Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Dukla - 2. října 2023   17:30

Olomouc B
Olomouc B
0:1
(0:0)
Dukla
Dukla
52' Kozel
Olomouc B
Trefil – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Sláma (60. F. Uriča) – J. Spáčil, Langer – Mikulenka (74. Proniuk) – Israel (60. Moses), Fiala, Šíp (74. A. Uriča).
Koutný – Fabiánek, Matys.
Krejsa – Lakomý, Líkař.
Andrův stadion, Olomouc
277. diváků
Dukla
Šťovíček – Ullman, J. Jeřábek, Peterka (C), Hrubeš – Kozel, Barac – Moulis (69. Škoda), Matějka (90+2. Holiš), Šebrle (68. Douděra) – M. Červenka (63. Zeronik).
Rada – Buchvaldek, Vondrášek.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 9:6. Rohy: 5:4.
Pražská Dukla nakonec dokázala v pondělní dohrávce na Hané potvrdit roli favorita a ve druhé půli urvala vítězství na svou stranu díky nádherné trefě Davida Kozla ze standardní situace.

Dukla se tak dotahuje na pouhý jeden na bod na první Vyškov, Sigma naopak ztrácí další důležité body v opačných vodách spodku tabulky.
90+3'
90+3'
Prodloužený nákop Trefila končí pouze v rukavicích brankáře Dukly, tohle už je asi konečná pro domácí Sigmu.
90+2'
Střídání v týmu FK Dukla Praha:
ze hřiště odchází Lukáš Matějka, přichází Roman Holiš.
90+1'
Pražané vhazují z pravé strany hřiště, kouč Rada vybízí své svěřence k dlouhému autu.
90'
Dukla již takticky zdržuje hru u rohového praporku Sigmy, Hanákům utíká čas.
89'
Přetažený centr z levé strany ale končí pouze v zámezí, Šťovíček bude vykopávat.
88'
Hanáci si neporozuměli a dlouhý nákop je na krátká časový úsek připravil o míč, rychle se jej ale ještě před polovinou hřiště zmocnili zpět.
87'
Vepřek kroutil nádherný centr směrem na bránu, který byl ještě prodloužen hlavou jeho spoluhráče, bohužel pro domácí těsně vedle levé tyče!
86'
Hlavní sudí Krejsa ještě dopískává nedovolený zákrok Dukly, Olomouci se otevírá zajímavá příležitosti standardní situace.
85'
Hanáci se zmocnili míče a rychle jej vyváží na útočnou polovinu, centr z levé strany ale úspěch nepřinesl.
84'
Pražané uklidňují hru kombinaci na polovině hřiště a spoří cenné vteřinky s jednobrankovým náskokem.
83'
Proniuk nastartoval motory a snažil se doběhnout rychlý nákop za obranu, brankář Šťovíček byl u míče ale první a sebral jej do své moci.
Dnešní utkání sleduje 277 diváků.
82'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Jiří Spáčil).
81'
Dukla při autovém vhazování vytěžila dobrou půlminutu hry bez míče na travnatém pažitu, následně vhození do hry ale přineslo míč na kopačky pro domácí Hanáky.
80'
Sigma se snaží v závěrečných minutách o vytvoření tlaku, nedaří se jim ale najít recept na dobře fungující obranu soupeře. Nyní Dukla dokonce vyváží míč na polovinu hřiště.
79'
Drobný závar před bránou a střela zpoza vápna nakonec příliš vrásek Šťovíčkovi nenatropila, brankář Pražanů může vykopávat od své brány.
78'
Adam Uriča byl vyslán na zteč po pravé straně hřiště, pro svůj tým vybojoval alespoň rohový kop.
77'
Bednár výborně vystihl průnikovku na hrot a možná zamezil druhému gólu Dukly, následný útočný faul na Trefila přerušuje hru.
76'
Fiala se snažil protlačil po skvělém vystižění rozehrávky ve středu hřiště až do vápna, kde byl ale dobře odstaven obranou soupeře. Sigma nevytěžila gólové zakončení ani z následného drobného tlaku.
75'
Nepřesná rozehrávka Hanáků vytvořila možnost pro Duklu na rychlý kontr, hosté ale netrestají.
74'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Adam Uriča,
