Konferenční liga -  ONLINE PŘENOS -  Fiorentina : Plzeň - 18. dubna 2024   18:45

Fiorentina
Fiorentina
92' González  • 108' Biraghi (Ikoné)
2:0
(0:0)
Plzeň
Plzeň
Fiorentina
Terracciano – Dodô (88. Faraoni), Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Beltrán (75. Barák), Melo (65. López), Mandragora (91. L. Martínez) – González (98. Sottil), Belotti (88. Ikoné), Kouamé.
Christensen – Infantino, A. Duncan, Kayode, Comuzzo, Parisi.
Manzano – Barbero, Nevado (ESP)
Stadio Artemio Franchi, Florencie
19418 diváků
Plzeň
Jedlička – Hranáč, Hejda (C), Jemelka – Kopic (106. J. Mosquera), Červ (90+4. I. Traoré), Kalvach (100. Dweh), Cadu – Šulc – Chorý (70. Řezník), Vydra (56. Kliment).
Tvrdoň, Baier – Paluska.

To je ode mě přímo z italské Florencie vše, děkuji za pozornost. Mějte se fajn.
Nicméně do semifinále mohl postoupit pouze jeden tým a tím je Fiorentina. Na svého soupeře si nicméně ještě bude muset počkat. Řecký PAOK hraje na svém hřišti s belgickými Bruggami, první zápas vyhrály Bruggy těsně 1:0.
Na stadionu probíhají děkovačky u obou táborů fanoušků. I Plzeň zde zaplnila plný sektor.
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 12:0. Rohy: 19:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:18.
Je dobojováno, cesta plzeňské Viktorie Evropou pro letošní rok končí, nad jejich síly byla italská Fiorentině, které podlehla 0:2 až po prodloužení. Hrdinou se stal Nicolás González, který zkraje prvního prodloužení trefil vítězný gól. Viktoria nicméně zaslouží za tento zápas i celou sezónou v Evropské konferenční lize absolutorium.
120+1'
120'
Václav Jemelka i v poslední minutě parádně načasoval svůj skluzu a zamezil další šanci Fiorentiny.
119'
Jonathan Ikoné si řekl o balon, ten nakone také dostal, následně byl ovšem zastaven nedovoleně Lukášem Hejdou.
118'
Václav Jemelka znovu zahrát na rohový kop, ten Fiorentina zahrála krátkou přihrávkou, následně se míč utopil ve středu pole.
117'
Pavel Šulc se o to nicméně ještě pokusil, při chtění zisku balonu nicméně podkopl Milenkoviće.
116'
Jedlička dlouhým odkopem našel své spoluhráče, avšak i na nich je vidět, že už nemají jakékoliv síly se zápasem ještě něco udělat.
115'
Fiorentina si závěr dnešního zápasu užívá, k dispozici měla další rohový kop, Jedlička ovšem tentokrát zasahovat nemusel, jelikož rána ze střední vzdálenosti šla nad jeho branku.
114'
Jhon Mosquera se ocitl na trávníku, avšak hlavní rozhodčí ukazuje, že se má hrát dále.
113'
Jan Kliment se efektně vyhnul protihráči, poté u něho akce hostujícího celku přesto stejně skončila.
112'
Na hráčích už je převážně vidět, že o postupujícím je rozhodnuto a zápas se prakticky pouze dohrává.
110'
Po dalším brejku pálil Riccardo Sottil, jenomže vysoko nad branku.
109'
Sampson Dweh chtěl přihrát na pravou stranu, tam byl ovšem Traoré obsazen, avšak Viktoria to nadále zkouší.
108'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Jhon Mosquera hodil dlouhý aut až do vápna, avšak výsledkem toho byl jen brejk Fiorentiny pět na jednoho. Přihrávku na levou stranu dostal kapitán CRISTIANO BIRAGHI, který tak zřejmě rozhodl o postupu Fiorentiny do semifinále.
106'
I zkraje druhého prodloužení domácí kopali rohový kop, do balonu se opřel Davide Faraoni, avšak jeho rána neměla gólové parametry.
106'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Jhon Mosquera.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Je za námi již 105 minut hry. V prvním prodloužení se Fiorentina dočkala tížené branky, když se trefil González a momentálně má do semifinále blíž ona. Plzeň má před sebou velmi těžký úkol, ve zbylých patnácti minutách se pokusit o desíti hráčích vyrovnat.
