Dnešní utkání sledovalo 498 diváků!
Utkání je u konce! Sparta ovládla pražské derby a připisuje si tři body za výhru 2:1!

Ode mne je to pro dnešek vše, pěkný zbytek dne.
90+2
90+2
Jenže ta skončila ofsajdem a Sparta směřuje za ziskem tří bodů!
90+1
Ještě jeden faul zastavil akci sešívaných, hosté mají zřejmě poslední šanci na vyrovnání.
90
Základní hrací doba vypršela a rozhodčí nastavuje jednu minutu!
89
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ch. Frýdek, přichází Sváta.
88
Nakonec ale u pravé postranní čáry jejich postup zastavil ofsajd, Slavia míří do jedné ze svých posledních akcí.
87
Sparta znovu drží míč u rohového praporku, zatímco hostům se čas na případný zvrat neskutečně rychle krátí.
86
Jenže to se sešívaným vůbec nedaří, domácí jsou aktivnější a hrozí zejména z křídelních protiútoků.
85
Rozběhla se závěrečná pětiminutovka duelu, během níž musí Slavia vrhnout všechny zbytky sil do útoku, aby se pokusila alespoň vyrovnat.
85
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Kocourek, přichází M. Lauricella.
84
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Holzer, přichází Balvín.
83
Domácí drží míč na svých kopačkách na obranné polovině a šetří cenné vteřinky v aktivní kombinaci.
82
Hra má nyní strhující tempo, oba celky mají své šance a sledujeme opravdu pohledný fotbal z obou stran.
80
Hosté se dočkali vyrovnání, když brejk zakončil střelou ve skluzu po zemi k tyči Žežulka, jeho branka ale nemůže být uznána kvůli těsnému ofsajdu!
78
Na druhé straně se ale připomněli také hosté, když z dálky napřáhl jeden z nich ke krásné střele směřující do šibenice, ovšem Vorel možná klíčovým zákrokem zápasu udržel naděje svého celku!
77
A nakonec Císařsovský napřáhl z pravé strany k nepříjemné dalekonosné ráně, ale Kovář ji stihl na zadní tyči své branky pohotově vyrazit!
76
Domácí jsou nyní aktivnější směrem dopředu a rádi by přidali i třetí trefu, ale to se jim zatím nedaří.
75
Na druhé straně kontrovala Sparta, na zadní tyči přistál nebezpečný centr, jenže jeden z domácích se provinil útočným faulem.
74
Hosté mohli rychle odpovědět, ale Žežulka se k prudkému centru nedostal a míč ulovil do svých rukavic gólman Vorel.
71
Sparta právě vstřelila branku!
Domácí jsou znovu do vedení a znovu po rohovém kopu! Na další povedený centr od rohového praporku si naběhl střídající MATĚJ PULKRAB, který na přední tyči hlavou usměrnil míč za záda Kováře – 2:1!
71
Další rohový kop pro Spartu.
70
Nejprve Kovář skvěle zasáhl proti dorážce jednoho z domácích, ale na střídajícího Císařovského poté zívala prázdná branka, ale domácí záložník ji trestuhodně minul!
70
Centr z něj byl ale bohužel pro domácí hodně nepřesný, přetažený míč navíc nikdo v rudém nedokázal vrátit zpět do ohně.
69
A navíc vybojovali rohový kop.
68
Rychlý brejk Slavie zastavil útočný faul, Sparta zase rychle otáčí hru.
67
Nakonec vyzkoušel pozornost brankáře Kováře z úctyhodné vzdálenosti svou ranou Frýdek, jeho pokus se ale mezi tyče nevešel a zamířil kousek nad břevno!
66
Domácí se však nechtějí spokojit s nerozhodným stavem a znovu jsou nastěhováni na polovině svého soupeře.
