostat ze své poloviny. Třinec zkouší další akci. Opět Ižvolt centroval na Juřena. Bohužel do ofsajdu. Rozehrává Porcal.
68'
Paleček rozehrál dlouhý míč. Ižvolt posunul na Janošíka. Centrovaný míč nikoho nenašel.
67'
FK Varnsdorf už vystřídal třikrát. Teď zbývá vstřelit gol.
67'
Rozhodčí nařizuje v teplém počasí občerstvovací pauzu.
66'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Bojan Dordič, přichází Pavlo Rudnytskyy.
65'
Janošík kombinuje na středu hřiště se Šumberou. O míč ale přichází a Varnsdorf může jít dopředu.
64'
Třinec se ale osvobozuje dlouhým nákopem. Míč končí u Krále.
63'
Chlumecký, Kocourek, Chlumecký a opět Kocourek. K výměně mezi těmito hráči dochází na polovině hřiště. Nakonec je z toho aut pro domácí.
62'
K slibné standardní situaci se staví Ižvolt. Přímá střela končí metr nad brankou Porcala.
62'
Žlutou kartu dostává Kristian Zbrožek (FK Varnsdorf).
62'
Do úniku se přes polovinu hřiště dostal střídající Janošík, který byl zastaven nedovoleně. Zbrožek uvidí žlutou kartu.
61'
Durdević vybojoval na pravé straně hřiště autové vhazování pro svůj tým. O ten ale domácí přichází.
60'
Hra se ale opět přesouvá díky Kocourkovi na polovinu Třince. Daniel Kozma chtěl překvapit Palečka, jeho střela ale mířila zhruba deset metrů vedle brány.
59'
A Zbrožek to zkouší znovu. Domácím ale chybí koncová přihrávka. Míč končí u Palečka.
58'
Míče se ujímá FK Varnsdorf. Kocourek posouval na Šulce, který byl faulován.
58'
Série střídání by měla oživit hru. Hned po rozehrání hry však přichází faul na Šumberu.
58'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Jakub Barac, přichází Jan Šulc.
57'
Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Petr Hošek, přichází Martin Janošík.
56'
Juřena s Ilkem teď zavařili domácím, když skvěle kombinovali a dostali se až do vápna. Nakonec je z toho autové vhazování.
55'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů se nemůže propracovat do vážnější akce.
55'
Utkání přihlíží 852 diváků.
54'
Čelůstka centroval na zadní tyč. Situace končí ofsajdem.
53'
Třinec rozehrával rohový kop, ze kterého byla před Porcalem pořádná mela. Míč do zámezí uklidil nepřesnou střelou bez razance Ilko.
52'
Pozitivem zápasu je přátelské chování obou táborů, kteří společně fandí v jednom sektoru a povzbuzují oba týmy.
51'
Juřena si teď doslova pohrál ve vápně s Králem, který mu dovolil odcentrovat.
50'
Šumbera rozehrává standardní situaci do vápna Varnsdorfu. Tam si nedovoleně pomohl Čelůstka. Porcal si staví míč.
50'
Skvělá poziční hra Třince a přístup k hráčům brání domácím dostat se do vyložené šance.
49'
Na polovině hřiště zůstal po střetu ležet Kocourek. Domácí mají standardní situaci.
48'
Z rychlé protiakce nic není. Paleček uklízí míč do zámezí. Varnsdorf z autového vhazování nic nevytěžil a přichází o míč.
47'
Paleček si vyběhl na centr Kocourka a vyboxoval na hranici vápna. Tam se domácí dopustili nedovoleného zákroku. Rozehrává Třinec.
47'
Z následné akce je rohový kop pro Varnsdorf.
47'
Kocourek našel Chlumeckého, který se pokusil přejít přes Ilka. Ten byl ale proti. Po teči je z toho nakonec autové vhazování pro Třinec.
46'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Michal Bílek, přichází Daniel Kozma.
46'
A domácí jsou hned aktivní! Dordič se dostal do vápna. Míče byl ale zbaven a dorážet chtěl Bláha. Paleček neměl problém.
46'
Začíná druhá polovina utkání. Rozehrávku má na starost Durdević.
46'
45+1'
45+1'
V první půli už se nic nestane. Jde se do kabin. Úzké vedení od 18 minuty drží FK Fotbal Třinec golem Šumbery.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje v první půli jednu minutu.
44'
Standardní situace pro hosty. Čelůstka na centr nedosáhl. Rozehrávat bude Porcal.
44'
FK Varnsdorf přidal na obrátkách. Na golovou šanci však stále čekáme.
43'
Ve vápně se nejlépe zorientovali třinečtí, kteří míč uklidili daleko od své svatyně.
42'
Na středu hřiště byl faulován Zieris. Barac posouvá na Bláhu, ten vrací a je z toho po zablokování rohový kop.
42'
Kocourek je dnes hodně aktivní. Snaží se rozpohybovat své spoluhráče a vytvářet zajímavé kombinace.