105+2'
První poločas prodloužení skončil.
105+2'
Jan Kliment byl nachytán v ofsajdu, míč se vrátí domácím.
105+1'
V prvním prodloužení budou nastaveny ještě dvě minuty.
105'
V závěru prvního prodloužení fauloval Jan Kliment a Ranieri po jeho ataku zůstává ležet na hrací ploše.
104'
Cristiano Biraghi našel na zadní tyči Milenkoviće, který vyšplhal nejvýše do vzduchu, Jedličkovi již potřetí v zápase pomohla tyč.
104'
Na druhé straně šli domácí do brejku, Sampson Dweh se skvěle vrátit, míč uhrál na roh. Nedlouho poté se historie opakovala a znovu bude Fiorentina kopat roh.
103'
Plzeň znovu dokázala dostat míč do vápna, tam si naskakoval Pavel Šulc, ovšem míč dle svých představ netrefil.
102'
Sampson Dweh hodil dlouhý aut až do pokutového území, avšak Viktoria se přímé střely nedočkala.
101'
Domácí pouze odkopli míč do autu, Plzeň se tak pokusí zahrozit podél levé postranní čáry.
100'
ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Sampson Dweh.
100'
Domácí májí stále více míč u kopaček, nyní už mají nahráno a více myslejí. na zadní vrátka.
98'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Riccardo Sottil.
97'
Fiorentina dostala k dispozici rohový kop zadarmo, když Hranáč nepřesně předal míč Jedličkovi, tentokrát to ale pro hosty dobře dopadlo. Davide Faraoni poslal míč jen do rukavic Jedličky.
96'
Kopic zahrál malou domů na Jedličku, který s tím úplně nepočítal, avšak těžkou situaci zvládl.
95'
Fiorentina nadále útočí a nechce dopustit prozatím žádné drama, naopak na tahu je nyní Viktoria, která bude muset zaútočit.
93'
Branka se následně ještě zkoumala, ale verdikt je jasný, branka platí.
92'
Bohužel, po něm už se Fiorentina dokázala prosadit. Cristiano Biraghi rozehrál rohový kop na penaltu, tam ho nedokázal odkopnout Šulc a NICOLAS GONZÁLEZ následně již Jedličku v plzeňské bráně prostřelil.
92'
Hned zkraje prodloužení vytáhl Martin Jedlička další dobrý zákrok, následovat bude rohový kop.
91'
ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Lucas Martínez.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Heroický výkon plzeňské Viktorie! I odveta čtvrtfinále Evpropské konferenční ligy skončila bezbrankovou remízou, po krátké přestávce tak přijde na řadu prodloužení 2x30 minut. Neuvěřitelný výkon podává Martin Jedlička, který zlikvidoval nespočet šanci domácího celku, Viktoria navíc hraje od 67. minuty od desíti, kdy byl vyloučen Cadu.
90+7'
Druhý poločas skončil.
90+6'
V poslední minutě se i Plzeň dostala na útočnou polovinu, svého soupeře ovšem neohrozila.
90+5'
Pomezní rozhodčí poté při další akci Fiorentiny odhalil ofsajdové postavení, Jedlička budeš šetřit čas při svém odkopu.
90+4'
ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Ibrahim Traoré.
90+4'
Následoval rohový kop domácích, ani po této herní disciplíně domácí svou akci nezakončili.
90+3'
Tentokrát už kulatý nesmysl propadl na malé vápno, avšak nakonec byli Plzeňané znovu úspěšnější při odkopu.
90+2'
Fiorentina znovu obléhala ve velkém pokutové území, avšak následný centr z levé strany přistál jen v rukavicích brankáře Jedličky.
90+1'
Jan Kopic se až důrazně dral k balonu, na polovině hřiště mu hlavní rozhodčí odpískal nedovolený zákrok.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví ve druhém poločase nad rámec normální hrací doby šest minut.
89'
Robin Hranáč ukázal svůj přehled, když si našel balon a z vlastního vápna ho dokázal dostat pryč.
88'
ze hřiště odchází Dodô, přichází Davide Faraoni,
ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Jonathan Ikoné.
