Fotbalová národní liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Olomouc B - 31. března 2024   10:15

Žižkov
Žižkov
19' Batioja  • 29' Sodoma
2:2
(2:0)
Olomouc B
Olomouc B
57' Šíp   • 69' Šíp
Žižkov
Bajza – Řezáč (70. Kozojed), Broukal, M. Richter, Klusák – Sixta (58. Prošek), Jirásek (C), Tregler (87. Muleme) – Batioja, Toula (58. Rosa) – Sodoma (70. Kovinić).
Kotek – Petrák.
Volek – Žurovec, Kotalík
Seifertova ulice, Praha-Žižkov
Olomouc B
Digaňa – A. Uriča, Dohnálek, Vraštil, Elbel (78. Slavíček) – Israel, J. Spáčil (C) – Zifčák (75. Amasi), Mikulenka, Šíp (75. Hadaš) – Fiala (88. Muritala).
Koutný – Cahel, Fabiánek.

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle i Velikonoc!
Hanáci tak díky získanému bodu uzavírají nejlepší devítku, zatímco Viktorka nevyužila zaváhání soupeřů a zůstává předposlední o bod za Varnsdorfem.
Opravdu je tomu tak! V utkání dvou rozdílných poločasů může být spokojenější Olomouc, jelikož ve druhé půli byla aktivnějším týmem a dvěma zásahy Jáchyma Šípa dokázala vybojovat alespoň remízu.
90+3'
90+3'
Zřejmě poslední šanci utkání měl na svědomí Kovinič, který však na penaltě zatáhl v souboji obránce a byl mu odpískán útočný faul.
90+2'
Hadaš přehnal svou útočnou aktivitu na pravé straně vápna a fauloval bránícího hráče, což sudí dobře viděl.
90+1'
V úvodu tříminutového nastavení jsou Žižkovští na míči, ale útočným faulem na polovině soupeře se o něj připravují.
90'
Za dlouhým centrem se hnal Kovinič, ale i kdyby byl u míče před Digaňou, nebylo by to k ničemu platné – ofsajd.
89'
Rozhodčí přerušuje hru, jelikož u půlící čáry zůstává ležet Mikulenka, kterého postihly křeče.
89'
V posledních minutách se hraje převážně ve středu hřiště, přestože mají domácí řadu slibných náznaků, většinou se vlastní nepřesností o šanci připraví.
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Jan Fiala, přichází Yunusa Muritala.
87'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Jaroslav Tregler, přichází Isaac Muleme.
86'
Domácím se alespoň daří držet hosty mimo dostřel branky a nepouštět je do zakončení. Tentokrát si vybojovali faul na polovině hřiště.
84'
Tlak Hanáků trošku narůstá, jelikož si vybojovali další roh a vyslali několik nebezpečných centrů. Viktorka vše ustála, ale musí se bránit – hosté vhazují v blízkosti vápna.
83'
Chybují a faulují však oba, tentokrát se u pravé postranní čáry provinil Déle. Žižkov se ale ani nedostal k brance a bude se muset bránit.
82'
Žižkov se směrem do ofenzivy trápí. Vypadá to, jako by mu ztráta vedení sebrala vítr z plachet, naopak Sigma hraje uvolněněji.
81'
Hanákům roh vůbec nevyšel, Viktorka přebírá iniciativu a vydává se do ofenzivy.
80'
Velmi dobrá práce Sigmy! Amasi dostal na levé straně pobídku od Deleho, načež donutil Bajzu zasáhnout a vzápětí připravil šanci Fialovi, jehož pokus byl sražen na rohový kop.
79'
Centr vyskočil z vápna až před jeho hranici, kam se přiřítil Kozojed a vypálil hodně vedle branky.
79'
Viktorka okamžitě po hostujícím střídání získala míč po vhazování Sigmy a vydala se do útoku, po němž Rosa pálil za pomoci teče mimo – rohový kop.
78'
ze hřiště odchází Jakub Elbel, přichází Filip Slavíček.
