Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Kazachstán - 6. října 2017   17:30

Bulharsko
Bulharsko
9' Despodov  • 51' Jordanov
2:2
(1:1)
Kazachstán
Kazachstán
20' Žalmukan   • 86' Omirtajev
Bulharsko
(4-3-3) N. Krastev – Petkov (46. V. Krastev), Velkov (C), Hristov, Lysakov – Ivajlov, Karabeljov, Kostadinov – Despodov, Dimitrov (46. Jordanov), Al. Georgiev (78. Rusev)
Naumov, Rusev, V. Krastev, Jordanov, Ajtov, Kerčev, An. Georgiev
Mykola Balakin – Viktor Matyaš, Andrij Skrypka (všichni UKR)
Trace Arena, Stara Zagora
Kazachstán
(4-2-3-1) Kolbuncov – Kalmuratov (81. Lyukhay), Mažitov, Abilgazy, Sokolenko – Abiken, Pertsuch – Slambekov (81 Najaryjan), Žalmukan (C), Zajnutdinov (63. Omirtajev) – Fedin
Bakhtijarov, Najaryjan, Sultanov, Omirtajev, Alimbayev, Lyukhay, Busurmanov

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 0:9. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 17:10.
Je dobojováno! Nuda to rozhodně nebyla, viděli jsme čtyři branky, několik dalších příležitostí a červenou kartu. Skóre otevřel už v deváté minutě Despodov, ovšem ve dvacáté pak srovnal Žalmukan. Hosté byli lepším týmem, jenže po obrovské hrubce v defenzívě skóroval Jordanov. Vypadalo to na tři body pro Bulhary, kteří navíc spálili dvě velké příležitosti. Červenou kartu dostal po druhé žluté Lysakov a domácí dohrávali o desíti. To v 86. minutě potrestal Omirtajev, který uzavřel gólový účet tohoto duelu!
90+5'
90+4'
Kazaši mohli v samotném závěru tohoto utkání dokonat obrat! Míč se odrazil k Pertsukhovi, který s tím vůbec nepočítal. Podle toho také jeho pokus vypadal, balón minul domácí svatyni!
90+3'
Bulhaři se ubránili, následný útok hostů končí ofsajdem, ve kterém byl nachytán Sokolenko. Brankář Krastev už s rozehrávkou příliš nepospíchá.
90+2'
I hosté se nyní dostali do zajímavé situace! Střela Fedina končí pouze rohovým kopem pro Kazachy, který už běží rozehrát právě Fedin.
90+1'
Hlavní sudí přidává čtyři minuty nad rámec druhé půle! V té první se do zakončení dostal Krastev, jehož pokus byl zblokovaný!
90'
Série drobných faulů ve středu hřiště, oba týmy chtějí vítězství strhnout na svou stranu, hraje se v opravdu vysokém tempu.
89'
Několik centrů se nyní snášelo do pokutového území hostů. Ti se však dokázali ubránit a zůstávají u míče.
87'
Domácí šli rychle dopředu, střelecký pokus Despodova doprostřed brány chytá Kolbuncov! Kazaši si nyní pořádně oddechly, bulharský fotbalista měl hodně prostoru na lepší zakončení!
86'
Kazachstán právě vstřelil branku!
ORALKHAN OMIRTAJEV dostal výbornou přihrávku od Fedina na hranici velkého vápna. Udělal si prostor a jeho následná střela levou nohou skončila i s pomocí tyče až za zády Krasteva! Po dvou obrovských šancích Bulharů tak přišel trest v podobě vyrovnávací branky!
84'
Lysakov to nyní přehnal s důrazem! Po jeho zákroku na Fedina přichází druhá žlutá karta pro tohoto hráče, Lysakov dnes dohrál!
82'
Do zakončení se nyní na hranici šestnáctky dostal Karabeljov. Jeho pokus zbyl zblokován hostujícími fotbalisty, kteří rychle spěchají směrem dopředu.
81'
Hosté už nemají na co čekat a rozhodli se posílit ofenzivní řady! Ze hřiště odchází Slambekov s Kalmuratovem. Tyto dva hráče na posledních deset minut nahradí Najaryjan s Lyukhayem.
