Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Chrudim - 30. března 2024   10:30

Prostějov
Prostějov
48' Harušťák  • 60' Štěrba
2:4
(0:2)
Chrudim
Chrudim
43' D. Látal   • 45+2' Mašek   • 77' Langhamer   • 83' Mašek
Prostějov
Mucha – Slaměna, J. Matoušek II (69. P. Jaroň), Matocha, Štěrba, Harušťák (84. Zapletal), Bednár, R. Látal, Bartolomeu (69. Jamiu), Malec, Koudelka (C) (46. M. Mach, 69. Habusta).
Vejmola – Rudzan.
Ondřej Pechanec
420 diváků
Chrudim
Floder – Jan Řezníček (C) (88. Borkovec), Záviška (88. Bauer), Kutík, D. Látal (74. Kesner), Langhamer, Mašek (90+2. Koukola), Skwarczek, F. Novotný, Míka, Toml.
Šerák – Kosek, Zvolánek.

Zápas je u konce. Domácí sice dokázali stáhnout i v deseti na 2:2, ale často propadávali v obraně a hráli hodně na riziko, čehož Chrudim nakonec využila a ještě přidala další dvě branky. Chrudim tak odváží všechny tři body, soupeř si nepřipíše nic a zůstane poslední.
90+4'
90+3'
Další přečíslení tři na dva Chrudim nevyřešila dobře. Hosté si dávali přednost, nakonec jeden z nich zakončil jen do obránce, který se stihl stáhnout.
90+2'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Tomáš Koukola.
90+1'
Domácí už ale nyní hodně chybují taky v útoku. Nedaří se jím přecházet po křídlech, středem už vůbec.
90'
Rohový kop se hostům moc nepovedl, míč Chrudimi utekl až na půlící čáru, a při další snaze o útok ho získali Prostějovští.
89'
Chrudim z další akce získala rohový kop, ačkoliv se to domácím, především lavičce, nezdálo.
88'
ze hřiště odchází Jan Řezníček, přichází Adam Borkovec,
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází David Bauer.
87'
Petr Jaroň si oběhl soupeře na levé straně, ale neměl komu přihrát. Nakonec to z úhlu vyzkoušel sám, jenže míč vmetl pouze k bližší tyči, kde byl připravený brankář.
86'
Prostějov se ještě snaží s výsledkem něco udělat, ale na útočné polovině už nyní moc neví kudy.
85'
Prostějov znovu propadl v obraně. Filip Novotný dostal míč a navedl si ho na střed. Zpoza vápna pak poslal výstavní ránu, která jen těsně přeletěla břevno.
84'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Jaroslav Harušťák, přichází Michal Zapletal.
83'
Chrudim právě vstřelila branku! Další zmar Prostějova. Ten nejdříve poslal míč z autového vhazování soupeři, z čehož pak pramenil další brejk. Ten byl sehrán na LUKÁŠE MAŠKA, který téměř od půlky běžel na branku už sám. Velkou šancí nepohrdnul, a přestože si gólman na míč sáhl, v cestě do branky mu nezamezil.
82'
Volný přímý kop z levé strany směřoval do vápna Patrik Slaměna. Našel ale pouze připravené obránce Chrudimi.
81'
Jaroslav Harušťák si nerozuměl s Jaroněm. Posílal mu míč na křídlo, Jaroň ale sbíhal zpátky k němu, a tak centr pohodlně sebrali hosté.
80'
Petr Jaroň velice dobře pressoval. Pod tlak dostal několik obránců a nakonec i gólmana, kterého málem taky okradl o míč.
79'
Radek Látal dostal žlutou kartu za zatažení soupeře za dres při Chrudimské akci před vápnem.
77'
Chrudim právě vstřelila branku! Hosté ale opět odskakují do vedení! Akce po autovém vhazování od střídaček pokračovala na pár přihrávek až do vápna, tam míč dostal DANIEL LANGHAMER, který si ho ještě trochu pokopnul směrem na střed, a následně ho skvěle uklidil do branky.
