Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Vlašim - 11. listopadu 2023   10:15

Chrudim
Chrudim
24' Kesner
1:0
(1:0)
Vlašim
Vlašim
Chrudim
Floder – Skwarczek, Toml, Míka, Kutík – Jan Řezníček – Kesner (C) (90+1. Borkovec), Langhamer (72. Bauer), Záviška (72. D. Látal), F. Novotný – Huf (86. Jurčenko).
Šerák – Kosek, Hájek.
Klíma – Novák, Lakomý
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
580 diváků
Vlašim
Vágner – Sanneh (82. F. Dostál), Breda, Pernica (82. Šmiga), Nogha, Labík, Kričfaluši, Kulhánek (C), Šimeček (64. Musil), Šubert (64. Lacík), Biegon (82. Toula).
M. Kolář – Heppner.

90+3'
90+3'
Brankář Floder si došel pro centrovaný míč, čas se hostům výrazně krátí.
90+1'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází Adam Borkovec.
90'
Dnešní utkání sleduje 580 diváků.
89'
Nákop za chrudimskou obranu končí ofsajdem Daniela Šmigy.
88'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Jan Řezníček).
87'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (David Bauer).
87'
V další Chrudimi je odpískán Bauerovi ofsajd.
86'
ze hřiště odchází David Huf, přichází David Jurčenko.
85'
David Huf mohl definitivně rozhodnout dnešní duel, ve skluzu ale na zadní tyči minul branku Vlašimi!
84'
Domácí ale neváhají stále hrozit! Filip Novotný dostal míč do běhu na pravé straně, tečovanou ranou ale minul zadní tyč Vlašimi. Následuje roh Chrudimi!
82'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Muhammed Sanneh, přichází Filip Dostál,
ze hřiště odchází Libor Pernica, přichází Daniel Šmiga,
ze hřiště odchází Erik Biegon, přichází Adam Toula.
80'
Domácí dostali k dispozici zajímavou standardní situaci, David Huf ale trefil pouze bránícího hráče.
78'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Albert Labík).
77'
Na opačné straně prolétl centr Jana Řezníčka pokutovým územím a skončil v zámezí.
76'
Libor Pernica naháněl dlouhý balon, pro který si ale jako první doklouzal Jiří Floder.
75'
Novotný odrazil balon na rohový kop, Vlašim však po rozehrávce nakrátko o míč přišla.
74'
Vlašim je na míči a kombinuje, zatím ale pouze v okolí půlící čáry, kde to domácím vůbec vadit nemusí.
72'
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází David Látal,
ze hřiště odchází Daniel Langhamer, přichází David Bauer.
71'
Po ruce obránce bude Chrudim zahrávat standardní situaci.
68'
Naopak přiblížit Chrudim ke třem bodům mohl kapitán Ondřej Kesner, jenž dostal dobrý míč od Hufa na levou stranu a svůj postup zakončil po zemi k tyči! Vágner byl u své levé tyče včas a zabránil druhé chrudimské radosti!
67'
Vlašim je na míči a postupným útokem se snaží dostat k šestnáctce soupeře.
64'
ze hřiště odchází Filip Šimeček, přichází Lukáš Musil,
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Barnabáš Lacík.
63'
Albert Labík se hodně drze dostal před Novotného a rázem byl ve velké šanci před gólmanem! Floder naštěstí vyběhl a dalším kvalitním zákrokem podržel Chrudim!
61'
Dobrý obranný zákrok předvedl Daniel Kutík, jehož skluz last minute zamezil velké šanci Vlašimi.
60'
Hodina hry je za námi, vyloženou příležitost jsme ve druhé půli ještě neviděli. Nyní to zkusil z dálky Petr Breda, ale umístil balon pouze do míst, kde stál připravený brankář Jiří Floder.
58'
Chrudimský Novotný si na pravé straně předhodil míč příliš dopředu a ten mu utekl do zámezí. Vágner tak bude vykopávat ze země.
56'
Na druhé straně pádil dopředu Nogha, finální pas do šestnáctky ale skončil pouze na nohách bránících hráčů.
54'
Domácí se nyní vrhli do dalšího rychlého protiútoku, který nakonec skončil zakončením Daniela Langhamera nad branku Vlašimi.
