Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Žižkov - 2. března 2024   14:30

Líšeň
Líšeň
0:1
(0:0)
Žižkov
Žižkov
90+4' Kozojed
Líšeň
Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – Čermák – Hapal (62. Gerža), Polášek (88. Aldin), Dziuba (90+1. Rolinek), Sokol (90+1. Mionić) – Tauš (62. Vlasák).
Šulla – Rimovičs.
Adam Trska – Tomáš Mokrusch, Petr Kotalík
SK Líšeň
522 diváků
Žižkov
Bajza – Kozojed, Broukal, M. Richter, Klusák – Petrák, Jirásek (C) – Řezáč (78. Hönig), Rosa, Muleme (78. Sodoma) – Kovinić (63. Toula).
Kotek – Bárta, Ret, Batioja.

Je tedy dohráno, už se sice zdálo, že duel skončí remízou, ale na konci nastavení se rozhodlo o exportu tří bodů do hlavního města. Z Brna se pro dnešek loučím a přeji pěkný víkend.
Je hotovo a nutno říct, že Žižkov si dnes výhru zasloužil. Byl o něco lepší a v samostném závěru rozveselil hrstku svých neúnavných fanoušků Kozojed, který se svou hlavičkou postaral o vítězství. Viktorka měla v utkání více šancí, Líšeň se střelecky neprosadila a na úvod jara zůstává bez bodu.
90+4'
90+4'
Žižkov právě vstřelil branku! Tak to je těžký direkt pro domácí fotbalisty. Hosté zahrávali zmíněný rohový kop, na který si hlavičkou naskočil JAN KOZOJED a jeho přesný pokus zapadl do brněnské šibenice – 0:1. Už se zdálo, že duel skončí remízou, ale Viktorka vstřelila nesmírně důležitou branku v cestě za záchranou.
90+2'
V závěru mohlo být rozhodnuto. David Broukal vyslal parádní ránu, která mířila do šibenice, ale jen díky teči se míč vykutálel těsně nad. Bude z toho roh.
90+2'
Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Pavol Bajza). Za zdržování hry.
90+1'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Antonio Mionić,
ze hřiště odchází Denis Dziuba, přichází Martin Rolinek.
89'
Rýsuje se druhý domácí zápas v řadě, kdy Líšeň remizuje 0:0. Naposledy proti Slavii v listopadu 2023.
89'
Obléhání hostující brány je u konce, několik centrů se sice sneslo před Bajzu, ale nyní se píská faul a hra je přerušena.
88'
Líšeň v závěru tlačí a připisuje si další roh. Domácí chtějí rozhodnout.
88'
ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Ibrahim Aldin.
86'
Chystá se další střídání, tentokrát u domácího výběru.
85'
Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Milan Jirásek).
85'
Rozehrává se od brankáře Vajnera, který měl v dosavadním průběhu zápasu daleko více práce než jeho protivník.
84'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Denis Dziuba).
83'
No, to nebylo vůbec špatné. Po centru Klusáka se k hlavičce dostal obránce Kozojed a jen to v hledišti zahučelo. Ke smůle Pražanů zamířil míč těsně vedle levé tyče.
82'
Přetažený centr od Poláška likviduje znovu připravený Pavol Bajza, který ještě nedávno chytal nejvyšší soutěž za Hradec Králové.
81'
Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Adam Toula).
80'
Máme zhruba deset minut do konce dnešního mače, je dost pravděpodobně, že o osudu zápasu může rozhodnout jedna chyba. Bude to o jednom gólu.
78'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Isaac Muleme, přichází Jiří Sodoma,
ze hřiště odchází Michal Řezáč, přichází Michael Hönig.
78'
Připravuje se další střídání v obou táborech.
77'
Domácí dál pokračovali v akci a dopustili se faulu.
75'
Lutonský znovu na levé straně kličkoval s míčem, jeho centr zablokovaný na roh.
74'
Zmatky v brněnské obraně znamenají další roh pro soupeře. Viktorka má patnáct minut před koncem slibnou šanci.
73'
Bajza zůstal ležet na hřišti, hra byla přerušena. Po rohu v souboji upadl a rozhodčí správně zapískal.
71'
Střela Lutonského z velké dálky byla sražená na další roh, který rozehraje Sokol.
