Fotbalová národní liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Brno - 30. července 2023   17:00

Olomouc B
Olomouc B
7' Muritala
1:2
(1:1)
Brno
Brno
30' Jak. Řezníček   • 66' Potočný
Olomouc B
Digaňa – Cahel, Matys, Vepřek (C), Coufal – F. Uriča (71. A. Uriča), Langer, Israel (89. Jaja), J. Spáčil (71. Fabiánek) – Muritala (63. Mikulenka), Moses (71. Šíp).
Koutný – Bednár.
Opočenský – Dobrovolný, Šafránková
Andrův stadion, Olomouc
735 diváků
Brno
Berkovec – Nový, Endl, Toml, Divíšek – Kronus (86. Granečný), Texl (86. Hamza), Dav. Jambor, Smejkal (63. Fousek, 71. Hladík), Potočný (86. Koželuh) – Jak. Řezníček (C).
Šiman – Gaszczyk.

Brno si připisuje první vítězství v letošní sezoně druhé ligy, nad olomouckým béčkem vyhrálo 2:1. Hned v úvodu ale Zbrojovka inkasovala, když únik z levé strany proměnil v gól Yunusa Muritala. Hosty ale výrazně nabudila vyrovnávací trefa Jakuba Řezníčka, který se pak podílel také na rozhodující brance Romana Potočného z druhého poločasu. Jak ukazují statistiky, nedá se říct, že by bylo Brno lepší, ale nakonec bylo šťastnější.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 6:3.
90+4'
90+3'
Langer našel Šípa, jehož centr z levého křídla málem zakončil do prázdné brány Adam Uriča, avšak pár centimetrů mu scházelo. Zbrojovka má na konci i velké štěstí.
90+2'
I Tomáš Digaňa přišel při rohovém kopu svému celku pomoct, ale k zakončení se Olomoučtí nedostali.
90'
Sigma prováhala velkou šanci k vyrovnání! Langerovu hlavičku vytáhl Berkovec, dorážející Šíp pak přestřelil.
89'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Dele Ola Israel, přichází David Lawrence Jaja.
88'
Brno teď tráví cenné sekundy na útočné polovině. Za okamžik rozehraje od rohového praporku.
87'
Michala Vepřeka rychlostní souboj s Řezníčkem hodně bolel, poněvadž ve skluzu zřejmě schytal nějakou tu ránu. Kapitán Olomouce se nechá ošetřit, ale utkání dohraje.
86'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Jiří Hamza.
86'
ze hřiště odchází Adam Kronus, přichází Denis Granečný,
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Josef Koželuh.
85'
Velice nevydařený centr domácích z pravé strany. Jeden z hráčů Brna má navíc křeče.
84'
Michal Vepřek rychle posunul na Cahela, jehož přihrávka směrem na Šípa ale přesná nebyla.
83'
Josef Divíšek si pohlídal náběh soupeřova hráče. Nechal míč doputovat do zámezí, takže vykopávat bude Martin Berkovec.
82'
Adam Kronus si na pravé straně nepohlídal ofsajdové postavení. Hosté by teď potřebovali více podržet balón.
80'
Sigma si poblíž branky Brna vytvořila tlak. Ke střele z dálky se mohl odhodlat Dele Ola Israel, avšak nakonec zvolil přihrávku na Jáchyma Šípa, což ale ideální řešení nebylo.
79'
Mikeš Cahel si naběhl do vápna na přihrávku Šípa, ale zakončoval v pádu. Brněnský brankář neměl se zákrokem žádný problém.
79'
Štěpán Langer rozehrál standardní situaci, ale poslal míč pouze do rukavic brankáře Berkovce, který okamžitě rozehrál.
78'
David Jambor jasně podrazil pronikajícího Šípa, za své počínání zcela po zásluze viděl žluté napomenutí.
77'
Mikeš Cahel nechal balón za sebou a vpřed tedy postupoval Řezníček, který ale neměl potřebnou rychlost.
75'
