Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Žižkov - 17. dubna 2024   17:00

Táborsko
Táborsko
4' Dordić  • 7' Dordić  • 60' Novák  • 64' Svatek  • 67' Svatek
5:0
(2:0)
Žižkov
Žižkov
Táborsko
Pastornický – Novák (C), Tusjak, Koné, Bláha – Sojka (75. Nsunzu), Zeman (67. Osmančík), Dordić (82. Šplíchal), Varačka, Kateřiňák – Svatek (75. J. Mach).
Kerl – Šašinka, Kopáček.
Szikszay – Hrabovský, Pfeifer
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
903 diváků
Žižkov
Bajza – Kozojed (46. Batioja), Broukal, M. Richter (C), Divíšek (63. Rosa) – Muleme, Petrák, Hönig, Sixta (84. Ret) – Toula (63. Sodoma), Kovinić (46. Prošek).
Kotek – Jirásek.

90'
Konec zápasu. Táborsko přidalo ve druhé půli díky Svatkovi a Novákovi další tři góly a přejelo Žižkov vysoko 5:0. Hosté trefili za přispění gólmana břevno, více toho neměli. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda.
90'
Utkání se v klidu dohrává.
87'
Sodoma pálil zleva, Pastornický připravený.
86'
Dnešní utkání sleduje 903 diváků.
85'
Domácí už si hodně hrají, což před chvílí doložil zahozenou šancí Šplíchal.
84'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází David Sixta, přichází Tomáš Ret.
82'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Jiří Šplíchal.
77'
Poslední minuty příliš vzruchu nenabízejí.
75'
ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází Ngosa Nsunzu,
ze hřiště odchází Pavel Svatek, přichází Jan Mach.
72'
Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Isaac Muleme).
72'
Viktoria zastavila akci Táborska faulem, zřejmě přijde centr do šestnáctky.
70'
Hosté jsou na míči, nedokážou se ale přiblížit ani vápnu Táborska.
67'
ze hřiště odchází Vladimír Zeman, přichází Pavel Osmančík.
67'
Táborsko právě vstřelilo branku! Žižkovští už nevědí, kde jim hlava stojí... Opět skóruje PAVEL SVATEK, který využil ledabylé hry hostů ve vápně – 5:0.
64'
Táborsko právě vstřelilo branku! Demolice pražského týmu pokračuje a Táborsko vede už 4:0. Další útočnou akci domácích zakončil nechytatelně PAVEL SVATEK. Domácí tak útočí na svou nejvyšší výhru v sezoně, kterou zatím zaznamenali při říjnovém duelu s rezervou Olomouce (6:2).
63'
ze hřiště odchází Adam Toula, přichází Jiří Sodoma,
ze hřiště odchází Josef Divíšek, přichází Bernardo Rosa.
60'
Táborsko právě vstřelilo branku! Domácí přidávají další zásah. Na centr si naskočil PAVEL NOVÁK a poslal hlavou balon k tyči. Bajza se jen díval, jak míč končí v jeho síti. Táborsko vede nad Žižkovem už 3:0!
58'
Dlouhý míč zajistil Novák před Toulou tak, že poslal malou domů Pastornickému.
56'
Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Josef Divíšek).
55'
Největší šance Žižkova končí na břevnu! Domácí nabídli Viktorii šanci po příšerné rozehrávce a následnou pumelici vytáhl Pastornický na břevno.
54'
Dordič konečně zaútočil na hattrick. S jeho střelou po zemi si ovšem Bajza poradil.
53'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jiří Kateřiňák).
50'
Tusjak hledal na vzdálenější tyči Zemana, ten balon nezpracoval.
49'
Táborští se provinili útočným faulem na Petráka a z rohu nic není.
48'
Richter srazil nad branku nebezpečný centr Táborska, roh pro domácí.
46'
ze hřiště odchází Jan Kozojed, přichází Augusto Batioja,
ze hřiště odchází Nedeljko Kovinić, přichází Václav Prošek.
46'
45+1'
První poločas skončil. Táborsko vstřelilo hned v úvodu dva góly, o které se postaral nejlepší střelec Jihočechů Bojan Dordič. V dalším průběhu už branka nepadla, tudíž si Táborsko přineslo do kabin vedení 2:0. Druhý poločas začne asi v 18:02.
43'
Táborsko se dostalo do šance a vybojovalo roh.
40'
Hosté jsou aktivnější než v úvodu, gólovka zatím chybí.
38'
Viktoria zahrávala rohový kop, z kterého nezapršelo.
34'
Viktoriáni se řítili středem a Kovinič se rozhodl vystřelit. Jeho pokus se vůbec nepovedl a míč končí hodně mimo branku.
33'
Kapitán Žižkova Richter přišel o míč a Svatek se řítil středem do dobré šance. Pokusil se o zakončení, které hosté zblokovali.
31'
Táborsko zastavilo akci hostů taktickým faulem.
30'
Centr hostů zprava odvrátil kapitán Novák mimo nebezpečí.
28'
Zeman prověřil Bajzu jedovatou střelou, která šla přímo do brankáře Viktorie.
26'
Kovinič se snažil něco vymyslet, leč na spoluhráče ve vápně balon neprotlačil.
23'
Hosté hasili velký zmatek ve vápně, potřetí zatím neinkasovali.
20'
Viktoria přečkala další rohový kop. Nakonec se míč odrazil mimo vápno, odkud letěla střela domácích hodně nad branku.
19'
Rychlý přechod Táborska do útoku zbrzdil Sojka špatnou přihrávkou.
17'
Žižkov se dostal na polovinu Táborska, Muleme se snažil zmocnit balonu nakopnutého do šestnáctky, domácí si ho ale pohlídali.
15'
Zeman založil další akci zprava, jeho centr ale tentokrát nikoho z domácích nenašel.
13'
Táborsko je i nadále lepším týmem a vybojovalo další rohový kop.
11'
Domácí Koné potřebuje ošetření, chvíli se nehraje.
10'
Další pokus domácích nalezl útočiště vysoko nad brankou.
7'
Táborsko právě vstřelilo branku! Akce po pravé straně znovu slaví úspěch a BOJAN DORDIČ bude útočit ve zbytku zápasu na hattrick! Se zakončením se vůbec nepáral a důraznou ránou nedal Bajzovi šanci. Táborsko vede po sedmi minutách nad Žižkovem už 2:0!
7'
Další nebezpečnou akci domácích nevyužil Sojka.
6'
Domácí jsou i nadále při chuti, Bajzu ale zatím neohrozili.
4'
Táborsko právě vstřelilo branku! Zeman unikl po pravém křídle a poslal krásný centr před branku, odkud hlavičkoval nejlepší střelec Jihočechů BOJAN DORDIČ. Při domácích stálo i štěstí, jelikož míč šel po Dordičově hlavičce do branky od břevna. Táborsko vede nad Viktorií Žižkov 1:0.
3'
První roh v utkání zahrávalo Táborsko, jenže nic z něj nevytěžilo. Balon se dostal mimo vápno, poté se snažil zpět nacentrovat Dordič, ale úspěšný nebyl.
1'
První akce hostů neslavila úspěch, rozehrává Pastornický.
1'

