Fotbalová národní liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kroměříž : Opava - 19. srpna 2023   17:00

Kroměříž
Kroměříž
0:1
(0:1)
Opava
Opava
31' Blecha
Kroměříž
J. Dostál – Zavadil, Tiahlo, T. Matoušek (C), Fulnek (78. Stoklásek) – Cupák, Houser (46. Dočkal) – Jeleček (72. P. Červenka), M. Jaroň (46. Chukwudi), Kudela – Chwaszcz (72. T. Machálek).
Gergela – Oulehla.
J. Krejsa – A. Černoevič, L. Lakomý.
Stadion Jožky Silného, Kroměříž.
Opava
A. Richter – Kopečný, Vincour (79. Vaněček), Helebrand, Hýbl – Janoščín (C), Omale (71. Haitl) – Blecha, Ondráček, Ščudla (88. R. Dostál) – Marzuq (71. Rataj).
Fojtíček – Kadlec, Whiffen.

Divoký zápas mezi Kroměříží a Opavou nakonec poznal vítěze. Opava vítězí po jediném gólu, o který se postaral Blecha. Ve druhém poločase jsme byli svědky druhé žluté a červené karty pro Matouška. Ke konci zápasu trefil tyč Haitl a málem tak pojistil výhru Opavy. Slezané tak ve velmi náročném utkání dokázali vybojovat tři body a posunout se v tabulce.
90+6'
90+4'
Hostující obrana si s centrem do vápna dokázala poradit.
90+3'
Kroměříž bude těsně před koncem zápasu kopat standardku.
90+2'
Červánkův centr nadělal hostující obraně velké problémy. Kroměříž toho však nedokázala využít.
88'
Střídání v týmu SFC Opava:
ze hřiště odchází Adam Ščudla, přichází Radim Dostál.
85'
Po faulu na Kudelu uvidíme standardní situaci ve prospěch domácí Kroměříže.
84'
Rataj si v souboji jeden na jednoho u rohového praporku věřil, ale neuspěl.
82'
Po faulu na kapitána Janoščina bude Opava kopat standardku.
80'
Velká šance z přímého volného kopu! Jeden z hráčů Kroměříže napřáhl z velké dálky a donutil Richtera jít na zem. Brankář Opavy si však věděl rady a míč chytil.
79'
ze hřiště odchází Tomáš Vincour, přichází David Vaněček.
78'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž:
ze hřiště odchází Jan Fulnek, přichází David Stoklásek.
77'
Tomáš Vincour aktuálně neprožívá nejšťastnější chvíle, po střetu hlavou s protihráčem bude muset střídat.
77'
Žlutá karta pro tým SK HS Kroměříž (Petr Zavadil).

