FORTUNA:LIGA - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Ostrava - 29. října 2017   18:00

Sparta
8' Josef Šural  • 52' Zahustel (Sáček) • 80' Štetina (Albiach)
3:2
(1:1)
Ostrava
35' Baroš  (R. Hrubý) • 55' de Azevedo

Bičík – Zahustel, Hovorka, Štetina, Nhamoinesu – Sáček, Mandjeck (69. Mareček) – Biabiany (75. Albiach), Rosický (C), Vatajelu (46. Janko) – Josef Šural.
Vorel – Mich. Kadlec, Albiach, Mareček, Mavuba, Plavšić, Janko.
Královec – Nádvorník, Wilczek
Generali Arena, Praha-Bubeneč
9 125 diváků
Vašek – Pazdera, Azackij, Pokorný, Morgan (86. O. Šašinka) – Šindelář – Sus (79. Stáňa), R. Hrubý, de Azevedo, Granečný – Baroš (C) (76. Poznar).
Šustr – O. Šašinka, J. Šašinka, Panić, Stáňa, Mičola, Poznar.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Ostrava 3:2. Domácí využili v závěru přesilovku

Na sparťanském pátém místě po dvanáctém kole dnešní zápas nemohl nic změnit, letenští se ale přiblížili svým nejbližším soupeřům na druhém až čtvrtém místě, tedy Slavii, Olomouci a Liberci. Na první dva zmiňované týmy Sparta aktuálně ztrácí čtyři body, na Liberec polovinu. Vedoucí Plzeň ale zůstává o propastných patnáct bodů před týmem Andrey Stramaccioniho.

Hosté prohráli šestý ligový zápas na hřišti soupeře v řadě a byť jsou v tabulce třináctí, tak mají náskok jediného bodu na poslední Jihlavu, neboť závěr tabulky od dvanáctého místa k úplnému dnu je nesmírně vyrovnaný. Baník v příštím kole hostí Mladou Boleslav a Slezané by před reprezentační přestávkou potřebovali přerušit dlouhou sérii bez vítězství.
Sparťané se ujali vedení brzkou penaltou Šurala, poté ale herní iniciativu převzal Baník a před přestávkou se dočkal také vyrovnání po trefě Baroše.

