Fotbalová národní liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Sparta B - 2. srpna 2023   17:00

Prostějov
Prostějov
39' Malec  • 82' Malec  • 88' Gábriš
3:3
(1:2)
Sparta B
Sparta B
3' Kaštánek   • 12' Schánělec   • 81' Mokrovics
Prostějov
Vejmola – Elbel, K. Spáčil (87. Bolf), Schaffartzik (C), Bartoš (62. Moučka) – Habusta (62. Macháček), Slaměna (84. Gábriš) – Cienciala (46. P. Jaroň), Koudelka, Bartolomeu – Malec.
Krynskyj – Zapletal.
Michael Kvítek – Jiří Kříž, Lukáš Matoušek
Stadion 1. HFK Olomouc
720 diváků
Sparta B
Surovčík – Gomez (65. Kukučka), Ševínský, Vydra – Ryneš (65. Hodouš), Kaštánek (C), Horák (83. Tošnar), Váňa – J. Pešek (65. Mokrovics), Rus (59. Cissé), Schánělec.
E. Kolář – Goljan.

V první půli to sice vypadalo, že Sparta nedá domácím čuchnout, pak se ale utkání vyrovnalo a mělo vše, co si fotbalový fanoušek přeje. Po dramatickém závěru se nakonec oba týmy rozešly remízou.
90+6'
90+4'
Jaroň si nabíhal k bráně, rozhodčí však přerušil hru kvůli ofsajdu, z této akce tedy nic nebude.
90+4'
Ti ale moc daleko nedošli, následuje odkop od hostující brány.
90+4'
Kaštánek se vyhnul několika hráčům, pak ale narazil, a tak míč přebírají domácí.
90+3'
Prostějov pokračuje v aktivní hře, jenže se jim nedaří protáhnout k bráně.
90+2'
Cissé to zkoušel z levé strany, ale následuje odkop od brány.
90+1'
Jaroň se postaral o to, aby domácí mohli rozehrát ze zámezí.
90+1'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Koudelka).
89'
Na druhé straně se pokusil odpovědět Schánělec, avšak teď byl Vejmola na místě a zasáhl.
88'
Prostějov právě vstřelil branku!
To je drama! Po přesunu na útočnou polovinu se k bráně vydal ŠIMON GABRIŠ, Surovčík si vyběhl hodně ven a s domácím hráčem se srazil, nicméně balón doputoval do brány, je tedy srovnáno.
87'
Karel Spáčil už není schopen pokračovat v zápase, proto přichází Jakub Bolf.
86'
Spáčil je po předchozím zákroku hodně otřesený, nyní dochází k jeho ošetření.
85'
Prostějov se rychle snaží znovu dostat k bráně, Macháček svým centrem našel Moučku, který však zamířil hodně nad bránu, Prostějov je ale v posledních minutách hodně aktivní.
84'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Šimon Gábriš.
83'
Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
ze hřiště odchází Roman Horák, přichází Jakub Tošnar.
82'
Domácí však rychle odpovídají, po rychlém přesunu na druhou stranu se z těsné blízkosti hlavičkou trefuje TOMÁŠ MALEC.
81'
Sparta B právě vstřelila branku!
Teď už se hosté mohou radovat, prudkou ránu ROMANA MOKROVICSE zpoza šestnáctky domácí brankář nedokázal vyrazit, proto se Sparta dostává do vedení o dva góly.
79'
Kaštánek vybojoval rohový kop, ten nebyl rozehrán ideálně, i tak ale Sparta zůstává na útočné polovině.
78'
Sparťané se po nedovoleném zákroku jednoho z domácích hráčů staví ke standardní situaci.
77'
Po přihrávce Jaroně střílel Elbel, míč se kroutil před bránu, ale defenziva Sparty nezaváhala.
75'
Sparta rozehrála ze zámezí, moc dlouho ale balón neudržela, přebírají ho domácí.
72'
Přihrávka na Jaroně byla příliš dlouhá, Prostějov proto přichází o balón.
70'
Výborný centr Váni do vápna, Mokrovics si ale balón nestihl zpracovat na hrací ploše, proto následuje odkop od branky.
69'
Prostějov však rychle otočil směr hry, Malec se znovu hnal k bráně, tam ale došlo ke srážce s gólmanem a obráncem a hra je přerušena.
68'
Domácím se to sice moc nelíbí, ale rozhodčí přerušil hru kvůli jejich faulu na středu hřiště.
67'
Prostějovská snaha se vyplácí, po rohovém kopu zasáhl Surovčík jen tak tak!
Dnešní utkání sleduje 720 diváků.
67'
Jaroň si zpracoval míč a vyslal své spoluhráče do útoku, nicméně sparťanská obrana všechny střely vyráží.
65'
ze hřiště odchází James Gomez, přichází Ondřej Kukučka,
ze hřiště odchází Matěj Ryneš, přichází Petr Hodouš,
ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Roman Mokrovics.
64'
Ve velké příležitosti se ocitl Malec, ale Surovčík proti němu na poslední chvíli zasáhl.
62'
ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází David Macháček,
ze hřiště odchází Vojtěch Bartoš, přichází David Moučka.
61'
Jaroň si vytvořil prostor na pravé straně, jeho tvrdou ránu vyrazil Gomez za bránu, Prostějov proto bude zahrávat rohový kop.
61'
Elbel se zbavil napadajícího hráče, nicméně jeho spoluhráči míč neudrželi na trávníku, takže pokračuje Sparta.
59'
ze hřiště odchází Daniel Rus, přichází Amath Cissé.
58'
Hra je znovu přerušena kvůli zákroku na Peška, i teď se k rozehrávce staví Gomez.
58'
Gomez se postará o rozehrávku ze zámezí, Prostějov totiž balón neudržel na hrací ploše.
55'
Slaměna zazmatkoval u vlastní brány, díky tomu Sparta získala balón, nakonec však z jejich kopaček žádná střela nepřišla, takže Vejmola zasahovat nemusel.
53'
Další zákrok má Vejmola, který lapil zakončení Vydry.
52'
Velké zaváhání v podání hostující obrany, na bránu proto běžel úplně osamocený Koudelky, z hranice šestnáctky vypálil, jenže bránu o malý kousek minul.
50'
Centr sparťanského hráče před bránu skončil u domácích, poté se na útočnou polovinu vydal Koudelka, nicméně defenziva Sparty zasáhla včas.
