Fotbalová národní liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  MFK Vyškov : Prostějov - 16. září 2023   10:15

MFK Vyškov
MFK Vyškov
1' Metsoko  • 26' Eneme  • 67' Metsoko  • 86' Kanakimana
4:3
(2:2)
Prostějov
Prostějov
14' Malec   • 36' Schaffartzik   • 57' P. Jaroň
MFK Vyškov
Stejskal – F. Štěpánek (C), Ilko, Souaré, Coulibaly (78. Kanakimana), Ramathan, Lahodný (61. Bayo), Mafwenta, Eneme, Vintr (61. Falta), Metsoko (90+2. Diallo).
Borek – Červeň, Němeček.
T. Klíma – R. Dresler, K. Mikeska
Drnovice.
1 523 diváků
Prostějov
Vejmola – R. Látal, Elbel (61. Zapletal), Slaměna (78. Cienciala), K. Spáčil, P. Jaroň, Schaffartzik (C), Bartolomeu, Malec (78. Koudelka), Habusta (86. Gábriš), Šimek (61. Moučka).
Krynskyj – Macháček.

Ani druhá půle nebyla vůbec nudná, fanoušci byli svědky dvou obratů, šancí i malého ohňostroje. Hosté se nejprve krátce před hodinou hry poprvé v utkání ujali vedení, avšak o deset minut později bylo srovnáno, následovaly nevyužité možnosti na obou stranách než přišla 86. minuta a nový muž na hřišti Bienvenue Kanakimana se stal hrdinou, když rozhodl o výhře svého mužstva a zároveň o tom, že se Vyškov stává novým lídrem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
90+4'
90+4'
Hodně nebezpečný centr hostí proletěl pokutovým území, míče se nakonec zmocnili domácí, ovšem nechybělo moc, aby se Prostějov v závěru dostal do velké šance.
90+3'
Vejmola musel vyběhnout ven z pokutového území a hlavou odehrát míč do bezpečí.
90+2'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Idjessi Metsoko, přichází Amidou Diallo.
90+1'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Radek Látal).
90'
Vyškovu se sice povedlo skórovat popáté, ale už předtím byl máván ofsajd.
89'
Hosté rozehrávali ze středového kruhu, dlouhý centr proletěl až za bránu Vyškova, Stejskal nikam pospíchat nebude.
86'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází Šimon Gábriš.
86'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
To je panečku zápas, Vyškovu se také daří obrat a je zpátky ve vedení. BIENVENUE KANAKIMANA nabíhal k bráně velice podobně, jako před dvaceti minutami jeho spoluhráč Metsoko, ovšem zatímco dnes už dvougólový střelec volil ránu do vzdálenějšího rohu, nový muž na hřišti zvolil bližší horní část prostějovské svatyně a volba to byla výborná. Míč skončil v horní části brány a ani v tomto případě toho Vejmola nemohl moc dělat.
85'
Bienvenue Kanakimana se málem dostal do šance, v situaci jeden na jednoho se ale k míči nedokázal dostat.
Dnešní utkání sleduje 1 523 diváků. Velice slušná návštěva.
83'
Domácí se znovu rozčilují, tentokrát za to, že arbitr odpískal faul ve prospěch protivníka.
81'
Idjessi Metsoko zůstal volný na levé straně vápna, svou střelu bez přípravy ale adresoval vysoko nad bránu. Slušná možnost, ze které klidně mohl přijít hattrick nejlepšího střelce Jihomoravanů.
81'
Domácí reklamovali hru rukou, pokračuje se ale dál.
80'
Menšího ohňostroje byli nyní přítomní fanoušci svědci, třebaže pyrotechnika jako taková na fotbal nepatří, tohle bylo ještě v přípustné hranici.
78'
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Lukáš Cienciala,
ze hřiště odchází Tomáš Malec, přichází Jan Koudelka.
78'
ze hřiště odchází Kessy Coulibaly, přichází Bienvenue Kanakimana.
78'
Hostům se nepovedlo udržet míč na hrací ploše, Stejskal může v klidu rozehrávat.
77'
A domácí gólman se musel činit, hlavičku jednoho z protihráčů zastavil těsně před brankovou lajnou, další střela byla zblokována do boční sítě jeho svatyně.
76'
Robert Bartolomeu to zkoušel přímou střelou a nebyl vůbec daleko od gólu, jeho pokus vyrazil Stejskal v poslední chvíli na roh.
76'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Kessy Coulibaly).
75'
Jen jsem to dopsal, je pískán faul, po kterém bude Prostějov rozehrávat standardku na levé straně v blízkosti vápna Vyškova.
75'
Hosté zakopli míč do autu, teď se poměrně dlouho nedostali k soupeřově bráně.
73'