76'
Oba týmy si v posledních minutách již několikrát vyměnily míč. Ani jeden z nich ale nedokázal nijak ohrozit branku.
74'
ze hřiště odchází David Látal, přichází Ondřej Kesner.
73'
Chrudim dlouho kombinovala kolem vápna, ale nedařilo se jí najít cestu dovnitř. Na konec pálila z dálky, ale ránu zablokovala domácí obrana.
72'
Na druhé straně přízemní dlouhá rána od levé lajny, která ale jednoduše zaplula do rukavic brankáře Filipa Muchy.
71'
Patrik Slaměna si dlouho chystal míč na středu a neotvíral se mu prostor k přihrávce. Nakonec vypálil, ale trefil pouze jednoho z bránících hráčů.
70'
Petr Jaroň potáhl hru středem, následně zakombinoval s druhým příchozím, Jarmiou, ale ten nakonec opět hru přenesl až k branáři.
69'
ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Abdoulkarim Muhammed Jamiu,
ze hřiště odchází Marek Mach, přichází Jakub Habusta,
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Petr Jaroň.
67'
Jeden z domácích dostal v souboji ránu a nyní leží na trávníku, kde taky probíhá jeho ošetřování.
66'
Lukáš Mašek se dostal ve vápnu až k čáře, následně tedy centroval před branku, kam si ale jednoduše vyskočil Mucha.
65'
Po dalším útočném faulu opět Chrudim přišla o míč. Filip Mucha dlouho váhal s rozehrávkou. Nakonec ale míč poslal na hostující kopačky.
Dnešní utkání sleduje 420 diváků.
63'
Chrudimskou akci po pravé straně zbrzdil faul na Jakuba Matouška. Domácí míč stáhli k brankáři a pokračují dlouhým výkopem.
62'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Daniel Langhamer).
62'
Jan Záviška se dostal do vápna. Tam vyslal utaženou střelu po zemi na zadní tyč, kterou ale těsně minul levou tyč domácí branky.
60'
Prostějov právě vstřelil branku! Neuvěřitelně silné jsou dnes standardky domácích. Bartolomeu roh zprava zahrál skvěle na zadní tyč, kde byl jeho spoluhráč úplně sám. Ten však nehlavičkoval přímo, míč spíš posunul JANU ŠTĚRBOVI, který vstřelil branku.
59'
Ale ani prostějovský brejku po pravé straně nevyšel. Chyběla tomu dobrá finální přihrávka. Chrudim se ale ještě úplně neubránila, domácí pokračují v kombinaci.
58'
Hostující tým měl k dispozici rohový kop zprava, ale nezahrál ho vůbec dobře. Míč poslal pouze na hlavu jednoho z domácích nejdále od branky.
57'
Chrudim znovu unikla do brejku. Ten nakonec řešila zakončením prvního hráče, který ale z pravé strany trefil pouze brankáře Muchu. Ten míč vyrazil těsně nad svou branku.
56'
Prostějov ve střední pasáži hřiště hraje velice dobře. Chrudim si musí často pomáhat fauly. Nyní přišel jeden na půlící čáře, a Bartolomeu tam bude zahrávat volný kop.
55'
Jaroslav Harušťák získal míč na středu a protáhl ho až na levé křídlo. Následně míč naservíroval před vápno na Patrika Slaměnu, který si ho připravil a pálil těsně nad víko branky.
54'
Prostějov centroval z pravé strany, jenže akci následně řešil velice špatně, Chrudim získala míč a znovu se dostala do brejku. Prostějov hrozí a v útoku si tvoří šance, ale to vše za cenu volné a vysoko vytažené obrany.
53'
U laviček přišlo několik vzdušných soubojů za sebou. Nakonec z nich Chrudim vytěžila autové vhazování.
