Fotbalová národní liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Jihlava - 8. října 2023   16:00

Varnsdorf
Varnsdorf
5' Firbacher  • 54' Osaghae  • 62' Tonbul(vl.)
3:3
(1:2)
Jihlava
Jihlava
15' Vedral   • 18' T. Franěk   • 90' Ogiomade
Varnsdorf
Vaňák – Ambler, Kubista, Kosař, Zálešák – Osaghae (86. Michal), Kříž (46. Podzimek) – Rudnytskyy (C) (60. Omon), Samko, Gembický (46. Stránský) – Firbacher (60. Hodek).
Pešl – Švanda.
Krejsa – Ratajová, Cichra
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
475 diváků
Jihlava
Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Tonbul, Peřina (68. Piško) – Tureček, A. Pešek (78. Shudeiwa) – T. Franěk (68. Ogiomade), Selnar (68. Křivánek), Fila – Araujo-Wilson.
Soukup – Vítek, Tall.

90+5'
90+4'
Tohle je pro domácí ztráta. Místo, aby se chytili týmu před nimi, ztrácí další body.
90+3'
U střídačky hostů se k zemi sesunul Tonbul. Lékaři ho ošetřují.
90+2'
Samko dal slabou nabídku na vápna.
90+1'
Jihlava tlačí, Fila netrefil přesně.
90'
Jihlava právě vstřelila branku!
Autorem branky je AMADIN MARVIS OGIOMADE.
89'
Hosté jsou na míči a hrají vabank.
88'
Domácí výhodu standardní situace nevyužili, trefili prvního hráče.
87'
Další faul hostů, Simon leží na zemi.
87'
Podzimek faulován. Situace na hřišti je nervózní.
86'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Solomon Osaghae, přichází Kristian Michal.
85'
Osaghae leží dobou minutu na hřišti. Až nyní je ale přerušena hra. Bude se střídat.
83'
Podzimek zkusil zakončit z otočky, chyběla ale razance.
82'
Červená karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Emir Tonbul).
82'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Emir Tonbul).
80'
Křivánek dohrával situaci a fauloval Amblera. Hrát bude Vaňák.
79'
Hra je přerušena, po souboji u lajny jsou na zemi dva hráči. Na každé straně po jednom.
78'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Adam Pešek, přichází Fares Shudeiwa.
78'
Tureček vypálil po zemi a jeho střela lízla tyč!
77'
Sudí vyhodnotil souboj Kosaře s Křivánkem jako faul domácích. Standardní situace pro Vysočinu.
77'
Vaňák sbírá míč za obranu.
76'
Varnsdorf se teď sám zahnal do autu. Hosté útočí.
75'
Kubista přejel Křivánka. Faul.
74'
Další šance domácích. Stránský využil výhody od sudího a hledal někoho ve žlutém v malém vápnu. Míč propadl až do zamezí, Hodek na něj nedosáhl.
73'
Brejk domácích začal Hodek, který vybídl ke střele Simona, jenže ten trefil hostujícího obránce. Roh.
71'
Hosté to zkusili po lajně, Marvis lapen v ofsajdu.
70'
Simon si připisuje faul.
69'
Vysočina se snaží projít přes polovinu hřiště, domácí ale dobře brání.
68'
ze hřiště odchází Jaroslav Peřina, přichází Milan Piško,
ze hřiště odchází Tomáš Franěk, přichází Amadin Marvis Ogiomade,
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Radek Křivánek.
67'
Samko zastavil útočnou akci hostí a vidí žlutý kartonek.
65'
Varnsdorf hraje až přes Vaňáka, který vykopává na polovinu hřiště.
64'
Domácí jsou na míči, hosté ale drží obranný blok. Mezitím trenér Oulehla chystá střídání.
62'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Autorem vlastní branky je EMIR TONBUL.
Dnešní utkání sleduje 475 diváků.
61'
Roh pro Varnsdorf.
61'
Už se ale pokračuje. Emoce pracují na obou stranách.
60'
To byly dramatické minuty. Na hřišti se strhla mela po zákroku Wilsona, což vyústilo v červenou kartu a žlutou i pro domácího hráče.
60'
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Simon Omon,
ze hřiště odchází Filip Firbacher, přichází Jakub Hodek.
59'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Jakub Kosař).
59'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Pavlo Rudnytskyy).
59'
Červená karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Justin Araujo-Wilson).
57'
Osaghae se teď zamotal mezi dva hosty, naštěstí pro něj byl faulován.
55'
Hraje se ve vysokém tempu. Domácí ví, že dnes musí uspět.
54'
To byla parádní trefa! Domácí rozehráli standardní situaci, po které Samko vybídl nigerijského záložníka SOLOMONA OSAGHAEHO, který přesnou ranou pod břevno vyrovnává na 2:2!
53'
Na hřišti se přiostřuje, další žlutou vidí Peřina, který ostře zajel do Podzimka.
53'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Jaroslav Peřina).
52'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Filip Firbacher).
52'
Zálešák vyslal další centr do vápna, jenže při snaze zakončit zajel Firbacher do brankáře a vidí žlutou kartu.