Po změně stran Sparta znovu rychle šla do vedení díky střeleckému zásahu Ondřeje Zahustela, ovšem Baník tentokrát vyrovnal ještě rychleji, když podklouznutí Štětiny ještě nedokázal využít Hrubý, dorážející de Azevedo už ale měl snadnou úlohu. Baník poté přišel o vyloučeného Granečného, jenž do šaten zamířil po velmi nedisciplinovaném stažení Zahustela zcela mimo hlavní dění a nedokázal přežít nápor letenského týmu, když o výhře Sparty po Albiachově centru rozhodl slovenský stoper Štětina.
Na Letné je dobojováno! Sparta v dramatickém utkání poráží Baník Ostrava 3:2, když hosté dvakrát dokázali odpovědět na vedoucí branku Sparty, potřetí už se jim to i přes skvělou podporu ostravských příznivců nepodařilo.
90+3'
90+3'
Hosté se ještě dostali k míči i na útočnou polovinu, Hrubý se ale na pravém křídle neprosadil a protože se bude kopat od domácí branky, rozhodčí Královec během několika sekund utkání ukončí.
90+3'
Sparťané drží míč na útočné polovině a už se rozeběhla poslední ze tří avizovaných nastavených minut.
90+1'
Hosté si ještě vypracovali jednu příležitost! Pazderův centr de Azevedo sklepl pro Azackého, jenž z osmnácti metrů pálil bez přípravy metr vedle tyče domácí branky.
90+1'
Rozhodčí Královec oddaluje závěr zápasu o tři nastavené minuty.
90'
Janka ve středu hřiště nedovoleně atakoval Jakub Pokorný, sparťané se mohou opět nastěhovat na soupeřovu polovinu.
89'
Nestor Albiach měl na kopačce čtvrtou branku Sparty! Individuálně si navedl míč před pokutovým územím na svoji silnější levačku a poté nebezpečně střílel po zemi ke vzdálenější tyči, brankář Vašek ale jeho střelu dokázal vyrazit do strany a poté si i poradit s Jankovým centrem.
88'
Hosté se na chvíli usadili u pokutového území Sparty, neujal se ale ani jeden ze dvou centrů z pravé strany hřiště.
87'
Na Zahustelův přetažený centr si velmi vysoko naskočil Costa, ten ale povalil k zemi Pazderu a je mu pískán útočný faul.
86'
Rosický vnikl do pokutového území prostřednictvím rychlé narážečky se Šuralem, poté ale svoji přihrávku před branku neprocedil přes bránícího Azackého.
86'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jean-Pierre Morgan, přichází Ondřej Šašinka.
85'
Utkání sleduje 9 125 fotbalových příznivců.
84'
Po rohovém kopu de Azeveda Hrubý hlavičkoval z těžké pozice jen nad domácí branku.
82'
Sparťané po zisku míče zamířili do už přeci jen otevřenější obrany Baníku a Pokorný musel přibrzdit Albiachův průnik pouze podražením španělského záložníka, za což vidí žlutou kartu.
81'
Dvakrát už Baník dnes vyrovnat dokázal, potřetí ale bude mít úlohu výrazně komplikovanější, neboť do konce řádné hrací doby zbývá pouze deset minut a především hosté hrají oslabeni o vyloučeného Granečného.
80'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparťané vybojovali rohový kop, na Albiachův centr si naskočil LUKÁŠ ŠTETINA a trestuhodně nebráněný sparťanský stoper hlavou snadno překonal bezmocného brankáře Vaška!
79'
Hosté se výjimečně usadili na útočné polovině díky dobrému přenesení hry od de Azeveda, Hrubý se do zakončení sice neprotlačil, posunul ale míč k Poznarovi, jenž se zády k brance pokusil o akrobatické zakončení, ve velmi těžké pozici ale trefil jen brankáře Bičíka.
79'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Martin Sus, přichází Bronislav Stáňa.
78'
Mareček podkopl de Azeveda a vidí v ruce sudího Královce žlutý kartónek.
77'
Další z mnoha Zahustelových centrů doletěl jen k Pokornému, hosté se opět bez potíží ubránili sparťanskému ataku.
76'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Baroš, přichází Tomáš Poznar.