70'
Něco přes dvacet minut do konce zápasu, stále je to hodně vyrovnaná bitva. Sledujeme řadu nepřesností s minimem šancí.
69'
Adrián Čermák umí pálit z dobrých pozic, několik gólů dal i ze standardek, ale teď mu rána vůbec nevyšla. Míč šel hodně vedle.
68'
Po delší době zahrozila také Vitkorka. K odraženému míči se dostal Adam Petrák, který ze zhruba dvaceti metrů napřáhl slušnou dělovku, ale Vajner nemusel zasahovat, míč šel nad.
66'
Střídající Vlasák mohl hned otevřít skóre. Po špatné rozehrávce hostů se k míči dostal právě líšeňský fotbalista a z dobré pozice provětral rukavice brankáře. Bajza však zachoval klid a připsal si důležitý zákrok.
64'
Střídal také Žižkov, který chce oživit útok nadějným mladíkem Adamem Toulou.
63'
ze hřiště odchází Nedeljko Kovinić, přichází Adam Toula.
62'
ze hřiště odchází Ondřej Hapal, přichází Patrik Gerža.
62'
ze hřiště odchází Martin Tauš, přichází Adam Vlasák.
61'
Bude se poprvé střídat, kouč Valachovič sáhne do sestavy.
60'
Po hodině hry je stav stále nerozhodný 0:0, šancí vidíme velmi poskrovnu, jedinou v této fázi zápasu měl hostující Klusák. Střelecké trápení Líšně stále trvá.
58'
Dnešní utkání sleduje 522 diváků.
56'
Trestuhodně zahraný rohový kop nemohl Bajzovu branku ohrozit. Domácí to chtěli zahrát na krátko, ale z tohoto mráčku nemohlo zapršet. To se nedá říct o mracích, které dnes putují Brnem a občas nabídnou nějakou tu přeháňku.
55'
Obrovská šance hostů a v ní Klusák. Na jeho kopačky přišel centr z pravé strany a pražský fotbalista bez rozpaků vyslal tvrdou přízemní střelu, která jen o pár čísel minula zadní tyč Vajnerovy svatyně.
54'
Přetažený centr Poláška musel Bajza nadvakrát likvidovat. Ještě se snažil získat míč znovu důrazný Dziuba, ale pomohl si faulem.
52'
Dziuba už to měl těžké, snažil se doběhnout míč na levé straně aby odcentroval do vápna, už byl s míčem ale daleko.
50'
Hned tři střely vyslali domácí, ale všechny soupeř zablokoval. Až se na to nemohl dívat Milan Lutonský a jeho pumelice skončila v rukavicích připraveného gólmana.
49'
Trenéři ponechali stejné sestavy z prvního poločasu, ale změny se dají postupem času jistě očekávat.
48'
Bajza upadl v souboji s Taušem, píská se faul a hosté budou kopat od své brány.
48'
O zábavu se snaží i domácí Sokol, který kombinuje s Poláškem před pokutovým územím.
47'
Fanoušci Pražanů se po krátkém občerstvení znovu pustili do fandění a starají se o atmosféru na tomto stadionu.
46'
Máme za sebou první poločas, který nabídl jakés takés šance. Domácí Sokol mohl změnit skóre, ale Bajza jej dokázal vychytat. Lepší byla ovšem v prvním poločase Viktorka, která měla minimálně tři gólovky. Neuspěl Muleme, Richter trefil tyč a po střele Koviniče musel z brankové čáry hasit požár kapitán Jeřábek. Přes tyto šance jsme gól zatím neviděli.
Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
45+1'
45+1'
Už se hraje nastavený čas a nic nenasvědčuje tomu, že by se měl měnit výsledek. Žižkov sice vyslal pár centrů, ale všechny skončily u Vajnera.
45'
V závěru poločasu pálil tvrdě Dziuba, ale jen do jednoho z obránců Viktorie.
44'
Zkušený obránce David Pašek zastavil slibně se rozvíjející útok, který vedl Costa a za cenu žluté karty ho zastavil.
43'
Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (David Pašek).
42'
Sokol se ocitl v ofsajdové pasti, hra je znovu přerušena. Závěr poločasu se nám docela kouskuje.