41'
K hlavičce se dostal Zieris, odražený míč zkusil z první Durdević. Chyběla ale razance. Paleček celou situaci kontroloval.
40'
Domácí rychle získávají míč. Durdević ho zavezl k rohovému praporku, kde byl nakonec faulován. Standardní situaci rozehraje Kocourek.
39'
Už se zase hraje. Zieris posílá pas na Barace. V hlavičkovém souboji však uspěl hostující Janoščin.
37'
Na hrací ploše zůstal ležet Hošek. Rozhodčí přerušuje hru.
36'
Domácí ztrácí mnoho sil tím, že si dávají nepřesné přihrávky a musí se neustále vracet ke své bráně. Jako nyní, kdy opět unikl Ilko a poslal přízemní centr před domácího golmana.
36'
Centr Ilka končí v náruči Porcala. Tentokrát na něj nevyzrál.
35'
Janoščin byl faulován na polovině hřiště. Třinec nemá kam spěchat, vede. Zmíněný hráč rozehrává na Ilka.
33'
Ižvolt skvěle našel volný prostor před bránou, kde čekal Šumbera osamocen před Porcalem. Na štěstí pro domácí byl v ofsajdu.
32'
FK Varnsdorf využívá hlavně pravou stranu hřiště. Většinu míčů rozehrává Zbrožek, který ale vrací Porcalovi.
31'
Ale ani z toho nic není. Melu před Palečkem vyřešil Masař pořádnou petelicí na polovinu soupeře.
30'
Kocourek pronikl do vápna, kde našel zpětnou přihrávkou Bílka. Jeho střelu na poslední chvíli zablokoval hostující obránce. Domácí mají druhou šanci, je z toho rohový kop.
28'
K míči se postavil Durdević, střela na branku letí vysoko nad břevno.
28'
Před vápnem Třince byl faulován Dordič. Varnsdorf má šanci poprvé pořádné ohrozit golmana Palečka.
27'
Po dlouhé době si míče dotkl také Chlumecký, který zkouší uniknout po levé straně. Kombinací se míč dostává až k Zbrožkovi.
26'
A znovu Ilko, který poslal centr do vápna domácích. Tentokrát branku Varnsdorf neohrozil.
25'
Domácí mají autové vhazování. Zbrožek posílá míč až na Porcala. Následná akce skončila ofsajdem.
24'
Už je vše v pořádku a zápas pokračuje. Míč si bere Bláha. Kombinace domácích končí opět u Palečka. Ten volí dlouhý nákop.
23'
Hráči využívají přestávku k rychlému občerstvení. Dnes je opravdu horko.
23'
A další faul na Bílka. Na hřiště je povolán zdravotník.
22'
Faul na Bílka. Domácí rychle rozehráli po lajně. Zbrožek poslal nádherný centr do velkého vápna. Míč ale prolétl jako nůž máslem. Odkop od branky Palečka.
21'
Domácí jsou jako opaření. Míč obíhá hřiště na kopačkách Třince.
20'
A tam to musí zkusit znovu. Nepřesná přihrávka dává šanci Třinci. Aut.
19'
FK Varnsdorf zkouší rychle odpovědět, míč ale končí na kopačkách hostů.
18'
A jsme svědky prvního golu utkání. Ale ne ledajakého! Z rohového kopu to zkusil přímo na zadní tyč do svatyně Porcala Šumbera a povedlo se.
17'
Pro vysoký centr si došel domácí stoper Zieris, který likviduje oheň. A bude mít šanci znovu. Roh pro Třinec.
17'
Třinečtí mají autové vhazování na polovině soupeře. Hošek se zkoušel prodrat po lajně. Domácí si počínali nedovoleně a je z toho standardní situace pro hosty.
16'
A opět Kocourek, který vymyslel další akci domácích. Utekl po levé straně a zkusil přihrávku pod sebe. Tam byl ale připravený hostující Masař.
15'
Hráči FK Varnsdorf zkouší hrozit z brejků, ale i tentokrát pokus zastavil ofsajd.
14'
Oba celky si vyměňují míč na polovině hřiště.
13'
Z nenápadné akce se vyklubala první velká šance utkání! Kocourek vyslal ze své poloviny krásný pas za obranu, kde našel Durdeviće, ten po zpracování zvolil přímou střelu. Připraveného Palečka nepřekonal, míč vytěsnil na roh.
12'
Varnsdorf to zkusí znovu odzadu. Barac vyvezl míč na střed hřiště, poté zvolil přihrávku na Bláhu, který poslal dlouhý pas na útočníky. Ale ani tentokrát nikoho nenašel.
11'
Šumbera, Reintam, Masař. Hosté kombinují. Z akce ale nic není, míč končí na kopačkách domácích obránců.
10'
Jeho přihrávka nikoho nenašla a je z toho autové vhazování pro Varnsdorf. K tomu se staví Zbrožek.