51'
Samko, Zálešák a přízemní střela jen těsně mimo tři tyče!
50'
Vaňák drží naděje svého týmu, když vychytal samostatný únik, do kterého se dostal Fila.
50'
Přenesení hry domácím nevyšlo, hraje Mastný.
49'
Varnsdorf postupuje po lajně. Má hned tři auty po sobě.
48'
Firbacher v pádu odcentroval, Stránský ale nezakončil přesně.
47'
Roh pro domácí.
46'
Hosté zkusili pas na Wilsona, v souboji s Kosařem neuspěl.
46'
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Ondřej Podzimek,
ze hřiště odchází Dominik Gembický, přichází Vojtěch Stránský.
46'
45+1'
45+1'
Tak ještě standardní situace pro domácí. Slibná vzdálenost.
45+1'
Centr na puntík nikoho ve žlutém nenašel.
45'
Ještě roh pro domácí.
45'
Hosté málem udeřili z ničeho nic. Rychlou kombinaci zakončil Tureček a orazítkoval břevno!
44'
Firbacher se dostal do úniku, jenže centroval přímo do náruče Mastného.
43'
Přichází útočný faul Samka. Hosté nespěchají.
41'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Franěk).
41'
Další roh pro Varnsdorf a míč má zadní tyč, jenže Rudnytskyy neměl připravené mířidla.
40'
Varnsdorf se pohybuje na polovině soupeře. Chybí ale přesnost.
39'
Samko proklouzl po lajně a centroval do vápna, Firbacher nezakončil přesně.
37'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Lukáš Fila).
36'
Rudnytskyy si vzal míč a namířil si to na bránu, jeho střela ale rozvlnila pouze boční síť.
35'
Jihlavští se v útoku příliš neohřáli, faul.
34'
Závar v malém vápně, ale to je tak všechno. Domácí nedokázali vystřelit.
33'
32'
Osaghae se motal s míčem na hranici vápna, ale rozhodl se nejhůře, jak mohl. Chtěl ještě vysunout Zálešáka, jenže mířil nepresně.
31'
Vidíme teď hodně soubojů na středu hřiště. Hra se přelévá ze strany na stranu.
29'
Rudnytskyy si navedl míč na pravou nohu a vystřelil. Byla tam ale teč, roh.
28'
Wilson si chtěl pokrýt míč, jenže u toho fauloval. Hrát bude Varnsdorf.
27'
Ambler se znovu poroučí k zemi ve vápně, ale tentokrát to bylo tím, že si nepřesně zpracoval míč.
26'
Ani tentokrát to není branka! Gembický přesným centrem našel Firbachera, jenže ten trefil pouze připraveného Mastného. S dorážkou neuspěl ani Rudnytskyy.
24'
Hraje se teď ve vysokém tempu. Hosté si připisují faul.
23'
Tribuna bouří! Osamocený Samko dostal míč do vápna, kde ho při snaze zakončit atakoval Tonbul. Domácí chtějí další penaltu, sudí ale nechává hru běžet.
22'
Hraje se převážně na polovině hřiště.
21'
Gembický dal příliš razance do centru na zadní tyč. Samko neměl nárok.
19'
Moc nechybělo! Zalešák přihrávkou po zemi hledal Firbachera, který v obklopení obránce minul tři tyče!
18'
Hosté politi živou vodou skorují podruhé během krátké chvíle. Tureček přenesl hru na TOMÁŠE FRAŇKA, který měl dostatek času na zpracování a zakončení.
16'
Další akci hostů chtěl zakončit Franěk, jenže na míč nedosáhl.
15'
Míč po rohovém kopu propadl až na zadní tyč a ve skrumáži před Vaňákem se nejlépe zorientoval FILIP VEDRAL a srovnal na 1:1.
14'
A je z toho rohový kop.
13'
Vysočina posílá míč do bezpečí. Hra se přesouvá na druhou stranu.
12'
A opět je v akci domácí kapitán. Rudnytskyy hledal dalším centrem někoho ve vápně, hosté ale zahráli míč na roh.
11'
Tohle bude domácí mrzet! Rudnytskyy skvěle prošel přes hostujícího obránce a z hranice vápna centroval na zadní tyč, kde si míč zpracoval na prsa Ambler, jenže ve vyložené šanci trefil brankáře! Dorážka Firbachera skončila nad.
9'
Jihlavští si připisují útočný faul.
8'
Hosté se dostali k rohovému kopu, po kterém se zatoulaná střela dostala až k Vaňákovi, který musel vytáhnout skvělý zákrok!
6'
Jihlava má problém s přesností a nemůže projít přes polovinu hřiště.
5'
Domácí nepolevují. Další pas našel Gembického, který přízemním centrem hledal autora úvodní branky. Mastný zasahuje.
5'
Autorem branky z pokutového kopu je FILIP FIRBACHER.
4'
Penalta pro domácí tým! Varnsdorf předvedl kombinaci po levé straně, po které dostal míč do vápna Ambler, jenž byl faulován Svobodou a sudí ukázal na penaltový puntík.
3'
Tlak domácích pokračuje. Přenesený míč do lajny vrátil do vápna Zálešák. Kříž poté pálí nad.
2'
Centr do vápna adresáta nenašel, následná dorážka Kubisty šla nad.
1'
Varnsdorf se hned pokusil projít po lajně a vybojoval standardní situaci, neboť hosté zahráli rukou.
1'
Domácí mají žluté dresy, hosté jsou modří. Za malý okamžik nás čeká úvodní výkop.