41'
Costa se pokoušel o individuální akci, přes dva hráče to měl těžké. Zkusil odcentroval šajtlí, ale jeho pokus byl nepřesný. Vajner si pro míč v poklidu došel.
40'
Blíží se poslední pětiminutovka prvního poločasu, ve které jsme viděli jednu slušnou šanci Líšně a minimálně tři tutovky Viktorky Žižkov, která měla ke gólu rozhodně blíž.
38'
Následně se Líšeň dopustila útočného faulu.
37'
Hodně nízký centr od Poláška, pro něj si v pohodě došel obránce Kozojed.
36'
Líšeň bude zahrávat další rohový kop, který vybojoval Sokol.
34'
Nepřesná kombinace domácích nekončí střelou, alespoň nyní drží míč a vymanili si z tlaku soupeře, který třikrát nebezpečně pozlobil brněnskou defenzivu.
32'
Na hřišti zůstává ležet Řezáč, který bude muset být ošetřovaný. Chvíli se nebude hrát.
30'
Pak už si Vajner připsal pohodový zákrok, míč po centru Klusáka vyboxoval do bezpečných míst.
29'
Tutovka číslo tři a to teda pořádná. Úplně volný byl na pravé straně vápna útočník Kovinič, Vajner sice vyběhl, ale neměl šanci na jeho pokus reagovat. Celou situaci pozorně sledoval všudybyl Jeřábek, který skokem na brankové čáře zabránil jasnému gólu hostů. Míč mířil do prázdné, ale v hodině dvanácté jej kapitán Marvanů odvrátil na rohový kop.
27'
Na tahu je teď Líšeň, kterou v podzimní části trápila ofenziva a patřila s Kroměříží mezi nejhůře střílející mužstva. Prozatím má na svém kontě jen 17 branek. Předposlední Viktorka má 25.
26'
Velká šance Viktorky číslo dvě. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Marek Richter a Vajner měl pořádnou kliku. Míč totiž zamířil na břevno.
25'
Otrísal si musel pohlídat nebezpečný prostor, míč po hlavičce odvrací na roh.
24'
Faul ve středu hřiště od Paška, standardku zahrává i Žižkov.
23'
V posledních minutách přebrala Líšeň iniciativu, hraje s míčem na své útočné polovině.
21'
Centr z levé strany propadl na Denise Dziubu, který chtěl vystřihout technickou finesu a napálil míč z voleje. Což o to, volej to byl, ale střela šla hodně vysoko a až zadní tribunu.
20'
Poláškův roh prosvištěl celým vápnem, do něj se vložil pro jistotu Bajza a konečky prstů poslal míč na druhou stranu. Takže další roh.
19'
Poláškovi první centr nevyšel, druhý už ano. Broukal musel hasit požár a odvrátit mič na další roh.
17'
Máme tu i velkou šanci na straně Líšně. Byl to Sokol, který dostal ideální přihrávku po zemi, najednou se zjevil na hranici malého vápna a i Bajza musel ukázat své kvality. Šel proti míči a jeho střelu vyrazil na roh.
15'
Na takové propady si musí dávat Líšeň velký pozor, Kovinič s Mulemem se zatím jeví velmi dobře a hledají si prostory na zakončení.
14'
Obrovská šance hostů a v ní Muleme. Na něj přišel přesný centr za obranu a rychlonohý fotbalista si to pelášil sám z levé strany na Vajnera. Ten mu ale skvěle zmenšil úhel a jeho pokus odrazil na rohový kop.
13'
Kovinič se omlouvá za hru vysokou nohou, Jeřábek se oklepal a pokračuje ve hře. Zatímco v Brně se zatáhlo a dá se čekat přeháňka.
12'
Zatím je to opatrné utkáni, mnoho zajímavého jsme neviděli.
10'
O další pokus se chtěl postarat Kovinič, ale přihrávka na malé vápno mu nevyšla. Na druhé straně operuje znovu Hapal, který z velké dálky střílel, ale Bajza jeho pokus lapil. Následně se píská ofsajd Brňanů.
9'
Muleme se pokoušel odcentrovat z levé strany, svůj pokus hodně přetáhl.
8'
Costa se chtěl prodrat přes Jeřábka, ale ten ho před sebe nepustil. Každopádně Viktoriáni zůstavají usazení v útočné části hřiště.
