Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Chrudim - 12. srpna 2023   17:00

Brno
Brno
6' Jak. Řezníček  • 33' Smejkal  • 77' Jak. Řezníček  • 83' Jak. Řezníček
4:1
(2:0)
Chrudim
Chrudim
85' Míka
Brno
Berkovec – Granečný, Endl, Šural (68. Divíšek), Koželuh (25. Štěrba) – Kronus (68. Alli), Texl, Dav. Jambor, Smejkal (68. Gaszczyk) – Potočný (68. Hladík), Jak. Řezníček (C).
Šiman – Hamza.
Všetečka – Dresler, Mikeska
ADAX INVEST Arena, Brno
2036 diváků
Chrudim
Floder – Kesner (C), Míka, Skwarczek, Borkovec, Kosek (46. Kutík) – Záviška (58. Bauer), F. Novotný, Huf – Langhamer (85. Hájek), Látal (46. Jurčenko).
Šerák – Jan Řezníček, Vrána.

Ode mě je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:6.
Je hotovo. Zbrojovka si připisuje jasnou výhru, svou teprve druhou v sezóně a vůbec první na domácím hřišti.

Ve druhé půli chtěli Chrudimští s dvoubrankovou ztrátou něco udělat, jenže se do větší šance nedostali. Místo toho v 77. minutě přišla pojistka z levačky Jakuba Řezníčka, který se trefil po zemi křižně k tyči a o šest minut navíc sám dokonal hattrick. Hosté bleskově kontrovali snížením v podáním Míky, to však byla symbolická tečka za dnešním slunečným duel v Brně na Srbské.
90+3'
90+3'
V jedné z posledních akcí zápasů byl v Alli ve své individuální akci na hranici faulu povalen k zemi ve vápně, hra pokračovala dál.
90+2'
V závěru ještě vidí žlutou kartu domácí středopolař Jiří Texl.
90+1'
Jakub Řezníček si pokryl další přihrávku před obráncem a chtěl rozjet akci Brna, vybíhal však z ofsajdu.
90'
Alli znovu prohnal soupeře a od brankové čáry centroval nabíhajícímu spoluhráči na malé vápno, ten v plném běhu o kousek netrefil.
89'
Z rohu domácí zahrozit nedokázali, ve vápně však zůstali a Gaszczykův pokus byl zablokován.
88'
Ještě jeden rohový kop pro domácí barvy.
87'
V závěru se nakonec ještě rozjely menší gólové hody a dopředu spěchají opět domácí, kteří by ještě rádi třeba přidali jednu trefu.
85'
Chrudim právě vstřelila branku!
Martin Berkovec si dnes čisté konto nepřipíše, hosté bleskově odpovídají. Na centr z přímého kopu na pravé straně si na penaltě naskočil nehlídaný VÁCLAV MÍKA a za jeho důraznou hlavičkou k pravé tyči se domácí gólman natahoval marně – 4:1.
85'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Daniel Langhamer, přichází Lukáš Hájek.
83'
Brno právě vstřelilo branku!
A ten končí dalším gólem a především hattrickem JAKUBA ŘEZNÍČKA. Přes Alliho a Řezníčka se dostal míč doprava na Hladíka, který chtěl střílet technicky, ale místo rány posunul balón na okraj malého vápna právě domácímu kapitánovi. Ten si odstavil zády k brance obránce, udělal rychlou otočku a míč napálil nekompromisně pod břevno – 4:0.
82'
Ani teď se MFK nepovedlo centrem zahrozit, domácí vyrážejí opět do brejku.
81'
Alli po svém příchodu na hřiště pořádně zatápí obraně soupeře. Vybojoval další míč a centroval na zadní tyč, hosté jeho úmysl přečetli.
80'
Deset minut před koncem už je téměř jasné, že si Zbrojovka připíše druhou výhru v sezóně. To hosté na tu svou první budou stále čekat.
