Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale samozřejmě se na vás budu těšit u dalších on-line přenosů Například již zítra u kvalifikačního utkání mužů mezi Gibraltarem a Řeckem. Na shledanou!
Utkání je tedy u konce a jednoznačné vítězství 3:0 slaví hosté ze Slovenska. Ti jako lídr osmé skupiny potvrdili roli favorita a v druhé půli ke gólu Martina Chriena z první minuty dokázali přidat dva zásahy. V 58. minutě se prosadil Matúš Bero a o čtrnáct minut později pečetil výhru Slovenska Albert Rusnák. Slovensko se tak velmi přiblížilo vysněnému postupu na ME do 21 let!
90+3
90+2
Utkání se už dohrává jen z povinnosti. Kypřané se snaží napadat rozehrávku Slovenska, nicméně zatím se to vůbec nedaří.
90+1
Na začátku první ze tří nastavených minut se Niňaj dopustil faulu, avšak okamžité zakončení po rozehrání volného kopu letělo mimo Chovanovu bránu.
90
Na závěrečné minuty zápasu přichází Tomáš Vestenický. Naopak celé odehrané utkání si dnes nepřipíše Pavol Šafanko.
89
Kypr dokázal zakombinovat poblíž soupeřovy šestnáctky, nicméně zakončení se domácí nedočkali. Po přerušení je přichystáno poslední střídání.
88
Aresti již opustil hrací plochu a pokračuje se tedy ve hře. Slováci kombinovali ve středu hřiště, nicméně dopustili se jen nepřesné přihrávky.
87
Domácí dnes navíc ani nedohrají v deseti! Milan Škriniar si pohlídal míč, Georgios Aresti (CYP) ho kopl do holeně a výsledkem je druhá žlutá karta doplněná červenou.
85
Nedovoleně byl nyní atakován Antreas Karo. Volný kop se však bude rozehrávat zhruba od poloviny hřiště.
84
Na trávníku zůstává jeden z kyperských reprezentantů, ke kterému se tak okamžitě dostávají lékaři. Po jeho ošetření bude rozehrávat Chovan.
83
Kypřané se pokusili o rychlejší akci, nicméně ta byla zastavena ještě dříve než vůbec pořádně začala. Už to vypadá na to, že se Kypr nezmůže ani na čestný úspěch.
82
Slováci v pohodě kombinují na útočné polovině hřiště. Nikam se ale moc netlačí, neboť mají luxusní náskok.
80
Utkání se nám pomalu blíží do samotného závěru. Posledních deset minut zahájí s míčem u nohou hosté.
79
Druhá změna v sestavě slovenské reprezentace. Na hřiště vbíhá Dávid Ivan, který nahradil Jaroslava Mihalíka.
78
Další nedovolený zákrok domácího týmu. Christos Wheeler byl příliš důrazný při atakování postupujícího Rusnáka.
77
Snahu slovenského výběru přerušuje nedovolený zákrok na půlící čáře. Lobotka byl atakován Arestim.
75
Potřetí za sebou je v akci Vasilios Papafotis. Tentokrát je však střídán Ioannisem Kousoulosem.
74
Sám střílející Papafotis se ujal exekuce standardní situace, avšak nebezpečí tento rohový kop vůbec neznamenal a následně je nařízena krátká přestávka na občerstvení.
73
Kypřané okamžitě přesunuli hru na druhou stranu hřiště a Papafotis solidním zakončením donutil Chovana k zákroku. Rohový kop pro domácí.
72
Slovensko právě vstřelilo branku!
Přichazí zcela zasloužený třetí gól našich sousedů! Matúš Bero za pokutovým územím nestřílel a ještě posunul míč k volnému ALBERTU RUSNÁKOVI, který krásnou střelou překonal bezmocného brankáře Georgioua.
71
Hra se sice přesunula až do středu hřiště a u míče jsou Kypřané, nicméně vůbec k ničemu se nyní domácí nedostávají.
70
Navíc mohla přijít další branka po rychlé akci zleva! Jaroslav Mihalík se ze strany prodral do vápna, avšak jemným obloučkem minul vzdálenější tyč.
68
Kypřané jsou v druhém poločasu naprosto bezradní a Koumis nyní navíc pouze fauloval Matúše Bera. Slovensko hru v pohodě kontroluje.
67
Mazáňův volný kop nic nepřinesl a Albert Rusnák následně nedokázal zatavit míč ještě před brankovou čárou. Odkop od brány.
66
Výsledkem kyperské ztráty byl rychlý brejk Slovenska a Jakub Hromada skončil po faulu Georgiose Arestiho (CYP) opět na trávníku. Další žlutá karta pro domácího hráče.
65
Hodně blízko k Chovanovi se nyní dostali Kyperští reprezentanti. Přihrávka do pokutového území však prolétla až k nohám jednoho ze Slováků.
64
Rozehrání volného kopu se chopil Albert Rusnák, avšak jeho technická střela těsně minula tyč Georgiouovy brány!
63
Těsně před pokutovým územím byl nyní faulován Jakub Hromada! Žlutá karta pro Nicholase Ioannoua (CYP) a dobrá standardní situace.
