Fotbalová národní liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Táborsko - 27. srpna 2023   17:00

Varnsdorf
Varnsdorf
0:2
(0:1)
Táborsko
Táborsko
32' P. Plachý   • 82' J. Mach
Varnsdorf
Pešl – Ambler (69. Omon), Kouřil, Kubista, Švanda – Kříž (46. Dufek), Samko – Osaghae (46. Kosař), Gembický (55. Hodek), Stránský – Rudnytskyy (C) (55. Firbacher).
Vaňák – Michal.
Krejsa – Hádek, Mojžíš
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
695 diváků
Táborsko
Pastornický – P. Plachý, Tusjak, Koné, Foltyn – Bláha, Sojka (67. Skopec), Dordić (74. Šašinka), Varačka, Kateřiňák (C) (85. Javorek) – Matoušek (74. J. Mach).
Kerl – Zeman, Sylla.

90+4'
90+3'
Míč na přední tyč ale končí v zamezí. Další roh...
90+3'
Ještě jeden roh.
90+3'
Střelu domácích blokuje tvrz hráčů v modrém.
90+3'
Poslední roh pro domácí.
90+2'
Hraje se na polovině hřiště.
90+1'
Dnes je rozhodnuto. Domácí kazí přihrávku za přihrávkou.
90'
Sudí nastavuje 3 minuty.
89'
Hosté u hrají na čas a v klidu. Dovolí si kombinovat u svého vápna.
88'
Ani tahle přihrávka na Simona neprošla, a tak hraje brankář Pastornický.
87'
Domácí se sice snaží, Taborsko je ale drží daleko od své brány.
85'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Petr Javorek.
84'
Varnsdorf hraje vabank a otevírá obranu. Nic jiného mu také nezbývá.
82'
Táborsko právě vstřelilo branku!
Hosté udeřili z rychlého brejku, když přízemní centr z pravé strany uklidil do sítě JAN MACH.
81'
Další centr do vápna likviduje Pastornický.
80'
Žlutá karta pro hosty za zdržování hry. Míč po odpískání odkopl Skopec.
79'
Švanda teď zavedl míč do malého vápna, zpětnou přihrávkou ale nikoho nenašel.
78'
Dufek dostal míč do běhu a zkusil střelu, Pastornický chytá.
77'
Hosté hrají u rohového praporku domácích.
76'
Další standardní situace pro Varnsdorf, jenže odražený míč a následná střela končí vysoko nad.
74'
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Jan Mach,
ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Jakub Šašinka.
73'
Simon napřáhl a pomocí teče jeho pokus končí na rohu.
72'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jakub Matoušek).
70'
Hosté hrají na brejky, Varnsdorf se snaží kombinovat, ale recept na obranu zatím nemůže najít.
69'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Martin Ambler, přichází Simon Omon.
69'
Švanda musel zastavit rozběhnutého Dordiće a vidí žlutou kartu.
68'
Fanoušci domácích hráčů jsou nevrlí, nelíbí se jim vývoj hry i postavení v tabulce.
67'
ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází David Skopec.
66'
Další faul hostů. Varnsdorf zvyšuje tempo, chybí ale přesná finální přihrávka.
65'
Forbacher dostal nabídku do vápna, jenže jeho razantní střela končí v boční síti.
64'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jiří Kateřiňák).
60'
Varnsdorf mě další slibnou standardní situaci. Samko ale míří nad.
Dnešní utkání sleduje 695 diváků.
57'
Stránský se po rohovém kopu dostal k zakončení hlavou a jen těsně minul.
55'
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Filip Firbacher,
ze hřiště odchází Dominik Gembický, přichází Jakub Hodek.
54'
Kosař byl zastaven jen pár centimetrů za vápnem. Slibná situace pro Varnsdorf.
53'
A zkusí si ho znovu.
52'
Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Hosté mají roh.
51'
Gembický pláchl po lajně a chtěl centrovat. Jeho nabídka ale skončila na síti.
50'
Dufek se snažil prosadit hlavou, v souboji ale neuspěl.
50'
49'
Varnsdorf doplácí na nepřesnost přihrávek.
48'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Bojan Dordić).
46'
Hosté jsou opět aktivní, mají roh.
46'
ze hřiště odchází Solomon Osaghae, přichází Jakub Kosař,
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Ladislav Dufek.
46'
45+2'
45+2'
Ani další pokus Varnsdorfu o střelu nevyšel a sudí píská konec.
45+1'
Samko nedokázal přihrát přes táborskou tvrz.
45'
Sudí nastavuje dvě minuty.
44'
Nad stadionem se stahují mračna a je pěkná tma. Mezitím hosté signalizují ruku, ale marně.
43'
Pešl lapí další centr a vysílá dopředu Kříže.
42'
Varnsdorf je pod tlakem. Další faul si připisuje Kouřil.
39'
Domácí stoper zastavil hostujícího kapitána a sudí Kubistu důrazně napomíná, neboť už má kartu.
38'
Kubista se dostal do zakončení hlavou, Pastornický připraven.
37'
Dordič našel zpětným centrem Bláhu. Jeho pokus z první likviduje Pešl.
35'
Varnsdorf se zlobí, neboť pomezní signalizuje ofsajd. Rozhodnutí se nelíbí jak střídačce, tak fanouškům.
34'
Míč na přední tyč odvrací Kateřiňák.
33'
33 Domácí se snaží odpovědět. Vybojovali roh.
32'
Smolný okamžik pro domácí. Střelu PETRA PLACHÉHO nejdříve tečoval Ambler, poté míč vypadl i Pešlovi a skončil v síti.
30'
Rychlonohý záložník Samko teď ukličkoval dva protihráče, třetí už byl moc.
29'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Matěj Kubista).
28'
Bláha, jenž působil na severu Čech sedm sezón, zastavil nedovoleně Samka.
27'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Stránský).
25'
Domácí zazmatkovali ve velkém vápně doslova namazali Dordičovi na střelu! Jeho pokus skvěle vytáhl Pešl na roh!
24'
Ou! Ambler napřáhl ze střední vzdálenosti a chtěl uklidit odražený míč. Jeho pokus jen těsně minul tři týče.
23'
Na druhé straně se do slibné příležitosti dostal Samko, místo střely ale zvolil přihrávku. Nakonec je z toho roh.
22'
První větší šance v zápasu! Dordič dostal skvělý míč za obranu, dostal se až na hranici maléhó vápna, jenže Kouřila s Pešlem nepropálil.
21'
Další signál, tentokrát ale Samko mířil vysoko nad. Mezitím začalo znovu pršet.
21'
Tlak Varnsdorfu pokračuje. Tečovaná střela Kříže končí na rohu.
20'
Domácí zahráli nacvičený signál, který ale Táborsko ubránilo.
19'
Varnsdorf si po delší době zahraje rohový kop.
18'
Hra je nyní často přerušována. Tohle není pohledný fotbal.
17'
Stejně si počínal teď i Varačka, jehož sudí napomíná, že tam má ruce.
16'
Táborsko nahánělo hráče ve žlutém, přitom se ale dopustilo faulu.
15'
Prudký centr na zadní tyč likviduje ve vzduchu Pastornický.
14'
Varnsdorf se začíná dostávat více do hry. Nyní má standardní situaci.
12'
Poslední jmenovaný se prodral na dostřel branky Táborska. Při pokusu vystřelit byl ale zneškodněn. Sudí zůstává v klidu.
11'
Samko udělal zasekávačku na polovině hřiště, při níž ho fauloval hostující kapitán.
10'
Matoušek si navedl míč na střed hřiště a vystřelil, mířil ale nad. Táborsko má zatím více ze hry.
9'
Rohový kop si opět podmanil Martin Kouřil.
8'
Dordič dokázal přeskočit Švandu a poslal míč na zadní tyč, kde operoval Varačka, jehož pokus musel vytěsnit Pešl.
7'
Na druhé straně se snažil Gembický vybídnout Samka, tomu ale chyběly tak dva metry.
5'
Matoušek dostal skvělou přihrávku do ulice, jenže prudký míč nedokázal zpracovat a hrát bude Pešl.
4'
Nejvyšší hráč na hřišti, Martin Kouřil, odvrací centr až na polovinu hřiště. Míč mají ale opět hosté.
3'
Hosté se drží u rohového praporku domácích, nakonec vybojovali roh.
2'
Domácí se hned dopustili dvou nedovolených zákroku a hrají zataženi na dvě polovině. Centr Táborska na zadní tyč adresáta nenašel.
1'
Úvodní výkop obstará Varnsdorf, konkrétně Samko. Hosté si vybrali stranu a týmy rotují.
Obě mužstva nastupují na hrací plochu. Počasí se po celém dni trochu uklidnilo a přestalo pršet.