77'
Žižkov zadrbal velmi slibnou akci ve vápně, po které se navíc musel bránit rychlému brejku, na jehož konci pálil Fiala podél obránce těsně vedle!
75'
ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Moses Emmanuel Amasi,
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Matěj Hadaš.
74'
Dele mohl vše napravit, když dobře zachytil rozehrávku domácích a rozjel přečíslení tři na dva. Lehkým centrem našel ve vápně Fialu, který prsy usměrnil míč mimo branku.
73'
Centr ze strany propadl na roh velkého vápna k Delemu, který poslal míč někam na tramvaj. Na stadionu už rozhodně není.
72'
Většina aktuálně spokojena není, jelikož Viktorka ztratila dvougólové vedení a navíc se musí bránit další standardce Sigmy – úspěšně, leč jen za cenu rohového kop pro hosty.
Dnešní utkání sleduje 1 266 diváků, sympatická návštěva!
71'
Moc pěkná akce Žižkova na jeden dotyk končí centrem za obranu, který Rosa usměrnil hlavičkou na přední tyč, ale tam stál pozorný Digaňa!
70'
ze hřiště odchází Jiří Sodoma, přichází Nedeljko Kovinić,
ze hřiště odchází Michal Řezáč, přichází Jan Kozojed.
69'
Olomouc B právě vstřelila branku!
Vyrovnáno! Hanáci se vydali do útoku, při němž Dele po pravé straně vymotal domácí obránce a jeho lehký centr na zadní tyč usměrnil do branky JÁCHYM ŠÍP, který tak přidává svůj druhý gól.
68'
V posledních minutách opravu není, co zmínit. Gól Olomouce hru trošku uspal, navíc přibylo nepřesností.
66'
Tempo hry trošku polevilo, jelikož nám ji kouskují přerušení, fauly anebo nepřesnosti. Aktuálně drží míč Žižkov, a to na své polovině po útočném faulu Sigmy.
64'
Slibně rozjetý útok Žižkova podél pravé postranní čáry přerušuje hvizd sudího – ofsajd.
62'
Hezký brejk Olomouce nedokázal Fiala ideálně zakončit, ale po své střele z pravé strany velkého vápna vybojoval alespoň rohový kop.
61'
Elbelovi tentokrát centr nevyšel, jelikož jen proletěla nad hlavami hráčů až do zámezí – rozehrávat může Bajza.
60'
Standardka Olomouci nevyšla, přesto udržela míč a celou situaci si zopakuje ve středu útočné poloviny.
59'
Broukal u pravé postranní čáry vletěl zezadu do souboje s Fialou, což má očekávaný závěr – faul.
58'
ze hřiště odchází Adam Toula, přichází Bernardo Rosa,
ze hřiště odchází David Sixta, přichází Václav Prošek.
57'
Sigma se nevzdala a za svou dobrou prezentaci ve druhé půli je odměněna. Hanáci zaútočili po pravé straně, načež přízemní centr do vápna propadl až na zadní tyč k JÁCHYMU ŠÍPOVI, který měl lehký úkol.
56'
A z něho Sigma zahrozila! Přetažený pas na zadní tyč zkoušel akrobaticky zakončit Mikulenka, ale jeho netradiční zakončení míří nad branku.
55'
Olomouc se usadila kolem vápna, načež Elbel vyslal pěkný zakroucený míč, který Spáčil za pomoci obránce posílá na roh.
54'
Dobře napadající Tregler vybojoval míč pro Sodomu, který ale přečíslení dvou na jednoho zadrbal. Tady měla přijít přihrávka na Batioju.
53'
Viktorka si vybojovala rohový kop, ale z něho ani pokračujícího tlaku kolem vápna nebezpečné zakončení nevytěžila.
52'
Bajza uhlídal svou přední tyč po přízemním centru z pravé strany, po němž se hra přesouvá hra polovinu Olomouce.
51'
Tohle taky nebylo vůbec mizerný! Šíp se šikovně uvolnil u levé postranní čáry, a přestože to měl po jeho zakrouceném centru Fiala těžké, jeho technické hlavičce moc nechybělo.