80'
Dobrou přihrávku dostal Omirtajev. Bohužel pro hosty stál kazašský fotbalista v metrovém ofsajdu.
79'
Na polovině hřiště teď šel Jordanov do skluzu a zasáhl pouze svého protihráče. Vidí tak žlutou kartu!
79'
Nedorozumění v kombinaci hostujícího týmu. Rozehrávka patřila znovu Krastevovi, který zvolil dlouhý nákop.
78'
Poslední střídání na domácí straně. Aleksandara Georgieva nahrazuje na závěr utkání Rusev.
76'
Bulhaři vstřelili branku, konkrétně Jordanov. Celé situaci však předcházel ofsajd, gól tak nemůže být uznán!
74'
Hosté se nyní nemohou dostat do zakončení. Jsou to naopak Bulhaři, kteří hrozí z rychlých brejků a snaží se rozhodnout třetí brankou.
73'
Další dobrá šance pro Bulhary! Despodov zatáhl po pravé straně, nacentroval na zadní tyč, kde nabíhal Georgiev. Jeho hlavička z obtížné pozice končí pouze nad bránou!
71'
Sokolenko to nyní přehnal s důrazem na polovině hřiště a vidí žlutou kartu!
70'
To byla výborná příležitost pro domácí fotbalisty na navýšení skóre! Skvělou přihrávku do vápna dostal Despodov, který místo střely ještě hledal Jordanova. Ten však na míč ve skluzu nedosáhl!
68'
Standardka také na druhé straně. Obrana domácí však znovu pozorná, balón končí v zámezí, autové vhazování pro hostující fotbalisty.
67'
Hra se hodně kouskuje. Hlavní sudí odpískal útočný faul na Kalmuratova, provinil se domácí Krastev.
66'
Mažitov si v souboji s Krastevem počínal nedovoleně, domácí budou rozehrávat standardní situaci zhruba deset metrů za velkým vápnem.
64'
Fedin se znovu hnal do slibné situace. I v tomto případě však odmáván a následně i odpískán ofsajd.
63'
Poprvé v tomto utkání střídají i hosté, dohráno má Zajnutdinov. Toho na zhruba poslední půlhodinu vystřídá Omirtajev.
61'
Bulhaři teď chytře kombinují a nepůjčují svému soupeři míč. Kazaši teď dvakrát během krátké chvíle museli faulovat, což hraje do karet právě domácím.
59'
Žádné větší ohrožení pro Krasteva z toho nebylo. Domácí brankář bude odkopávat, s rozehrávkou však příliš nepospíchá.
58'
Hristov zastavil nedovoleně Žalmukana, přímý kop pro hostující fotbalisty, míč si bere na starost i v tomto případě Fedin.
57'
Domácí fotbalista Despodov nachytán v ofsajdu. Hosté rychle rozehráli, dostali se k velkému vápnu soupeře a vybojovali další rohový kop!
55'
Dvě rychlé akce na obou stranách. Na té domácí zakončoval Georgiev, za hosty pak Pertsuch. Oba fotbalisté však netrefili bránu.
54'
Hosté rozehrávali rohový kop, dnes už sedmý. Bulharští zadáci však balón odhlavičkovali do bezpečí.
52'
Hristov šel do skluzu. Místo balónu však zasáhl pouze Zajnutdinova a vidí žlutou kartu.
51'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Velmi kuriózní branka! Domácí fotbalista využil obrovského zaváhání hostující defenzívy. Míč se k němu naprosto nečekaně odrazil a TONISLAV JORDANOV poté ramenem poslal balón až za Kolbuncova! Pět minut mu stačilo na to, aby Bulhary znovu poslal do vedení!
50'
Kalmuratov si nyní předkopl míč a poté chtěl faul. Jeho pád byl ale velmi teatrální, hostující fotbalista si to uvědomil a následně se omlouvá. Hlavní sudí vytahuje žlutou kartu!
48'
Další ostrý faul ze strany Zajnutdinova. I ten si nyní pořádně oddechl, že neviděl žlutou kartu.
