Fotbalová národní liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Sokolov - 17. září 2017   10:15

Žižkov
Žižkov
73' Podrazký
1:2
(0:2)
Sokolov
Sokolov
3' Přeučil   • 28' Kosak
Žižkov
Hrubeš – Šandera, Čermák (40. Musa, 46. Galuška), Podrazký, Toml – Hašek, Bazal, Engelmann, Jelínek – Hurka, Švejdík (26. Pardubský).
Řehák – Musa, Pardubský, Stratil, Galuška, Volek.
Slabý – Batík, Vitner
Seifertova ulice, Praha-Žižkov
Sokolov
Bolek – Tůma, Končal (77. Jakub Dvořák II.), Machek, Hlavatý – Mejdr, Kosak (58. Provod), Glaser, Mráz – Přeučil (66. Dvořák), Strada.
Belaň – Rychnovský, Dvořák, Provod, O. Ševčík, Jakub Dvořák II..

Díky za pozornost a mějte se fajn.
Sokolov naprosto zaslouženě vítězí na Žižkově 2:1. O výhře rozhodli hosté v první půli, kdy se trefili Přeučil a Kosak. Za domácí snížil z penalty Podrazký.
90+4'
90+3'
Po útočném faulu Žižkova rozehrává Bolek. Poslední minuta utkání se již rozeběhla.
90+2'
Hlavatý zase donutil Hrubeše k vynikajícímu zákroku, ještě malá naděje Žižkova žije.
90+2'
Žlutou kartu za zdržování hry dostal Vojtěch Machek.
90+2'
Machek leží na hrací ploše, Žižkovským tečou nervy.
90+1'
Mejdr zase šetří čas u postranní lajny, zápas brzy skončí.
90'
Centr Jakuba Dvořáka sice neprošel do vápna, ale hosté budou rozehrávat roh a nikam nespěchají.
89'
Neskutečné, co neproměnil Lukáš Provod. Byl zcela sám před Hrubešem, ale poskakující metr z deseti metrů napálil vysoko nad.
88'
Ve vápně na následný roh byl už i brankář Hrubeš, ale pískán byl útočný faul na Mráze.
87'
Mejdr nešetrně zajel do soupeře, z následné akce pálil nebezpečně Baza, který střelou na bližší tyč prověřil Bolka. Sokolovský brankář ale udržel vedení svého týmu.
87'
Dvořák pálil nepřesně, rozehrává Hrubeš.
86'
Provod se řítil po pravé straně s míčem, ale neodcentroval do vápna. Pouze podržel míč pro Glasera a Baník bude šetřit čas.
85'
Po nepřesné přihrávce však bude odkopávat od branky gólman Bolek.
85'
Na druhé straně faulovaný Bazal a je tu standardka pro Viktorii.
85'
Pokus o akrobatické zakončení v podání Františka Dvořáka nevyšel, Glaser pak napálil balon vysoko nad.
84'
Mejdr na Šanderovi vybojoval aut, opět chvilka klidu pro Sokolov.
83'
Obrana Žižkova je teď hodně propustná a Sokolov má spoustu náznaků brejkových příležitostí, nicméně jejich řešení, jak to teď předvedl Jakub Dvořák, není vždy optimální.
82'
Na pravé straně si Glaser zkoušel dojít pro faul v souboji s Haškem, ale neuspěl. Odkopávat bude Hrubeš.
81'
Sokolovští postupovali do situace 4 na 3, ale Glaser vhodný okamžik ke střele prováhal a raději podržel míč.
80'
Po čase zase práce pro Hrubeše. Sokolovští spěchali do brejku, Provod vzal zakončení na sebe, ae jen protáhl brankáře Žižkova.
79'
Balon poskakuje mezi oběma vápny, nic podstatného se teď neděje. Po předchozích rušných minutách je to určitě vítaný klid pro Baník.
