Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Příbram - 22. září 2023   16:30

Táborsko
Táborsko
0:1
(0:0)
Příbram
Příbram
90+1' Skopec (vl.)
Táborsko
Pastornický – P. Plachý, Foltyn, Koné, Tusjak – Varačka (60. J. Mach), Bláha (87. Kalousek), Kateřiňák (C) (78. Javorek), Dordić, Skopec – J. Matoušek I (60. Šašinka).
Kerl – Šplíchal, Sojka.
Starý – Kříž, Váňa
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
812 diváků
Příbram
Melichar – Jahić, Fišl, Antwi, Švestka – Hušbauer (C), Vokřínek, Dav. Krch (83. Brabec), Jandera – Nečas (69. Anih), Nkwinga (69. Andronikou).
Smrkovský – Jelínek, J. Štěpánek, Nsunzu.

90+9'
Konec zápasu. O osudu utkání rozhodl nakonec hodně diskutovaný gól ze samotného závěru, Příbram vítězí v Táboře 1:0. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda.
90+8'
Domácí se snaží o vyrovnání, zatím marně.
90+1'
Příbram právě vstřelila branku! Po standardní situaci se hosté prosadili ze zmatku ve vápně. Čtyři minuty se diskutovalo, domácí vehementně protestovali, že Příbramští zahráli rukou, ale ani rozčilený trenér Nádvorník a asistent Zeman s důkazem na tabletu s rozhodnutím sudích nepohnuli. Míč jako poslední tečoval do branky DAVID SKOPEC, Příbram tak vede v Táboře 1:0 díky vlastnímu gólu.
90+1'
Velké diskuze! Příbram dala gól, ale domácí protestují, že hráli hosté rukou!
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty.
90'
Příbramští vybojovali faul a od lajny zřejmě poletí centr do vápna.
87'
Dordič dostal krásnou přihrávku po levé straně, nerozhodl se odcentrovat a pálil levačkou – jako dnes obvykle mimo branku.
87'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Ondřej Bláha, přichází Marek Kalousek.
85'
Domácí zahrávali roh, po němž rozhodčí Starý píská útočný faul.
83'
Střídání v týmu FK Příbram:
ze hřiště odchází David Krch, přichází Jan Brabec.
83'
Koné ztratil balon a nabídl Anihovi zakončení, s nímž si Pastornický poradil.
81'
Táborští nevyužili ani standardku z ideální pozice před vápnem, balon po ní letěl opět mimo tyče.
80'
Dnešní utkání sleduje 812 diváků.
78'
ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Petr Javorek.
78'
Tusjak předvedl nepovedený centr a domácí střídají.
76'
Vokřínek se dostal po pravé straně dále na polovinu Táborska, jeho centr ale domácí uklidili do bezpečí.
74'
Domácí mají převahu, jenže z ní nic nevytěží.
70'
Dordič našel šikovnou patičkou Tusjaka, toho však hosté vytlačili do autu.
69'
ze hřiště odchází Vinny Loic Nkwinga, přichází Theodoros Andronikou,
ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Emmanuel Anih.
68'
Poprvé vystřídají také hosté.
66'
K hlavičce se dral Šašinka, přesné zakončení ale fanoušci znovu neviděli.
65'
Postup Táborska zastavili hosté faulem a vypadá to, že do vápna poletí další nebezpečný míč.
63'
Další nepřesný nákop kupředu v podání domácího týmu.
62'
Domácí snaha začíná opět od Pastornického.
60'
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Jakub Šašinka,
ze hřiště odchází Matouš Varačka, přichází Jan Mach.
58'
Domácí už pomalu chystají první dvojici střídání.
55'
Žlutá karta pro tým FK Příbram (Vinny Loic Nkwinga).
53'
Pastornický rychle rozehrál rukou až k půlce hřiště na Dordiče, který našel zleva nabíhajícího Kateřiňáka. Kapitán Táborska ale s gólovou šancí naložil prachbídně a sám proti Melicharovi branku jen přestřelil.
51'
Dordič se dostal k dalšímu zakončení z vápna a opět pálil mimo tři tyče.
49'
Dordič upaloval s míčem z půlky hřiště podél lajny, přelstil i obránce a poslal balon před branku. Ke smůle domácích na Dordičův přízemní centr nikdo řádně nezareagoval, nejblíže měl k zakončení asi Varačka.
48'
Pastornický přečetl situaci a došel si pro nákop za obranu.
46'
Domác hned zahrozili zleva, Melichar si ale pro míč došel.
46'
45'
První poločas skončil. Fanoušci zatím gól neviděli, jelikož největší šance příbramský Krch i Dordič na domácí straně zahodili. Krchovu střelu vytáhl Pastornický už ve 3. minutě na tyč, pět minut před poločasem osamocený Dordič z vápna přestřelil. Druhý poločas začne asi v 17:31.
45'
Žlutá karta pro tým FK Příbram (Josef Hušbauer).
41'
Dordič se při zahrávání standardky uvolnil v šestnáctce, jen nastavil míči nohu, jenže ke smůle Táborska naprosto nepokrytý hráč nezakončil z několika metrů přesně! Dordič poslal míč nad branku a Melichar může rozehrát.
40'
Švestka podkopl Dordiče a domácí mohou poslat do vápna další nebezpečný balon.
39'
Domácí mohli zahrozit ze vzduchu, k balonu se ale nedostali.
38'
Nebezpečná akce Táborska zleva končí dalším rohem pro domácí.
38'
Plachý poslal ze standardky hodně přetažený míč, Melichar může rozehrát.
36'
Nkwinga zfauloval Varačku a Plachý rozehraje standardku ze slibné pozice u pravé autové čáry.
33'
Urputné souboje o každý centimetr skončily faulem na Bláhu.
31'
Koné odzbrojil pohledným skluzem Janderu, tribuna tleská.
30'
Hušbauer poslal pěkný centr do vápna, po souboji o míč se k jeho nelibosti kope jen od branky Pastornického.
29'
Antwi poslal dlouhý aut, s nímž si Koné na straně domácích poradil.
26'
Fanoušci sledují souboje o míč převážně daleko od branek, kde žádné nebezpečí nehrozí.
23'
Skopec poslal míč za obranu, kam nikdo z jeho spoluhráčů nenabíhal.
23'
Další závar ve vápně Příbrami skončil pro hosty dobře.
21'
Nadýchaný míč z rohu skončil po hlavičkovém souboji na kopačce Skopce, který neskutečně přestřelil.
20'
Útočné snažení Táborska končí ziskem rohového kopu, který zahraje Plachý.
18'
Varačka se dostal na půlce hřiště k míči, neměl však komu dopředu nahrát.
15'
Táborsko se opět probilo zprava, přiletěl i přízemní centr do vápna, u balonu byli ale první hosté.
14'
Plachý se uvolnil na pravém křídle, ke smůle domácího celku skončil jeho centr za brankou.
14'
Po další akci hostů zahrál Foltyn hlavou malou domů.
13'
Antwi centroval do šestnáctky, domácí úspěšně odhlavičkovali.
11'
Matoušek dobíhal prudký míč, jenže Melichar u něj byl první.
9'
Domácí se po akci zleva odhodlali k zakončení, nepříliš důrazná střela ale jen minula Melicharovu branku.
7'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (David Skopec).
6'
Nepřesný pas na Nkgingu končí jen v autu.
5'
Fanoušci sledovali několik urputných hlavičkových soubojů ve středu hřiště.
4'
Plachý neprošel přes Nkwingu, aut pro domácí.
3'
David Krch mohl otevřít skóre! Dostal se k míči před vápnem Táborska a zatočenou střelu vytáhl Pastornický skvělým zákrokem na tyč!
2'
Jandera přiťukl balon do vápna, kde našel jen domácího obránce.
1'