Střídání se protahuje, hostující kapitán si nejdříve vyžádal ošetření, poté zamířil odevzdat kapitánskou pásku brankáři Vaškovi, zdraví hostující fanoušky i Ondřeje Zahustela a už přepouští místo na hřišti Tomáši Poznarovi.
75'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Jonathan Biabiany, přichází Roger Néstor Albiach.
75'
Rosický se pokusil narýsovat kolmici do pokutového území Baníku, tam ale bylo velmi přehuštěno a hosté tak opět odehrávají míč do středu hřiště.
73'
Janko byl pozdě v souboji s Pazderou, skluzem hostujícího obránce poslal k zemi a může být rád, že unikl žlutému napomenutí.
72'
Další centr Zahustela v rychlém sledu Morgan odvrátil zpět ke sparťanskému obránci, ten poté míč odrazil jen k hostům. Ti opět rychle odevzdávají balón sparťanům.
72'
Do třetice centroval Zahustel a v tomto případě měl Mareček blízko k zakončení z dobré pozice, na míč ale jen těsně nedosáhl.
72'
Další centr Zahustela měl podstatně kvalitnější parametry, přesto si s ním hostující stopeři poradili.
71'
Aktivní Zahustel tentokrát při svém centru trefil pouze Morgana, míče se ale brzy opět zmocnili sparťané.
70'
Další útočná snaha rudých neměla dlouhého trvání, Zahustel přihrál Biabianymu přímo na paty a míče se snadno zmocnil de Azevedo.
69'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Georges Mandjeck, přichází Lukáš Mareček.
68'
Costa se pokusil protančit s míčem na kopačkách kolem Suse, ovšem pomohl si nedovoleně rukou a rozehrávat může brankář Vašek.
68'
Sparťané kombinují na útočné polovině a snaží se překonat zatím kompaktní obranný blok Baníku.
66'
Baník bude dohrávat v deseti! Granečný zcela mimo hru viditelně stáhl Ondřeje Zahustela a protože vidí žlutou kartu dnes už podruhé, následuje také červená!
65'
Tentokrát zaútočili hosté, Pazderův centr ale doletěl pouze k brankáři Bičíkovi a ten rychle rozehrává na spoluhráče.
64'
Další centr z Costovy kopačky doletěl pouze na hlavu Azackého, odražený míč ještě zkusil napálit směrem na ostravskou branku Zahustel, ovšem trefil pouze připraveného Pokorného.
64'
Costův centr doputoval k Jankovi, ten si ale na hranici pokutového území neporozuměl s Biabianym a hosté odkopli míč do středu hřiště.
63'
Morgan si vynutil nedovolený zákrok Tomáše Rosického a hosté mohou rozehrávat z místa přestupku.
62'
Azevedův centr z rohového čtvrtkruhu postrádal kvalitu, sparťané odvrátili do pole a Granečného pokus z velké dálky letěl jen do ochranné sítě za domácí brankou.
61'
Po Barošově průniku pravou stranou hřiště mohl nebezpečně zakončovat Hrubý, na míč ale dosáhl jen špičkou kopačky a vybojoval alespoň rohový kop.
60'
Podobně jako ve vzájemném pohárovém utkání druhý poločas svoji kvalitou zatím výrazně převyšuje ten první a vidíme nebezpečné útočné akce na obou stranách bojiště.
59'
Hosté se usadili u sparťanského pokutového území a před sparťanskou branku letělo několik centrů, po tom závěrečném Pazderově se do odraženého míče opřel Šindelář, mířil však velmi daleko od domácí svatyně.
57'
Na výborný Rosického pas si naběhl Josef Šural, ten si zasekl míč kolem Pazdery, Vaška v nadějné pozici ale nepřekonal! Ostravský brankář výborně zmenšil úhel a dokázal Šuralovu střelu vyrazit k postranní čáře.
56'
Rosický sklepl odražený míč přímo ke střelci druhé ostravské branky a hrozící protiútok musel hasit Mandjeck pouze sražením Azeveda za cenu žluté karty.
55'
Baník právě vstřelil branku!
Štětina podklouzl při kolmici za sparťanskou obranu, kam se rozběhl naprosto osamocený Hrubý, jehož tutovku ještě dokázal David Bičík vyrazit, ovšem jen k nohám DYJANA CARLOSE DE AZEVEDA, jenž snadno doklepl míč do sparťanské branky!
53'
I nadále tak platí, že ta velká skupina zahraničních posil, která přišla do Sparty před touto sezónou, zaznamenala letos jedinou soutěžní branku – Marc Janko v pohárovém zápase právě proti Baníku. Také dnes se za Spartu trefují hráči, kteří zde již působili minimálně loni.
52'
Rosický před pokutovým územím posunul míč k Sáčkovi, jenž perfektním centrem ke vzdálenější tyči vyzval k zakončení ONDŘEJE ZAHUSTELA a sparťanský obránce zcela osamocen překonává brankáře Vaška!
51'
Baroš nedovoleně atakoval Štětinu a je pískáno proti Baníku, zároveň ale Costa inkasuje žlutou kartu, neboť poté "dojel" Suse ostrým skluzem.
51'
I nadále sparťané útočí přes pravou stranu, Biabiany při svém centru ale neprocedil svůj centr přes dva bránící protihráče.
49'
Právě Biabiany rozehrál od rohového praporku, ovšem centr mu vůbec nevyšel a hosté se snadno ubránili, navíc je sparťanům před brankou pískán útočný prohřešek.
48'
Znovu v akci Jonathan Biabiany, ten dokázal udržet míč u postranní čáry stále ve hře a poté vybojoval rohový kop pro Spartu.
47'
Rosický vymyslel i realizoval výbornou průnikovou přihrávku na Biabianyho, Francouz ale nezvládl první dotyk s míčem a ten mu v dobré pozici odskočil k brankáři Vaškovi. Takových příležitostí Sparta doposud moc neměla.
46'
Zahustelův odkop zpracoval Granečný, poté se ale nedokázal prosmýknout kolem bránících sparťanů.
46'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bogdan Vatajelu, přichází Marc Janko.
46'
Už je jisté, že Janko do druhého poločasu nahradí Vatajela a Šural se tak pravděpodobně posune na křídlo a Janko by měl bojovat na hrotu sparťanské jedenáctky.
V poločasové přestávce se čile rozcvičuje Marc Janko a je velmi možné, že Andrea Stramaccioni již brzy ukáže právě na rakouského útočníka, aby posílil domácí ofenzivu.
Sparta byla v úvodních deseti minutách aktivnější a po Šuralově trefě z pokutového kopu se také brzy ujala vedení. Baník se do té doby s míčem vůbec neprobojoval na sparťanskou polovinu, po inkasované brance už ale byl výrazně aktivnější a v 35. minutě se také dočkal vyrovnání, když ztrátu ve sparťanské rozehrávce hosté potrestali rychlým útočným výpadem a brankou Milana Baroše.