52'
Filip Mucha zlikvidoval nebezpečný centr z levé strany. Míč ale pouze vyrazil, a dostal se k němu jiný fotbalista Chrudimi, který ale pálil mimo.
51'
Tomáš Malec velice dobře získal míč u laviček a propasíroval ho až k vápnu. Tam po chvíli hlavičkoval Malec, ale jen jednoduše do náruče brankáře.
50'
Bartolomeu se zhostil dalšího rohového kopu, opět zprava. Míč znovu nebezpečně propadl do vápna hostů, ale tentokrát si to už obrana pohlídala.
48'
Prostějov právě vstřelil branku! Domácí konečně zužitkovali standardku, ze kterých dnes tak moc hrozili. Konkrétně to byl rohový kop z pravé strany, který byl sehrán k zadní tyči, kde brankáře překonal JAROSLAV HARUŠŤÁK.
47'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Lukáš Mašek).
47'
Hned z úvodu druhé části měl velkou příležitost David Látal, před kterým se ve vápnu uvolnil prostor, ale hráč Chrudimi poslal míč ve vyložené příležitosti asi tři metry nad branku.
46'
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází Marek Mach.
46'
Utkání, které se pro Prostějov nevyvíjelo špatně, nakonec směřuje k opravdové pohromě. Nejdříve aktivní domácí dostali už ve 20. minutě červenou kartu, i přesto si ale tvořili šance, a ty soupeřovy likvidovali. Hosté ale otevřeli skóre těsně před koncem prvního poločasu. V posledních sekundách nastavení měli domácí velkou šanci na srovnání po rohovém kopu, jenže ji neproměnili, a naopak pustili soupeře do rychlého brejku, který skončil gólem na druhé straně.
45+2'
45+2'
Chrudim právě vstřelila branku! Tak tohle je velká pohroma pro domácí. Ti měli obrovskou příležitost ke srovnání, po dobrém rohovém kopu ale pustili soupeře do rychlého brejku, a dokonce přečíslení snad tři na jednoho. To Chrudim vyřešila skvěle a LUKÁŠ MAŠEK zakončoval už do prázdné svatyně.
45+2'
Rozehrávky rohového kopu se zhostil Robert Bartololomeu. A rozehrál ho velice dobře. Několik hráčů doráželo, hlavičkovalo, ale nedokázalo míč poslat do sítě.
45+1'
Bartolomeu dobře uvolnil před vápno Koudelku. Ten si míč chystal dlouho, nakonec pálil jen do obrany, od které se ale míč odrazil alespoň na rohový kop.
43'
Chrudim právě vstřelila branku! Hosté nyní už využili jednu z šancí, která se jim nabídla. Nejdříve Prostějov zbytečně ztratil míč na útočné polovině, soupeř pak přešel do rychlého brejku, který ale řešil po centru z pravé strany pouze zakončením do brankáře. Od toho se míč ale odrazil a DAVID LÁTAL ho, znovu se zásahem gólmana, nakonec dostal do branky.
42'
Chrudimští s dalším pokusem, znovu ale neuspěli. Při následném výkopu přišel navíc faul na půlce. Standardka pro Prostějov.
41'
Robert Bartolomeu tentokrát na pravé straně. Jeho lob z kraje hřiště ale mířil pouze do rukou hostujícího gólmana Jiřího Flodera.
40'
Jan Řezníček fauloval zezadu soupeře sprintujícího podél pravé lajny. Jasná žlutá karta pro hostujícího kapitána.
39'
Na druhé straně velký závar, který ale skončil pouze rohovým kopem. Ten byl rozehrán centrem na Filipa Novotného, který ale míč dostal pouze k obraně soupeře.
38'
Jakub Matoušek se uvolnil na pravé straně a mír se k němu dostal dlouhým lobem. Hráč, stojící na hranici malého vápna, pálil z voleje na zadní tyč, ale branku hodně minul.