49'
Střela Koudelky byla hodně ostrá, avšak doletěla jen na boční síť brány.
47'
Petr Jaroň sprintoval po pravé straně, už to vypadalo, že se dostane do dobré střelecké pozice, jenže byl faulován, Jamesem Gomezem, který za tento zákrok dostal žlutou kartu.
46'
Sparta se dostala k míči poté, co domácí faulovali.
46'
ze hřiště odchází Lukáš Cienciala, přichází Petr Jaroň.
46'
Sparta má od prvních minut převahu, už ve třetí minutě šla do vedení díky trefě kapitána Kaštánka, druhý gól pak navíc přidal Schánělec, byť byli hosté mnohem aktivnější a přesnější, skórovali i domácí, když se ve 39. minutě prosadil Malec.
45+1'
45+1'
Pešek se po ní sice dostal ke střele, ale ta jen skončila u připravené defenzivy.
45+1'
A hned na začátku nastaveného času má Sparta standardní situaci.
44'
Po rohovém kopu Prostějova žádné nebezpečí nepřišlo, Surovčík si letící balón pohlídal.
43'
Pešek na nic nečekal a zleva vystřelil na Vejmolu, ten ale balón viděl a schoval ho do své náruče.
42'
Chvíli to vypadalo, že před sparťanskou bránou došlo k faulu na domácího hráče, ale rozhodčí zůstává v klidu, o nic vážného tedy nešlo a Surovčík se postará o odkop od brány.
39'
Bartolomeu se postaral o skvělou přihrávku do vápna, kde se nejlépe zorientoval TOMÁŠ MALEC, jenž hlavičkou usměrnil míč k zadní tyči.
38'
Ryneš zmátl bránícího hráče, proto mohl v klidu centrovat před bránu, kde zakončoval Schánělec, ale balón letěl vedle.
37'
Sparta bude kopat rohový kop.
35'
Prostějovští teď vystoupili hodně dopředu, Sparta proto nemá prostor na rozehrávku.
34'
Na pravé straně se ocitl nikým nehlídaný Bartoš, jeho ránu Surovčík vyrazil mimo.
33'
Rus si na pravé straně počkal na přihrávku od Gomeze, jenže balón se mu nepodařilo zpracovat tak dobře, aby mohl zakončit.
32'
Nartoš se postaral o vhazování ze zámezí, pak domácí začali od gólmana, protože neměli prostor na to, aby šli dopředu.
31'
Prostějovští na útočné polovině chybovali, toho ale Sparta nevyužila, protože nepřesná přihrávka skončila na kopačkách domácí obrany.
30'
Bartolomeu se přesunul po levé straně, jeho následnou přihrávku do malého vápna ale hostující defenziva vyrazila do autu.
29'
V šestnáctce před domácí brankou došlo k faulu hostujícího hráče, hra je tedy přerušena a následovat bude odkop od brány.
28'
Pešek nasadil obrovskou rychlost, pronikl po pravé straně a přihrál před bránu Schánělcovi, toho si však domácí obrana pohlídala.
27'
Surovčík posílal balón na pravou stranu Rusovi, ten byl ale napadán prostějovským obráncem a míč neudržel.
26'
Sparta má k dispozici další standardku, rozehraje ji Kaštánek.
24'
Ten hosté rychle odvrátili daleko od brány, navíc před sparťanskou bránou zůstali ležet dva hráči, a tak teď dochází k jejich ošetřování.
23'
Dobrý náběh Ciencialy po levé straně, Surovčík si s jeho střelou sice poradil, ale bude následovat rohový kop.
22'
Schánělec se dral za míčem, ten nakonec doletěl až do zámezí.
21'
Prostějov je teď při chuti, z pravé strany to zkusil Bartolomeu, jenže trefil jen boční síť, a tak bude následovat odkop od brány.
21'
Velká šance v podání prostějovských fotbalistů, sražený míč ale bránu těsně minul.
19'
Kaštánek našel Peška, který vypálil zpoza vápna, nicméně balón letěl nad bránu, takže si domácí brankář žádný zákrok nepřipsal.
18'
Prostějov se nyní dostal hodně blízko k bráně, ale střelecký pokus byl hodně pomalý na to, aby proletěl za záda hostujícího brankáře.
17'
Surovčík zvolil krátkou rozehrávku, následná střela na domácí branku skončila v náruči Vejmoly.
15'
Prostějovští se ani teď k ničemu nedostali, ve hře znovu pokračuje Sparta.
14'
Bartoš sice odzbrojil hostujícího Peška, pak se ale balón odrazil k Rusovi, jenže ten si balón nezpracoval ideálně.
13'
Hosté začali od vlastní branky a postupně se přesouvají na druhou stranu.
12'
Teď už ale hosté vedou o dvě branky. První střelu TOMÁŠE SCHÁNĚLCE sice Luděk Vejmola vyrazil, jenže pak hlavičkoval před branku Daniel Rus a první jmenovaný už se v této situaci nemýlil.
11'
Pešek se šikovně vyhnul domácímu obránci, míč si ale zpracovával příliš dlouho, takže se nakonec k žádné střele nedostal.
10'
Hostující defenziva dělá Prostějovu velké problémy, Sparta má míč stále pod kontrolou.
8'
Sparťané se stále drží na útočné polovině, centr z pravé strany však skončil na hlavičce domácího hráče, takže z toho nic nebylo.
7'
Malá domů v podání hostujícího celku, teď už ale Sparta znovu postupuje dopředu a domácí mají problém pražský útok zastavit.
5'
Slaměna byl u středové čáry faulován, proto rozhodčí přerušil hru.
4'
Pešek se pokusil zastavit míč na hrací ploše, ale nestihl to, uvidíme tak odkop od domácí brány.
4'
Hodně špatný odkop domácího gólmana skončil u Kaštánka, hosté však nemají kudy projít přes prostějovskou obranu, takže se vrací k vlastní bráně.
3'
DANIEL KAŠTÁNEK nejdříve na středu hřiště získal balón, poté poslal své spoluhráče k bráně, nakonec se sám hostující kapitán prosadil střelou z pravé strany.
2'
Domácí se provinili faulem, rozehrávat proto znovu budou hosté.
1'
Sparťané se vrhli na útočnou polovinu a budou vhazovat ze zámezí.
1'