61
Volný kop kyperské reprezentace byl bez větších potíží odvrácen. Slovensko se opět vydává dopředu.
60
Róbert Mazáň (SVK) tvrdým zákrokem zastavil pronikajícího Kara a po zásluze vidí žlutou kartu.
60
Kypřané na druhou branku Slovenska reagují střídáním. Odpracováno má Fanos Katelaris, kterého nahrazuje Marios Ilia.
58
A nyní už se Slovensko dokázalo prosadit! Kypřanům si opět nepodařilo zastavit akci po levé straně, Jaroslav Mihálik krásně zatáhl míč do vápna a poté ho předal dobíhajícímu MATÚŠI BEROVI. Jeho první střela byla zablokována, ale další pokus z úhlu už letěl přesně ke vzdálenější tyči.
57
Hosté uklidnili hru ve středu hřiště a postupným útokem se posouvají dopředu.
55
Kypřané se sice několik desítek vteřin dokázali držet na útočné polovině, avšak celou akci pokazil faulující Pittas, který zastavil Lobotku.
54
Po slovenské chybě se míče za velkým vápnem ujal Aresti, který svou ránu otřel o blokujícího soupeře a získal rohový kop pro Kypr.
53
Pittas šel důrazně do souboje u kyperské lavičky a vybojoval pro domácí reprezentaci aspoň vhazování. Záhy po něm pak jeden ze Slováků fauloval.
52
Napravo se Slovákům nedaří tolik, co na levé straně. Tentokrát míč šel pouze do zámezí a vhazovat budou domácí.
51
Na konci jednapadesáté minuty hosté vyprodukovali jedovatý přízemní centr z levé strany a Georgiou musel rychle na trávník, aby zastavil míč mířící před bránu.
50
Karo nedovoleně zastavil pronikajícího Šafranka, avšak Slováci okamžitě po rozehrání volného kopu chybovali.
49
Hosté mají na začátku druhé části více ze hry a snaží se přidat tentokrát již regulérní branku. Zatím se však Kypřané dobře brání.
47
Slovákům se i na začátku druhého poločasu podařilo vstřelit druhou branku zápasu. Šafranko však po přistrčení zakončoval z ofsajdové pozice a branka není uznána.
46
Kypřané do druhé půle vstupují s jednom změnou v sestavě. Na hřišti se objevuje Antonis Koumis. V kabině naopak zůstává Kyriakos Panagi.
46
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Úvodní půle je u konce a spokojenější jdou do kabin hosté ze Slovenska. Ti se dostali do vedení již v první minutě, když Martin Chrien dokázal využít chyby nedůrazného Ioannoua. Následně se hra vyrovnala, ale Slovensko přeci jenom mohlo přidat další branku. Ve velké šanci zklamal Bero a první poločas tak končí výsledkem 0:1!
45+2
45+1
Prakticky celou první minutu nastavení se čekalo až se Hromada zvedne z trávníku a odkráčí za pomezní čáru. Po rozehrání se faulu dopustili pro změnu Slováci.
45
Opět se na zemi ocitl jeden ze slovenských fotbalistů. Tentokrát to je Hromada, který byl atakován na polovině hřiště. Mezitím bylo oznámeno dvouminutové nastavení.
44
Znovu šel do vápna přetažený centr, který dolétl až k Mihálikovi. Ten i v tomto případě přestřelil!
44
Velmi dobře kombinující Slováci získali rohový kop. Po tom posledním minuli bránu jen o decimetry.
43
Vypadalo to na hodně rychlý brejk Kypru, avšak celá akce byla téměř zastavena a dopředu se dere znovu Slovensko.
42
Po levé straně to dnes hostům jde. Opět se dostali až k finální přihrávce do šestnáctky, avšak tentokrát míč doputoval jen k nohám jednoho ze stoperů Kypru.
41
Milan Škriniar odnesl jeden z důrazných soubojů a musel být ošetřen. Nyní už je ale na nohou a pokračuje se ve hře.
40
Záhy přišel další nedovolený zákrok Kypřanů, avšak Slováci míč rozehráli naprosto nepochopitelně do zámezí.
39
Nedovolené zákroky na obou stranách. Nakonec jsou to hosté, kdo bude rozehrávat z hloubi vlastní poloviny.
37
Do vápna před Chovanem přilétl velmi dobrý centr, který Valjent na poslední chvíli odvracel na roh. Z něj už Kypřané zahrozit neodkázali.
36
Jeden ze slovenských beků zatáhl za záchrannou brzdu, když stáhl pronikajícího Arestiho. Žlutou kartu však sudí zatím nevytáhl.
35
Hosté jsou v posledních chvílích trochu aktivnější a zdá se, že velmi kvalitní pasáž kyperských fotbalistů je definitivně u konce.
34
Obrovská slovenská šance na druhou branku! Matúš Bero dostal přihrávku na střed pokutového území, avšak přízemní ranou nechal vyniknout kyperského brankáře. Z následného rohu pálil Mihálik těsně nad!