36'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Adam Bednár).
36'
Filip Novotný předvedl parádní sprint podél pravé lajny až do vápna. Přitom nechal totálně za sebou Harušťáka, který byl k brance blíž, ale vůbec ho nestíhal. Nakonec však přišel parádní čistý skluz ve vápně.
35'
Další akce hostů po pravé straně. Jan Záviška po sprintu poslal přízemní centr, který ale nasměroval pouze do náruče gólmana 1. SK.
34'
Kapitán hostů Jan Řezníček dostal míč do vápna, uvolnil se obránci, a následně z levé strany vyslal krásnou zatočenou ránu, která jen o pár centimetrů minula pravou tyčku.
33'
Chrudim se dostala k brance soupeře, ale Prostějov dobře situaci zvládl, a dokonce vyvezl balon až k brance soupeře. Nezakončil to ale střelou.
32'
Hosté potáhli akci po pravé straně podél lajny. Následně hlavičkovali, ale míč šel několik metrů nad branku. Pokračuje se odkopem Filipa Muchy.
31'
Půl hodinka hry je za námi. Prostějov hraje od 20. minuty už jen v deseti, ale paradoxně je lepším mužstvem na hřišti a tvoří si mnohem více šancí.
30'
Do dobré šance se dostal David Látal. Ten se ve vápně uvolnil na levé straně, ale jeho střela nebyla dobrá. Míč si chystal dlouho a nakonec pálil jen do dobíhajícího obránce.
29'
Hosté dostali výhodu po faulu ve hře na pravé straně. Míč ale poslali do ofsajdu, a tak se o šanci připravili.
28'
Domácí se hodně zlobí, centr za obranu totiž mířil na Jakuba Matouška, který se dostal do vápna, ale srazil se s brankářem Floderem. Sudí jednoznačně odmítl faul, což se Prostějovským zdálo jako velice špatné rozhodnutí.
27'
Na druhé straně z ničeho nic dobrý pokus jednoho z hostů, který vypálil ještě před vápnem, ale razantní střelou nakonec branku domácího celku minul.
26'
Prostějov se dostal do brejku, od svého rohového praporku až k vápnu soupeře. Z levé strany napřáhl a vypálil Marek Matocha, který ale branku minul.
25'
Vhazování se ujal Matoušek. Hodil ho do vápna, ale míč pouze po chvíli doputoval ke gólmanu Jiřímu Floderovi.
24'
Slaměna dobře vyvezl míč na útočnou polovinu. Prostějov to pak zkoušel po levé straně, soupeř mu míč vykopl do autu.
23'
Jeden z členů realizačního týmu domácího celku obdržel žlutou kartu za poznámky k výkonu sudího.
21'
Chrudim, který teď bude hrát sedmdesátiminutovou přesilovku, se snaží rychle kombinovat u vápna. Zatím ale nenachází pozice pro střelu.
19'
Marek Matocha fauloval a sudí znovu vytáhl žlutou kartu, což znamená, že Prostějov půjde do deseti už ve dvacáté minutě. Velké oslabení pro domácí. Na stadionu ještě vznikly zmatky, když bylo vyhlášeno, že první prostějovskou žlutou kartu obdržel Bednár, ale ve skutečnosti ji obdržel Matocha, a proto je nyní vyloučen.
18'
Chrudimští si kopli roh. Ten si vzal na starost Michal Skwarczek, jenže míč centrem zakončil pouze do náruče domácího gólmana Muchy.
17'
Lukáš Mašek zatočil centr z pravé strany do velkého vápna na Jana Řezníčka, Kapitán Chrudimi ale nepředvedl podařenou hlavičku.
16'
Jiří Floder si nyní hodně zahrával. S rozehrávkou stále váhal, až se u něj zjevili dva protihráči. Nakonec zvládl rozehrát, ale bylo to opravdu těsné.