ze hřiště odchází Matěj Mikulenka, přichází Adam Proniuk.
73'
Faul na Fialu ve středu pole, Sigma bude rozehrávat.
72'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Jan Šťovíček).
71'
Hanáci po ataku po pravé straně nevytěžili z celé situace ani rohový kop. Šťovíček znovu rozehrává.
70'
Langer se pokusil najít nákopem za obranu Šípa, míč byl ale příliš dlouhý a ve svém území jej sbírá do své moci brankář Šťovíček.
69'
ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Michal Škoda.
68'
ze hřiště odchází Štěpán Šebrle, přichází Martin Douděra.
68'
Bednár přenesl hru na levou stranu hřiště, odkud letěl do vápna dlouhý míč na zadní tyč, Hanáci si začínají vytvářet dobrý tlak.
67'
Nákop na Moulse sebral svou hlavou Bednár a rozehrál kontr Sigmy, který ale končí na polovině hřiště.
66'
Fiala se skvěle individuálně protáhl po levé straně do pokutového území a sám nakonec i zakončil, jeho tvrdý pokus ale končí pouze na boční síti.
65'
Šebrle se řítil do vápna a přihrávkou pod sebe hledal spoluhráče dobíhající z druhé vlny, celou situaci ale uklidňuje obrana domácích odehráním míče do bezpečí.
64'
Dlouhý nákop z obrany sbírá brankář Šťovíček, Pražané pokračují s míčem na kopačkách.
63'
ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází Jakub Zeronik.
62'
Dukla zvláště po vstřelené brance diktuje tempo hry i nyní se musel činit brankář Trefil! Tvrdou ránu z voleje vytěsnil před sebe, kde dorážel ještě Červenka, útočník Dukly ale netrefuje brankové zařízení.
60'
ze hřiště odchází Dele Ola Israel, přichází Amasi Emmanuel Moses,
ze hřiště odchází Jiří Sláma, přichází Filip Uriča.
60'
Israel v ofsajdovém postavení nepříjemně dohrál Peterku, tentokrát bez karetního trestu.
59'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Jakub Barac).
58'
Dohady ohledně toho, kdo má vhazovat od postranní čáry, musí uklidňovat i hlavní sudí. Rozehrávat nakonec budou domácí.
57'
Peterkova rána zpoza vápna po teči pořádně prověřila reflexy Trefila, který i s přispěním štěstěny zastavil míč na cestě do brány.
56'
Dukle vstřelená branka vlila krev do žil. Další útočný výpad zastavuje obrana Sigmy pouze za cenu rohového kopu.
55'
Sigmácká rozehrávka standardky kroutila míč směrem na bránu, našla ale pouze hlavu Moulise, který odvrátil míč do bezpečí.
54'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Jiří Hrubeš).
52'
Dukla právě vstřelila branku!
Neuvěřitelná rána DAVIDA KOZLA otevírá skóre zápasu! Kozel skvělou ranou z neuvěřitelně ostrého úhlu ze standardky zaskočil i brankáře Trefila a trefou na zadní tyč gólem kola dává první gól Dukly v utkání.
52'
Další nedovolený zákrok domácích, tentokrát v blízkosti rohového praporku. Hanáci nyní hru výrazně kouskují.
51'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Jáchym Šíp).
50'
Červenka se po odrazu ve vápně z ničeho nic ocitl ve slibné střelecké příležitosti, z ostrého úhlu ale netrefuje prostor tří tyčí.
49'
Israel přepustil dlouhý nákop na pravé straně a Sigma se postupně dostávala blíže k bráně, jejich snahy ale zastavuje útočný faul.
48'
Hanáci z rohu velké nebezpečí nevytěžili, Dukla z rychlého kontru zahrozit nedokázala.
47'
Langer se pokusil vyslat do vápna Mikulenku, tomu se ale zamotal míč pod vlastními nohami. Sigma bude zahrávat alespoň roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
První půle na Andrově stadionu se obešla bez otevření brankového účtu, které ale mohl roztrhnout hned na začátku půle ve velmi dobré šanci Moulis.