87'
Antonín Barák se upadl na hranici vápna, avšak tentokrát hlavní rozhodčí ze Španělska nedovolený zákrok nepíská, hra tak může plynout dále.
86'
Ani tentokrát to domácím nevyšlo jak si představovali, Viktoria navíc bude u rohového praporku míč vhazovat zpět do hry.
85'
Antonín Barák mohl být domácím hrdinou, skvěle ale na poslední chvíli zasáhl Václav Jemelka.
84'
O balon si řekl Dodô, který si zaběhl za obranu, poté ale do balonu praštil z první, což se mu příliš nepovedlo, branku ani netrefil.
83'
Domácí se stále nemohou dostat k většímu ohrožení branky, Viktoria znovu doslova deptá svého soupeře.
82'
Na pravé straně byl zcela volný Dodô, který vykouzlil další zajímavý centr do vápna, kde se domácí nedohodli a míč skončil nad brankou Jedličky.
81'
Fiorentina rozehrála další rohový kop, na zadní tyči se uvolnil Luca Ranieri, Martin Jedlička byl připraven zasáhnout.
80'
Následně od své branky odkopával Martin Jedlička, ten mu ovšem nevyšel dle představ. Fiorentina už tak spěchá s dalším útokem.
79'
Dodô si nerozuměl se svým spoluhráčem na pravé straně, který mu přeběhl, míč tak zadarmo skončil za čárou a Plzeň bude vhazovat.
78'
Nikola Milenković se uvolnil na levé straně, jeho následný centr ovšem v relativním klidu sebral ze vzduchu Martin Jedlička.
77'
Plzeň chtěl ohrozit branku z ojedinělé střely z dálky, avšak i domácí obrana se vyznamenala. Navíc Lukáš Červ si pomohl ve skluzu faulem.
76'
Fiorentina je nadále velmi aktivní na útočné polovině, zatím ovšem není na Plzni příliš znát, že hraje o desíti. Plzeňští válečníci zatím vše velmi zkušeně odskákají.
75'
ze hřiště odchází Lucas Beltrán, přichází Antonín Barák.
75'
Martin Jedlička znovu skvěle zasahoval, tentokrát bylo celkové vzrušení zbytečné, jelikož míč už byl předtím za čárou.
74'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Radim Řezník).
73'
Rolando Mandragora se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, jeho střela po zemi se nicméně mezi tři tyče vůbec nevešla.
72'
Odražený míč si zpracoval na hraně pokutového území Dodô, jeho centr si pro sebe uzmul brankář Jedlička, který poté s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
71'
Plzeň ubránila další nákop směrem do pokutového území, těžká zkouška nyní čeká i Radima Řezníka, který se bleskově zapojil do akce.
70'
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Radim Řezník.
69'
Plzeň nyní bude hrát ještě v hlubším bloku. Do šance se nyní rval Belotti, výsledkem toho je jen další rohový kop.
68'
Cristiano Biraghi trefil z přímého kopu jen plzeňskou zeď, Viktoria si poté pohlídala i následný rohový kop.
67'
Plzeň to nyní bude mít hodně složité, jelikož po konzultaci s videorozhodčím změnil hlavní rozhodčí svůj verdikt a Cadu dostává za svůj zákrok rovnou červenou kartu.
66'
Nepříjemná situace pro Plzeň, Fiorentina bude kopat standardku z velmi dobré pozice.
65'
ze hřiště odchází Arthur Melo, přichází Maxime López.
64'
Lukáš Kalvach vybojoval ve středu pole balon, ten si následně ale Viktoriáni přesto dlouho neužili, už s ním opět operují domácí hráči.
63'
Plzeň se po dlouhé době opět dostala na útočnou polovinu, Jan Kliment tentokrát na protihráči získal autové vhazování.
61'
Lukáš Červ i dnes dostává hodně naloženo ve středu pole, po faulu na jeho osobu budou rozehrávat Západočeši.
60'
Po hodině hry dostala k dispozici rohový kop i Viktoria, Lukáš Kalvach ho kopl na Tomáše Chorého, ten nicméně proti dvojnásobné přesile zakončit nedokázal.
59'
Martin Jedlička nakopl dlouhý balon směrem dopředu, Jan Kliment se znovu velmi intenzivně dral o balon, a i tentokrát si pomohl faulem.