15'
Bartolomeu unikl po levé straně, odkud pak vyslal centr. Ten se mu ale úplně nezdařil, a našel tak pouze obránce v červených dresech.
13'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Marek Matocha).
13'
Domácí po rychlé akci vytěžili rohový kop. Na ten se nakonec postavil Robert Bartolomeu, který poslal dobrý centr na zadní tyč na Jakuba Matouška. Ten si nachytal míč a okamžitě vypálil, ale jeho nadějnou ránu nakonec zablokoval hlavou jeden z hostů.
12'
Hosté to nyní zkoušeli centrem z pravé strany, ten ale mířil až za branku, kterou střeží Fillip Mucha.
11'
Po ošetřování Jakuba Štěrby na hřišti, se hráč přesunul za čáru a hra může pokračovat.
9'
Po autovém vhazování přišel vzdušný souboj kousek od střídaček. Při tom Jan Štěrba dostal ránu do hlavy a praštil sebou o zem. Vypadalo to strašně, okamžitě se k němu seběhli lékaři. Po chvíli se ale hráč naštěstí zvedl a vypadá to, že bude pokračovat.
8'
Jakub Matoušek to myslel dobře a z pravé strany se snažil centrovat na růžek vápna, ale tam se k míči dostal rychleji jeden z hostů.
7'
Radek Látal velice dobře centroval po zemi z pravého křídla, ale jeho spoluhráč se na míči ve vápně trochu zamotal, a ztratil ho.
6'
Jeden z hráčů se snažil přenést hru dlouhým nákopem na levé křídlo, kde operoval Robert Bartolomeu, který ale nestihl doběhnout míč před brankářem Floderem.
5'
Opět se nyní Prostějov snažil uniknout po pravé straně, kde ale došlo k faulu přímo před lavičkou domácích. Hra tedy bude pokračovat volným kopem.
4'
Jan Záviška parádně přenesl hru ze středu na pravé křídlo, jenže Filip Novotný neměl tolik sil, aby míč doběhl.
3'
Prostějov dobře ukradl soupeři míč. Následně se snažil akci potáhnout po pravé straně, ale Jakubu Matouškovi míč unikl do autu.
2'
První poločas začal. Výkopu se zhostili domácí fotbalisté. Ti oblékli klasickou pruhovanou modro-bílou variantu, zatímco hostující tým nastoupil v kompletně červené sadě.
1'

1. SK Prostějov: Mucha – Slaměna, J. Matoušek II, Matocha, Štěrba, Harušťák, Bednár, R. Látal, Bartolomeu, Malec, Koudelka (C).
Náhradníci: Vejmola – Rudzan, P. Jaroň, Jamiu, Habusta, Zapletal, M. Mach.
Trenér: Radim Kučera

MFK Chrudim: Floder – Jan Řezníček (C), Záviška, Kutík, D. Látal, Langhamer, Mašek, Skwarczek, F. Novotný, Míka, Toml.
Náhradníci: Šerák – Borkovec, Kesner, Bauer, Kosek, Zvolánek, Koukola.
Trenér: Radek Kronďák

Rozhodčí: Ondřej Pechanec.
Vítám vás u zápasu 20. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém se střetne domácí Prostějov s hostující Chrudimí. Označení domácí u Prostějova zase tolik neplatí, jelikož Prostějovští stále hrají v azylu v olomoucké Holici na stadionu HFK. Aktuálně se domácí propadli až na poslední místo tabulky, kde disponují 18 body. Chrudim je na tom značně lépe, je totiž sedmá, ačkoliv má pouze o 9 bodů víc. Prostějovu se na jaře podařilo porazit pouze Sigmu B, v měření sil se Spartou B a s Vlašimí hanácký tým neobstál. To Chrudim už zaznamenala všechny výsledky, které mohla. Remizovala s Táborskem, prohrála shodně se Spartou B, ale minule porazila Zbrojovku Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.