79'
Hned mohli domácí přidat i čtvrtý zásah, když Alli nahrál do vápna Řezníčkovi, který si míč pokryl a přiklepl Nigerijci zpět, tomu však rána nesedla podle představ.
77'
Z protiútoku tak přichází asi definitivní razítko na výhru Brna. Celou akci rozjel Alli, který míč vypíchl a rozdal doprava na Gaszczyka. Po jeho přihrávce přes Hladíka doputoval míč k JAKUBU ŘEZNÍČKOVI a ten si připravil střeleckou pozici, načež pravačkou zakončil po zemi křížem naprosto k pravé tyči – 3:0.
76'
Chrudim znovu na útočné polovině, ale nemůže se prosadit přes obranný val Brna.
75'
Čtvrthodina do konce a hosté už dle mého nemají na co čekat, musejí vrhnout všechny zbytky sil do útoku, chtějí-li si dnes z Brna odvézt body.
73'
Akce Brna tentokrát končí ofsajdem, v němž byl Wale Musa Alli.
72'
Z rohu Chrudima nezahrozila a domácí hned vyrazili vpřed. Alli si pokryl míč a byl tvrdě sražen Kesnerem, hostující kapitán uviděl žluté napomenutí.
72'
Na druhé straně obratem hrozili hosté, přetažený centr směřoval na zadní tyč, ale Endl dokázal na poslední chvíli odvrátit na rohový kop.
71'
Na druhé straně se poprvé „rozparádil“ střídající Alli, který se po kličkované dostal ke střele, jenže té chyběl potřebný důraz a Floder pohodlně zasáhl.
70'
Zpět ale k dění na hřišti, kde hosté šli vpřed, jenže Jurčenko nedostal přesný pas mezi stopery.
69'
Ze hřiště nakonec kvůli zranění musel odejít i Jakub Šural, který se teprve v týdnu v poháru vrátil do základní sestavy Brna.
68'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Jan Hladík,
ze hřiště odchází Adam Kronus, přichází Wale Musa Alli,
ze hřiště odchází Jakub Šural, přichází Josef Divíšek,
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Pavel Gaszczyk.
66'
Jakub Šural má lehké zdravotní potíže, rozhodčí mezitím nařizuje další občerstvovací pauzu.
65'
Zbrojovka trochu pasivně kombinuje a stále vrací míč k Berkovcovi, což se stále víc a víc nelíbí jejím příznivcům. S dvoubrankovým náskokem v zádech se ale opravdu nikam moc hnát nemusí...
63'
Jambor sice na polovině hřiště vybojoval míč, ale zároveň soupeře i došlápl. Rozhodčí mu uděluje žlutou kartu.
63'
Po rohu byl první centr odvrácen, odražený míč napálil jeden z Chrudimských jen do bloku soupeře. Poté už bylo pískáno.
62'
Centr jednoho z hostů se nakonec snášel rovnou na branku a Berkovec měl co dělat, aby míč vyškrábl na roh.
61'
Hodina hry za námi a Chrudim zatím Brno ve druhé půli nenašla recept k tomu, aby se jí utkání podařilo nějakým způsobem zdramatizovat.
60'
Znovu v těchto minutách postrádá hra tempo a spád, ani jednomu z týmů se nedaří rozjet kloudnější kombinace.
58'
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází David Bauer.
57'
Domácí jsou na míči, ale z tribun se ozývá lehký pískot. Z dobře rozjeté akce se Brněnští na několik přihrávek vrátili až k brankáři Berkovcovi.
56'
Prudký centr zleva adresoval do vápna Granečný, našel však přesně rukavice připraveného Flodera.
55'
Dva centry v krátkém sledu směřovaly od pravé lajny do vápna Chrudimi. Ten první byl přetažený a při tom druhém Potočný s Řezníkem ve výskoku faulovali obránce MFK.
54'
Aktivní Daniel Langhamer se protáhl do vápna Brna a z velkého úhlu to zkusil levačkou rovnou na branku, výrazně ji však přestřelil.