Hosté zahustili prostor před svým vápnem a domácím se těžko dostává do zakončení.
71'
Domácí vyrazili do slibné šance, byli však zastaveni celkem zbytečným faulem.
70'
Faulu se domácí za středovou lajnou nedovolali a musí rychle zpátky.
69'
Vyškov pokračoval v útočné aktivitě, ovšem nyní bude od brány rozehrávat gólman hostů.
67'
Také Vyškovu se daří vyrovnat. IDJESSI METSOKO naběhl do otevřené obrany Prostějova a prudkou přesnou ranou do vzdálenějšího horního rohu brány nedal Vejmolovi možnost zasáhnout. Parádně trefené a je to druhý gól tohoto hráče v zápase a celkově sedmý v sezóně.
66'
Znovu je pískán útočný faul Vyškova, avšak zcela jasný. Takto to nepůjde.
65'
Dobrý centr Vyškova do vápna odvrátil jeden z hostů do zámezí.
64'
Útočným faulem si počínal domácí tým, hlavní arbitr na popud svého pomezního kolegy píská.
61'
ze hřiště odchází Samuel Šimek, přichází David Moučka.
61'
ze hřiště odchází Jakub Elbel, přichází Michal Zapletal.
61'
ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Fahad Bayo,
ze hřiště odchází Ondřej Vintr, přichází Šimon Falta.
61'
Parádní přihrávku se snažil zužitkovat Idjessi Metsoko, avšak Vejmola byl u balónu dříve. Nechybělo ale moc a bylo vyrovnáno.
60'
Prostějovští si vynutili faul a mohou v klidu rozehrát, spěchat jistě nebudou.
59'
Domácí jsou zatlačeni u své brány, hosté jsou velmi aktivní.
57'
Prostějov právě vstřelil branku!
Hosté dokonávají obrat a proti favoritovi se ujímají poprvé v zápase do vedení. Zásluhu na tom má PETR JAROŇ, který v situaci jeden na jednoho popošel z rohu hranice vápna více na střed a krásnou ranou ke vzdálenější tyči překonal Stejskala, jenž se sice natahoval, jak jen to šlo, ovšem na balón nedosáhl.
56'
Rána z dálky v podání hráče Vyškova končí pouze na obránci, Vejmola zasahovat nemusel.
54'
Hosté přenesli hru opět ke svému brankáři, který pomáhá s rozehrávkou.
53'
Centrovaný míč byla práce pro Vejmolu, který míč snadno chytil.
52'
Skrumáž před bránou Prostějova, hostům se povedlo odehrát míč do zámezí, čelit budou rohovému kopu.
50'
Centr z pravé strany mohl zužitkovat jeden z hráčů Vyškova, avšak jeho rána z voleje letí vysoko nad.
50'
Dlouhý centr před vápno Vyškova šanci nepřinesl, hra se otáčí.
48'
Situace se otáčí a na útočné polovině rozehraje také hostující tým.
48'
Hosté si počínali faulem, Vyškov rozehraje kousek za středovou lajnou.
46'
Slušný první poločas, ve kterém padly hned čtyři góly. Domácí se ujali velice rychle vedení, avšak ještě před odehranou čtvrt hodinou zápasu bylo srovnáno. Favorit dokázal vedení strhnout na svoji stranu podruhé, avšak za deset minut se soupeři povedlo dorovnat ztrátu podruhé a i přes velkou šanci domácích v závěru se už stav neměnil. Pokud však bude duel pokračovat v nastoleném trendu, máme se na co těšit.
45+2'
45'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Idjessi Metsoko).
44'
Velká příležitost Vyškova zůstává nevyužita, jeden z jeho hráčů se dostal k volnému balónu v pokutovém území, levačkou mířil na vzdálenější tyč, kterou ale trestuhodně minul. Vejmola se jen podíval, tady by neměl šanci k zásahu.
44'
Centr z pravého křídla byla práce pro gólmana hostů, jenž snadno sebral míč do rukou.
43'
Faul a Jihomoravané budou rozehrávat na útočné straně.
42'
Slušná šance Vyškova zůstává nevyužita, Santiago Eneme dostal přihrávku na levou stranu do běhu, spoluhráči ji chtěl oplatit, avšak zpětný pas pokazil a ze slibné možnosti nebylo nic. Lépe přihrát a domácí se možná radovali potřetí.
41'
Nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách, míč drží hosté na vlastní polovině.
39'
Idjessi Metsoko si v pokutovém území zpracoval míč a v tísni zakončoval nůžkami, ovšem příliš vysoko nad.
39'
Vyškov má tlak, rozehrávat bude rohový kop.
38'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Robert Bartolomeu).
37'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Ondřej Vintr).
36'