78'
I v oslabení Žižkov zkouší vyrovnat, Haškova přihrávka však nebyla přesná.
77'
Jakub Dvořák přichází do hry místo Matěje Končala.
76'
Pěknou akci předvedl na druhé straně Bazal, přepustil míč Hurkovi, ale ten o něj přišel.
75'
Glaserův přímý kop následně protáhl Hrubeše, ale ten dokázal míč udržet před brankovou čárou.
74'
Vzápětí však Toml fauloval pronikajícího soupeře, který už mohl spěchat sám na Hrubeše a po druhé žluté kartě musí opustit hřiště. Žižkov dohraje o deseti.
73'
Žižkov právě vstřelil branku!
MIROSLAV PODRAZKÝ i s trochou štěstí prostřelil Bolka a je zaděláno na drama.
73'
Penalta pro Žižkov.
72'
Přetažený centr na zadní tyč našel Bazala, který tísněn zakončil a pořádně polekal Bolka! Po dlouhé době šance pro Žižkov.
70'
Táhlý centr z levé strany schoval do rukavic dnes jistý brankář Bolek.
69'
Hašek fauloval nově příchozího Dvořáka, další chvilka klidu pro Baník.
68'
V ofsajdu Engelmann, i s tímto nákopem z hloubi pole si defenziva Baníku poradila.
67'
Ze standardní situace zahrané zase na zadní tyč nebylo nic, posléze navíc ještě byl zapískán útočný faul.
66'
František Dvořák již hraje místo Přeučila.
66'
Faul Glasera před pokutovým územím vyústil v nebezpečný přímý kop pro Žižkov i za žlutou kartu.
65'
Bazalův centr doputoval až k dnes naprosto neškodnému Engelmannovi, který proti přesile neuspěl.
64'
Žižkov sice dostal výhodu, ale nakonec se Hašek do akce nezapojil a pustil míč do autu, Galuška totiž zůstal po tvrdém souboji ležet na trávníku.
63'
Žižkov je bez jakéhokoliv náznaku tlaku, Sokolov brání skvěle a navíc je v posledních minutách opět výrazně aktivnější.
62'
Pokus Glasera nebezpečně padal k tyči, Hrubeš skákavý balon vyrazil.
62'
Přeučil už je na nohou, Baník rozehraje standardku.
61'
Tvrdý zákrok žižkovského Tomla přinesl žlutou kartu.
60'
Na rohový kop si naskakoval Tůma, ale provinil se útočným faulem.
59'
Zase to hosté vykombinovali na pravé straně a vznikalo pro ně přečíslení, zpětnou přihrávku ve vápně ale uzmul Šandera.
58'
Střídání i na straně Baníku, Kosaka vystřídal Lukáš Provod.
57'
Opět se Přeučil hnal do šance, ale na poslední chvíli mu ji skluzem sebral Šandera.
56'
Domácí se snaží, ale nebezpečí před Bolkem je stále velmi málo. Sokolovští brání své pokutové území velmi dobře.
55'
Mohlo být hotovo! Do rychlého brejku se dostal Kosak, uháněl sám na Hrubeše, zkusil ho přelobovat, ale míč skončil vedle.
54'
Poslední akce Žižkova jen dokumentovala zmar Viktorky v dnešním zápase. Nadějná situace před vápnem vyústila v nepřehlednou změť drobných přihrávek, až se nakonec Sokolovští dostali z obležení.
52'
Zatím nepříliš viditelný Martin Hurka si připravil balon na levačce, ale jeho rána se snesla vedle brány.
51'
Mejdr zastavil vznikající akci Žižkova, je tu druhý potrestaný hráč zápasu.
50'
Střílel Podrazký, ale mířil nad bránu explzeňského gólmana.
49'
Bazal faulován zhruba třicet metrů od branky, je to ale vzdálenost na přímé ohrožení Bolkovy branky z přímého kopu.