53'
Ten był rozehrán nakrátko a po schovaném centru na přední tyč míč lehce tečoval Texl, leč vedle branky.
52'
Rychlá akce domácích z levé strany a centr měl hledat opět někoho z dua Potočný – Řezníček, hosté sráželi na rohový kop.
50'
Domácí šli po průtokové přihrávce na Kronuse ve třech proti třem, míč se dostal doleva k Potočnému, který přihrávkou na osu vyzval spoluhráče k ráně z první, jenže ten jeho úmysl vůbec nepochopil.
49'
Hostující Borkovec navíc musel hasit brejk domácích na polovině hřiště jen za cenu faulu a je dnes prvním hráčem potrestaným žlutou kartou.
48'
Rohy se nakonec kopaly hned tři, ale ani jeden nepřinesl kýžený efekt. Domácí mohou vyrazit vpřed.
47'
A útočná snaha Východočechů bude pokračovat rohovým kopem.
46'
Hosté po rozehrávce ihned vyrážejí směrem vpřed a od startu se snaží hrát aktivně.
46'
ze hřiště odchází David Látal, přichází David Jurčenko,
ze hřiště odchází Daniel Kosek, přichází Daniel Kutík.
46'
Úvodní dějství je za námi a zatím sledujeme zajímavé utkání. To odstartovala už brzkou penaltou po faulu na domácího kapitána Řezníčka, kterou také sám faulovaný třetí brankou v sezóně proměnil. Poté se o slovo přihlásili hosté, obranu Brna zlobili zejména Látal s Hufem a druhému jmenovanému se podařilo vyrovnat, leč z ofsajdu. Po půlhodině pak domácí své vedení zdvojnásobili, když Kronusovu střílenou přihrávku zblízka umístil do sítě Tomáš Smejkal. Domácí jdou do kabin s dvoubrankovým vedením.
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
45+2'
45+2'
V závěru půle pak ještě jeden náznak šance domácí. Řezníček nedokázal vysunout kolmicí Potočného, aby se k němu následně míč vrátil. Domácí kapitán poté zkusil lišácký lob z velké dálky, ale Floder si na jeho střelu počíhal.
45+1'
Hosté to teď nesehráli na levé straně vůbec špatně a přízemní přihrávka směřovala do nebezpečné pozice někam na penaltu, naštěstí pro domácí oba nabíhající hráči celou akci přeběhli, a k zakončení tak vůbec nedošlo.
45'
Roh nic nepřinesl, centr byl jednoduše odvrácen. Domácí s míčem pokračovali, jenže Texlova průtoková přihrávka opět nebyla přesná.
44'
Domácí však čekají na každou ztrátu a možnost brejku. Přetažený centr mohl doputovat na zadní tyč k Potočnému, před ním míč hlavou odehrál na rohový kop vracející se bek.
43'
V závěru půle je hra trochu rozháraná bez delší kombinace jednoho či druhého týmu. U míče je více Chrudim.
41'
Texlův centr mezi stopery hledal tentokrát Kronuse, ten byl ovšem předskočen a Chrudim je znovu bezpečně u míče.
40'
Zbrojovka teď dobře kombinovala a nakonec z celé akce mohla vzejít průniková přihrávka na Řezníčka, ten ale míč dostal za paty a v těžké pozici jej nezpracoval.
39'
Ani další standardní situace Chrudimi nic nepřinesla, hlavička z oblasti penalty mířila vedle Berkovcovy branky.
37'
Zbrojovka nyní dvakrát za sebou na polovině hřiště mohla vyrazit do brejku, jenže nejprve Kronusovi nevyšlo obrození a v druhém případě byl pískán faul.
36'
Na druhé straně se vydal vpřed Roman Potočný, z velkého úhlu to zkusil z voleje rovnou na branku a jeho tvrdá rána skončila na boční síti.
35'
Po standardní situaci Chrudimi z levé strany jeden z hostů prodloužil míč až k Hufovi, který ale v dobré pozici vůbec netrefil míč a navíc byl v ofsajdu...