Hosté sice svou první šanci nevyužili, avšak nyní už se radují a podruhé dotahují manko. Zmatků v pokutovém území využil JAN SCHAFFARTZIK, který se dostal k míči a zamířil levačkou na bližší tyč, kde byl volný prostor.
35'
Pěkná přízemní střela z dálky, kterou Jan Stejskal se štěstím vyrazil vedle své levé tyče.
34'
Znovu je povolán zdravotník, tentokrát k hráči Prostějova.
34'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Musa Ramathan).
33'
Hlavní arbitr píská faul po hodně tvrdém skluzu a Prostějov bude rozehrávat přímý kop z hodně nadějné pozice.
33'
Cheick Souaré stačil míč odhlavičkovat už za postranní lajnou, vhazovat budou hosté.
32'
Špatná přihrávka hostů končí u gólmana Vyškova, který ani nemusel brát míč do rukou, nikdo ze soupeřů je nenapadal.
31'
Hra pokračuje, hosté pokazili kombinaci na své polovině a dávají šanci domácím, kteří budou vhazovat.
30'
Na chvíli je hra přerušena, ošetření si vyžádal hráč Vyškova, jenž byl předtím faulován.
29'
Faul u středové lajny ze strany Prostějova, Vyškov může v klidu rozehrát.
26'
Jihomoravský tým jde zpátky do vedení. SANTIAGO ENEME obdržel pěknou křižnou přihrávku na střed, na nic nečekal a míč rychlou střelou odehrál do vzdálenější tyče, od které se balón odrazil do sítě. Luděk Vejmola se natahoval marně.
25'
Idjessi Metsoko se málem dostal do samostatného úniku, avšak Stejskal vyběhl daleko z brány a u míče byl jako první.
24'
Hosté míč na hrací ploše neudrželi, budou ale pokračovat autovým vhazováním.
23'
Domácí pokračovali rohovým kopem, po kterém ještě chvíli dobývali soupeřovu bránu, nakonec však hlavní arbitr přerušuje hru a gólman celku z Hané může v klidu rozehrát.
21'
Santiago Eneme se dostal do dobré šance, kdy tvrdě střílel z pravé strany, avšak Vejmola předvedl výborný zákrok, včas padl k zemi a balón vyrazil.
21'
Málem se jeden z prostějovských hráčů dostal do samostatného úniku, ovšem obrana Vyškova byla proti.
19'
Po chybě vyškovských zadáků se hosté vydali ve dvou na jednoho, ovšem šance z toho nebyla.
19'
Centr z pravé strany tečoval jeden z prostějovských fotbalistů do zámezí, následuje roh.
18'
Po špatné kombinaci domácí přišli na útočné straně o míč, ale vzápětí jej vybojovali zpět. Následoval centr k bráně, pro který si vyběhl Luděk Vejmola.
17'
Vyškov se chvíli ocitl u vápna Prostějova, jeho hráčům se však povedlo míč odvrátit až na soupeřovu polovinu.
15'
Jan Stejskal zahrál na nervy spoluhráčům i fanouškům, po malé domů mu míč utekl, ale brankář jej stačil dostihnout před brankovou lajnou a odkopnout do bezpečí.
14'
Krátce před čtvrt hodinou zápasu máme srovnáno. TOMÁŠ MALEC dostal až příliš prostoru pro zakončení a zblízka odehrál míč pod horní tyč, čímž nedal brankáři Vyškova žádnou šanci.
13'
Kessy Coulibaly to zkoušel z dálky a nechybělo moc, aby se se spoluhráči radoval podruhé. Tečovaný míč prošel kousek vedle pravé tyče prostějovské brány.
12'
Další faul hostů, tentokrát soupeř rozehraje z o poznání výhodnější pozice.
12'
Domácí zastavili špatnou kombinaci Prostějova a zmocnili se balónu.
11'
Následoval dlouhý centr do vápna, avšak hlavní arbitr přerušuje hru, buď pro ofsajd nebo vinou útočného faulu Vyškova.
10'
Hosté se hodně rozčilují poté, co hlavní arbitr píská jejich faul u postranní lajny. Vyškov rozehraje na útočné polovině.
8'
Nepříjemný centr do vápna odvracel jeden z hráčů Vyškova hlavou do zámezí, následovat bude roh.
7'
Faulem se provinil domácí tým, ten hostující rozehraje z pravého křídla a tohle může být dobrá možnost.
6'
Ondřej Vintr se snažil projít přes obránce do zakončení, to se mu ale nepovedlo.
6'
Ofsajd zastavil snahu Prostějova, rozehrává gólman Vyškova, který se zatím musí nudit.
4'
Domácí pokračují u míče i nadále, nyní však kombinují daleko od soupeřovy brány.
1'
Na první gól se dlouho čekat opravdu nemuselo. IDJESSI METSOKO svou první šanci ještě nevyužil, když jeho tvrdou ránu Luděk Vejmola vyrazil, avšak domácí hráč se dostal k dorážce a míč poslal do vzdálenějšího rohu brány, kam gólman Prostějova už nedosáhl.
1'