64
Slavia právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno, hosté se dočkali! Po nepřehledné situaci na pravé straně obdržel přesnou přihrávku MARCEL ČERMÁK, který se opřel z hranice vápna do parádní rány a ta na zadní tyči zapadla přesně pod břevno – 1:1!
63
K centru se na pravé straně po zasekávačce dostal Krejdl, jenž jeho pas zamířil přesně do rukavic gólmana Vorla.
62
Současná hra i výsledek hraje výrazně do karet Spartě, která se tak nemusí nikam hnát, a zároveň bezpečně kontroluje svůj náskok.
62
Nyní je mírně aktivnější hostující Slavia, ale zatím jde pouze o kombinační hru kolem vápna a hledání cesty přes urputnou obranu soupeře.
60
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Špaček, přichází Císařovský.
60
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Krejdl, přichází Zoubek.
60
Čermák se následně protáhl po levé straně, k centru se však nedostal...
59
Domácí se rychle dostali kupředu, z velké dálky natáhl ke střele střídající Moravec, ale jeho pokus směřující k tyči si Kovář pohlídal a ukryl míč v rukavicích.
58
Z druhé půle uplynula úvodní čtvrthodina a zatím jsme se větší šance ani žádného vzrušení nedočkali. Věřme, že se to změní.
56
Žlutou kartu dostává Prosek (SK Slavia Praha).
56
Ten nakonec vyslal dlouhý míč dopředu, za nímž se hnal Žežulka, ale proti trojnásobné přesile neměl šanci, a tak si zahraje také brankář Vorel.
55
A podobně se vedlo i Frýdkovi, který nakonec fauloval na útočné polovině. Rozehrává Kovář.
54
Střídající Pulkrab se za dlouhým míčem od Čermáka nedostal, byl dobře ustrážen.
53
Ani z centru od rohového praporku se ale domácí družina své šance nedočkala, míč na přední tyč byl hodně pomalý a sešívaní dobře zasáhli.
52
Centr z přímého kopu byl odvrácen, posléze ale přilétl další míč, který hosté odvrátili na rohový kop.
52
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Albiach, přichází Moravec.
51
Oba celky zatím marně hledají cestu přes obranu soupeře. Nyní ale bude mít dobrou šanci Sparta, která vybojovala zhruba pět metrů za vápnem volný přímý kop.
50
Sparta nejprve dobře rozkombinovala soupeře, ale Slavia skvěle napadala a dokonce získala míč, ale záhy o něj po dalším útočném faulu přišla.
48
Druhá půle je zatím hodně kouskována zbytečnými fauly, kombinací vidíme jen pomálu.
47
Žlutou kartu dostává Vătăjelu Bogdan (AC Sparta Praha).
47
Nejprve jednomu z hostů na pravé straně utekl míč do zámezí, aby se opačným směrem taktéž po pravé straně vydala do brejku Sparta, jenže její akci zhatil útočný faul.
46
Slávisté uvedli míč do pohybu a to značí jediné – druhý poločas začal! Sešívaní jej načínají v kombinaci směrem dopředu.
46
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Juliš, přichází Pulkrab.
46
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází A. Lauricella, přichází Jakab.
46
První poločas je minulostí a v pražském derby je zatím spokojenější Sparta, která vede 1:0, když se již ve třetí minutě prosadil po centru z rohového kopu Tomáš Cabadaj. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 14:03.
45
45
Centr směroval na zadní tyč, kde však nikdo v sešívaném nereagoval, a tak míč bez jakékoliv teče zamířil do autu.
45
V závěru půle bude mít Slavia ještě jednu šanci na vyrovnání. Na pravé straně byl faulován Kocourek a hosté rozehrají zajímavou standardní situaci.
43
Žlutou kartu dostává Krejdl (SK Slavia Praha).
43
Vătăjelu byl hodně nepříjemně sestřelen při odkopu na obranné polovině a zůstává v bolestech ležet na trávníku.