Vepřek byl v souboji s Potočným podstatně důraznější a hlavou dokázal dostat míč alespoň na střed hřiště.
74'
Zajímavý náznak domácích brankou neskončil. Prudký centr ze strany totiž adresáta nenašel.
71'
ze hřiště odchází Filip Uriča, přichází Adam Uriča.
71'
ze hřiště odchází Jiří Spáčil, přichází Jakub Fabiánek.
71'
ze hřiště odchází Amasi Emmanuel Moses, přichází Jáchym Šíp.
71'
ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jan Hladík.
71'
Olomouc vypálila z dálky, ale rána mezi tři tyče nešla. Sigma však bude pokračovat rohovým kopem.
70'
Filip Uriča, jenž ve druhém poločase tak výrazný není, se odhodlal k centru, ale ten zastavil pozorný Divíšek.
68'
Znovu zakončoval Potočný, který dostal balón proti noze. Asi o metr minul bránu Sigmy, Tomáš Digaňa se po míči natahoval.
66'
Brno právě vstřelilo branku!
Poprvé v tomto utkání se Brno dostává do vedení! Hosté se prokombinovali do šestnáctky velice rychle, načež se na malém vápně uvolnil ROMAN POTOČNÝ, který nastavil na přihrávku placírku a propálil vše, co mu stálo v cestě. 1:2.
66'
Tomáš Digaňa měl problémy se zpětnou přihrávkou Israela, kterého presoval Řezníček.
65'
Rozhodčí odpískal šlapák na Mosese, takže Sigma bude z útočné poloviny rozehrávat.
63'
ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Adam Fousek.
63'
ze hřiště odchází Yunusa Muritala, přichází Matěj Mikulenka.
63'
Velmi pěkný centr vyprodukoval Roman Potočný, žádný z jeho spoluhráčů ale nezakončil.
62'
František Matys nyní zbytečně odevzdal míč do zámezí, takže Brno se snadno dostalo k balónu. Přišla rychlá rána ze střední vzdálenosti, která ale byla tečována, tudíž se bude kopat roh.
61'
Amasi Emmanuel Moses z prvního doteku chtěl vybídnout kolegu, ale balón na hrací ploše neudržel. Nový tedy rozehraje aut.
60'
Je za námi patnáct minut z druhé půle a je vidět, že obě mužstva chtějí vyhrát. Stále sledujeme docela ofenzivní podívanou.
59'
Yunusa Muritala přihrál Mosesovi, který před sebou měl otevřený prostor. Snažil se najít místo u zadní tyče, ale trefil jen obránce, který stál před ním.
58'
Potočný přihrál pod sebe Jamborovi, jehož následná nahrávka ale byla zastavena.
56'
Adam Kronus se dostával k míči po přihrávce Nového, jenže skvělou defenzivní práci odvedl Cahel. Díky němu bude rozehrávat Sigma.
55'
Moses může být rád, že po tvrdém zákroku u lajny na Adama Kronuse neviděl žlutou kartu.
54'
Amasi Emmanuel Moses dostal na nohu přízemní přihrávku ze strany a rychle zakončil, jenže tutovku v gól neproměnil. Úspěšná dorážka se nepovedla ani Yunusu Muritalaovi.
53'
Teď si dvakrát zahrál také Berkovec, kterému míč přistrčil Endl.
52'
Mikeš Cahel měl s Řezníčkem velké potíže. Zkušený útočník mu naznačil kličku a pak do vápna poslal střílený centr, který ale zastavil Tomáš Digaňa.
51'
Jakub Řezníček si zpracovával míč na hranici olomoucké šestnáctky, ale akce byla zastavena, jelikož praporek pomezního šel nahoru.
50'
Martin Berkovec si nyní pohrál s nervy brněnských fanoušků, poněvadž napálil před sebou stojícího hráče. Měl štěstí, že se míč odrazil hodně do strany, toto mohla být situace, ze které by i padla branka.
49'
Moses předvedl pěkný a čistý skluz, po kterém bude Zbrojovka rozehrávat aut.
48'
Teď už ale iniciativu přebrali hosté, kteří si přihrávají na útočné polovině hřiště. Jambor si mění míč s Endlem.
