Fotbalová národní liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Prostějov - 2. září 2023   17:00

Táborsko
Pastornický – Tusjak, Koné, Foltyn, P. Plachý – Bláha, Sojka (57. J. Mach), Dordić (79. Javorek), Kateřiňák (C), Varačka (57. Zeman) – Šašinka (57. J. Matoušek I).
Kerl – Skopec, Sylla.
Hocek – Černoevič, Novák
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
927 diváků
Prostějov
Vejmola – Gábriš, K. Spáčil, Elbel, Látal (62. Bartoš) – P. Jaroň (70. Cienciala), Slaměna (79. Schaffartzik), Habusta (C), Bartolomeu, Koudelka (70. Moučka) – Malec.
Krynskyj – Macháček, Zapletal.

90+5'
Konec zápasu. Fanoušci nakonec v duelu Táborska s Prostějovem gól neviděli. Týmy si vypracovaly více šancí po změně stran, gólmani však byli bezchybní – 0:0. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda.
90+5'
Balon končí za brankou a blíží se konec.
90+4'
Plachý pošle do vápna zřejmě poslední míč.
90+2'
Hodně dlouhý balon nemohl Mach stihnout.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty.
90'
Po druhém rohu se k hlavičce nikdo nedostal.
89'
Velký závar po rohu a tuto situaci si domácí zopakují.
89'
Tečovaný centr vyústil v další roh pro Táborsko.
86'
Táborsko se dostalo díky dvěma rohovým kopům do tlaku, vytoužená branka ale stále nepřichází.
84'
Ofenzivní snahu domácích zhatil útočný faul.
82'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jan Schaffartzik).
79'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Petr Javorek.

Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Jan Schaffartzik.
78'
Kateřiňák se dlouho rozmýšlel, co s míčem provede, až jeho sražená přihrávka zmizela v autu.
75'
Na druhé straně zahrozil Malec, gól by ale kvůli ofsajdu neplatil.
73'
Koné si naskočil na vysoký míč, jenže jeho prudká hlavička skončila jen těsně nad břevnem.
73'
Dordič unikal po pravém křídle, jenže balon si předkopl příliš. První u míče tak byl Bartoš.
72'
Prostějovský roh nebezpečí nenabídl. Aut pro hosty.
70'
ze hřiště odchází Jan Koudelka, přichází David Moučka,
ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Lukáš Cienciala.
69'
Plachý natáhl k ráně a branku o kousek přestřelil.
68'
Domácí vybojovali roh a Dordičova hlavička o zem skončila nad brankou.
66'
Prostějovští se postupně přibližují domácí brance, momentálně vhazují aut.
63'
Koudelka míč přes jednoho z táborských obránců nepropasíroval.
62'
ze hřiště odchází Radek Látal, přichází Vojtěch Bartoš.
59'
Vladimír Zeman se hned dostal do gólovky! Dostihl míč u tyče, vracel balon před bránu, jenže hosté hlavou odvrátili.
59'
Dnešní utkání sleduje 927 diváků.
57'
ze hřiště odchází Jakub Šašinka, přichází Jakub Matoušek,
ze hřiště odchází Matouš Varačka, přichází Vladimír Zeman,
ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází Jan Mach.
56'
Hosté se osvobodili poté, co je Táborsko zatlačilo do vápna.
54'
Foltyn potřebuje ošetření.
51'
Kateřiňák zatáhl míč středem a akce pokračovala zprava, jenže ke smůle domácích neúspěšně.
48'
Druhá půle začala poměrně ofenzivně z obou stran.
46'
45'
První poločas skončil. Rozhodčí Hocek nenastavil ani minutu, stejně tak fanoušci neviděli ani jeden gól. Asi do největší šance se dostal Jaroň, který sám před Pastornickým selhal. Druhý poločas začne asi v 18:02.
44'
Koudelka se prosmýkl podél pravé lajny, v jeho akci pokračoval Bartolomeu, jehož ránu musel Pastornický zkrotit nadvakrát.
42'
Domácí měli co dělat, aby dostali po rohovém kopu míč z vápna.
41'
Koné odvracel hlavou nebezpečný centr.
39'
Prostějov byl nastěhovaný nedaleko domácí branky, občas to vypadalo pro hosty nadějně, jenže další gólovka je zatím v nedohlednu.
36'
Nedorozumění hostů a míč končí v autu.
34'
Pastornický hrdinou Táborska! Petr Jaroň dostal míč přesně na nohu a zblízka sám proti gólmanovi Táborska neskóroval. Pastornický mu zmenšil střelecký úhel a Jaroňův pokus vyrazil mimo nebezpečí.
34'
Další ztráta ve středu hřiště vedla k rychlému kontru hostů, který uhasil Tusjak.
32'
Prostějov se usadil na polovině Táborska, zatím nic z toho.
29'
Chytrá přihrávka středem hřiště adresáta nenašla, domácí poslali nebezpečný míč do autu.
26'
Po faulu Bláhy na Koudelku rozehrají z půlky hřiště hosté.
25'
Po pádu v šestnáctce žádali domácí penaltu, hrálo se ovšem dál a Sojka napálil míč mimo. Sojka se drží za hlavu a hosté mohou rozehrát.
24'
Další Tusjakův centr proletěl vápnem Prostějova, tentokrát bez povšimnutí všech aktérů. Na tribuně to jen zahučelo.
22'
Dordič přenechal balon Tusjakovi, jehož jedovatý centr Vejmola vyrazil.
21'
Šašinka jen protečoval do země nikoho. Diváci sledují zatím utkání bez gólových šancí.
20'
Domácí ztratili balon ve středu hřiště, k jejich štěstí ale rozhodčí Hocek píská proti hostům.
18'
Prostějovská akce po pravém křídle končí nezdarem. Hosté si stále nevědí rady, jak se dostat k zakončení.
15'
Bartolomeu dlouhý míč nedostihl, míč pro Táborsko.
13'
Táborsko získalo rohový kop, míč si bere Tusjak.
11'
Tusjak se uvolnil na levém křídle a odcentroval před branku, kde balon jen prolétl vápnem.
10'
Domácí se sami zahnali do autu.
9'
Rychlá kombinace na několik rychlých doteků končí sice nepovedenou střelou mimo, táborští fotbalisté si ale vysloužili potlesk celé tribuny.
7'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Radek Látal).
4'
Dordič zatáhl zleva, před brankou našel centrem jen náruč Vejmoly.
2'
Sojkův centr do vápna hosté odvrátili.
1'
Domácí to zkoušejí po levé straně, kde byl faulován Dordič.
1'
Týmy už nastupují na trávník, hosté z Prostějova ve svítivé zelené a černé, domácí Táborsko v modré barvě.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Tusjak, Koné, Foltyn, P. Plachý – Bláha, Sojka, Dordić, Kateřiňák (C), Varačka – Šašinka.
Náhradníci: Kerl – J. Mach, J. Matoušek I, Zeman, Skopec, Javorek, Sylla.
Trenér: Roman Nádvorník

1. SK Prostějov: Vejmola – Gábriš, K. Spáčil, Elbel, Látal – P. Jaroň, Slaměna, Habusta (C), Bartolomeu, Koudelka – Malec.
Náhradníci: Krynskyj – Cienciala, Macháček, Schaffartzik, Zapletal, Bartoš, Moučka.
Trenér: Michal Šmarda

Rozhodčí: Hocek – Černoevič, Novák.
Vzájemné zápasy z loňské sezony hovoří mírně pro Prostějov, který se doma potěšil z vítězství 5:0, na jihu Čech vyhrálo Táborsko těsně 2:1. Kdo se bude radovat dnes?
Prostějovu se naopak letos příliš nedaří a ze sedmi duelů uspěl jedinkrát. Hanáci jsou před střetnutím v Táboře na sestupové příčce a potřebují získávat body, aby předposlední místo v tabulce opustili. Prostějov venku ještě nezvítězil a v posledním zápase padl doma se Zbrojovkou Brno 0:1. V posledním venkovním zápase dostali svěřenci Michala Šmardy šestku v Chrudimi – 2:6.
Souboj Táborska s Prostějovem má jasného papírového favorita. Třetí Táborsko letos útočí na nejvyšší příčky a ze sedmi utkání prohrálo jedinkrát, doma je neporažené. V minulém kole si svěřenci Romana Nádvorníka připsali další čisté konto, když zvítězili ve Varnsdorfu po brankách Plachého a Macha 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.