1. SK Prostějov: Vejmola – Elbel, K. Spáčil, Schaffartzik (C), Bartoš – Habusta, Slaměna – Cienciala, Koudelka, Bartolomeu – Malec.
Náhradníci: Krynskyj – Zapletal, Bolf, Moučka, Macháček, Gábriš, P. Jaroň.
Trenér: Michal Šmarda

AC Sparta Praha B: Surovčík – Gomez, Ševínský, Vydra – Ryneš, Kaštánek (C), Horák, Váňa – J. Pešek, Rus, Schánělec.
Náhradníci: E. Kolář – Goljan, Kukučka, Hodouš, Tošnar, Mokrovics, Cissé.
Trenér: Petr Janoušek

Rozhodčí: Michael Kvítek – Jiří Kříž, Lukáš Matoušek.
Sparta zatím v nové sezóně nepoznala chuť vítězství, po dvou kolech je tak bez bodu. Sparťané se nejdříve postavili proti Dukle, která nakonec zvítězila 4:1. O týden později došlo k měření sil s Táborskem, hrál se sice vyrovnaný fotbal, ale více štěstí měl jihočeský celek, recept na gólmana Táborska nikdo nenašel, a tak Sparta svému soupeři podlehla 0:1.
Domácí Prostějov dnes odehraje druhé utkání v azylu na hřišti 1. HFK Olomouc, v tom prvním svěřenci Michala Šmardy porazili nováčka soutěže Žižkov. Rozhodně se ale nejednalo o jednoduchý souboj, o výhře Prostějova se totiž rozhodlo až v 88. minutě. V následujícím kole vyrazili prostějovští fotbalisté do Kroměříže, kde sice měli k dispozici penaltu, ale tu se jim nepodařilo využít, naopak Hanácká Slavia skórovala hned třikrát.
Přeji krásné středeční odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, společně dnes budeme sledovat zápas 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém se 1. SK Prostějov postaví proti rezervě pražské Sparty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.