Žlutá karta pro tým SFC Opava (Matěj Hýbl).
76'
Žlutá karta pro tým SFC Opava (Miloš Kopečný).
75'
Je to gól, ale pomezní rozhodčí zvedá praporek nad hlavu. Po přetaženém centru se prosadil jeden z hráčů na zadní tyči, ale gól neplatí.
74'
Po zákroku Matouška bude Opava zahrávat zajímavou standardku.
73'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým SK HS Kroměříž (Tomáš Matoušek). Kapitán domácího týmů trefil protihráče loktem a je po právu vyloučen.
72'
ze hřiště odchází Tomáš Jeleček, přichází Patrik Červenka,
ze hřiště odchází Šimon Chwaszcz, přichází Tomáš Machálek.
71'
ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází Patrik Haitl,
ze hřiště odchází Yahaya Mohammed Marzuq, přichází Tomáš Rataj.
70'
Na hostující lavičce se chystá dvojnásobné střídání.
68'
Útočná akce Kroměříže končí nepřesným centrem.
66'
Žlutá karta pro tým SFC Opava (Filip Blecha).
63'
Tažení Opavy na polovině soupeře končí útočným faulem.
62'
Nebezpečný centr z levé strany po rychlém brejku, dokázal vyboxovat hostující brankář Dostál.
60'
Velká šance Opavy! Marzuq si ve vápně nádherně obehrál svého soupeře a z poměrně velkého úhlu zakončil přízemní střelou, jeho pokus pohotovým zákrokem lapil Dostál.
59'
Opava bude zahrávat zajímavou standardní situaci, pravděpodobně uvidíme centr do vápna.
56'
Kroměříž je ve druhé polovině týmem, který je častěji na míči. Opava však velmi dobře a kompaktně brání.
54'
Útok Opavy skončil nepřesností a následovat bude odkop od brány Kroměříže.
53'
Po zblokovaném centru z pravé strany setrvá Opava na útočné polovině.
50'
Chwaszcz si našel vysoký centr a hlavou zakončil, jeho pokus však neměl dostatečnou razanci a brankář Richter ho bez problému lapil.
48'
Kroměříž po poločasové přestávce daleko více napadá rozehrávku soupeře.
46'
ze hřiště odchází Marek Jaroň, přichází Stanley Chukwudi,
ze hřiště odchází Tomáš Jeleček, přichází Jakub Dočkal.
46'
2. poločas začne za malou chvíli.
Ze začátku velmi opatrný zápas začal první střelou na bránu až v 26. minutě, kdy brankář Dostál vychytal střelu Ščudly. O pouhých 5 minut později nedokázal domácí brankář vytáhnout střelu Blechy zpoza vápna a záložník Opavy tak poslal svůj tým do vedení. Ve 40.minutě se s míčem za vápnem nádherně otočil Marzuqa, následnou střelu však opět zlikvidoval Dostál. Do kabin se tak jde za stavu 0:1, Opava zaslouženě vede po pohledné předvedené hře.
45+2'
45+1'
Hýbl dokázal odcentrovat z levé strany, jeho centr byl však přetažený a nikoho nenašel.
45'
Po nepovedeném centru bude následovat odkop od brány Opavy.
45'
Žlutá karta pro tým SK HS Kroměříž (Tomáš Jeleček).
44'
Kroměříž bude zahrávat nadějnou standardní situaci, můžeme očekávat cent rod vápna.
42'
Kroměříž bude zahrávat rohový kop.
40'
Ščudla dokázal dostat míč na Marzuqa, který se s míčem nádherně otočil a z hranice velkého vápna vypálil. Jeho střelu dokázal pohotovým zákrokem lapit brankář Dostál.
39'
Jeden z krajních hráčů Opavy dokázal od rohového praporku odcentrovat, jeho centr propadl vápnem a nikdo se ho nedotkl.
37'
Opava bude rozehrávat odkopem od brány.
34'
Jeden z hostujících obránců velmi dobře přerušil nápadnou akci Kroměříže.
31'
Opava právě vstřelila branku!
Autorem branky je FILIP BLECHA.
Krásný gól, Opava jde do vedení po brance Filipa Blechy. Celou akci začal Ščudla, který centroval za vápnem. Jeho centr zablokoval domácí obránce a míč se odrazil přímo k Blechovi, který z prvního dotyku krásnou střelou poslal svůj tým do vedení. Brankář Dostál se míče dotknul, ale nedokázal ho vytěsnit nad břevno.
28'
Kroměříž bude kopat roh.
26'
První velká šance zápasu! Kopečný dokázal poslat z pravé strany nadýchaný centr, míč propadl přes jednoho z domácích obránců a Ščudla, který zavíral na zadní tyči trefil brankáře.
23'
Po faulu Matouška uvidíme po přestávce na pití zajímavou standardní situaci ve prospěch Opavy.
23'
Žlutá karta pro tým SK HS Kroměříž (Tomáš Matoušek).
20'
Tak jsme se dočkali prvního zakončení v zápase, Hýbl napřáhl z velké dálky, ale jeho střelu zblokoval domácí obránce.
18'
Kroměříž se snažila rychlým autovým vhazováním snažila překvapit obranu soupeře, ale vše skončilo nepřesným řešením útočníka domácích.
16'
Žlutá karta pro tým SFC Opava (Yahaya Mohammed Marzuq). Nigerijský útočník v souboji trefil soupeře loktem.
16'
Po dlouhém míči za obranu uvidíme první rohový kop zápasu, ve prospěch Kroměříže.
15'
Opava aktuálně zamkla svého soupeře na jeho vlastní polovině a drží míč.
13'
Zajímavý centr přilétl do vápna z levé strany Kroměříže, hostující obrana si s ním poradila, následovat bude odkop od brány.
12'
Kroměříž bude rozehrávat od své vlastní brány.
11'
Odvážný průnik domácího hráče do pokutového území Opavy, krajní hráč Kroměříže nakonec spadl, ale rozhodčí penaltu nepíská.
9'
Tiahlo se snažil překvapit hostující obranu dlouhým nákopem. Opavští si s tím však poradili.
7'
Za průnikovou přihrávkou se hnal Chwaszcz, na dlouhou přihrávku však byl krátký.
6'
Hostující celek rozehrál standardku nepřesně, následovat bude rozehrávka od brány Dostála.
5'
Onamle byl faulován ve středu pole, Opava tak bude zahrávat standardní situaci z velké dálky.
4'
Centr z levé strany odvrátila domácí obrana.
3'
Opava zakládá postupný útok kombinační hrou z vlastní poloviny.
1'
Úvodní výkop obstarají hosté z Opavy.
Oba týmy už jsou na hrací ploše, zápas začne za malý moment.

SK HS Kroměříž: J. Dostál – Zavadil, Tiahlo, T. Matoušek (C), Fulnek – Cupák, Houser – Jeleček, M. Jaroň, Kudela – Chwaszcz.
Náhradníci: Gergela – P. Červenka, Stoklásek, Dočkal, Chukwudi, Oulehla, T. Machálek.
Trenér: Červenka B.

SFC Opava: A. Richter – Kopečný, Vincour, Helebrand, Hýbl – Janoščín (C), Omale – Blecha, Ondráček, Ščudla – Marzuq.
Náhradníci: Fojtíček – Vaněček, Rataj, R. Dostál, Kadlec, Haitl, Whiffen.
Trenér: Brožek M

Rozhodčí: J. Krejsa – A. Černoevič, L. Lakomý.
V sobotu v 17:00 se v rámci 6.kola FNL utká nováček Kroměříž s Opavou. Utkání se odehraje na Stadionu Jožky Silného v Kroměříži a odpíská ho zkušený rozhodčí Krejsa.

Kroměříž vstoupila jako nováček do letošní sezóny poměrně slušně. Po 5 zápasech se nachází na 8.místě se ziskem 7 bodů. Bilanci Kroměříže je 2 výhry, 1 remíza a 2 prohry. Nejlepším střelce Kroměříže je mladý Jakub Dočkal, který má na kontě 3 góly.

Opava má úplně stejnou bilanci jako její zítřejší soupeř. Se stejným počtem bodů je však Opava na 6. příčce, kvůli lepšímu skóre. Nejlepší střelec Opavy v letošní sezóně je nigerijský teenager Mohammed Yahaya, který má na svém kontě rovněž 3 branky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.