10'
Rychlá rozehrávka na polovinu soupeře končí faulem pro Třinec. Rozehrává Paleček, který zatím neměl žádnou práci.
9'
Míče se opět ujal aktivní Ilko, přízemní centr do vápna bez problémů likviduje Porcal.
8'
Domácí hráči FK Varnsdorf se na hřišti zatím hledají. Přihrávky nemají potřebnou přesnost.
8'
Z rychlého protiútoku nic není. Bláha centroval centr na Dordiče, pomezní mává ofsajd.
7'
Ten rozehrál znovu Ižvolt.
7'
Ižvolt rozehrál na pravou stranu na Ilka. Ten následně vyslal centr do vápna. Z mely před brankou je rohový kop pro hosty.
6'
Třinečtí teď na chvíli zamkli domácí na jejich polovině. Ty osvobozuje až nekompromisní Zieris, který posílá míč k Pelečkovi.
5'
Ilko se teď ze středu hřiště zkoušel probojovat do pokutového území. Na poslední chvíli mu míč z kopačky vypíchl Král.
5'
Oceláři poslali z pravé strany centr do vápna, domácí obrana včas zareagovala a z akce nic není.
4'
A u míče je opět domácí golman, který poslal dlouhý pas dopředu. Ten končí až u Palečka.
3'
Zbrožek rozehrává autové vhazování na Zierise.
3'
Hostující kapitán přenáší hru, ale zatím sledujeme řadu nepřesných přihrávek. U míče jsou domácí.
2'
Autové vhazování pro Varnsdorf. Při následném souboji přišel faul ze strany Třince. Standardní situaci domácí rozehráli na krátko.
2'
Hošek ale připravil domácí o míč a kombinoval se Šumberou. Následná přihrávka do běhu byla ale příliš dlouhá.
1'
Ti mu míč vrací a přichází dlouhý nákop dopředu.
1'
Z rozehrávky ale nic nebude. Míč se dostává k Porcalovi, který posouvá na obránce.
1'
Dlouhý pas na polovinu Varnsdorfu nikoho nenašel. Nákopem to zkouší také domácí tým. A vybojoval autové vhazování.
1'
Juřena rozehrál Šumberu, ten posílá míč stoperovi.
1'
Úvodní kop mají na starost hráči FK Fotbal Třinec, rozehrává Juřena.
Hlavní sudí Ondřej Berka přivedl oba týmy na hrací plochu. FK Varnsdorf bude hrát v klasických žlutých dresech, hosté z FK Fotbal Třinec v červených.
Oba celky ukončily rozcvičku a zamířily do kabin pro poslední pokyny před začátkem zápasu.
Hlavním sudím tohoto utkání bude Ondřej Berka, kterému bude na pomezí pomáhat Milan Flimmel a Michal Pfeifer.
Zápas na Městském stadionu Kotlina začne v 17:00 hodin.
FK Fotbal Třinec

Uplynulá sezóna se nepovedla ani Třinci. Skončili na dvanácté pozici, hned za Varnsdorfem. Letos bude chtít hrát opět o nejlepší umístění. Třinečtí zažili pod trenérem Nečkou těžkou přípravu. Uvidíme, jestli se potvrdí rčení, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Také oceláři obměnili kádr. Do kádru během přípravy zapracovali pět posil. Pavla Ilka, Richarda Vaňka, Václava Juřenu, Tomáše Masaře a Jiřího Kateřiňáka.

Během přípravných utkání předvedl svou sílu, když ze šesti přípravných zápasů čtyři vyhráli. Naposled dokázali porazit FC Baník Ostrava poměrem 5:2. Dnes můžeme očekávat skvělou podívanou.
FK Varnsdorf

Fotbalový klub Varnsdorf skončil v loňské sezóně až na jedenáctém místě tabulky s 35 body, pouze o jednu pozici výš, než jeho dnešní soupěř z Třince. Vedení klubu na nepříznivé výsledky zareagovalo poměrně velkou obměnou hráčské kabiny. Ve žlutém dresu už nadále neuvidíme Matěje Končala, Davida Lischku, Daniela Richtra, Vojtěcha Novotného, Nicolase DaníčkaKarla Knejzlíka, Oskara Fotra a Honzu Neuberga.

Filosofie týmu je i pro letošní sezónu jasná. Odchozí hráče nahradili mladíci Ondřej Kocourek, Jan Král, Jakub Barac, Martin Chlumecký, Jan Šulc. Do sestavy se podívají také dva dorostenci. Martin Vaňák a Miroslav Luňák. S týmem se navíc připravuje Martin Fenin, který by do zápasů měl nastoupit v průběhu srpna.
Vítám vás u sledování úvodního kola Fortuna národní ligy, ve kterém se střetne FK Varnsdorf s FK Fotbal Třinec. Úvodní výkop je naplánován na 17:00 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.