MFK Vyškov: Stejskal – F. Štěpánek (C), Ilko, Souaré, Coulibaly, Ramathan, Lahodný, Mafwenta, Eneme, Vintr, Metsoko.
Náhradníci: Borek – Červeň, Němeček, Falta, Kanakimana, Bayo, Diallo.
Trenér: J. Kameník.

1. SK Prostějov: Vejmola – R. Látal, Elbel, Slaměna, K. Spáčil, P. Jaroň, Schaffartzik (C), Bartolomeu, Malec, Habusta, Šimek.
Náhradníci: Krynskyj – Cienciala, Macháček, Zapletal, Gábriš, Moučka, Koudelka.
Trenér: J. Mazura.

Rozhodčí: T. Klíma – R. Dresler, K. Mikeska.
Vzájemné zápasy

Vyškov se v rámci F:NL utkal doma s Prostějovem dvakrát, vždy jej porazil a vždy dokázal skórovat čtyřikrát, zatímco soupeř v obou duelech dohromady pouze v jednom případě. Prostějov zvítězil na hřišti jihomoravského mužstva naposledy 15. září 2017, kdy jej ještě v rámci MSFL porazil poměrem 3:1. V tomto ročníku tým z Hané tabulku třetí nejvyšší ligy suverénně ovládl a mohl se radovat z postupu do vyššího levelu.
Prostějov

Hostům se naopak vůbec nedaří, z osmi zápasů si odnesli pouhých šest bodů a krčí se na dně tabulky, horší je už jen tříbodový Varnsdorf. Mimo svůj trávník Prostějov v této sezóně ještě nevyhrál, 0:3 a vysoko 2:6 podlehl Kroměříži, resp. Chrudimi, bod za remízy 1:1 a 0:0 si odvezl z Olomouce, resp. Táborska. Jeho skóre na venkovních hřištích je tak velmi nelichotivé, pouze tři vstřelené, zato deset inkasovaných gólů. Dokáže outsider dnes překvapit?
Tabulku střelců mužstva vede se třemi góly slovenský fotbalista Tomáš Malec.
Vyškov

Domácí tým bude zřejmě jako loni patřit k předním celkům ligy. Po osmi odehraných kolech má na kontě sedmnáct bodů a díky skóre pobývá na druhé příčce, navíc na vedoucí zbrojovku ztrácí pouhé duo bodů, takže pokud dnes splní roli favorita, vyšvihne se do čekal tabulky. Na svém hřišti navíc v této sezóně ještě neprohrál, ve čtyřech zápasech skórovali jeho hráči jedenáctkrát a jenom tři góly inkasovali.
S pěti góly vede tabulku střelců Idjessi Metsoko z Toga, v ligové tabulce střelců ztrácí dva góly na vedoucího Jakuba Řezníčka ze Zbrojovky Brno.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Druhá nejvyšší česká fotbalová liga má dnes na programu tři zápasy, jako první přijde na řadu souboj týmů z opačných koutů tabulky, jmenovitě Vyškova a Prostějova. O favoritovi nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.