Jelikož jsme na obou stranách neviděli žádnou jinou výraznější příležitost, je dosavadní remíza zatím zcela zaslouženým odrazem průběhu prvního poločasu.
Vyjma divoké sparťanské rozehrávky, při niž Štětina komplikovaně udržel míč před atakujícím Barošem, se už v nastavené minutě nic zaznamenání hodného nestalo a oba týmy tak odcházejí do šaten za nerozhodného stavu.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Královec k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Mandjecka ve středu hřiště přidržel Milan Baroš a znovu se píská proti hostům.
44'
Vatajelu centroval do míst, kde operoval pouze osamocený Azackij, ten odhlavičkoval míč jen ke zcela volnému Rosickému, domácí kapitán ale z nadějné pozice přestřelil horní roh ostravské branky.
43'
Granečný srazil Rosického v hloubi vlastní poloviny a Sparta disponuje další standardní situací.
42'
Rosický doposud nebyl moc vidět, teď si ale pokryl míč a našel u pokutového území Biabianyho, jenž z první hledal rozběhnutého Costu, domácí obránce při svém útočném výletu ale byl pokryt hostujícími stopery.
41'
Po Vatajelově centru si odražený míč snadno našel brankář Petr Vašek, po jeho výkopu De Azevedo fauloval Sáčka ve středovém kruhu.
41'
Sáčkův průnik útočnou polovinou Hrubý přibrzdil pouze za cenu nedovoleného zákroku a dění se stěhuje před brankáře Vaška, kam už míří hlavičkáři obou týmů.
39'
Tentokrát si ale Hovorka počínal o poznání lépe než při inkasované brance, když donutil Hrubého k prohřešku za hranou pravidel a sparťané mohou rozehrávat od hranice vlastního pokutového území.
39'
Po Mandjeckově ztrátě míče Sus vybojoval nedovolený zákrok na svoji osobu, hosté mohou znovu dobývat sparťanskou defenzivu.
37'
Sparťané se nadále dopouštějí velmi rychlých ztrát míče a znovu to jsou hosté, kteří se usadili na útočné polovině, ovšem i jejich snaha končí nepřesnou přihrávkou do zámezí.
35'
Vyrovnáno! Hovorka nezvládl rozehrávku, míč vystihl Morgan a potáhl jej po útočné polovině, dokázal se vyhnout Zahustelovi i Hovorkovi, poté kolmicí vysunul Hrubého, jenž připravil jednoduchou pozici pro zakončujícího MILANA BAROŠE! Ostravský kapitán střílí svoji letošní pátou ligovou branku.
34'
Sparta se tak pokusila zahrozit alespoň ze standardní situace, když si na Vatajelův centr naskočil naprosto osamocený Costa, zimbabwský obránce ale mířil zhruba metr nad horní roh ostravské branky.
32'
Biabiany v obklíčení dvou protihráčů vybojoval autové vhazování, poté ale zase domácí o míč rychle přicházejí. V útočných akcích obou týmů zatím chybí potřebná kvalita.
31'
Transparenty v prázdném sparťanském kotli vyzvaly ostatní sparťanské příznivce k opuštění stadiónu ve třicáté minutě zápasu a skutečně desítky fanoušků z protilehlé tribuny míří do útrob tribun letenské arény.
30'
Hosté se pokoušeli o další útočnou snahu, Morganův centr ale přeletěl nabíhajícího Baroše a ten už poté nestačil zkrotit míč na hrací ploše.
29'
Susův centr si Baroš dobře zpracoval v pokutovém území, otočil se s míčem kolem Hovorky a poté zakončil přesně k tyči, to už mu ale byl máván i pískán těsný ofsajd.
28'
Sáček po odehrání míče prudce narazil do Barošova těla, píská se proti Baníku a domácí středopolař musí být ošetřen, jelikož utrpěl drobný šrám v obličeji, měl by ale být v pořádku.
27'
S následným rohovým kopem Sparty si hostující defenziva snadno poradila.
26'
Hovorka se prosmýkl s míčem na kopačce po celé útočné polovině a v pokutovém území Baníku vybojoval rohový kop pro rudé.
24'
Josef Šural u postranní čáry ostře sestřelil Jakuba Pokorného a proti žluté kartě v Královcově ruce nemůže říct křivého slova.
24'
Morgan si našel veliké množství prostoru na levém křídle, Hrubý poté připravil zajímavou střeleckou pozici pro Suse, jeho rána si ale nepropasírovala cestu skrz řadu těl před Bičíkem.
22'