FK Varnsdorf: Pešl – Ambler, Kouřil, Kubista, Švanda – Kříž, Samko – Osaghae, Gembický, Stránský – Rudnytskyy (C).
Náhradníci: Vaňák – Omon, Kosař, Dufek, Michal, Hodek, Firbacher.
Trenér: Miroslav Holeňák

FC SILON Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Tusjak, Koné, Foltyn – Bláha, Sojka, Dordić, Varačka, Kateřiňák (C) – Matoušek.
Náhradníci: Kerl – J. Mach, Zeman, Skopec, Javorek, Sylla, Šašinka.
Trenér: Roman Nádvorník

Rozhodčí: Krejsa – Hádek, Mojžíš.
FK Varnsdorf

Družina Miroslava Holeňáka se v aktuálním ročníku zatím trápí. Po šesti zápasech má na svém kontě pouze tři body za tři remízy (1:1 s Olomoucí B, 3:3 s Vlašimí a 2:2 s rezervou Sparty). Na vítězství tak stále čeká.

V neúplné tabulce je Varnsdorf poslední, na předposlední Prostějov ztrácí dva body, stejně tak na Olomouc a Spartu. V případě výhry by se tak odpoutal od ligového dna.

Nejlepším střelcem Severočechů je Filip Firbacher, který má na svém kontě čtyři trefy.
FC SILON Táborsko

Táborsko zažívá snový vstup do druholigové sezóny. Po úvodní výhře nad Kroměříží (1:0) dokázalo postupně porazit rezervu Sparty (1:0), Chrudim (3:0) a Zbrojovku Brno (2:1). Klopýtnutí přišlo až v pátém kole, když svěřenci Romana Nádvorníka nestačili na Jihlavu (0:3). V posledním utkání se Táborsko rozešlo smírně s Vyškovem (1:1).

Jihočechy zdobí i statistiky. Bojan Dordič, tehdejší hráč Varnsdorfu, už má na svém kontě pět branek a v ligové statistice je třetí. Jeho kolega, brankář Martin Pastornický, zase vychytal tři nuly. Táborsko je aktuálně na čtvrtém místě tabulky.

Specifický zápas to bude zajisté i pro Ondřeje Bláhu, který po sedmi letech ve službách Varnsdorfu odešel právě do Táborska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.