32
Centr do šestnáctky se Slovákům bez větších potíží podařilo odvrátit a naopak jsou to oni, kdo může záhy zaútočit.
31
Po krátké přestávce se pokračuje ve hře a rozehrávat bude Kypr. Jeden ze Slováků totiž fauloval kousek od půlící čáry.
30
Hlavní rozhodčí hráčům dopřává krátkou přestávku na občerstvení. Na Kypru je opravdu horko a tak je to velmi chytrý krok sudího.
29
Albert Rusnák se pro míč vracel zpoza kyperské obrany a tak je pískán ofsajd. Ve hře se nám začínají množit nepřesnosti.
28
Roh rozehraný nakrátko se Slovákům příliš nepovedl a následně bude i přes údiv trenéra Hapala vhazovat domácí reprezentace.
27
Hosté dokázali výborně napadat rozehrávku Kypru a výsledkem je rohový kop. Ten již běží rozehrát Lobotka.
27
Slovensko muselo provést nucené střídání. Zdravotně indisponovaný Martin Chrien končí a na hřiště nastupuje Jakub Hromada.
25
Kypřané už zase kombinovali na útočné polovině. Panagi se pokusil prodrat přes Škriniara, avšak ten míč dokázal doprovodit za brankovou čáru.
23
Výborně teď vypadal rychlý slovenský brejk, který málem dospěl k finální přihrávce do šestnáctky soupeře. Tomu však skvěle zabránil Kyriakou!
22
Bero byl příliš důrazný při napadání Kyriakoua, který skončil na trávníku a záhy může rozehrávat volný kop.
21
Už už se za stoperskou dvojici Slovenska dostával Antoniou, avšak Škriniar mu včasným zákrokem dokázal ukopnout míč od nohou.
20
Pokus o rychlejší protiútok Slovenska končí zhruba pět metrů před pokutovým územím domácích. Kyperská obrana se od prvních minut výrazně zpřesnila.
19
Kypřané znovu dokázali zahrozit. Tentokrát však střela z levé strany prolétl poměrně dost daleko od Chovanovy svatyně.
18
Po delší době se na útočnou polovinu podívali slovenští fotbalisté, avšak Šafranko roztáhl hru do prostoru, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
17
Obléhání slovenského velkého vápna nyní dospělo až k zakončení, která však mířilo jen do rukavic dobře postaveného Chovana.
16
Aktivní Pittas se pokusil dostihnout míč u pomezní čáry. Povedlo se, avšak důrazný Valjent kulatý nástroj poslal do zámezí.
15
Míč sice rozehrávali Slováci, ale domácí mladíci se opět poměrně rychle dokázali dostat k balónu a dotírají na defenzívu soupeře.
14
Kypřané zvýšili aktivitu a nyní se prezentovali parádní přihrávkou za slovenskou obranu. Ioannis Pittas si však míč zpracovat nedokázal a k potenciální gólovce tak nedošlo.
12
Slovenská snaha nejprve skončila ofsajdem a posléze se při další akci Mazáň nemohl dostat k míči, jež doputoval za brankovou čáru.
11
Podruhé v tomto utkání se Antoniou dopustil útočného faulu. Tentokrát nedovoleně atakoval Niňaje.
10
Znovu se hosté pokusili kombinovat, avšak tentokrát se zleva dostali jen ke dvěma centrům. Ten druhý nadělal neplechu, ale domácí defenzíva to nakonec zvládla.
9
Katelaris tentokrát v pozici faulujícího hráče, když u pomezní čáry příliš důrazně atakoval Lobotku. Slováci rychle rozehráli a po akci na levé straně vybojovali rohový kop.
8
Obléhání šestnáctky sloevenské reprezentace bylo zakončeno střelou Fanose Katelarise. Chovan se ale za tímto nepřesným projektilem mohl jen ohlédnout.
7
Jedovatý centr z pravé strany před soupeřem odvracel slovenský kapitán Škriniar. Následně se Slováci dopustili menší chyby a ztratili míč.
6
Na levé straně se jeden ze Slováků dostal až do šestnáctky, avšak s vyběhnuvším brankářem soupeře si nevěděl rady. Další chyby by se však Kypřanům nemusely vyplatit.
5
Hosté jsou stále aktivnější a neustále se pokouší o překonání nejisté obrany domácího Kypru.
4
Napadající Antoniou nedovoleně zastavil Škriniara a u míče tak díky jeho přestupku budou pokračovat Slováci.
3
Kypřané se okamžitě pokusili odpovědět a operovali na útočné polovině. Proti pozorné defenzívě Slovenska však neměli šanci.
1
Tak to je parádní vstup pro hostující reprezentaci! Nicholas Ioannou neodkázal odvrátit centr za kyperskou obranu a míč ve skluzu přisunul jen k MARTINU CHRIENOVI, jenž si tváří v tvář proti Georgiouovi věděl rady!
1
Reprezentanti obou zemí jsou na trávníku. Momentálně zní slovenská státní hymna, za kterou bude následovat hymna Kypru!