Hosté mohli podniknout rychlý přechod do otevřenější sparťanské obrany, ovšem souhra Suse s Azevedem vedla pouze ke ztrátě míče, ovšem také sparťané se posléze brzy zbavují balónu.
20'
Robert Hrubý na levém křídle zprvu úspěšně kombinoval s Morganem, Francouzův centr ale poté postrádal veškerou přesnost a doletěl až za sparťanskou branku.
18'
Hrubý se lobovanou přihrávkou pokusil vysunout za sparťanskou obranu rozběhnutého Pazderu, ten ale měl k míči příliš daleko a byl tak bez šance jej dostihnout ještě ve vymezeném území.
16'
Biabianyho centr nedoletěl k naskakujícímu Šuralovi, ten byl důsledně pokryt ostravskou obranou.
14'
Morganův centr Zahustel srazil přímo do rohového praporku, od něj se míč odrazil za postranní čáru a hosté tak mohou vhazovat. Mimochodem francouzský obránce Baníku si dnes odbývá svoji premiéru v české nejvyšší soutěži, dosud se v dresu ostravského týmu představil pouze právě zde ve středečním pohárovém utkání.
13'
Granečného centr pouze proletěl pokutovým územím Sparty a doskákal až za vzdálenější tyč.
11'
První přímý souboj Rosického s Barošem přímo na hřišti, domácí středopolař si před Barošem pokryl míč a poté si vynutil soupeřův faul. Následná standardní situace nevedla k vážnějšímu ohrožení Petra Vaška.
10'
Rychlý protiútok Sparty středem hřiště vedl Biabiany a protože jej Granečný zastavil nedovoleně, hostující záložník vidí první žlutou kartu zápasu.
9'
Hosté se vůbec poprvé v zápase probojovali k pokutovému území Sparty, centr Suse ale nenašel žádného z jeho spoluhráčů.
8'
JOSEF ŠURAL si při pokutovém kopu počkal na pohyb brankáře Vaška a poté nasměroval míč do volného prostoru jeho branky!
7'
Penalta pro Spartu! Po souboji s Azackým v pokutovém území padl k zemi Šural a rozhodčí Královec po rychlé domluvě s pomezním Wilczekem píská pokutový kop pro Spartu!
6'
Sparťané rychle získali míč a po Šuralově sražené střele také rohový kop. Od praporku centroval Vatajelu, ten dokázal před brankou najít Costu, jenž ještě vylepšil pozici pro Štětinu, ten ale neprostřelil bránící těla hostů.
5'
Neúspěšná souhra Zahustela s Mandjeckem, český obránce nedostihl spoluhráčovu zpětnou přihrávku k postranní čáře.
4'
Po souhře s Rosickým centroval Vatajelu a rumunský křídelník našel před brankou Šurala, ten ale v těžké pozici míč posunul pouze k Pokornému.
3'
Po souboji Hovorky s Barošem ve středu pole se míč odrazil za postranní čáru a byť se to domácím příznivcům pranic nelíbí, tak rozhodčí přisuzují autové vhazování Baníku.
3'
Sparťané zůstávají usazeni na útočné polovině a snaží se od úvodních minut atakovat hostující pokutové území, zatím ale neúspěšně.
2'
Šural byl zdvojen hostujícími zadáky a protože mu chyběla dostatečná podpora od spoluhráčů, získáním faulu na svoji osobu vybojoval pro Spartu maximum možného.
1'
S osmiminutovým zpožděním, ale přeci jen jsme se dočkali zahájení atraktivního závěrečného duelu dvanáctého kola HET ligy!
1'
Po losu, kterého se s rozhodčím Královcem účastnili i kapitáni Rosický s Barošem, si oba týmy mění strany.
Sparťané se představí tradičně v rudých dresech, hosté oblékli modrou sadu.
Rozhodčí Královec už přivádí fotbalisty na zelené jeviště letenské arény a během několika desítek sekund bude utkání zahájeno.
Úvod zápasu se drobně zdržel, nadále se čeká na účastníky dnešního zápasu.
V sektoru hostujících fanoušků už je přeci jen necelá tisícovka příznivců Baníku, to "kotel" Sparty zeje prázdnotou, neboť domácí se rozhodli utkání, či minimálně jeho úvod, bojkotovat.
Základní sestava Sparty se značně podobá té, která přivezla z Jablonce hladkou výhru 3:0. Kromě již zmíněného Dúbravky chybí pouze oba Kadlecové, Michala na postu levého obránce nahradí uzdravený Costa a naopak zdravotní potíže nepustí do zápasu Václava Kadlece, jenž se zranil právě na severu Čech a místo nějž se do základní sestavy probojoval Jonathan Biabiany, přičemž Šural se vysune na hrot.