Dukla v úvodních minutách klání diktovala tempo hry, nedařilo se jí ale příliš najít recept na zformovanou obranu Hanáků. Ti si následně sami vypracovali několik dobrých šancí, ani oni ovšem nakonec balón za brankovou čáru neprocedili.
45+2'
45+1'
Centr na bližší tyč ale nepřinesl žádné ohrožení Trefila, Hanáci naopak rozjeli rychlý kontr, ze kterého ale Delle Israel vytěžil pouze roh.
45'
Domácí obraně se nelíbil výrok sudího, který přisoudil rohový kop hostům z Dukly, budou to ale hosté, kdo se z závěrů poločasu dostává k dobré šanci otevřít skóre zápasu.
44'
Nepřehlednou situaci ve vápně Pražanů nedokázal potrestat Mikulenka, který se ocitl z ničeho nic s míčem dva metry před bránou, napálil je ale pouze do ležícího soupeře na brankové čáře.
43'
Důrazný zákrok Langera zastavuje útok Dukly, od rozhodčího se taky dostavuje důrazné varování před podobnými zákroky do dalšího průběhu duelu.
42'
Ullman nedal Šípovi u lajny ani centimetr místa a odstavil jej od balónu, Sigma ale bude vhazovat.
41'
Langer zakombinoval s Mikulenkou ve středu hřiště, nadýchaný nákop druhého jmenovaného ale odvrací hlavička Jeřábka.
40'
Šíp si výborně zpracoval dlouhý míč za obranu, ke smůle domácího týmu si jej ale příliš předkopl a ve vápně jej sbírá brankář Šťovíček.
39'
Ze standardky nakonec vyplynula nepřehledné situace ve vápně, kde nejprve z otočky pálil Šebrle, kterého z ještě bližší vzdálenosti brance napodobil Červenka, i jeho rána ale postrádala potřebný důraz a přesnost.
38'
Spáčilův zákrok uprostřed obranné poloviny neušel pozornosti Krejsy, který Dukle píská slibnou standardní situaci.
37'
Pražané lehce uklidňují hru na své polovině a pomalu chystají svou útočnou akci.
36'
Sigma rozjela rychlý kontr, na jehož konci byl na pravé straně se svým vysokým pokusem Delle Israel, jeho ránu pod horní tyč z ostrého úhlu vytěsnil brankář Šťovíček na rohový kop.
35'
Výborný centr Moulise z levé strany se snášel hned okolo dvojice jeho spoluhráčů, Duklákům se ale nepovedlo prosadit přes osobní obranu domácích hráčů.
34'
Fiala dostal skvělou průnikovou přihrávku, obráncem soupeře byl od míče ale bez větší námahy odstaven.
33'
Vepřek si v souboji jeden na jednoho bez potíží odstavil Matějku a vybojoval balón pro svůj tým.
32'
Dlouhý nákop z obranných řad byl dlouhý i na Šípa, brankář Šťovíček může rozehrávat od své brány.
31'
Šíp výborným centrem našel z druhé vlny dobíhajícího Mikulenku, který se nikým nebráněn dostal i ke střele před malým vápnem, jeho mířidla ale poslaly míč vysoko nad bránu Šťovíčka.
30'
Fiala už se dostával do stoprocentní příležitosti, ještě než stihl zakončit jej ale zastavuje píšťálka hlavního sudího.
29'
Rychlá kombinace Langer – Mikulenka – Šíp končí u posledně jmenovaného, jeho centr neprošel přes dobré dostoupení Ullmana.
28'
Slámův dlouhý nákop na Israele se neobešel bez tvrdého střetu s obráncem hostí, u míče ale po vhazování budou domácí.
27'
Peterka roztáhl hru k postranní čáře, Ullmanův pokus o průnikovku ale přečetl zkušený Vepřek a nedovolil Červenkovi protáhnout se do zakončení.
26'
Nepřesná kombinace Sigmy připravuje svěřence trenéra Janotky o možnost v rychlém sledu znovu zaútočit.
25'
A znovu byl u dobré šance Sigmy Mikulenka! Proti hradbě těl ale nedokázal procedit míč v nebezpečném prostoru až na bránu, Dukla odkopává do bezpečí.
24'
Mikulenka dostal výborný míč za obranu, který jej ale zároveň vyhnal do ostrého úhlu. Následný centr na Šípa neměl příliš nadějí na úspěch s ohledem na Šípovu výškovou vybavenost.
23'
Centr Langera ze standardní situace sebral do své moci brankář Šťovíček, jeho následná blesková rozehrávka ale končí pouze u obránců domácí Olomouce.
22'
Žlutá karta pro tým FK Dukla Praha (Ondřej Ullman).
21'
Dlouhý nákop z levé strany na hrot sbírá brankář Trefil bez větších obtíží.
20'
Dukla drží balón na svých kopačkách, aktivní napadání domácích ale nedává hostům vydechnout a nakonec Pražané míč ztrácí.
19'
Matějka vyzkoušel své štěstí zpoza šestnáctky, jeho rána ale netrefuje prostor tří tyčí. Trefil vykopává.
18'
Pražané se po delší odmlce ocitli před vápnem Sigmáků, prozatím ale pouze kombinují v prostoru daleko od brány.
17'
Šíp dostal skvělou průnikovkou Slámu do nebezpečné pozice, jeho pokus o centr ale nakonec nešťastně končí v zámezí.
16'
Fiala si naskakoval na prudký balón Slámy, kopačka Jeřábka ale odstavila kulatý nesmysl z ohně dřív, než útočník domácích zvládl svou hlavou zasáhnout a potenciálně poslat svůj pokus směrem na bránu.
15'
Hanáci poněkud krkolomně, ale přece jenom podrželi míč na polovině soupeře. Pokud o centr z levé strany ale Šípovi zblokovala pozorná obrana.
14'
Sláma vytlačil Moulise s míčem za postranní čáru, ovšem s vlastním přičiněním odehrání míče. Dukla si znovu začíná vytvářet tlak na půli soupeře.
13'
Moulisovo dohrání za polovinou hřiště se neobešlo bez důrazného výkřiku Šípa, Sigma bude rozehrávat.
12'
Pražané se snažili projít akcí na jeden dotek po pravé straně hřiště, vlastní nedorozumění je ale o balón připravuje.
11'
Hlavní rozhodčí důrazně domlouvá Ullmanovi po nedovoleném zákroku na středu hřiště, příště podobné provinění bude trestat žlutým kartónkem.
10'
Útočný faul zastavil snahy Sigmy o ohrožení brankáře Šťovíčka., stejným proviněním se ale následně předvedl u rohového praporku Moulis.
9'
Slavíček skvěle zblokoval pokus o centrovaný míč tak šikovně, že se ještě odrazil od protihráče až do zámezí. Trefil bude vykopávat od své brány.
8'
Dukla se dlouhým nákopem dostala blízko vápna soupeře, tentokrát ovšem z celé akce nevytěžila žádnou kloudnou útočnou akci.
7'
Peterka zastavil soupeře u lajny skluzem a posílá míč do zámezí.
6'
Matějka rozdal míč do pravé strany a Moulis hledal se spoluhráčem cestu pro míč do pokutového území, pokus o centr byl ale zblokován do zámezí.
5'
Šťovíček sebral bez potíží míč do rukavic a rozehrává na své spoluhráče. Úvod utkání patří jednoznačně hostům z Prahy.
4'
Jeřábek se velmi dobře dokázal vrátit a skluzem zastavit Šípa v jeho choutkách po rychlém protiútoku.
3'
Slavíček si pomohl při souboji u postranní čáry zatažením za dres, Dukla bude pokračovat s míčem na kopačkách.
2'
Moulis se z ničeho nic zjevil v první velké šanci utkání! Nedůrazná obrana Sigmy dovolila míči projít až na útočného hráče soupeře, který pálil z prostoru pokutového puntíku, brankář Trefil ale vytáhl jeho pokus na rohový kop.
1'
Dukla vyzkoušela poprvé své útočné štěstí po levé straně, hosty ale zastavuje ofsajd.
1'