58'
Christian Kouamé ještě stihl balon na hrací ploše, jeho následný centr poté trefil Jemelku do nohy, domácí tak rozehrávali další rohový kop, ani po tomto se však neradovali, míč si ze vzduchu sebral Martin Jedlička.
57'
Jan Kliment se. bleskově uvedl faulem proti Milenkovićovi. Domácí budou rozehrávat na své polovině hřiště.
56'
ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Jan Kliment.
56'
Rolando Mandragora předvedl hezký fotbalový moment, když z hranice šestnáctky vystříhl nůžky, branku však minul.
55'
Tak ještě změna, Chorý je nakonec zpět na hrací ploše, uvidíme, jak dlouho na hřišti ještě vydrží.
54'
Tomáš Chorý zřejmě v zápase dohrál, dres už si bere Jan Kliment.
54'
Což se nelíbí jednomu místnímu novináři, který své nepokoje dává velmi najevo, ač je to velmi vtipné.
53'
Tomáš Chorý zůstává ležet uprostřed hřiště. Domácí sportovně zakopli balon a k plzeňskému útočníkovi již spěchají kluboví lékaři.
52'
Matěj Vydra si pomohl v souboji rukama, domácí tak mohli rozehrávat, bleskovou přihrávkou se nicméně ukvapili.
51'
Dodô se odhodlal ke střele z hranice pokutového území, jeho rána ovšem neměla gólové parametry.
50'
Cadu již byl s míčem na čárou, přímo před zraky Miroslava Koubka tak budou míč vhazovat zpět do hry domácí.
49'
Dnešní utkání sleduje 19418 diváků. Před zraky těchto diváků se snažil zaútočit Matěj Vydra, nepřálo mu však ani potřebné štěstí.
48'
Václav Jemelka skvěle doběhl míč, který poté předal Jelidkovi, který pomohl s rozehrávkou. Na startu druhé půli více drží míč Viktoria.
47'
Tomáš Chorý sklepl míč na Lukáše Červa, jenomže ten měl bleskově u sebe protihráče, který mu míč bleskově sebral.
46'
Plzeň se hned dostala ve druhém poločase do brejku, ovšem ani tentokrát z toho nebyla přímá střela na bránu.
46'
Za ohromného potlesku nastupují zpět na zelený pažit i hráči FIorentiny.
Plzeňský tým je již zpět na hrací ploše. Druhý poločas začne za malou chvilku.
Je za námi neuvěřitelný první poločas. Ten byl celý v naprosté režii domácího celku, Fiorentina si vypracovala snad pět, šest opravdu gólových šancí, nadále však platí bezbrankový stav 0:0. Několikrát skvěle zasáhl Martin Jedlička, dvakrát mu pro změnu pomohla branková konstrukce. Plzeň pokud chce pomýšlet na postup, bude muset rozhodně přidat.
45+3'
45+2'
Neuvěřitelné, co všechno dnes zatím Fiorentina zahodí za šance. Nicolás González zavíral zadní tyč, trefil však jen nohy Cadua. Následný roh si Plzeň pohlídala.
45+2'
Po rozehrávce standardky se k hlavičce dostal Lucas Beltrán, branku Jedličky nicméně přestřelil.
45'
Christian Kouamé vystřelil z vápna, domácí útočník trefil jen břevno plzeňské brány. Další obrovská šance Fiorentiny.
44'
Přetažený míč letěl na zadní tyč, dlouhou nohou se po něm natahoval Andrea Belotti, avšak míč pouze lízl, Plzeň bude vhazovat.
43'
Domácí se nadále snaží za každou cenu otevřít skóre ještě do konce prvního poločasu, centr z pravé strany skvěle zasáhl Cadu. Následovat bude ovšem rohový kop.
42'
Hosté nyní operovali s míčem na malé vzdálenosti, vše nakonec končí plzeňským faulem, Pietro Terracciano opět měl daleko k tomu, aby musel zasahovat.
40'
Plzeň znovu jen odevzdala balon k domácím kopačkám. Nutno sportovně uznat, že zatím první poločas patří jednoznačně Fiorentině.
39'
Další nebezpečný balon letěl do plzeňské šestnáctky z pravé strany, tentokrát skvěle zahrál hlavou na malém vápně kapitán Lukáš Hejda.
38'
Plzeň je nyní chvilku o deseti, jelikož Chorý je ošetřován po nárazu do reklamní plochy od Ranieriho.
36'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Luca Ranieri).

Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Tomáš Chorý).
35'
Tomáš Chorý tentokrát z pravé strany dokázal odcentroval, balon si našel Pavla Šulce, ten ovšem špatně zpracoval balon. Škoda, protože z této šance šlo rozhodně vytěžit více.
35'
Tomáš Chorý se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, trefil však jen nohy obránce Ranieriho.
34'
Pavel Šulc nyní skvěle zahrál balon při zpětném přechodu, hlavní rozhodčí to moc dobře viděl a na protesty domácího hráče nebral zřetel.
33'
Po delší době se o slovo na útočné polovině přihlásila i Viktoria, Chorý ovšem balon rozběhnutému Kalvachovi neprostrčil.
32'
Robin Hranáč odrazil další balon jen k volnému Biraghimu, ten ovšem obranný val neprostřelil.
31'
Na Plzeň se nyní valí jeden útok za druhým, tentokrát hlavičkoval na zadní tyči Andrea Belotti a Jedličkovi tentokrát pomohla tyč.
30'
Po půl hodině hry měli domácí další obrovskou šanci na vstřelení první branky v zápase. Christian Kouamé byl sám na zadní tyči, Martin Jedlička byl opět fantastický.
29'
Tím hráčem byl Lucas Beltrán, nicméně domácí hráč už se opět hlásí o slovo u postranní čáry, zřejmě to nebude nic vážnějšího.
28'
Další domácí hráč se ocitl na trávníku. Hlavní rozhodčí k němu dokonce povolal lékaře domácího celku
27'
U postranní čáry se začal rozcvičovat Antonín Barák, že by šel český reprezentant již brzo do hry?
26'
Tomáš Chorý podstoupil vzdušný souboj s Ranierim, který poté odkopadl a řval na celý stadionem, nicméně hlavní rozhodčí žádný nedovolený zákrok nepostřehl, domácí tak budou pouze vhazovat.
25'
Christian Kouamé získal odražený balon, následně centroval na zadní tyč, tam ovšem skvěle zasáhl Cadu, který odhlavičkoval míč do bezpečných vod.
23'
Nicolás González se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, Martin Jedlička jeho pokus dobře viděl, míč tak na zadní tyči chytil v pohodě do svých rukavic.
23'
Lucas Beltrán měl hodně prostoru kolem sebe ve středu pole, následně chtěl konstruktivně rozehrát na Andreu Belottiho, toho ovšem odzbrojil Václav JEmelka.
22'
Pavel Šulc dobře podržel balon ve středu pole, následně ho předal Caduovi, ten ho nicméně zadarmo odevzdal.
21'
Nicolás González doběhl balon na pravé straně, míč poté otřel o Kopice, následoval tak rohový kop, se kterým si Viktoria znovu skvěle poradila.
20'
Na začátku dvacáté minuty vyhrál po odkopu Jedličky Tomáš Chorý hlavičkový souboj, zde ovšem akce českého celku skončila.
19'
Další akci Fiorentiny zastavuje pro změnu pomezní rozhodčí, který odhalil ofsajdové postavení Kouamého.
18'
Z protiútoku pálil z hranice pokutového útoku Lucas Beltrán, jeho slabou střelu ale v pohodě kryl Martin Jedlička.
18'
Chorý se snažil oslovit ve vápně Matěje Vydru, domácí ovšem jeho pas dokázali zablokovat.
17'
Až do obrany se stáhl Tomáš Chorý, který pomáhal svým spoluhráčům s bráněním, výsledkem toho je aut pro fialky.
16'
Lucas Beltrán si nabíhal za plzeňskou obranu na pravé straně, tam ovšem úřadoval ve své kanceláři Václav Jemelka.
15'
I domácí si neporozuměli, vhazovat míč zpět do hry tak budou hosté poblíž lavičky Fiorentiny.
14'
Kalvach se snažil oslovit v pokutovém území Tomáše Chorého, spolupráce jim ovšem nevyšla dle představ, znovu z toho nebyla ani střela na bránu.
13'
Lukáš Červ byl faulován v zajímavé pozici, Viktoria bude moci ohrozit domácí branku znovu ze standardky.
12'
Plzni nevyšla rozehrávka na polovině hřiště, míč se tak přesunul znovu ke kopačkám domácího celku.
11'
Cristiano Biraghi nacetroval na zadní tyč, kde ovšem byli jen hosté. Následoval rohový kop, se kterým si také obrana Plzně poradila, míč do bezpečí odhlavičkoval Tomáš Chorý.
10'
Máme za sebou úvodních deset minut, které převážně patřili domácímu celku, nyní budou mít znovu šanci zahrozit, k dispozici mají standardní situaci.
9'
Tlak Fiorentiny pokračuje, avšak tentokrát se sami domácí zabrzdili díky nepovedené přihrávce.
8'
Další zajímavá šance Fiorentiny. Christian Kouamé si naběhl za plzeňskou obranu, Jedlička proti němu dobře vystoupil, čímž zmenšil útočníkovi domácích střelecký úhel.
7'
Znovu už jsou fialky u balonu, tentokrát s ním operují na půlce hřiště.
6'
Fantastický Martin Jedlička v plzeňské bráně! Cristiano Biraghi si poradil na levé straně s Kopicem, následný jeho centr zasáhl Luca Ranieri, avšak brankář Západočechů se vytáhl se skvělým zákrokem.
5'
Kalvach znovu skvěle zapracoval, nyní sebral protihráči míč u pravé postranní čáry, avšak domácí přesto zůstávají u balonu.
4'
Lukáš Kalvach poslal skvělý balon za obranu, míč proletěl celým vápnem, škoda že ho ani tentokrát žádný Viktorián nezasáhl.
4'
Cristiano Biraghi podrazil na pravé straně Jana Kopice, Plzeň bude rozehrávat další standardku.
3'
A hned to mírně hořelo, výsledkem toho byl rohový kop. Ten rozehrál Lukáš Kalvach, balon proletěl na zadní tyč, tam ovšem nikdo z hostů balon nezasáhl.
2'
Fiorentina to při druhém pokusu zkusila středem hřiště, míč ovšem přistál jen u kopaček Václava Jemelky, který obrací hru.
1'
Domácí mají hned zkraje zápasu míč u svých kopaček, první nákop směrem dopředu ovšem zablokoval Cadu.
1'
Dozněla znělka Evropské konferenční ligy, nyní už je vše připraveno k začátku zápasu.
Aktéři dnešního zápasu již jsou na hrací ploše, nutno podotknout, že na polovinu hřiště to mají celkem daleko, jelikož nastupují z tunelu, který je za brankou před domácím kotlem.
Oba celky už zmizely v útrobách stadionu, za necelých deset minut se ovšem zahaovací základní jedenáctky vrátí a již se půjde na věc.
Stadio Artemio Franchi už se pomalu zaplňuje, očekává se návštěva zhruba okolo patnácti tisíc fanoušků. I sektor plzeňských fanoušků je slušně zastoupený.
Na stadionu už je v plném proudu rozcvička obou celků, samotné utkání má start za půl hodiny.
Dopoledne panovalo ve Florencii celkem pohodové slunečné počasí, avšak hodinu po poledni se obloha zatáhla a nad městem se spustil vytrvalý déšť, který trval několik hodin. Nyní hodinu před zápasem už zase neprší, avšak chvílemi stále poprchává.