Hosté z Ostravy představí od úvodní minuty devět fotbalistů, kteří zahájili to již několikrát zmíněné středeční pohárové utkání, pouze do branky se místo Šustra vrátí Petr Vašek a na hrot se postaví Milan Baroš.

Dojde tedy k velmi očekávanému souboji dvou dlouholetých opor českého národního týmu a Tomáš Rosický s Milanem Barošem dokonce přivedou své týmy na pažit s kapitánskými páskami na pažích.
V sestavě Sparty dochází ke změně, nastoupit nakonec nemůže Martin Dúbravka, mezi tyčemi se tak objeví David Bičík a do branky bude připraven na střídačce Vojtěch Vorel.

AC Sparta Praha: Bičík – Zahustel, Hovorka, Štetina, Nhamoinesu – Sáček, Mandjeck – Biabiany, Rosický (C), Vatajelu – Josef Šural.
Náhradníci: Bičík – Mich. Kadlec, Albiach, Mareček, Mavuba, Plavšić, Janko.

FC Baník Ostrava: Vašek – Pazdera, Azackij, Pokorný, Morgan – Šindelář – Sus, R. Hrubý, de Azevedo, Granečný – Baroš (C).
Náhradníci: Šustr – O. Šašinka, J. Šašinka, Panić, Stáňa, Mičola, Poznar.