7'
Hezky kopnutý roh od Hapala, který centroval přímo do nebezpečného prostoru malého vápna. Pavol Bajza v obtížné situaci uplatnil důraz a míč lapil do rukavic.
5'
Poláškův pokus byl sražený na rohový kop.
5'
Chystá se zajímavá standardka pro Líšeň, na trávníku zůstal ležet Dziuba a dva metry před hranicí velkého vápna bude zahrávat domácí tým trestný kop.
4'
Pochvalu zaslouží i zhruba dvacet fanoušků Viktorky, kteří od začátku bubnují a povzbuzují svůj tým.
3'
Klusákův přetažený centr padal na zadní tyč, kam si Tomáš Vajner bezpečně došel. A posléze musel líšeňský gólma řešit těžkou malou domů, ale zvládl to bez problémů.
2'
Viktorka je prozatím u míče, snaží se kombinovat před Vajnerovou bránou.
1'
Výkop měli domácí fotbalisté hrající v bílých dresech, Žižkov netradičně v černé kombinaci.
1'
Rozhodčí Adam Trska přivádí všechny aktéry zápasu na hrací plochu, za chvíli začínáme.
V Líšni za pár chvil odstartuje jarní část sezony, počasí je poměrně chladné, ale několik stovek fandů si cestu do brněnského areálu našlo.

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Otrísal, Lutonský – Čermák – Hapal, Polášek, Dziuba, Sokol – Tauš.
Náhradníci: Šulla – Rimovičs, Rolinek, Vlasák, Mionić, Aldin, Gerža.
Trenér: Milan Valachovič

FK Viktoria Žižkov: Bajza – Řezáč, Kozojed, Muleme, M. Richter – Petrák, Jirásek (C) – Klusák, Rosa, Broukal – Kovinić.
Náhradníci: Kotek – Bárta, Ret, Hönig, Toula, Batioja, Sodoma.
Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: Adam Trska – Tomáš Mokrusch, Petr Kotalík.
První vzájemné utkání mezi Líšní a Žižkovem dopadlo lépe pro pražského soupeře, který doma vyhrál 3:1. Viktorka sice o poločase prohrávala gólem z penalty, domácí však dokázali duel s houževnatými Moravany otočit.

Žižkov – Líšeň 3:1 (1:0)
Branky: 50. Voltr, 56. Muleme, 90+1. Finěk – 21. Čermák (pen.), ŽK: Richter – Jeřábek, Sokol, Pašek, Rozhodčí: Pechanec – Vlček, Vyhnanovský, Diváci: 1057
Do Líšně naopak přišli Rolinek (Prostějov), Gerža, Dziuba (oba Zlínsko), Hapal (Myjava), Rimovičs (Karlovy Vary) a Šulla (Trnava). "U nás to bylo vždy postavené na pracovitostí, měli jsme 7 tréninkových jednotek týdně a zápas, na soustředění jsme měli jednotek devět. Nejdůležitější ale samozřejmě bude první zápas, do kterého jdeme zhruba po čtyřech měsících. Myslím, že jsme neoslabili, cítím z mužstev nový náboj. Mužstvo má svoji sílu a perspektivu," tvrdí trenér Milan Valachovič.
"Absolvovali jsme fyzicky náročnou přípravu, abychom byli připravení na soutěž. V současné době máme v kádru 22 hráčů, 19 do pole a 3 brankáře. Hráčům, kteří nemají zájem za Líšeň hrát, jsme vyhověli. Odešel Tom Ulbrich, Pavel Vandas je nyní bez angažmá, Jiří Mezera upřednostnil civilní zaměstnání, stejně tak Marek Matocha. U Davida Machalíka nebylo možné akceptovat až nereálné platové požadavky," prohlásila na čtvrteční tiskové konferenci vedoucí mužstva Dagmar Wallová.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vítejte u sledování jarní části druhé ligy, která o tomto víkendu startuje. Desátá Líšeň hostí Viktorku Žižkov, která je s patnácti body předposlední. Pro obě mužstva je start do soutěže důležitý, především u Marvanů je situace hodně nečitelná. Po podzimu nastalo v týmu mnoho změn.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.