51'
Daniel Kutík z levé strany poslal centrovaný míč po zemi až na malé vápno, kde tentokrát hosté chrudimské hráče uhlídali.
50'
První centr do vápna odvrátil Míka na další roh, podruhé hosté už tak úspěšní nebyli.
49'
Aktivita Vlašimi je odměněna dalším rohovým kopem.
48'
První nebezpečí ve druhé půli přišlo poté, co Míka nedůsledně hlídal Martina Šuberta a ten se dostal s míčem až do pokutového území. Nakonec musel zasáhnout až Floder, který jeho střelu z ostrého úhlu vychytal.
46'
Úvodní polovina je za námi. V Chrudimi má více ze hry Vlašim, která byla směrem dopředu i o něco nebezpečnější, jenže domácí předvedli povedenou souhru po ose Kutík – Kesner a díky tomu jdou do kabin spokojenější za stavu 1:0!
45+1'
45'
Vlašim se po hlavičkovém zakončení dožaduje dalšího rohu, bude to ale pouze odkop od branky.
44'
Hosté budou mít ještě příležitost zahrozit z rohového kopu.
42'
Trenér Hyský protestoval proti odpískanému faulu na Hufa a dostává od sudího Klímy žlutou kartu.
40'
Daniel Langhamer se parádně uvolnil ve středu hrací plochy a troufl si i na zakončení, to ale nebylo povedené. Míč nabral velkou výšku a skončil vysoko nad vlašimskou brankou.
38'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Raymond Roan Nogha).
35'
Kesner s Kutíkem to hezky vykombinovali u levé lajny, následný centr prvního jmenovaného však defenzíva Vlašimi odkopla do bezpečí.
33'
Erik Biegon teď měl obrovskou šanci na vyrovnání stavu! Postupoval sám na gólmana, ale Jiří Floder proti němu vytáhl fantastický zákrok, kterým zachránil chrudimské vedení!
31'
Vlašim je teď výrazně aktivnějším týmem a snaží se o zlomení chrudimské defenzívy. Pro přízemní centr z pravé strany si došel Floder.
30'
David Huf už si dělal choutky na postup sám na gólmana, radost mu ale sebral zdvižený praporek asistenta rozhodčího – další ofsajd.
28'
Filip Šimeček zahrozil po centru z levé strany, kdy hlavou asi o metr minul pravou tyč chrudimské branky. Floder cestu míče do zámezí jen kontroloval.
25'
Namlsaní domácí chtěli znovu zahrozit, Záviškovi je ale pískán ofsajd.
24'
Chrudim právě vstřelila branku!
Jenže první pěkná kombinace v zápase znamená vedoucí branku! Skvěle to udělal na levé straně Daniel Kutík, který se uvolnil v akci jeden na jednoho a následně připravil po zemi balon pro ONDŘEJE KESNERA a ten se ve skluzu nemýlil – 1:0!
21'
Vlašim nebezpečně kooperuje v blízkosti šestnáctky Chrudimi, na poslední chvíli nyní šanci zamezil Skwarczek, který odpálil balon do zámezí.
20'
Filip Šimeček se vrhl neohroženě do pokutového území, Míka se mu postavil do cesty. Sudí rezolutně ukázal, že podobné penalty dnes rozhodně pískat nebude.
18'
Individuální průnik Biegona po levé lajně pro změnu skončil v zámezí. Jiří Floder si tak znovu vyzkouší rozehrávku z klidu.
17'
Viděli jsme první pokus o zakončení, střela se Petru Bredovi zpoza vápna vůbec nepovedla.
16'
Muhammed Sanneh ukázal také ofenzivní dovednosti, když si naběhl na pravou stranu za chrudimskou obranu. Ven nakonec musel Jiří Floder, jenž ve skluzu odpravil balon do bezpečí.
15'
Úvodní nákop z rohu obrana Vlašimi prodloužila jen na Novotného, tomu se ale z rohu šestnáctky opakovaný centr nepovedl. Hrát bude Vágner.
14'
První zajímavější míč do šestnáctky hostujícího týmu musel na poslední chvíli před Záviškou odvracet Sanneh. První roh také pro Chrudim.
12'
Vlašim dostala k dispozici možnost prvního rohového kopu utkání, centr do šestnáctky ale domácí defenzíva dokázala odklidit.
11'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (David Huf).

Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Ondřej Kričfaluši).
10'
Deset minut hry za námi, zatím bez jediného náznaku jakékoliv šance. Více na míči jsou nyní domácí, ale Vlašim je prozatím k ničemu nepustila.
8'
Dobrý obranný zákrok Noghy, jenž přihrávku na Novotného usměrnil až k brankáři Vágnerovi. Hosté budou moci kombinovat na vlastní polovině.
6'
Centr Pernici pro změnu skončil v rukavicích Flodera.
5'
Pěkně to nyní na levé straně sehráli Daniel Langhamer s Danielem Hufem, narážečka druhého jmenovaného však vystavila Langhamera do ofsajdového postavení.
4'
Hosté zkusili do vápna poslat dva centry za sebou v krátkém sledu, ani jeden ale nikoho v modrém v pokutového území nenašel.
3'
Novotný pořádně zajel do Bredy a zapsal tak první faul na konto domácího celku.
2'
Stejně tak ale vzápětí byl Nogha obrán Záviškou, který rázem pádil dopředu do zajímavého protiútoku. Nakonec ale balon zasekl a poslal Chrudim do postupné kombinace.
1'
Chrudimští zkusili po rozehrávce nákop směrem dopředu, o míč ale byli odbaveni čistým způsobem.
1'
Ještě před samotným výkopem dojde na minutu ticha. V pondělí 6.11. zemřel ve věku 68 let bývalý předseda SK Chrudim Petr Chvojka. Za svůj život nadále působil jako sekretář OFS Chrudim, trenér, rozhodčí a funkcionář na AFK Chrudim. Celý život zasvětil fotbalu na různých pozicích.

MFK Chrudim: Floder – Skwarczek, Toml, Míka, Kutík – Jan Řezníček – Kesner (C), Langhamer, Záviška, F. Novotný – Huf.
Náhradníci: Šerák – Borkovec, Kosek, Bauer, Hájek, Jurčenko, D. Látal.
Trenér: Radek Kronďák

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Sanneh, Breda, Pernica, Nogha, Labík, Kričfaluši, Kulhánek (C), Šimeček, Šubert, Biegon.
Náhradníci: M. Kolář – Lacík, Heppner, Musil, Toula, Šmiga, F. Dostál.
Trenér: Martin Hyský

Rozhodčí: Klíma – Novák, Lakomý.
První vzájemné utkání obou soupeřů skončilo na půdě Vlašimi remízou 1:1. V rámci 2. kola F:NL se domácí dostali velmi rychle do vedení zásluhou Solomona, Chrudim reagovala v 75. minutě první trefou Davida Hufa v chrudimském dresu.
Vlašim vstoupila do letošní sezony skvěle a v úvodu se držela na čelních pozicích druholigové tabulky. Postupně však přišel lehký výsledkový úpadek, jenž momentálně znamenal pád na sedmou příčku tabulky. Vlašim vyhrála z posledních čtyř zápasů pouze jednou a ráda by výsledkovou mizérii v Chrudimi ukončila. Naposledy doma prohrála výsledkem 0:1 s rezervou pražské Sparty.
Chrudimští budou chtít v posledním domácím střetnutí potvrdit skvělou formu ze závěru podzimu. Tým trenéra Radka Kronďáka z posledních čtyř duelů získal hned devět bodů, prohrál pouze smolně na Dukle nejtěsnějším možným poměrem 0:1. Navíc doma prohrál v podzimní části jen jednou a tuto statistiku by si velmi rád natáhl i proti Vlašimi.
Polovina FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je za námi, začínají odvety. V rámci prvního odvetného zápasu vyzvou chrudimští fotbalisté na domácí půdě Vlašim, zároveň se bude jednat o poslední podzimní duel, který uzavře letošní kalendářní rok.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.