47'
Střelecký pokus směrem na hostující svatyni teď zpoza šestnáctky vyslal Georgiev. Jeho střela však skončila těsně vedle brány Kolbuncova.
46'
Bulhaři v poločase dvakrát střídali. Dimitrova s Petkovem nahrazují Jordanov s Krastevem.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. Domácí šli rychle do vedení zásluhou Despodova, ovšem na druhé straně srovnal Žalmukan. Hosté byli v první půli mírně lepším týmem, Bulhaři především nakopávají dlouhé balóny, zatímco Kazaši se postupnou kombinací dostávají až před Krasteva. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne zhruba v 18:32.
45+3'
45+2'
Kombinace domácích dnes trochu vázne. Lysakov posílal dobrý míč do velkého vápna, kde ovšem nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.
45+1'
Hlavní sudí nastavuje dvě minuty nad rámec prvního poločasu!
45'
Hostující kapitán Žalmukan nachytán v ofsajdovém postavení, domácí s rozehrávkou příliš nepospíchají.
44'
Těch faulů je dnes opravdu mnoho. Tři žluté karty za první poločas jsou možná málo. Tentokráte se provinil Dimitrov.
42'
Nakonec to byl nacvičený signál. Přihrávku Žalmukana přečetli domácí fotbalisté, kteří uháněli do brejku. Nedokázali si však přihrát.
41'
Petkov fauloval Zajnutdinova, to je velmi nadějná standardní situace pro hostující fotbalisty. U míče jsou hned čtyři hráči, kteří by chtěli rozehrávat!
39'
Rozehrával znovu Fedin, jenže přišel další útočný faul. Ten byl tentokráte odpískán Abilgazymu, hosté se rychle vrací.
38'
Domácí propadli a museli se rychle vracet. Kazaši však z celého brejku vybojovali pouze rohový kop. Dnes už šestý!
36'
Další souboj mezi Lysakovem a Fedinem, který pokračoval i po odpískání. Tentokráte už hlavní rozhodčí vytahuje žlutou kartu a udělaje ji oběma fotbalistům.
34'
Nepřesná rozehrávka Mažitova. Sám hostující fotbalista musel celou situaci řešit. Zvládl to však na jedničku, Kazaši už zase kombinují.
33'
Do souboje se nyní dostali Lysakov s Fedinem. Rozhodčí Balakin však žádný faul neviděl, vhazování pro hosty zhruba uprostřed hřiště.
32'
Situace se ještě dvakrát opakovala. Hlavní sudí však ve vápně viděl útočný faul Kalmuratova, který si v souboji s Dimitrovem pomohl rukama.
30'
Následnou standardku rozehrál Abiken. Domácí se ubránili jen za cenu dalšího rohu, který si na starost vezme znovu Fedin.
29'
Petkov to teď přehnal s důrazem! Po zákroku na hostujícího Fedina vidí žluté napomínání!
27'
Nepřesná rozehrávka domácích. Hosté jsou stále velmi aktivní a dokonce si dovolím tvrdit, že v úvodní půlhodině tohoto utkání mají navrch.
26'
Útočný faul kapitána Žalmukana zastavuje hostující snahu o vstřelení další branky. Domácí rychle rozehrávají.
24'
Hosté už podruhé zahrávali rohový kop. Ten si vzal na starost dnes velmi aktivní Fedin. Pro jeho centr si ale bez větších problémů došel brankář Krastev.
23'
Série drobných faulů ve středu hřiště. Rozehrávat budou zhruba z poloviny domácí fotbalisté.
21'
I nadále se hraje ve vysokém tempu. Do zajímavé situace se dostával hostující Fedin. Toho však zastavil praporek, který signalizoval ofsajd!
20'
Přichází zasloužené srovnání! Fedin to udělal výborně, na pravé straně se skvěle uvolnil a následně míč posunul na kapitána DIDARA ŽALMUKANA, který domácímu gólmanovi střelou na bližší tyč nedal žádnou šanci!
18'
Hosté se neprosadili, na druhé straně hřiště to byl Ivajlov, který se dostal do rychlého kontru. Jeho pokus teď pořádně vystrašil brankáře Kolbuncova!