ACF Fiorentina: Terracciano – Dodô, Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Beltrán, Melo, Mandragora – González, Belotti, Kouamé.
Náhradníci: Christensen – Sottil, López, Ikoné, Infantino, Faraoni, L. Martínez, A. Duncan, Kayode, Comuzzo, Parisi, Barák.
Trenér: Vincenzo Italiano.

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Hranáč, Hejda (C), Jemelka – Kopic, Červ, Kalvach, Cadu – Šulc – Chorý, Vydra.
Náhradníci: Tvrdoň, Baier – Paluska, Kliment, I. Traoré, Řezník, J. Mosquera, Dweh.
Trenér: Miroslav Koubek.

Rozhodčí: Manzano – Barbero, Nevado (všichni ESP).
Miroslav Koubek před odvetou:

„Fiorentina je známá tím, že má po stránce držení a ovládání míče kvalitní mužstvo. V tomhle se s nimi nemůžeme srovnávat. Máme zase své zbraně. Potřebujeme být účinnější do útočné fáze, kde jsme v prvním zápase nebyli úplně spokojení.

Po psychické stránce nám pomohla výhra se Slavií, mužstvu to dodalo sílu do dalších bojů. Neutrpěli jsme velké šrámy, když jsme ve druhém poločase neudělali žádný faul. (úsměv) Navíc se nám uvolnili vykartovaní Dweh a Kopic.“
První zápas:

Minulý čtvrtek se hrál úvodní zápas ve Štruncových sadech. Ve velmi opatrném duelu se vyprodaný plzeňský stadion branky nedočkal, obě mužstva tak mají do semifinále stejně daleko. Největší šanci měl Matěj Vydra, avšak v prvním poločase těsně minul branku.