48'
Hosté patrně zase budou vyrážet do nebezpečných protiútoků, Šandera na přední tyči ale další nebezpečí stačil zažehnat.
48'
Hašek na pravé straně uvolňoval Jelínka, ale ten byl pokrytý.
47'
Domácí se hned zkusili nastěhovat na útočnou polovinu a snaží se rychle s výsledkem něco udělat.
46'
Další komplikace pro Žižkov. Zraněný byl i Chorvat Musa, jenž byl na trávníku sotva pár vteřin, místo něj už je na place Galuška.
46'
Týmy vychází z kabin, druhá půle za chvilku začne.
Máme za sebou první poločas, na který by nejradši fotbalisté Žižkova rychle zapomněli. Prohrávají totiž zaslouženě 0:2 a nebýt dvou vynikajících zákroků brankáře Hrubeše, bylo by vedení hostů ještě vyšší. Jedinou domácí šanci nevyužil Čermák. Druhý poločas začne zhruba v 11:18.
45+2'
45+2'
Balon je hodně daleko od Bolkovy branky, těžko ještě Žižkov pohne s výsledkem v první půli.
45+1'
Nastavují se svě minuty.
45'
Konečně nebezpečí i z domácí strany. Centrovaný míč zkusil hlavičkovat na branku aktivní Hašek, ale branku minul.
44'
Další útočný faul Pražanů má na svědomí Jelínek, poločas se kvapem blíží.
43'
Přes pevnou obranu Sokolova se domácí nedostávají prakticky k ničemu, vyjma standardních situací a jedné Čermákovy šance neměl Bolek zatím žádnou větší práci.
42'
Bolestivý střet pro střídajícího Musu, domácí rozehrají standardku.
41'
Na druhé straně naskakovali na centr Šandery Hašek a Engelmann, ale míč jen proskákal za brankovou čáru.
40'
Další obrovská šance Baníku. Domácí propadli ve středu pole, Přeučil prostrčil míč na Hlavatého, jenž dlouho otálel se zakončením a nakonec trefil jen nohy padajícího Hrubeše.
40'
Čermáka nahradil v žižkovském celku Petar Musa.
39'
Sokolovští hrají pořád s chutí a navíc zkouší neustále větrat rychlými brejky žižkovskou obranu. Domácí potřebují přestávku jako sůl.
38'
Zase se ve středu pole otevíral prostor pro Kosaka, ale jeho přihrávka skončila pouze kořistí žižkovské defenzivy.
38'
Faulovaný Hašek na vlastní polovině, Žižkov rozehraje standardku.
37'
Hosté se nikam neženou, s přehledem drží dvougólový náskok.
36'
Z klidu vyrušily sokolovskou obranu až dva centry Haška na zadní tyči, ani jeden z nich ale neznamenal zakončení. Pak je Žižkovu pískán útočný faul.
34'
Žižkov se v mezihře trápí, Šandera neprošel ani proti dvěma sokolovským hráčům u postranní čáry.
32'
Po dlouhé době alespoň zakončení Žižkova. K Haškovi se snášel míč z pravé strany, šikovný bek Žižkova se položil do akrobatického zakončení, ale Bolkovu svatyni minul.
31'
Domácím se zatím nedaří nic, ani z nadějné standardní situace nevzešlo pro branku Bolka větší nebezpečí.
31'
Z následného rohu ještě hlavičkoval Mráz, ale tentokrát neměl Hrubeš tolik práce.
30'
Další tutovka pro Baník. Z pravé strany odcentroval parádně Přeučil a našel hlavu Končala, jehož hlavičku neskutečným zákrokem vyrazil Hrubeš.
28'
Sokolov právě vstřelil branku!
Tak to je ledová sprcha pro Žižkov. Bolek nejprve nadvakrát zlikvidoval rohový kop, ihned rozehrál. Glaser potáhl míč po levé straně a poslal míč na střed pokutového území k JANU KOSAKOVI, který prudkou ranou z první nedal Hrubešovi žádnou šanci.