16'
Velkov nyní fauloval Fedin, zajímavá možnost pro hosty na srovnání skóre!
15'
V dobré střelecké pozici se nyní ocitl Kostadinov. Jeho střela však neměla potřebné parametry a skončila vysoko nad!
13'
Zajímavá kombinace domácích končí v zámezí, odkopávat tak bude hostující brankář Kolbuncov.
12'
Střelecký pokus Kalmuratova končí vedle domácí brány! Zatím se hraje ve vysokém tempu, sledujeme skvělý fotbal!
11'
Georgiev teď zastavil Zajnutdinova a může být rád, že se celá situace obešla bez žluté karty.
9'
Rychlá kombinace domácího celku končí úvodní brankou! Aleksandar Georgiev dostal skvělý balón do šestnáctky. Poté míč hlavou posunul na skvěle nabíhajícího KIRILA DESPODOVA, který následně míč poslal až za záda hostujícího gólmana!
8'
Rohový kop rozehrál Fedin, ovšem žádné nebezpečí nepřišlo. Sudí totiž odpískal útočný faul na brankáře Krasteva.
7'
Hosté jsou zatím aktivnější a mají mírně navrch. Abilgazy se rozhodl pro střelu, která byla zblokovaná. První roh tohoto utkání!
5'
Opět to byl Hristov, který i v tomto případě zastavil hostujícího kapitána. Kazachstánu se tak nabízí zajímavá standardní situace!
4'
Hristovovi odpískán útočný faul na Žalmukana, hosté tak budou rozehrávat z vlastní poloviny.
3'
Zatím se hraje převážně ve středu hřiště. Bulhaři vybojovali vhazování hned u rohového praporku.
1'

Bulharsko: (4-3-3) N. Krastev – Petkov, Velkov (C), Hristov, Lysakov – Ivajlov, Karabeljov, Kostadinov – Despodov, Dimitrov, Al. Georgiev
Náhradníci: Naumov, Rusev, V. Krastev, Jordanov, Ajtov, Kerčev, An. Georgiev

Kazachstán: (4-2-3-1) Kolbuncov – Kalmuratov, Mažitov, Abilgazy, Sokolenko – Abiken, Pertsuch – Slambekov, Žalmukan (C), Zajnutdinov – Fedin
Náhradníci: Bakhtijarov, Najaryjan, Sultanov, Omirtajev, Alimbayev, Lyukhay, Busurmanov

Rozhodčí: Mykola Balakin – Viktor Matyaš, Andrij Skrypka (všichni UKR).
Utkání bude jako hlavní řídit pan Mykola Balakin. Na čarách mu budou pomáhat pánové Viktor Matyaš a Andrij Skrypka. Jako čtvrtý bude připraven Vitalij Romanov (všichni UKR).
Oba se utkají během čtyř dní hned dvakrát! Po tomto duelu se potkají ještě v úterý, tentokráte to však bude v Kazachstánu. Jak už jsem zmiňoval, kurzy sázkových kanceláří do role favorita pasují domácí výběr!
Na druhé straně Kazachstán, který má v této kvalifikaci odehrané už tři zápasy. Kazaši nejprve zvítězili 2:1 na půdě Lucemburska, poté doma remizovali 1:1 s Černou Horou. V posledním odehraném utkání změřili síly s jednoznačně největším favoritem celé skupiny, Francii podlehli ve venkovním utkání 1:4. Čtyři body ze tří zápasů, to zatím není vůbec špatná bilance.
Domácí Buhlarsko bude určitě favoritem. Bulhaři jsou sice na posledním místě tabulky, ovšem jako jediný tým z této skupiny za sebou mají odehraný pouze jediný zápas. V tom hodně překvapivě na domácí půdě začátkem září podlehli Lucembursku a mají jednoznačně co napravovat!
Hezký den přeji všem fotbalovým příznivcům. V pátek máme na programu řadu fotbalových soubojů. Jedním z nich bude také kvalifikační duel fotbalistů do jednadvaceti let, v rámci deváté skupiny na sebe narazí Bulharsko a Kazachstán.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.