50'
Atraktivní jízda pokračuje! Na druhé straně zakončil přetažený centr na zadní tyč Sodoma, načež musel Digaňa zasahovat s bránícím hráčem na brankové čáře. Domácí se ještě dožadovali ruky, leč marně.
50'
Zajímavý závar před Bajzou končí rozehrávkou od branky. Elbelův přetažený centr vracel Uriča, ale on ani Zifčák nedokázali ohrozit Bajzu.
49'
Žižkov se nenechal zahanbit, rychlou akci středem hřiště nakonec zakončoval zprava Toula, který zůstal za obranou a jeho povedenou střelu musel hasit až Digaňa!
47'
Vzápětí zůstal za obranou Mikulenka, který ještě z úhlu hledal před brankou Fialu, ale snahu hostů přerušuje útočný faul na Bajzu.
46'
Moc pěkný brejk středem hřiště táhl Spáčil, který nakonec před vápnem přihrál míč doleva Šipovi, jenž si posunul míč na střelu a prověřil Bajzu!
46'
Centr a nepřesná hlavička Fialy byly tím posledním, co první půle nabídla. Po rozpačitém začátku jsme viděli slušný fotbal s řadou pěkných momentů a hlavně dvěma góly. První Augusto Batioja vstřelil, před druhým vybojoval pokutový kop, který proměnil Jiří Sodoma.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě pak předvedli pěknou akci, když Zifčák na pravé straně přetlačil Klusáka a posunul do vápna míč Fialovi, jehož střelu na přední tyč Bajza vykopl na roh!
45'
Pro Sodomu byl prudký centr u pravé postranní čáry příliš dlouhý, tudíž vhazují hosté.
44'
Na druhé straně se Sigma prokombinovala až do vápna, odkud se míč dostal ven a Dohnálkova lehká střela z druhé vlny letí mimo branku.
43'
Tribuny se zlobí, čemuž se úplně nedivím. Toula u velkého vápna ustál souboj s Elbelem, kterého ramenem poslal k trávníku, což sudí vyhodnotil jako faul – za mě přísné.
42'
Centr na penaltový puntík nebyl vůbec špatný, ale nakonec skončil jen u hráče v modrém dresu. Žižkov se však rychle vrací na hostující polovinu.
41'
Viktorka nakonec vybojovala míč zpět, Jirásek se dobře zbavil dvou hráčů a parádním centrem vyslal Batioju. Ačkoliv střelec prvního gólu nedokázal v souboji přetlačit Vraštila, svou aktivitou mu nedovolil ideálně rozehrát a vybojoval rohový kop.
40'
Kombinace Žižkova skončila před velkým vápnem, načež Mikulenka dobře zachytil přihrávku domácích a otáčí hru směrem k Bajzovi.
38'
Na druhé straně sice Mikulenka krásně stáhl těžký a vysoký centr na hranici vápna, ale pak mu nevyšlo zakončení – škoda pro Sigmu.
38'
Jiráskův zakroucený míč na zadní tyč nakonec našel Richter, jehož hlavička těsně minula pravý růžek branky!
37'
Žižkov dobře napadal hostující rozehrávku a nakonec z toho vytěžil alespoň roh.
36'
Hezkých akcí přibývá! Spáčil dostal míč na útočné polovině a postřehl, jak mu za obranu zabíhá Dele, kterého pěknou přihrávkou vyslal do vápna. Záložník Sigmy pak stříleným centrem donutil Bajzu, aby šel k zemi – úspěšný zákrok.
35'
Žižkovu nevyšla kombinace na útočné polovině, kde nepřesnou přihrávkou nastartoval brejk hostů. Rozběhnutý a nehlídaný Zifčák dostal na pravé straně dost prostoru, ale jeho přízemí centr nedokázal Mikulenka na malém vápně usměrnit do branky.