27'
Bazalův centr zprava sražený na roh.
27'
Na trávníku se nic moc podstatného delší dobu neděje, žižkovský tlak zatím vůbec nepřichází a Sokolov v klidu brání svůj náskok.
26'
Nucené střídání na žižkovské straně, Švejdíka nahradil v dresu domácích Pardubský.
25'
V ofsajdu uchycený Tůma, Žižkov bude rozehrávat z vlastní poloviny.
24'
Na druhé straně centr Kosaka zamířil pouze do rukavic připraveného brankáře Hrubeše.
23'
Domácí dostali výhodu, Engelmann potáhl míč, který se následně dostal k Šanderovi na pravou stranu, ale jeho centr na Haška dokázal odvrátit do bezpečí bezchybný Strada.
21'
Na hřišti se přiostřuje, další Čermákův zákrok u postranní čáry ale nepřinesl karetní trest.
20'
Pískán faul Končala před útočným pokutovým územím, na zemi se v bolestech svíjí Švejdík.
19'
Glaser na pravé straně uvolňoval Stradu, ale ten centrem z první trefil pouze před sebou stojícího obránce.
18'
Hlavatý při odkopu míče od vlastního pokutového území faulovaný, hrát bude Sokolov.
17'
Na obou stranách chybí kloudnější mezihra, balon se potuluje mezi oběma vápny, na šance teď čekáme marně.
16'
Na pravé straně kombinovali Kosak a Strada, odkopávat se však bude od branky Hrubeše.
15'
Na trávníku se stále nic moc neděje, málem vyšlo uvolnění Jelínka, ale ten byl stažen k zemi. Pískal se však jiný faul na půli hřiště.
13'
Žižkov se stále snaží vysouvat na levé straně Engelmanna, ale ten zatím v soubojích proti Stradovi není příliš úspěšný.
12'
Dobrá obranná práce Strady, který nepustil Žižkovské k pokračování akce, výkop provede Petr Bolek.
11'
Hašek se opřel do letícího míče zpoza šestnáctky zajímavým volejem z první, ale mířil těsně vedle.
10'
Šanderův centr do vápna zablokován, roh pro domácí mužstvo.
9'
Sokolovští zůstávají aktivní, ale ani centr zleva, ani z druhé strany od Macheka se s úspěchem nesetkal.
8'
Velká šance na vyrovnání! Po centru zprava se míč odrazil za pokutové území, odkud se do něj koníčkem opřel Čermák a protáhl Bolka.
6'
Snaha Žižkova o vyrovnání je zatím marná, Sokolov brání dobře svou obrannou polovinu.
4'
Kombinace Haška s Hurkou byla nepřesná.
3'
Snový start pro Baník. Po rohovém kopu posunul míč Mráz na sebe na VOJTĚCHA PŘEUČILA, který na zadní tyči dorazil míč do brány.
3'
Po centru Kosaka budou hosté zahrávat první roh.
2'
Přeučil nastartoval Hlavatého, ale Toml měl k míči blíže.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání za chvilku začne.
Hráči po rozcvičce zamířili do tunelů, utkání za malou chvíli začne.
Sokolov prohrál poslední dva duely. Nejprve po velkém boji padl v Pardubicích, následně doma nestačil ani na Znojmo, které na západě Čech vyhrálo 3:2. Žižkov naopak po domácí remíze s Příbramí sebral všechny body oblíbenému soupeři z Frýdku-Místku.
Fotbalisté Žižkova jsou sice aktuálně v tabulce až na desátém místě, pokud by však dokázali v neděli porazit Sokolov, připojili by se k velmi početné skupině týmů, která usiluje o přední příčky. Pražané zatím v letošním ročníku prohráli pouze jednou, Sokolov s pěti body navázal svým startem na špatný loňský ročník.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.