FK Varnsdorf: Vaňák – Ambler, Kubista, Kosař, Zálešák – Osaghae, Kříž – Rudnytskyy (C), Samko, Gembický – Firbacher.
Náhradníci: Pešl – Omon, Švanda, Stránský, Michal, Hodek, Podzimek.
Trenér: Miroslav Holeňák

FC Vysočina Jihlava: Mastný – T. Svoboda, Vedral (C), Tonbul, Peřina – Tureček, A. Pešek – T. Franěk, Selnar, Fila – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Soukup – Ogiomade, Piško, Křivánek, Vítek, Shudeiwa, Tall.
Trenér: David Oulehla

Rozhodčí: Krejsa – Ratajová, Cichra.
Dobré nedělní odpoledne z varnsdorfské Kotliny. Počasí se umoudřilo, neb celou noc pršelo. Aktuálně je polojasno, ale pouze kolem deseti stupňů celsia.
FK Varnsdorf

Trápení Varnsdorfu nebere konce. Severočeši po jedenácti kolech stále čekají na první vítězství. Minulý týden k tomu měli slušně nakročeno, když vedli nad lídrem druhé ligy, jenže po vlastní brance Martina Kouřila z toho byla pátá remíza v sezóně.

„Příprava na soupeře probíhá standardně, ale chceme se soustředit hlavně na sebe. Důležité bude zopakovat výkon ze zápasu s Vyškovem, poučit se z chyb, hrát naši hru a každý za sebe podat maximum,“ řekl pro klubový web záložník Dominik Gembický.

Varnsdorf je v tabulce poslední s pěti body.
FC Vysočina Jihlava

V Kotlině se představí FC Vysočina Jihlava, kterou vede David Oulehla, jenž v minulosti působil také ve Varnsdorfu, takže místní prostředí dobře zná. Vysočina měla skvělý start do podzimní části, když okupovala čelo tabulky. Z posledních šesti zápasů ale vytěžila pouze čtyři body, a to za remízu s Chrudimí a naposledy za výhru proti Prostějovu. V tabulce ji před nedělním duelem patří sedmé místo se sedmnácti body.

Jihlava má za sebou také účast v MOL Cupu. Ve třetím kole však nestačila na ligový Hradec Králové, kterému podlehla 0:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.