33'
Olomouc nezůstává pozadu, jelikož si pěknou akcí vybojovala zajímavý centr, který Mikulenka usměrnil hlavičkou těsně vedle branky!
32'
Má to sice mouchy, ale když to Viktorce sedne, dokáže ukázat parádní věci! Tentokrát se po dlouhé kombinaci dostal do úniku Sodoma, ale ve vápně trefil v souboji tváří v tvář pouze Digaňu.
30'
Útok Sigmy po pravé straně završil střelou z úhlu Uriča, jehož pokus na přední tyč Bajza bez potíží kryje.
29'
Žižkov právě vstřelil branku!
Střelec JIŘÍ SODOMA prokázal, že rozhodně umí a povedenou prudkou střelou k tyči po Digaňově pravici navyšuje vedení.
28'
Rozhodčí Volek píská do píšťalky a ukazuje na penaltový puntík! Důvodem je dobrá práce Batiojy, který sice na pravé straně vápna neprošel přes dva bránící hráče, ale svou aktivitou donutil faulovat Elbela – PENALTA!
27'
Elbelův padající míč sice na malém vápně odhlavičkoval jeden z domácích, ale pouze k Šípovi, jehož prudká střela na zadní růžek nebyla vůbec špatná!
26'
Olomouc se nepříjemně natlačila na soupeřovu polovinu, načež přiletěl centr od postranní čáry, ale přetažený pas si Klusák pohlídal. Vzápětí však domácí vytlačili aktivní hosty jen za cenu rohu.
25'
Sixtovu centru však chyběla větší přesnost. Hlavička hostujícího hráče nastartovala rychlý brejk, který zastavil až obranný faul Řezáče před polovinou hřiště.
24'
Hanáci se však nedokázali dostat z tlaku, z čehož pramení faul u postranní čáry právě na Řezáče. Zajímavá standardka pro domácí!
23'
Řezáč se pokusil zachytit dlouhou přihrávku u pravého rohového praporku, ale jeho skluz byl marný.
22'
Žižkov kontroluje míč a opět se postupným přesouváním těžiště ze strany na stranu pokouší otevřít olomouckou defenzivu. Zatím bez úspěchu.
21'
Olomouc mohla zareagovat z rohového kopu, ale centr na přední tyč je odvrácen. Ačkoliv tlak hostů pokračoval i nadále, jejich snahu přerušuje hvizd sudího – útočný faul.
19'
Krásná fotbalová akce Viktorky končí vedoucím gólem! Domácí parádně otevřeli defenzivu Sigmy, kterou zaskočil povedený centr Klusáka z levé strany. Sixta sice nedokázal ve vápně zakončit, ale vzápětí se dostal k centru, jenž na malém vápně usměrnil do branky AUGUSTO BATIOJA.
17'
Viktorka si vybojovala aut na útočné polovině, po kterém si Klusák parádně vyměnil míč s Jiráskem, leč následný centr zaplachtil jen do Digaňových rukavic.
16'
Žižkov se po delší době dostal k blízkosti soupeřovy šestnáctky, na jejíž straně se Batioja pokusil přejít přes Vraštila, ale neuspěl a posílá míč do zámezí – odkop od branky.
14'
Obrovská šance Sigmy! Po rychlém útoku propadl na malém vápně míč k Fialovi, jehož lehké zakončení však vytáhli na brankové čáře Klusák s Bajzou. Roh pro hosty.
13'
Uriča zakroutil míč na zadní tyč, ale jeho centr byl příliš vysoký a prudký, proto letí nad hlavami všech hráčů do zámezí.
12'
Rozhodčí možná otočil roh na odkop od branky, ale jako by Viktorka se svým soupeřem soucítila a mizernou rozehrávkou mu standardní situaci přeci jen dopřála.
11'
Žižkovu se nepodařilo přenést hru na soupeřovu polovinu, naopak na té své ztratil míč a musí se bránit.
10'
Na tribunách to jen zahučelo! Centrovaný míč propadl na hranici vápna, k němuž se z druhé vlny přiřítil Dele a parádní šajtli pravačkou poslal jen těsně vedle pravé tyče!