FC SILON Táborsko: Pastornický – Novák (C), Tusjak, Koné, Bláha – Sojka, Zeman, Dordić, Varačka, Kateřiňák – Svatek.
Náhradníci: Kerl – Šašinka, J. Mach, Šplíchal, Kopáček, Nsunzu, Osmančík.
Trenér: Roman Nádvorník

FK Viktoria Žižkov: Bajza – Kozojed, Broukal, M. Richter (C), Divíšek – Muleme, Petrák, Hönig, Sixta – Toula, Kovinić.
Náhradníci: Kotek – Ret, Jirásek, Rosa, Prošek, Batioja, Sodoma.
Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Pfeifer.
Třináctému Žižkovu se zatím na jaře daří, jelikož prohrál pouze 0:1 na Dukle, přesto je stále pouze dva body nad sestupem. Z posledních dvou kol vydoloval šest bodů, když zvítězil 1:0 ve Vlašimi a v minulém kole doma 3:2 s Kroměříží. V Táboře ale čeká Viktorii náročné utkání, jelikož jihočeská pevnost padla v této sezoně z 11 zápasů zatím jedinkrát. Pražany by měl táhnout rychlík Václav Prošek, který se prosadil v minulém kole dvakrát proti Kroměříži. Podaří se Viktorii zopakovat proti Táborsku podzimní výsledek 4:1?
Třetí Táborsko přerušilo v minulém kole úspěšnou sérii a poprvé na jaře prohrálo. Svěřenci Romana Nádvorníka vyrazili na Hanou, kde se jim nezadařilo v duelu s Prostějovem. „Naše mužstvo si uvědomuje, že utkání s Prostějovem zbytečně ztratilo. Naše hra nebyla vyloženě špatná, měli jsme vést po poločase 3:1. Potřebujeme tuto ztrátu napravit hned doma se Žižkovem a vrátit mu podzimní porážku,“ uvedl trenér Nádvorník pro klubový web.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.