47'
Sigma stále drží míč, ale přihrává si zhruba na polovině hrací plochy. Čeká, až se defenzíva Brna trochu otevře.
46'
Amasi Emmanuel Moses rychle posunul na Deleho Ola Israela, který pak ještě přistrčil kolegovi na pravé straně. Olomouc tedy bleskurychle míří vpřed.
46'
První poločas hlavní rozhodčí neprotahoval. Sledujeme zatím velice zajímavé utkání, které nabídlo po brance na obou stranách. Už v 7. minutě se Sigma dostala do vedení, když samostatný únik proměnil útočník Yunusa Muritala. Do zhruba 25. minuty byli domácí jasně lepší, ale velmi je pak zmrazila vyrovnávací branka Jakuba Řezníčka. Od té chvíle tahá za delší konec provazu Brno.
45+1'
45'
Dele Ola Israel dokázal odhlavičkovat centr Jiřího Texla, který mířil do pokutového území Sigmy Olomouc B.
44'
Amasi Emmanuel Moses se snažil něco vymyslet poblíž vápna po přihrávkách s Coufalem, ale nakonec míč ztratil.
43'
Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Roman Potočný).
42'
Jamborova přihrávka do běhu našla Kronuse, jenž přistrčil Novému, který ale centroval do připraveného Vepřeka.
41'
Řezníček hledal na straně volného Potočného, který ale zrovna vybíhal z ofsajdu, takže do hry se zapojit nemohl.
40'
Adam Kronus opět posílal do vápna prudký centr po zemi, došel si pro něj Tomáš Digaňa.
40'
Sudí za předchozí nedovolený zákrok domlouvá Štěpánu Langerovi.
38'
Na pravé straně se pro Zbrojovku otevírají volné prostory. Znovu to tam hosté zkusili, ale jeden z hráčů Brna zbytečně upadl ve vápně, neboť si chtěl vymodlit penaltu.
37'
Řezníček si vyměnil pozici s Potočným a tentokráte to zkusil z křídla, ale před obránce se nedostal.
36'
Adam Kronus poslal na malé vápno velmi nebezpečný přízemní centr, zakončení ale na řadu nepřišlo a vzápětí bude odkopávat Tomáš Digaňa.
35'
David Jambor zajímavě centroval, ale Sigma v defenzívě zapracovala dobře. Poté ale musela dávat pozor, poněvadž hosté byli nebezpeční po pravém křídle.
34'
Dele Ola Israel si pomohl nedovoleným zákrokem, když mu soupeř chtěl udělat kličku. Znovu budou moct svěřenci kouče Klusáčka poslat míč do vápna soupeře.
33'
Do práce musel Tomáš Digaňa, jenž si ale ránu z úhlu celkem bezpečně pokryl.
32'
Hosté měli k dispozici standardní situaci, kterou ale nerozehráli vůbec dobře. I tak na míči zůstávají.
30'
Z rychlého protiútoku ale Brno trestalo a přesně ve 30. minutě je tedy stav 1:1. Zhruba na penaltovém puntíku zůstal stát nehlídaný JAKUB ŘEZNÍČEK, který přízemní přihrávku svého kolegy umístil krásně pod břevno. 1:1.
29'
Pálil Štěpán Langer, jehož střela měla skvělý směr, ale letěla asi třicet centimetrů nad horní tyč. Kdyby to hráč s číslem 37 trefil lépe, byla by to výstavní branka.
28'
Yunusa Muritala pěknou patičkou našel Langera, který vracel balón pod sebe. Asi dva metry před pokutovým územím došlo k faulu, takže Sigma rozehraje přímý kop z kvalitní pozice.
26'
V šestnáctce Sigmy bylo hodně rušno, ale gólová střela na řadu nepřišla. Posléze to dalším centrem zkoušel Martin Nový.
26'
V pokutovém území domácích teď kraloval Vepřek. Brno bude kopat roh.
25'
Olomouc teď zbytečně ztratila míč ve středu pole a hosté se mohli vydat do kontru. Jakub Řezníček posunul balón na Potočného, který byl ale tělem zastaven. Zkušený křídelník sice chtěl penaltu, ale píšťalka sudího se neozvala.