SK Sigma Olomouc B: Trefil – Slavíček, Bednár, Vepřek (C), Sláma – J. Spáčil, Langer – Mikulenka – Israel, Fiala, Šíp.

Náhradníci: Koutný – Moses, Fabiánek, Matys, Proniuk, F. Uriča, A. Uriča.

Trenér: Tomáš Janotka.

FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman, J. Jeřábek, Peterka (C), Hrubeš – Kozel, Barac – Moulis, Matějka, Šebrle – M. Červenka.

Náhradníci: Rada – Holiš, Douděra, Buchvaldek, Škoda, Zeronik, Vondrášek.

Trenér: Petr Rada.

Rozhodčí: Krejsa – Lakomý, Líkař.
SK Sigma Olomouc B

Olomoucké béčko se po špatném vstupu do své druhé sezóny ve druhé nejvyšší soutěži dokázalo výsledkově vzchopit a tři utkání ze svých posledních čtyřech dotáhnout do vítězného konce.

Družina trenéra Janotky velmi smolně prohrála poslední utkání s Líšní, když své hosty během zápasu do ničeho nepustila a Langer neproměnil penaltu, bodově by se tak Hanáci potřebovali znovu vrátit na vítěznou vlnu, ač jim v této cestě bude stát jeden z doposud nejsilnějších protivníků.
FK Dukla Praha

Pražská Dukla se po loňském neúspěšném útoku alespoň na baráž o FORTUNA:LIGU může pyšnit prozatím velmi dobrým podzimem a po zásluze se vyhřívá na druhém místě tabulky.

Ztráta Vyškova s posledním Varnsdorfem navíc znamená, že celek z Prahy 6 může stáhnout náskok lídra na jediný bod, k tomu ztratila body i brněnská Zbrojovka na třetím místě, která nezvládla duel v Opavě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.