42
Zbývající minuty prvního poločasu se dohrávají v poklidném tempu, Sparta je u míče, ale nijak aktivně se kupředu nežene.
41
To Slavia na protější straně hřiště dokázala zahrát volný přímý kop velmi rychle, opět míč směroval na zadní tyč, ale znovu u něj byli rychleji sparťané, kteří se nerozpakovali a odvrátili míč do bezpečí.
40
Povedlo se to až Spartě, kdy centr z levé strany vracel na zadní tyči do ohně Frýdek, nicméně jeho nabídku ukryl brankář Kovář ve svém náručí.
39
Hra je v posledních minutách hodně kouskována lehkými fauly, ani jeden z celků se tak nemůže dostat do pořádné kombinace.
38
S centrem na zadní tyč si obrana Slavie poradila, následně napřáhl jeden z domácích ke střele z voleje na hranici vápna, ale jeho pokus byl nepřesný.
37
Rohový kop pro Spartu.
36
Ani Slavii na druhé straně se ale nepovedl rychlý brejk, Žežulka se provinil útočným faulem, a tak se hra stěhuje opět na obrannou polovinu soupeře.
35
Ale ne na dlouho. Domácí vybojovali míč a po pravé straně podnikli rychlý kontr, který mohl v šestnáctce zakončil nabíhající Juliš, jenže přihrávka mu nesedla.
34
Sparta znovu vyrazila dopředu a vyprodukovala dva centry z pravé strany, ale šance se z nich nedočkala. Nakonec se u levé postranní čáry provinil Penc faulem a rozehrávají hosté.
32
Špaček v dalším sprintu po levé straně na dlouhý míč nedosáhl, míč skončil v zámezí a Kovář bude vykopávat.
31
Centr Kocourka se kroutil na bližší tyč, kde ale byli připraveni fotbalisté v rudém a nakonec také dokázali míč odkopnout zpět na polovinu soupeře.
31
První rohový kop pro Slavii v zápase.
30
Sešívání opět v rychlém brejku zamířili dopředu, ale obrana domácích se dobře vrátila a nakonec Penc odvrátil míč do zámezí.
29
Necelá půlhodina hry je za námi, domácí jsou aktivnější a už od úvodních minut drží hubený jednobrankový náskok.
27
Hosté nakonec nacentrovali přímo do šestnáctky, kde se ale ve shluku těl zorientoval nejrychleji Cabadaj a odvrátil míč do bezpečí.
26
Žlutou kartu dostává Kocourek (SK Slavia Praha).
26
V rychlém protiútoku Slavie byl faulován Prošek, Slavie bude z pravé strany rozehrávat volný přímý kop.
25
Juliš dostal krásnou kolmici za obranu, ale Kovář skvěle vyběhl, zmenšil střelci úhel a nakonec jej vůbec nepustil do zakončení!
25
Žlutou kartu dostává Penc (AC Sparta Praha).
24
Ten však neměl dlouhého trvání, jeden z hostů se provinil faulem, a tak bude znovu rozehrávat letenský celek.
23
Vătăjelu dobře na levé straně zastavil dlouhý nákop Slavie, hosté však pokračují v útoku na polovině Sparty a kombinují u rohového praporku.
22
Na opačné straně musel být v pozoru znovu brankář Vorel, ale s dalekonosnou ranou si nadvakrát poradil a rychle rozjíždí další akci svého celku.
21
Špaček se rozběhl za kolmicí po levé straně, jenže při své zasekávačce obránci podklouzl, a tak se k centru vůbec nedostal.
20
Centr z něj byl oproti tomu úvodnímu hodně přetažený, sparťané z něj žádnou větší šanci nevytěžili.
20
19
A hráči v rudém se neprokombinovali směrem dopředu ani po rychlé sérii narážeček, hosté odvrátili míč až ke gólmanovi Sparty.
17
Sparta se následně opět usadila na polovině soupeře, ale nic víc, než jen zblokovaný centr z pravé strany, ze své akce nevytěžila.