FC SILON Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Foltyn, Koné, Tusjak – Varačka, Bláha, Kateřiňák (C), Dordić, Skopec – J. Matoušek I.
Náhradníci: Kerl – Šašinka, J. Mach, Šplíchal, Kalousek, Sojka, Javorek.
Trenér: Roman Nádvorník

FK Příbram: Melichar – Jahić, Fišl, Antwi, Švestka – Hušbauer (C), Vokřínek, Dav. Krch, Jandera – Nečas, Nkwinga.
Náhradníci: Smrkovský – Jelínek, Andronikou, J. Štěpánek, Brabec, Nsunzu, Anih.
Trenér: Karel Krejčí

Rozhodčí: Starý – Kříž, Váňa.
Vzájemné zápasy Táborska s Příbramí v minulé sezoně skončily oba remízou. V červenci 2022 se hrálo v Příbrami 1:1, v Táboře skončil duel v květnu 2023 remízou 2:2. Bude se dnes někdo radovat z vítězství?
Příbram se naopak v minulém kole polepšila. Po pěti kolech, v nichž získala jediný bod za domácí remízu 0:0 s Duklou Praha, konečně bodovala naplno. V Příbrami to odnesla rezerva Sparty, proti níž se prosadili Fišl a Filip Matoušek, který rozhodl o výhře 2:1 ve druhé nastavené minutě. Svěřenci trenéra Karla Krejčího to ale nemají na hřištích soupeřů lehké. Z dosud odehraných pěti utkání čtyři prohráli a uspěli pouze na Žižkově. Příbram je aktuálně na 13. místě s čtyřbodovým náskokem na sestupové vody.
Táborsko si proti Příbrami jistě bude chtít spravit chuť, jelikož v minulém kole dostalo na hřišti Viktorie Žižkov čtyři branky. Tolikrát svěřenci trenéra Romana Nádvorníka v letošním ročníku ještě neinkasovali. „Do zápasu jsme vstoupili špatně a náš nejzkušenější hráč nabídl Žižkovu gól. Pak už jsme začali hrát dobře a první poločas jsme odehráli kvalitně. Po změně stran jsme odstoupili od náročného fotbalu, předvedli jsme málo náběhů a prohrávali jsme osobní souboje. Druhý poločas byl asi nejhorší, co jsme zatím odehráli,“ zhodnotil prohru s Žižkovem 1:4 trenér Táborska, jehož ovečky se propadly na 5. místo soutěže. Na vedoucí Vyškov ztrácejí ale jen tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.