Kypr: Georgiou – Kyriakou (C), Karo, Iannou, Wheeler – Katelaris, Papafotis – Antoniou, Aresti, Panagi – Pittas
Náhradníci: Panagiotou – Anastasiou, Koumis, Fragkou, Ilia, Kousoulos, Alexiou

Slovensko: Chovan – Valjent, Niňaj, Škriniar (C), Mazáň – Lobotka – Rusnák, Bero, Chrien, Mihalík – Šafranko
Náhradníci: Rodák – Vestenický, Brigant, Šatka, Hromada, Vavro, Ivan

Rozhodčí: Vitalij Meškov – Igor Demeško, Valerij Dančenko (vš. RUS).

ABSENCE V KYPERSKÉ REPREZENTACI

Domácím dnes budou chybět hned tři hráči, kteří byli vyloučeni v závěru vyhroceného utkání s Tureckem. Jedná se o brankářskou jedničku George Tasourise a střídajícího Fragkeskoua s Pachipisem.
SLOVENSKO

Mladí reprezentanti Slovenska mají kvalifikaci oproti domácím rozjetou parádně. V pěti dosud odehraných zápasech totiž Slováci ztratili jen jednou, když podlehli Bělorusku, ale poté si připsali čtyři vítězství v řadě a momentálně jsou před Nizozemskem na prvním místě. Navíc mají oproti Nizozemcům odehráno o jedno utkání méně a v případě dnešního úspěchu jim odskočí již na pět bodů.

KYPR

Domácí reprezentace Kypru je dvě utkání před koncem kvalifikace bez sebemenší šance na postup. V osmé skupině se totiž čtyř úvodních porážek dosud nedokázala odlepit ode dne a to i přes remízu v Bělorusku a překvapivou výhru v Turecku v dosud posledním odehraném utkání. Především skóre 3:12 je z pohledu Kypru hodně tristní a dnes tak domácí rozhodně nebudou favority.

1.9.2016 Turecko – Kypr 0:1
17.11.2015 Bělorusko – Kypr 2:2
12.11.2015 Kypr – Turecko 0:3
13.10.2015 Kypr – Bělorusko 0:1
4.9.2015 Nizozemsko – Kypr 4:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.