9'
Minuta hrůzy v podání obou týmů, které soupeři přenechávaly jeden míč za druhým, je zjevně za námi. Brejk Olomouce po levé straně nedokázal zakončit Fiala, jenž však vybojoval alespoň roh.
8'
Aktivní útočník Viktorky vybojoval u pravého praporku alespoň rohový kop, ale i přes celkem povedený centr Jiráska skončil jen u jednoho ze soupeřů.
7'
Dlouhý centr podél pravé postranní čáry Toula šikovně zkrotil, načež ho sklepl ke svému spoluhráči, ale zakroucený míč na penaltu nedokázal hlavičkující Sodoma usměrnit.
5'
Rozehrávka nakrátko vedla k prudkému centru Elbela, po němž jeden z domácích hráčů odvrátil míč ven ze šestnáctky.
4'
Brejk Sigmy táhl Minulenka, který vypálil zpoza vápna, odkud však trefil jen bránícího hráč. Hanáci se však udrželi na míči a vybojovali si rohový kop.
3'
Viktorka opět zaútočila rychlým výpadem po levé lajně, kde Klusák rychlým autem posunul míč na Jiráska, jehož nepovedený centr dohlavičkoval Dohnálek pryč.
2'
Viktorka si vybojovala vhazování v blízkosti velkého vápna, ale dlouhý aut na přední tyč odvrátil jeden z obránců do bezpečí. Z následného nátlaku Žižkova žádné ohrožení branky nevzešlo.
1'
Úvodní útočný výpad SIgmy zhatila špatná přihrávka na pravé straně hrací plochy, po níž Žižkov převzal iniciativu a útočí.
1'
A před zápasem proběhne krátký ceremoniál, při němž se Viktorka loučí s útočníkem Radkem Voltrem, jenž musel ukončit kariéru kvůli zdravotním potížím.
Oba týmy už vstupují na hrací plochu za potlesku velmi sympaticky zaplněných tribun.

FK Viktoria Žižkov: Bajza – Řezáč, Broukal, M. Richter, Klusák – Sixta, Jirásek (C), Tregler – Batioja, Toula – Sodoma.
Náhradníci: Kotek – Petrák, Kozojed, Muleme, Prošek, Kovinić, Rosa.
Trenér: M. Nikl

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – A. Uriča, Dohnálek, Vraštil, Elbel – Israel, J. Spáčil (C) – Zifčák, Mikulenka, Šíp – Fiala.
Náhradníci: Koutný – Cahel, Fabiánek, Slavíček, Hadaš, Muritala, Amasi.
Trenér: T. Janotka

Rozhodčí: Volek – Žurovec, Kotalík.
Vzájemná bilance však hovoří jasně. Rezerva Sigmy porazila Žižkov naposledy v roce 2005, od té doby se čtyřikrát radoval pražský celek a třikrát dokonce s čistým kontem. Na podzim pak vyhrál na Hané góly Batiojy a Mulemeho zaslouženě 2:0.
Žižkov se po slibném startu jara zabrzdil, jelikož doma s Opavou jen remizoval a na Dukle padl kvůli penaltě v závěru zápasu. Chuť si Viktorka spravila výhrou 4:1 v přípravném utkání nad Jihlavou během reprezentační přestávky, po které bude chtít na předposledním místě nejen vyhrát, ale zároveň využít klopýtnutí Varnsdorfu a dostat ho v tabulce pod sebe.

Rezerva Olomouce však bude určitě proti! Sigma má ze tří zápasů dvě domácí výhry, a to s čistými konty. I proto drží na předposlední Pražany příjemný náskok sedmi bodů, ale případná porážka by v nabité tabulce mohla být velmi nepříjemnou komplikací pro zbytek jara.
Zdravím všechny fanoušky! Velikonoční 20. kolo F:NL vyvrcholí záchranářským soubojem mezi Žižkovem a Olomoucí, jenž budeme sledovat od tradičních 10:15.