34'
Na druhé straně se chtěl pokusit o rychlou odpověď Daniel Langhamer, jeho rána však zamířila vysoko nad branku.
33'
Z ničeho nic přichází druhý zásah Brna. Centrovaný míč z levé strany nenadělal obraně hostů tolik starostí, nicméně jej posunuli jen před sebe, kde z druhé vlny dobíhal Řezníček a jeho prudký střílený pas umístil do branky z bezprostřední blízkosti nehlídaný TOMÁŠ SMEJKAL – 2:0.
32'
Po dlouhém výkopu Berkovce se snažil Potočný okamžitě uvolnit Řezníčka, ten si dal míč v plném běhu příliš daleko před sebe.
30'
U míče nyní Chrudim, která postupně kombinuje, ale nemůže najít cestu vpřed k vápnu Brna.
29'
Smejkal si dobře zpracoval vysoký míč, ale před vápnem měl proti sobě trojnásobnou přesilu, a tak jeho klička neměla moc šancí na úspěch.
28'
Domácí z něj ale nezahrozili, míč však rychle vybojovali před polovinou hřiště a zůstávají v útoku.
27'
Prudký centr do vápna Chrudimi nebezpečně skákal kolem penalty, jeden z hostů jej nakonec rázně odpravil na rohový kop.
26'
Řezníček opět dostal míč do vápna a opět si jej tělem pokryl před obráncem, při snaze o otočku však podklouzl a tentokrát se penalta rozhodně pískat nemohla.
25'
ze hřiště odchází Josef Koželuh, přichází Jan Štěrba.
24'
Krátce poté následuje ve velkém vedru občerstvovací pauza pro oba týmy, kterou nařídil hlavní sudí Jan Všetečka.
23'
Teď už dobrá šance přišla. Smejkal si zpracoval míč za vápnem a z druhého doteku prudce pálil na zadní tyč, Floder byl pozorný a jeho projektil vyrazil.
22'
To následný útok už byl zajímavější, když Řezníček táhl akci dvou proti dvěma. Nakonec poslal míč doleva na Potočného, ale ten se mu v klíčové chvíli zamotal pod nohama a přihrávka či střela byla sražena obráncem.
21'
Výsledkem další akce Brna byla dalekonosná rána Kronuse, jeho spíše propagační pokus pouze pozdravil Floderovy rukavice.
20'
Řezníček si po dlouhém nákopu odstavil soupeře a mohl pádit sám na branku, jenže v rozletu jej zastavil hlavní rozhodčí, který souboj s bekem posoudil jako nedovolený.
19'
Příliš dlouhý míč za obranu dostal Kronus, na hrací ploše už jej ve vápně nezastihl. Floder vykopává.
18'
Huf dobře "zalepil" míč před vápnem, narazil si se spoluhráčem a rázem byl sám před Berkovcem, kterého po kličce také překonal, ale už chvíli předtím pomezní zvednul svůj praporek – ofsajd.
17'
Při další postupné kombinaci Brna prošla přihrávka na hranici vápna k Potočnému, ten si ale při zpracování pomohl rukou, a tak bylo další vzrušení zbytečné.
16'
Roh Brno odvrátilo a obrana Zbrojovky si poradila také se zpětným vysokým nákopem Kesnera.
15'
Další propad v domácí obraně, konkrétně Endlův. K tečované ráně se dostal Látal a Berkovec míč raději vyrazil na roh.
14'
A málem si domácí sami zavařili, když Berkovec nakrátko rozehrál na Šurala a ten nevěděl, že má za sebou soupeře, který jej málem obral, a mohl by tak zakončovat do prázdné branky.
13'
Floderův dlouhý nákop zpracoval Huf, o míč však rychle přišel. Poté ještě Chrudim zabojovala v rohu hřiště, ale rozhodčí nařídil odkop od branky Berkovce.