Karty: 16. Cadu (PLZ), 72. Řezník (PLZ), 90+3. Chorý (PLZ) – 90. Ikoné (FIO)
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 1:8. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:8.

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Hranáč, Hejda (C), Jemelka – Řezník (90+6. Paluska), Červ, Kalvach, Cadu – Šulc – Chorý (90+4. Kliment), Vydra (62. I. Traoré).

ACF Fiorentina: Terracciano – Dodô, Milenković, L. Martínez, Biraghi (C) – Arthur (79. López), Mandragora, Beltrán (70. Barák) – González (84. Ikoné), Belotti (70. Nzola), Sottil (79. Kouamé).

Rozhodčí: Grinfeeld – Hassan, Yarkoni (všichni IZR)

Diváci: 11 470

Miroslav Koubek: „Do duelu s Fiorentinou jsme šli se dvěma úkoly. Přijet po prvním zápase do Itálie s výsledkem, který nám zajistí naději hrát dál o postup. To se podařilo. Na zřeteli jsme měli i český koeficient, to se také povedlo. Pomohli jsme celému českému fotbalu, máme od přespříští sezony jistého účastníka v Lize mistrů. Pomohlo to českému fotbalu i ve smyslu finančním, to nás pochopitelně také těší. Odvetu vnímáme tak, že ještě nemáme dokončenou práci. Pokusíme se ji dokončit.“
Krásný fotbalový večer z italské Florencie!

Společně se budeme věnovat odvetnému zápasu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy, ve kterém domácí ACF Fiorentian přivítá na svém stadionu Viktorii Plzeň.

Viktoria Plzeň se musela probojovat do základní skupiny Evropské konferenční ligy skrz tři předkola. Vše odstartovala ve druhém předkole, kde po obrovském boji přemohla kosovskou Dritu. Na západě Čech se zrodila bezbranková remíza, na divoké půdě v Prištině Plzeň vyhrála 2:1. Následovala souboj s maltskou Gžirou. Zde Viktoriáni oba zápasy ovládli, v celkovém součtu 7:0 se mohli začít radovat z postupu do play off. Jako poslední celek byl určen Plzni Tobol Kostanaj. Z Kazachstánu si Viktoria přivezla výhru 2:1, kterou poté doma potvrdila dalším vítězstvím, tentokrát rozdílem třídy 3:0. Ve skupině se následně utkala s FC Ballkani, Dinamem Záhřeb a Astanou. Viktoria ovládla všech šest zápasů, získala celkem osmnáct bodů, což se povedlo teprve druhému týmu v historii. (První byl West Ham). Vše začala výhrou proti Ballkani (1:0), následně Plzeň zvládla tuhou bitvu v Kazachstánu (2:1). Ve zbývajících zápase červenomodří dvakrát porazili Dinamo Záhřeb 1:0, stejným poměrem uspěli i v Albánii proti Ballkani a na závěr před skvělými fanoušky nedali šanci Astaně (3:0). Naposledy Viktoria hrála v neděli na svém trávníku ve šlágru kola proti pražské Spartě a utkání opanovali, když vyhráli jednoznačně 4:0. Díky vítězství ve skupině postoupila Plzeň rovnou do osmifinále, kde se utkala proti Servettu Ženeva. Po dvou bezbrankových remízách přišel na řadu penaltový rozstřel, kde byla Viktoria šťastnější.

ACF Fiorentina minulý rok hrála ve finále Evproské konferenční ligy, tam ovšem podlehla anglickému West Hamu. Italský celek se do základní skupiny propracoval skrz play off, kde přemohla po těžkém boji Rapid Vídeň (0:1, 2:0). V základní skupině se posléze utkala s maďarským Ferencvárosem, belgickým Genkem a srbským Čukarički. Fialky v šesti zápasech ani jednou neprohrály, výsledkem toho byly tři výhry a stejný počet remíz. První místo uhájila Fiorentina v posledním zápase proti Ferencvárosi, , když v Maďarsku uhrála remízu 1:1. V následném osmifinále se Italové utkali proti Macabi Haifa a izraelský celek rozhodně svou kůži nedal lacino. První zápase se odehrál na neutrání půde v Srbsku, Fiorentina gólem last minute zvítězila 4:3. Odveta ve Florencii byla opět vyrovnaná, remíza 1:1 ovšem poslala do další fáze Fiorentinu.

Dámy a pánové, přeji příjemnou zábavu. Držme společně palce českému zástupci! Zápasem vás provede Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.