24'
Řezníček, který zatím tolik ve hře není, byl pomalejší než Matys, jenž hlavou vrátil míč do rukavic gólmana.
23'
Po delší době se také celek v červených dresech snažil něco vymyslet na soupeřově polovině, ale pískán i máván byl ofsajd.
22'
Langer při standardní situaci poslal do pokutového území další zajímavý centr, který Brňané odhlavičkovali. Pravděpodobně to byl Lukáš Endl.
21'
Mikeš Cahel posílal do vápna centr, který byl zablokován. Tentokrát bude rozehrávat Olomouc, jež má územní převahu.
20'
Filip Uriča teď nezvládl zpracování poměrně prudké přihrávky. Brno tedy bude mít k dispozici autové vhazování na vlastní polovině.
18'
Velice zajímavě rozehraný roh v podání Sigmy. Celá brněnská defenzíva mířila na malé vápno, přičemž na hranici šestnáctky se ocitl volný Filip Uriča, jehož rána byla zablokovaná.
17'
Domácí dlouho obléhali území okolo brněnské branky, ale volný prostor se před nimi neotevřel.
16'
Divíšek poslal do olomouckého vápna nadýchaný centr, ten ale domácí odvrátili bez větších potíží. Po rychlém brejku vybojovala roh Sigma.
15'
Yunusa Muritala prodloužil míč za sebe, kam si nabíhal Uriča, ale k hracímu předmětu měl v daný moment blíže Martin Berkovec.
14'
Hosté zakopli míč, protože na trávníku zůstal sedět Roman Potočný, který tedy zřejmě má nějaký zdravotní problém.
13'
Jiří Spáčil dokázal zakončit centr Štěpána Langera, avšak balón napálil vysoko nad horní tyč brněnské svatyně.
12'
Odpískán byl nedovolený zákrok hostů. Sigma rozehraje standardní situaci.
11'
Josef Divíšek měl před sebou hromadu prostoru, ale zároveň jeho spoluhráči nebyli v náběhu. Tak zvolil pas na Davida Jambora, jenž rozehrávku Zbrojovky pozdržel.
9'
Nutno ale podotknout, že je velice sympatické, že oba celky myslí v úvodu především na ofenzívu. Zatím je ale efektivnější rezerva Sigmy.
7'
Olomouc B právě vstřelila branku!
Domácí se po skvělém vstupu do utkání po zásluze dočkali úvodní branky! YUNUSA MURITALA si pohlídal ofsajdovou past a naběhl si na perfektní přihrávku kolegy. Z levé strany pádil sám na brankáře, kterého překonal střelou po zemi k zadní tyči. 1:0.
6'
A z rohu jsme viděli další velkou šanci! Jeden z olomouckých hráčů nikým nehlídán hlavičkoval, ale Martin Berkovec vytáhl vynikající zákrok.
5'
Velmi pěkná akce! Filip Uriča se dostal okolo dvou hráčů a pak levačkou hledal z hranice šestnáctky místo u zadní tyče. Berkovec ale hrací předmět konečky prstů vyškrábl na roh.
4'
Jiří Texl si pomohl zpětnou přihrávkou na brankáře, takže Brno to bude zkoušet další postupnou akcí.
4'
Hosté na začátku čtvrté minuty podnikli zajímavý průnik pravou stranou, balón opět odkopl Matys.
3'
Na druhé straně poprvé zahrozil Filip Uriča. Vypadalo to, že se dostane do samostatného úniku a vstřelí i první branku, ale Berkovec mu skočil pod nohy čistým způsobem.
2'
Divíšek pěkným pasem našel rozběhnutého Potočného, jehož centr na Řezníčka zablokoval vracející se František Matys.
1'
Olomoučtí to hned na začátku zkusili dlouhým nákopem, ale ten adresáta nenašel. Rozehrávat bude Berkovec.
1'
Obě mužstva přicházejí na hrací plochu. Olomouc bude hrát v modrých dresech, Brno v červených.