12'
Zbrojovka má míč na své polovině a nikam se aktivně neženou, hosté nenapadají a čekají na půlce hřiště.
11'
Nerozumění v útočné akci domácích, kdy chtěl Texl obloučkem poslat za obránce Řezníčka, ale ten si nakonec akci rozmyslel a za míčem se vůbec nevydal.
10'
Východočeši vyrazili do rychlého útoku a byl to David Látal, kdo mohl střílet zpoza vápna. Rána z dobré pozice mu však nesedla a šla vedle.
9'
Jemný centr z něj směřoval na zadní tyč, ale tam si jej Chrudimští v pohodě pohlídali.
8'
Domácí jsou po brzké brance nadále přu chuti a ženou se směrem vpřed, Kronus byl při snaze přejít přes soupeře faulován.
6'
Domácí jdou do vedení. Penalty se ujal sám faulovaný kapitán JAKUB ŘEZNÍČEK, který zvolil razantní ránu po zemi přesně k levé tyči, zatímco gólman Floder skočil přesně na opačnou stranu – 1:0.
5'
Kapitán Řezníček si pohybem řekl o přihrávku do vápna, kterou si pokryl, obránce měl na zádech a ten jej následně zcela jasně poslal k zemi.
4'
Penalta pro Brno!
3'
Úvod duelu je všeobecně hodně opatrný, faul ve středu hřiště zastavil útočný postup Zbrojovky.
2'
Hosté postupnou kombinací přešli vpřed a vybojovali i první rohový kop, při jeho rozehrání a náběhu do vápna však došlo k útočnému faulu
1'
Domácí fotbalisté se ujali rozehrávky a poprvé vyrážejí s míčem kupředu.
1'
Oba týmy jsou na hřišti. Domácí tradičně v červeném, hosté v modré kombinaci dresů.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Granečný, Endl, Šural, Koželuh – Kronus, Texl, Dav. Jambor, Smejkal – Potočný, Jak. Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Hamza, Štěrba, Divíšek, Alli, Gaszczyk, Hladík.
Trenér: Luděk Klusáček

MFK Chrudim: Floder – Kesner (C), Míka, Skwarczek, Borkovec, Kosek – Záviška, F. Novotný, Huf – Langhamer, Látal.
Náhradníci: Šerák – Kutík, Bauer, Jan Řezníček, Vrána, Hájek, Jurčenko.
Trenér: Radek Kronďák

Rozhodčí: Všetečka – Dresler, Mikeska.
MFK Chrudim

Také Východočeši se v úvodu sezóny trápí a dokonce na svou první výhru stále čekají. Momentálně se se dvěma body krčí na posledním místě tabulky společně s rezervou olomoucké Sigmy. Chrudim v úvodních dvou duelech sezóny podobně jako Zbrojovka bodovala, ale stejně tak oba další zápasy prohrála. Doma s Táborskem 0:3 a před týdnem na hřišti béčka Sparty 1:4. V týdnu pak přišel v MOL Cupu postup po výhře 2:0 nad Slavií HK. Dočká se Chrudim letošní první druholigové výhry právě v sobotu v Brně?
FC Zbrojovka Brno

Brno po sestupu vstupovalo do nové sezóny s jasnými cíli a dál platí za největší favorita, výsledky tomu však vůbec nenasvědčují. Zbrojovka zatím vybojovala pouze čtyři body a hlavně poslední dvě utkání prohrála. Nejprve doma padla 0:2 s Duklou Praha a minulou sobotu pak v Táborsku 1:2. Chuť si tak spravila alespoň trochu v týdnu v MOL Cupu na hřišti divizního Žďírce nad Doubravou, kde slavila postup po výsledku 4:1. Nyní však potřebuje nutně zabrat i na druholigové scéně.
Vítám všechny fanynky a fanoušky druholigového fotbalu. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA má tento víkend na programu 5. kolo, v rámci nějž FC Zbrojovka Brno přivítá na svém stadionu MFK Chrudim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.