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Wilczek.
Značný problém hlásí fanoušci Baníku Ostrava, kteří v drtivé většině jedou do Prahy hromadně vlakem a již mají 200 minut zpoždění oproti původnímu plánu, dle kterého měli do Prahy před šestnáctou hodinou. V tuto chvíli tak již nemají šanci utkání stihnout, pokud se skutečně bude hrát od 18 hodin.
Hezký nedělní podvečer z pražské Letné, kde se po čtyřech dnech opět utkají tradiční rivalové Sparta s Baníkem a jejich dnešní souboj se může stát jedním z vrcholů ligového podzimu, neboť by proti sobě měli stanout dvě hrající legendy české kopané, Tomáš Rosický a Milan Baroš.

SOUBOJ LEGEND

Někdejší kapitán českého národního týmu Tomáš Rosický překonal časté zdravotní potíže, minulý týden při výhře 3:0 v Jablonci zvládl odehrát 72 minut a poté, co jej trenér Stramaccioni nechal odpočívat v pohárovém zápase proti Baníku, by měl být připraven hrát od úvodní minuty i dnes.

Hostující útočník Milan Baroš, vítěz ligy mistrů s Liverpoolem, už letos zvládl odehrát devět ligových utkání, ve kterých vstřelil čtyři branky a protože náročný středeční duel, který po 120 minutách hry dospěl až do penaltového rozstřelu, proseděl celý mezi náhradníky, měl by opět dostat prostor v základní jedenáctce.

AC SPARTA PRAHA

O podzimních trablích nejúspěšnějšího celku české i československé fotbalové historie už se popsaly stohy papíru. Po brzkém vyřazení z Evropské ligy a matných výkonech v české nejvyšší soutěži přišel další významný negativní bod pro Spartu penaltovou prohrou zde na Letné s Baníkem v domácím poháru a tím konec působení v další soutěži. V lize pak rudí ztrácejí na vedoucí Plzeň už propastných 18 bodů a sami otevřeně přiznávají, že novým cílem je druhé místo, zajišťující účast v kvalifikaci o Ligu mistrů.

Trenér Stramaccioni se už delší čas musí obejít bez zraněných Frýdka, Costy, Juliše či Plavšiće a svalové problémy v týdnu hlásil i neustále se zlepšující Václav Kadlec a jeho start je nejistý. Zřejmě kvůli problémům se stehenním svalem pak první poločas v pohárovém utkání s Baníkem nedohrál Tal Ben Chaim, ovšem narozdíl od Kadlece jeho výkony mají spíše stagnující úroveň.

Po zranění by se pak do sestavy mohl vrátit Semih Kaya, turecký stoper nedohrál úvodní kolo proti Bohemians a od té doby byl na seznamu zraněných.

FC BANÍK OSTRAVA

Baník by v metropoli rád navázal na dobrý výkon z pohárového utkání a zejména výborný výsledek, obrat Spartu o body také v ligové soutěži by celku ze Slezska jistě přineslo větší pohodu do závěru podzimní části sezóny.

Trenér Kučera disponuje takřka kompletním kádrem, jedinou ztrátou je distancovaný Marek Hlinka, jenž musí povinně absentovat kvůli čtyřem žlutým kartám, jinak je kádr Baníku kompletní.

Ostravané potřebují zejména vylepšit zatím velmi špatnou obranu. Ačkoliv sami vstřelili i o tři branky více než Sparta, tak v záchranářských bojích je zatím drží 23 inkasovaných branek v 11 zápasech, což činí průměr takřka dvou na zápas. Navíc zatím nedokázali vyhrát domácí zápas, protože všech pět skončilo nerozhodně! Jediné ligové výhry se tak dočkali na úvod sezóny v Brně, poté ale ze hřišť soupeřů už nepřivezli ani bod.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Historie vzájemných zápasů je vskutku bohatá, neboť v samostatné české lize už spolu odehráli 46 bitev, často velmi emotivních na hřišti i v hledišti.

Výrazně úspěšnější jsou sparťané, kteří zvítězili v nadpoloviční většině případů (26-11-9) při skóre 80:38.