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Cahel, Matys, Vepřek (C), Coufal – F. Uriča, Langer, Israel, J. Spáčil – Muritala, Moses.
Náhradníci: Koutný – A. Uriča, Fabiánek, Mikulenka, Jaja, Bednár, Šíp.
Trenér: Tomáš Janotka

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Nový, Endl, Toml, Divíšek – Kronus, Texl, Dav. Jambor, Smejkal, Potočný – Jak. Řezníček (C).
Náhradníci: Šiman – Hamza, Fousek, Granečný, Gaszczyk, Hladík, Koželuh.
Trenér: Luděk Klusáček

Rozhodčí: Opočenský – Dobrovolný, Šafránková.

SK SIGMA OLOMOUC B

Olomoucké béčko loňskou nováčkovskou sezonu zvládlo velice dobře, především díky povedenému začátku. Rezerva Sigmy nakonec skončila na osmé pozici a se záchranou ve druhé nejvyšší soutěži neměla vůbec žádné starosti. Přes léto tým opustil hlavní trenér Chromý, kterého nahradil bývalý kapitán Olomouce Tomáš Janotka. V prvním kole letošního ročníku hrála Sigma na hřišti Varnsdorfu, kde remizovala 1:1. V utkání od 20. minuty zásluhou Galuse vedla, ale těsně před pauzou srovnal Stránský a poté už žádná další branka nepadla. Dokáže Olomouc B zvládnout první domácí utkání i proti velkému favoritovi na postup?

FC ZBROJOVKA BRNO

Brněnská Zbrojovka neměla v první lize v uplynulé sezoně špatný podzim, jenže jaro se jí vůbec nepovedlo a nakonec skončila na posledním místě, tudíž rovnou sestoupila zpět do druhé ligy. Brno se mohlo zachránit v posledním kole nadstavby proti Zlínu, ale doma pouze remizovalo 0:0, což na záchranu nestačilo. V létě se v Brně děly věci. Mužstvo dle očekávání opustil trenér Martin Hašek, kterého nahradil Luděk Klusáček. Dále pak v organizaci Zbrojovky došlo i ke změně vlastnických struktur. Co se týče kádru, tým z moravské metropole posílili Roman Potočný, Martin Toml, Tomáš Smejkal, David Jambor, Oldřich Pragr, Nicolas Martinek, Adam Kronus a Pavel Gaszczyk, navíc z hostování se vrátil Martin Nový. Zpátky do svých klubů pak z hostování zamířili Daniel Souček, Šimon Falta, Mohamed Tijani a Filip Blecha. Smlouvy skončily Jakubu Nečasovi, Lukáši Rogožanovi, Janu Hlavicovi, Matěji Hrabinovi a Róbertu Matejovovi. Do Sparty na přestup pak odešel talentovaný Michal Ševčík. V prvním kole hráli Brňané proti Vlašimi, se kterou ale jen a pouze remizovali 1:1.
Hezké nedělní odpoledne při sledování utkání 2. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Fotbalisté SK Sigma Olomouc B dnes na domácí půdě přivítají celek FC Zbrojovka Brno. Začínáme v 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.