16
Šance jako hrom pro hosty, kteří byli centimetry od vyrovnání! Rychlý kontr začal na pravé straně, odkud přilétl přízemní centr do vápna na úplné volného Žežulku, ale toho v tisíciprocentní šanci před prázdnou brankou vychytal brankář Kovář, který vyškrábl míč z brankové čáry!
15
Ten se ale nepovedl, domácí uspěchali rozehrávku a dopředu míří opět sešívaní.
14
Právě Špaček byl následně faulován na středu útočné poloviny při převzetí míče, hra je přerušena Sparta rozehraje přímý kop.
13
Ani další akce domácímu celku nevyšla, když sice přečíslil soupeře na levé straně, ovšem Špačkovi zdánlivě jednoduchý míč utekl do autu.
11
Bogdan dostal pas na levou stranu, odkud chtěl hned z jedničky vyslat kupředu Frýdka, nicméně hosté jeho pas vystihli a zablokovali.
10
A další přerušení má na svědomí hostující Kocourek, který dostával míč za obranu, ale pomohl si faulem na brankáře Vorla a u míče tak bude znovu Sparta.
9
Holzer dostával pěkný oblouček za obranu, ovšem si nepohlídal svůj náběh a nakonec také jemu, podobně jako soupeři na druhé straně před malou chvílí, byl odpískán ofsajd.
8
Tempo hry nyní mírně upadlo, domácí jsou stále aktivnější, ale zatím pouze hledají cestu přes obranný val soupeře.
7
Na druhé straně se do šance mohli prodrat sešívaní, ale na levé straně byl jednomu z hostů odmáván ofsajd.
6
K dalšímu centru se dostal Aleš Čermák, ale na jeho pas nikdo nedosáhl a balón tak zamířil pohodlně do rukavic brankáře Kováře.
5
Frýdkovi se ale průnik po levé straně do vápna nepovedl, u míče je tak Slavia, která velmi rychle otáčí hru.
4
A domácí pokračují v aktivním nástupu do utkání a jsou znovu nastěhováni na polovině svého soupeře.
3
A domácí jdou hned v úvodu do vedení! Na přesný centr od rohového praporku si naskočil TOMÁŠ CABADAJ, který pohotovou hlavičkou nasměroval balón k pravé tyči – 1:0!
3
Sparťané se nakonec na pravé straně dostali k centru, ten byl zablokován a je z toho první rohový kop v zápase.
2
Jenže ta se nevyvedla, dlouhý míč za obranu byl nepřesný, a tak znovu kombinuje směrem dopředu domácí celek.
1
Po sérii dlouhých nákopů z obou stran se míč dostal k brankáři Kovářovi, který načne první útočnou akci Slavie.
1
Domácí fotbalisté uvedli míč do hry a první poločas načínají v kombinaci na vlastní obranné polovině.
1
Oba celky v těchto chvílích vstupují na hrací plochu. Domácí nastupují v tradičních rudých dresech, hosté v červeno-bílé sešívané kombinaci.

AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Penc, Vătăjelu Bogdan, Čermák, Holzer, Špaček, Cabadaj (C), Frýdek, Juliš, Albiach.
Náhradníci: Bačkovský – Pulkrab, Sváta, Moravec, Palečko, Císařovský, Balvín.

SK Slavia Praha: Kovář – Mareš, Žežulka, Schulz, Čermák, Prošek, A. Lauricella, Krejdl, Kocourek (C), Prošek, Kodr.
Náhradníci: Otáhal – M. Lauricella, Sulík, Vávra, Zoubek.

Rozhodčí: Orel – Šimáček, Vinter.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! Po derby pražských S nás stejné derby čeká i v rámci Juniorské ligy, kde se na domácí půdě představí třetí AC Sparta Praha, jež přivítá desátou SK Slavii Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.